Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN/G) ve VIEWSONIC VIEWPAD 10s ROM YÜKLEME REHBERİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.091
Cevap
12
Favori
92.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mkenans

Öncelikle merhaba arkadaşlar. 4 gün önce uygun sayılabilecek bir fiyata easypad alıp ben de aranıza katıldım.

cihazda şuanda vegacomb 3.2 yüklü (çekirdek sürümünde öyle yazıyor) bu rom'u ben yüklemedim sağ olsun aldığım kişi yüklemiş. benim ilk android cihazım bu değil daha önce de çin malı bir tablet kullanmıştım ama o bu kadar kullanışlı ve hızlı değildi. şu kadarını söyleyebilirim ki bu cihaz eski tabletimden kat kat iyidir. her neyse bu romu gerçekten güzel buldum ama bir kaç sorunum var ve forumu aradım taradım ama ya gözümden kaçtı ya da bu sorunlar sadece bende var.

1. 16 gb usb belleği görmedi ya da ben görmediğini sanıyorum (başka hafıza kartı denemedim) ( fat32 ile biçimlendirilmiş )

2. android markette bir çok uygulamayı göremiyorum. versiyonu eski ise yeni versiyonu nasıl yükleyebilirim.

bunların dışında ben versiyon yükseltmek istiyorum yalnız, teknik terimleri hiç anlayamadım doğrusu. çift çekirdeği de kullanmak için vegacomb'ta kalmak istiyorum (sanırım ics 2.2 üzerine kurulduğu için tek çekirdek aktif ve henüz alfa sürümü) o yüzden honey ice yüklemek kararındayım ama (anlatan arkadaşımıza teşekkür ediyorum, bu başlığı açması bile taktire değer) anlatımları maalesef anlamadım. acaba daha detaylı ve benim gibi bu işlere yeni adım atanlar için daha anlaşılır bir kaynak önerebilir misiniz. eğer "yok arkadaş daha anlaşılır falan, neyse o" derseniz kafayı kırıp çözecez yani bu işleri :) şimdiden hepinize teşekkürler.

edit: yorgunluktan mütevellit anlaşılmayı önleyen seri saçmalama hallerinin düzeltilmesi.
    Hayırlı olsun cihazın.

1-16 GB usb belleği görmüyorum derken, nerede arıyorsun ve bulamıyorsun? Bu kapsamda, uygulamalardan Suhttle Tools'u çalıştırıp, Periphal yazısına tıklayıp Host Moda aldın mı tableti? Host moda aldıktan sonra da Cihazın root dizinine gidip /mnt dizini altındaki usb ile ilgili klasorlere baktın mı? Orada olacak.

2- Uygulamalar eksik derken bildiğimiz marketten vb. yüklenen programları mı söylüyorsun, yoksa sistemsel bazı eksikliklerden mi bahsediyorsun tam anlayamadım açıkçası :)

Anlatıma gelince; inan elimden geldiği kadar açık yazmaya çalıştım ama ister istemez hemipizde olur ilk seferde garipseriz biraz. Rehberi bir daha uygulamalı olarak oku kolay olduğunu göreceksindir

:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_a -- 6 Ocak 2012; 17:27:29 >

• ICS ALPHA #2 değişik bir versiyon çıkmış galiba tabletromsda

ICS ALPHA #2 newer and matier
    here's the second alpha of my ICS build..
    I've built it off the latest Adam device tree, its also now built of AOSP master, so currently sitting at 4.0.3

Which is very nice build, I've included latest Gapps (7.1) and cleaned up some bits.

Its still not perfect but if you follow some simple instructions (I've even done a video to demonstrate the instructions) then its very very stable.

***I find it stable, I can't guarantee that its stable for you, as I don't live inside *YOUR* hannspad..

this is aimed at 1653, I DON'T recommend flashing it on 1633 as I can't say whether it will work or not.. if *YOU* Decide to flash it on 1633 then that's your decision.. Sorry I only have a 1653, so thats all I can test it on..
    if you want to use it on 1633 then I think you should use the 1653 partitions, but again I don't have a 1633 so can't tell.

Either way I recommend flashing the latest stock Hannspree tapntap first (FROM STOCK RECOVERY) to a) clear out any nasty nand errors b) to get the latest bootloader..
    then flash CWM (I supplied a CWM 5 which works) then this..
    Then factory reset
    http://www.multiupload.com/E92WHZGLBA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpemundum -- 6 Ocak 2012; 22:23:11 >

• Tabletroms linkini verebilir misin? Bizim tablete ilişkin değil sanki?

EDIT: Üstad buldum bunun hangi tablete ait olduğunu. Hanns Pad diye bir firmanın. Bizimkine çok çok benziyor Nvidia tabanlı ama cihaz fiziksel olarak biraz farklı bizimkilerden. Çalışır mı bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_a -- 6 Ocak 2012; 23:00:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagkulu

evirdim çevirdim mavi ışık yok ama yinede apx modunda başlatamadım.. usb tanınmadı deyip duruyor... kafayı yiyeceğim.. bunun türkçe rom yükleme videosu yokmudur arkadaşlar.. çıldıracam ya.. eminim çok basit bişeydir ve ben onun es geçiyorumdur.. :))

Ya bu tabletin üst kısmındaki yuvarlak kamera merceğini biliyorsun. Onu karşına al tableti de göz hizana getir, aşağıya doğru yatırmaya başla tableti. Eğer mavi ışık sorunu yaşıyorsan zaten o kamera yuvarlağının olduğu tabakının bulunduğu noktadan ekrana doğru mavimsi bir ışık sızdığını görürsün. Yok görmüyorsan demek ki mavi ışık sorunu yok. O zaman apx e geçmemesinin başka nedenleri olabilir. Belki usb kablon arızalıdır. Ya da 64 Bit Windows kullanıyorsundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_a

Hayırlı olsun cihazın.

1-16 GB usb belleği görmüyorum derken, nerede arıyorsun ve bulamıyorsun? Bu kapsamda, uygulamalardan Suhttle Tools'u çalıştırıp, Periphal yazısına tıklayıp Host Moda aldın mı tableti? Host moda aldıktan sonra da Cihazın root dizinine gidip /mnt dizini altındaki usb ile ilgili klasorlere baktın mı? Orada olacak.

2- Uygulamalar eksik derken bildiğimiz marketten vb. yüklenen programları mı söylüyorsun, yoksa sistemsel bazı eksikliklerden mi bahsediyorsun tam anlayamadım açıkçası :)

Anlatıma gelince; inan elimden geldiği kadar açık yazmaya çalıştım ama ister istemez hemipizde olur ilk seferde garipseriz biraz. Rehberi bir daha uygulamalı olarak oku kolay olduğunu göreceksindir

:)

teşekkür ederim.

1 - dediğiniz işlemi yapınca buldum teşekkür ederim. ben de bu suhttle tools ne işe yarıyor diyordum, heyy yav

2 - uygulamalar eksik derken onu demek istemedim aslında yani android marketin uygulamaları eksik. bir çok oyun yok misal.

• :)

Markette bazı programların olmaması kullandığın ROM'un cihaz imzası ile ilgili. Market o imzaya bakıyor ve ona göre uygulamaları sonuyuor.

Örneğin 2.2 tabanlı bir ROM'daki uygulamalar ile 3.2 tabanlı bir ROM'daki uygulamalar farklı olabiliyor. İkincisinde daha fazla uygulama var, çünkü cihaz imzası farklı ayarlanmış geliştiriciler tarafından.

O yüzden istediğin uygulamalar için alternatif marketlere bakman ya da ROM yükseltmen gerekiyor ki bu da kesin sonuç vermeyebilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dagkulu

evirdim çevirdim mavi ışık yok ama yinede apx modunda başlatamadım.. usb tanınmadı deyip duruyor... kafayı yiyeceğim.. bunun türkçe rom yükleme videosu yokmudur arkadaşlar.. çıldıracam ya.. eminim çok basit bişeydir ve ben onun es geçiyorumdur.. :))

Ya bu tabletin üst kısmındaki yuvarlak kamera merceğini biliyorsun. Onu karşına al tableti de göz hizana getir, aşağıya doğru yatırmaya başla tableti. Eğer mavi ışık sorunu yaşıyorsan zaten o kamera yuvarlağının olduğu tabakının bulunduğu noktadan ekrana doğru mavimsi bir ışık sızdığını görürsün. Yok görmüyorsan demek ki mavi ışık sorunu yok. O zaman apx e geçmemesinin başka nedenleri olabilir. Belki usb kablon arızalıdır. Ya da 64 Bit Windows kullanıyorsundur.

baktım mavi ışık sorunu yok.. üstad dediğin gibi usb kablodan kaynaklanıyor olabilir. işletim sistemim xp 32 bit.. denemelere devam .. bununla ilgili bir video yok değil mi bizim üstadların hazırladığı falan..

• Arkadaşlar, ICS kurulu arkadaşım lütfen elindeki tabletin ICS çekirdek sürümünü yazar mı bizahmet. Bendeki, 2.6.39.4+ root@TP#43 sürümü. Neden diye sorarsanız, bir update yükledim ICS üzerine. wipe,cache,dalvic vb. işlemlerini yaptıktan sonra. Tablet açılmaz zannettim ama açıldı. Sıfır ICS kurmuş gibi açıldı. Ve bu defa hiç uyku problemi olmadı.
  • hayırdır ya ne updatesi?

bendekinin çekirdek sürümü seninki ile aynı
  • quote:

hayırdır ya ne updatesi?

Tiamat-Xoom-Rom-2.1-Hammerhead update yapmıştım ICS üzerine. İşlem tamam dedi.Restart yapınca açıldı. Ben de şaşırdım.Xoom update mi oldu diye. Ve Sleep sorunu da ortadan kalkınca bir an için şaşırdım.Sebebi buydu. Ardın carpemundum arkadaşın verdiği ICS alpha2 yi kurdum. Hanns PAd romunu. Önce araştırmıştım. Donanımsal özellikleri hemen hemen aynıydı. Bu update işlemine de kurulum başarılı oldu mesajını verdi. Ve ondan sonra bir daha tableti hiç açamaz oldum. Apx moduna bile 1 saattir uğraşıyorum hala alamadım. Ekran hep simsiyah. Tablet açık mı-kapalı mı belli değil. Kamera ışığı bile yok mübareğin :) Sadece usb bağlantı hatası veriyor win7. KAblodan desem, 5 dk. önce sağlamdı. Belki kablodandır. Yada sonunda cihazı bozmayı başardım galiba eğer Hanns PAd yazılımı, bios vb. bilgi yazdısya tablete. Gelişmeleri sonra size aktarırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: nevruz.ahmet

quote:

hayırdır ya ne updatesi?

Tiamat-Xoom-Rom-2.1-Hammerhead update yapmıştım ICS üzerine. İşlem tamam dedi.Restart yapınca açıldı. Ben de şaşırdım.Xoom update mi oldu diye. Ve Sleep sorunu da ortadan kalkınca bir an için şaşırdım.Sebebi buydu. Ardın carpemundum arkadaşın verdiği ICS alpha2 yi kurdum. Hanns PAd romunu. Önce araştırmıştım. Donanımsal özellikleri hemen hemen aynıydı. Bu update işlemine de kurulum başarılı oldu mesajını verdi. Ve ondan sonra bir daha tableti hiç açamaz oldum. Apx moduna bile 1 saattir uğraşıyorum hala alamadım. Ekran hep simsiyah. Tablet açık mı-kapalı mı belli değil. Kamera ışığı bile yok mübareğin :) Sadece usb bağlantı hatası veriyor win7. KAblodan desem, 5 dk. önce sağlamdı. Belki kablodandır. Yada sonunda cihazı bozmayı başardım galiba eğer Hanns PAd yazılımı, bios vb. bilgi yazdısya tablete. Gelişmeleri sonra size aktarırım.

bende hannspad için olanı kurdum ve tablet açılmayınca tekrar ICS Alphayı kurmak istedim olmadı.sonradan experin orijinal romunu kurmayı başardım ve tekrar normal ICS yi kurdum.<hakan-a> arkadasın yazdığını görünce de tekrar inceledim ve bu Hanns padın arm 8 tabanlı olduğunu buldum bizimki arm7 oldugu için olmuyor herhalde..

• quote:

Orijinalden alıntı: carpemundum

quote:

Orijinalden alıntı: nevruz.ahmet

quote:

hayırdır ya ne updatesi?

bende hannspad için olanı kurdum ve tablet açılmayınca tekrar ICS Alphayı kurmak istedim olmadı.sonradan experin orijinal romunu kurmayı başardım ve tekrar normal ICS yi kurdum.<hakan-a> arkadasın yazdığını görünce de tekrar inceledim ve bu Hanns padın arm 8 tabanlı olduğunu buldum bizimki arm7 oldugu için olmuyor herhalde..

Alıntıları Göster
    Bugün ilk denememde apx modunu gördü. Şükür.Allah, kişinin elindeki eşeğin kıymetini bilmesi için önce kaybettirirmiş sonra da buldururmuş ya. Benimki de öyle oldu. Şükür tablet açıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevruz.ahmet -- 8 Ocak 2012; 18:58:27 >

• hakan hocam CORVUS 5 SP1 Update paketi linki çalışmıyor nerden bulabilirim o linki

Ekleme:tamam dır hocam buldum ancak linki yenilersen kuracaklar için kolaylık olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 16 GS 1905 -- 8 Ocak 2012; 19:11:44 >
  • Hakan kardeşim Vega Ice Cream Sandvich Alpha 2 denen rom en son versiyon sanırım değilmi sen hala kullanıyomusun bunu stabilmi acaba apx modda mı yükleniyor.Bir de vegacomb yüklemelerinde hemen altta honey ice var onun indirme linki yok sanırım stabilmi bunlar da yoksa biraz daha bekleyimmi ne dersin teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16 GS 1905

hakan hocam CORVUS 5 SP1 Update paketi linki çalışmıyor nerden bulabilirim o linki

Ekleme:tamam dır hocam buldum ancak linki yenilersen kuracaklar için kolaylık olur

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Ben yeni linki bulamadım. Bana özel mesaj atarsan hemen güncelleyeyim. Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemozbektrt

Hakan kardeşim Vega Ice Cream Sandvich Alpha 2 denen rom en son versiyon sanırım değilmi sen hala kullanıyomusun bunu stabilmi acaba apx modda mı yükleniyor.Bir de vegacomb yüklemelerinde hemen altta honey ice var onun indirme linki yok sanırım stabilmi bunlar da yoksa biraz daha bekleyimmi ne dersin teşekkürler.

Üstad mrb. evet halen kullanıyorum Alpha 2'yi. Bu APX modda yüklenen bir ROM. Rahatlıkla yükleyebilirsin.

İkincisi Honey Ice linklerini yazmışım ancak, İndirme linkleri diye belirtmediği için sanırım farketmedin. Bu vesileyle yeniden editledim orayı. İndirme linkleri diye küçük bir başlık ekledim ilgili yere.
  • üstadlar merhabalar. benim tablette vegacomb android 3.2 yüklü ve bir türlü recovery modda geçişi yapamadım. yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemozbektrt

Hakan kardeşim Vega Ice Cream Sandvich Alpha 2 denen rom en son versiyon sanırım değilmi sen hala kullanıyomusun bunu stabilmi acaba apx modda mı yükleniyor.Bir de vegacomb yüklemelerinde hemen altta honey ice var onun indirme linki yok sanırım stabilmi bunlar da yoksa biraz daha bekleyimmi ne dersin teşekkürler.

Üstad mrb. evet halen kullanıyorum Alpha 2'yi. Bu APX modda yüklenen bir ROM. Rahatlıkla yükleyebilirsin.

İkincisi Honey Ice linklerini yazmışım ancak, İndirme linkleri diye belirtmediği için sanırım farketmedin. Bu vesileyle yeniden editledim orayı. İndirme linkleri diye küçük bir başlık ekledim ilgili yere.

Daha önce sana anlatmıştım hatırlarmısın bilmem tableti sahnede repertuariçin kullanıyorumve office hd yi çok sık kullanıyorum vegacomb yüklediğimde doc dosyası açtığımda bunu sanırım resim gb algılayıp fontu büyütemiyosun fakat aynı resim büyütür gb iki parmakla büyütebiliyosun bçyle olunca da yazılar büyüdükçe bulanıklaşıyodu.Umarım bunda aynı problem yoktur.

• selam arkadaşım. ben de ilk denememde bir türlü apx moda alamamıştım ama sonra forumu baştan aşağı tekrar okuyunca adaptörü takmam gerektiğini gözden kaçırdığımı anladım ve adaptörü taktıktan sonra ilk denememde başarılı oldum. şuanda İCS 4.03 alfa2 yükledim ve gayet kolay oldu bu iş.

gelelim ilk izlenimlerime:

1. fontlar ve butonlar biraz büyümüş gibi bu durum çok rahatsız edici değil ve hatta belki bir ayarı vardır, küçültülebilir.

2. zaten hızlı olan cihaz daha hızlı hale geldi.

3. geçişler gayet başarılı.

4. belki bende bir sorun vardır ama wifi çekişi düştü daha önce gayet güzel çeken odalarda şimdi sorunlu bağlanabiliyorum ( bazen de hiç bağlanamıyorum ).

5. seste bariz bir düzelme var. son seste müzik dinlerken cızırtı çok azaldı.

karşılaştığı diğer sorunlar:

neticede bu daha alfa sürüm yani eksikler olması doğal.

uyku durumundan tekrar açılmama sorununu çözemedim. bir ara uğraşıp çözerim sanırım.

android marketten herhangi bir uygulama indiremedim, hata veriyor. diğer kullanıcı arkadaşlarda bu tarz bir sorun yaşayan var mı?

beta için sabırsızlandım doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkenans
    .......
    4. belki bende bir sorun vardır ama wifi çekişi düştü daha önce gayet güzel çeken odalarda şimdi sorunlu bağlanabiliyorum ( bazen de hiç bağlanamıyorum ).
    karşılaştığı diğer sorunlar:
    uyku durumundan tekrar açılmama sorununu çözemedim. bir ara uğraşıp çözerim sanırım.

android marketten herhangi bir uygulama indiremedim, hata veriyor. diğer kullanıcı arkadaşlarda bu tarz bir sorun yaşayan var mı?

mkenans, ICs ile ilgili görüşlerine aynen katılıyorum. Fontlar, ayarlar bölümünden değiştirilebiliniyor. Market indirmesinde bir sıkıntı yok. Sizde bir problem olmalı. Galiba indirememenizin sebebi, hafızanızın dolmuş olması. Bu durumda indirseniz bile kurulum yapamıyorsunuz. Malesef şu an için A sd pro gibi programlarla da kurulan programları Sd KArta taşıyamıyorsunuz. İleride düzelir kanısındayım.Uyku problemi ICS'lerin hepsinde var. 30 dk.ya ayarla ekranı.Hakan arkadaşımın verdiği bir program adı vardı. Onu dene istersen. Wifi düşüşü bende de var.Demek sadece benimki böyle olmamış. Ama ses gerçektende çok güzel olmuş.Gümbür gümbür çıkıyor ve bozulma son seste fazla değil. Bakalım betası ne zamana çıkar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.