Şimdi Ara

Evleneceklere Özel Fırsatlar Buraya (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.772
Cevap
570
Favori
590.981
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RevivaL

quote:

Orijinalden alıntı: erdemkacar

Evet çok az kaldı. 1 sene vardı nasıl hemen geldi yaklaştı anlamadım hocam. Pek ekonomik ürünler aldığım söylenemez ama elimizdeki çok az birikimle iyi işler yaptık. Mesela nişanda takılan paralar ile Boschtan 6000 tl ye buzdolabı,çamaşır ve bulaşık makinesini halettim. Normalde 7500 liste fiyatı vardı. 21.000 mobilyalar tuttu. Hatunun amcası 8.000 çekverdi mobilyacıya gerisi bize ait :). bir tek ufak tefek şeyler, halı,avize,perde,tv felan kaldı. Bakalım hayırlısı artık.

Güzel ve sağlam ürünler seçtiniz sanırım. Allah şimdiden mesut etsin

teşekkürler hocam cümlemizi.

• VİDEO GÜNÜN anlam ve öenemini yansıtıyor
    :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halkçı2013

3 hafta önce mobilyacıları dolaşırken ( masko ve bilumum yerler ) hayatımda hiç girmediğim sadece ismini duyduğum Doğtaş a girdim
    Nişanlım gücümüz yetmez demesine rağmen bakması parayla değil deyip etkisinden kurtulamayıp girdim.
    Fiyatları pahalı ancak beklediğim kadarda yüksek çıkmadı. Yani ben sadece çok zenginlerin alabileceğini düşünürdüm halbuki biraz durumu iyi olan orta tabakanında sahip olabileceği ürünler

Ancak ben elbette düğün arifesinde çok farklı borçlarımızda olacağından almaktan vazgeçip ekonomik olmaya çalıştım.
    Daha sonra hangi mağazaya gitsek hep bir DOĞTAŞ ile kıyaslamamız oldu. Öyle ki etkisinden çıkamadığımızı gördük
    Alfemo da gayet iyi idi mesela ve fiyatlarıda makul idi. Dedim buradan alırız kaliteside gayet başarılı idi

Ancak alımdan bir gün önce elime ufak ekstra hesapta olmayan bir para geçince. Doğtaştan işlemlerimizi yaptık
    Sonuç olarak benim fikrim ;

Ben sırf marka diye fazla para harcayacak insanlardan değilim. Ancak hayatımda hep şunu ilke edindim
    Şayet noname yani isimsiz bir ürünü almaktanda bilinen kaliteli bir muhattap ın fiyatı %25-30 daha pahalı ise tercihimi bilinen firmadan kullanırım
    Fakat 2 katı ise bu fark bilinmeyen firmaya yönelirim. Şimdi biz zaten piyasa araştırdık istikbal olsun petek ipek mobilya olsun ve daha bir çokları bugun için alacağınız koltuk takımı fiyataları ve aralığı belli 2500-3500 arası gibi. Yatak odası da zira 3500-4500 aralığında.

Doğtaş 7 yıl garanti ve sürekli kurumsal bir muhattabın yanında gerçekten sağlam-kaliteli ve dizaynı estetiği çok farklı ürünler yapmakta
    Tercihimizi bu yönde kullandık. İmkanı olan arkadaşlardan bu markalara sıkı bir pazarlıkla almalarını öneririm. Sanırım 7 yıl kafamız rahat edecektir.
    Alfemo ve Doğtaş gibi firmalar %10-15 indirim yapıyor 1 martta listeleri değişecekti.yaz sezonu ve düğün sezonuna girmeden değerlendirin
    Dolar farkıda ürünlere yansıyacak

ben çoğunu doğtaştan aldım..eve getirdiler kurdular.gayet güzel de oldu
    private yemek takımı,koltuk takımı,köşeli koltuk vs aldım.parası da normal sayılır

• quote:

hayırlı olsun hocam benimde çok az kaldı 24 mayısda :)

25i de benim :D
  • ravenous R kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenko1905

Konudaki mesajlardan biraz farklı olabilir belki ama istanbul avrupa yakasında olupta evlenicek olan arkadaslara gelinlik konusunda yardimci olabilirim:) eşime ait gelinlik dukkanimiz var annemle beraber 2 dükkan isletiyorlar. Facebookta sayfamizda var oradanda dikilen müşterilerin gelinliklerine bakıp fikir sahibi olabilirsiniz. Mesajım reklam amaçlı olmayıp sadece forumdaki arkadaslara yardimci olmak amaciyla yazıyorum.

BAHAR GELINLIK

Fc linki:

https://m.facebook.com/home.php?refsrc=https%3A%2F%2Ftr-tr.facebook.com%2F&refid=8&_rdr#!/bahargelinlik2?v=timeline&filter=1

Gelinlikle ilgili tavsiyem,mümkün mertebe hazır almaya-aldırmaya-ikna etmeye çalışın ;)

Yok orası olmadı,burası olmadı
    Şunu beğenmedim,bunu beğenmedim
    Hadi beni provaya götür
    Oldu mu olmadı mı..Tüm stresi sizde oluyor sanki siz giyeceksiniz gibi :)
    Tecrübeyle sabittir

• quote:

Orijinalden alıntı: telepinus

arkadaşlar sizden bir şey rica edecem herkes evinin fotosunu oda oda paylaşabilir mi böylelikle diğerleri resimlerden fikir edinip soru sorabilirler...

+1
  • 150-200 lira civarı düğmeden ateşlemeli, gaz emniyetli, doğalgazlı f/p set üstü ocak tavsiyesi verebilecek var mı arkadaşlar?
  • 25 Ekim ile ben de aranızdayım :)

bakalım zaman neler gösterecek, nerelerden neler alacağız :)

• Böyle bir konu bulmuşken bir kaç şey sormak istiyorum evlilik arifesinde olan kişilere

Şuanda bekarım ve yakın zamanda da evlilik planım yok. Yani bir aday yok. Ancak kirada oturmayıp ev almak istiyorum. Ama kararsızım ev alıp içini eşyayla doldurunca evleneceğim vakit neler olacak? yeni eşyaya gerek duyulacak mı? Bayanlar evlenecekleri zaman illa sıfır beyaz eşya, mobilya falan mı istiyor? Konulara yabancı olduğumdan biraz tam kestiremiyorum

Şuanda yine adam gibi bir ev bulamadığımdan kiraya çıkacağım (yeni kontrat yapıcam) ancak boş eve eşya almam gerek. Böyle eşyaları alırken adam gibi bişey mi alayım (ev aldığım zaman kullanılacak çünkü) yoksa işimi görecek ucuz bir şey mi alayım (İlerde adam gibilerini alırım vs.)

Siz ne düşünürsünüz arkadaşlar? Şuana kadar eşyalı evde kirada oturdum ancak kirası fazla oluyor öyle. Boş eve çıkıp aradaki farkla eşya almak istiyorum 3-5 bişeyi hiç değilse. Yoksa demirbaş eşyaları iyi, sağlam bir şey alıp diğerlerini mi işimi görecek şekilde alayım. Yani buzdolabı, çamaşır mak. gibi şeyleri sağlam, uzun süre götürecek bir marka/model alsam iyi mi yapmış olurum yoksa gereksiz mi dersiniz. Çünkü örneğin buzdolabı olarak 800 liraya da dolap var 2000 liraya da dolap var.

Şimdiden teşekkürler yorumlarınız ve cevaplarınız için

• Arkadaşlar hepsiburadada birleşen fırsatlar mevcut değerlendirin mutlaka.
    Ben de çek falan aldım kartı kampanyası ile birleştireceğim. Tavsiye edebileceğiniz zaruri ürünler var mıdır?
    Henüz evi kiralalamadığımız için ufak tefek eşyaları toparlıyoruz şimdilik.
  • kilecerme kullanıcısına yanıt
    İkinci el veya spot pazarlarından al geç
    Evlenince kullanamayacağını düşünüyorum...Eş adayına bağlı tabi
    Ama adayın bile olmadığına göre evliliğin yakın zamanda olmayacaktır
    2-3 yıl sonrada alacağın ürünler yeni gibi gözükmez modeli geçmiş olur
    Sahibinden.com sitesinde çok düşeş ürünler çıkıyor..Mesela ürününü yeni almış ama içine sinmemiş ciddi indirimle satıyor
    Eskici bit pazarı veya spotcu eskicilere bakabilirsin..Eskicidense direk satıcı olan kullanıcılara ulaşmaya bakabilirsin..sahibinden.com daki gibi

• Arkadaşlar
    Özel indirim bileti talebi diye bir sistem varmış? istikbal mobilya'da nedir acaba? bilen var mı?http://www.istikbalyetkilisatici.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Böyle bir konu bulmuşken bir kaç şey sormak istiyorum evlilik arifesinde olan kişilere

Şuanda bekarım ve yakın zamanda da evlilik planım yok. Yani bir aday yok. Ancak kirada oturmayıp ev almak istiyorum. Ama kararsızım ev alıp içini eşyayla doldurunca evleneceğim vakit neler olacak? yeni eşyaya gerek duyulacak mı? Bayanlar evlenecekleri zaman illa sıfır beyaz eşya, mobilya falan mı istiyor? Konulara yabancı olduğumdan biraz tam kestiremiyorum

Şuanda yine adam gibi bir ev bulamadığımdan kiraya çıkacağım (yeni kontrat yapıcam) ancak boş eve eşya almam gerek. Böyle eşyaları alırken adam gibi bişey mi alayım (ev aldığım zaman kullanılacak çünkü) yoksa işimi görecek ucuz bir şey mi alayım (İlerde adam gibilerini alırım vs.)

Siz ne düşünürsünüz arkadaşlar? Şuana kadar eşyalı evde kirada oturdum ancak kirası fazla oluyor öyle. Boş eve çıkıp aradaki farkla eşya almak istiyorum 3-5 bişeyi hiç değilse. Yoksa demirbaş eşyaları iyi, sağlam bir şey alıp diğerlerini mi işimi görecek şekilde alayım. Yani buzdolabı, çamaşır mak. gibi şeyleri sağlam, uzun süre götürecek bir marka/model alsam iyi mi yapmış olurum yoksa gereksiz mi dersiniz. Çünkü örneğin buzdolabı olarak 800 liraya da dolap var 2000 liraya da dolap var.

Şimdiden teşekkürler yorumlarınız ve cevaplarınız için

Modalifede ucuz yollu düğün paketi al..Evlenirken tekrar alırsın ;)

edit : beyaz eşyayı da ikinci el al.evlenirken tekrar alırsın ;)

nerden bildiğimi sorma :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravenous -- 14 Mart 2014; 16:25:38 >

• İnegölden mobilya yaptıranlar biraz bilgi verebilir mi?
    Kalitesi nasıl fiyatlar ne durumda?
    Eşyaların taşınması nasıl sağlanıyor? Taşıma parası alıyorlar mı?
    Garanti ne kadar?
    Montaj için ek ücret talep ediliyor mu? Taşınma sırasında montaj için destek alsak ücret alacaklar mı?
    Ne kadar sürede yapıyorlar?
    Bir fotoğraf götürsek aynısını yapabiliyorlar mı?
    Kalitesi ne durumda ürünlerin?

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bu sıralar çok duymaya başladım bursa inegöl taraflarından mobilya yaptırma olayını. Eğer f/p olarak avantajlı olacaksam düşünürüm bu yolu.
  • Mayısta İnegöl'e gidip inceleme yapacağım. Geniş bir bilgi vermeyi düşünüyorum ama daha önceden gidenler varsa boş bilgiyle gitmemiş oluruz
  • Mersin'de dugunumuzden kalma viktoria kırık beyaz prenses tipi gelinlik vardir. 36-38 bedene uygundur. Mersin'de kullanmak isteyen olursa dh yardimlasmasiyla hallederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

quote:

hayırlı olsun hocam benimde çok az kaldı 24 mayısda :)

25i de benim :D

Benim de 27 nisan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.