Şimdi Ara

Evleneceklere Özel Fırsatlar Buraya (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.772
Cevap
569
Favori
591.004
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    inegölde arı mobilyadan yatak odası+koltuk takımı+tv ünitesini 7000 liraya aldım. bu fiyat inegöl piyasasının biraz üzerinde ama bunun sebebi benim biraz daha kaliteli ürünler tercih etmem ve yaptırmak yerine görüp almak istememdir. aldığım ürünler kalite olarak istikbal-bellona dan daha iyidir. ve istikbal-bellona da bu 3 grubun toplam fiyatı 9000 liradan başlar 14-15 bine kadar gider.

kafanızda daha somut bir fikir oluşması için şöyle tanımlayabilirim; aldığım ürünler doğtaş mobilya ürünleri kaltesinde. ama doğtaş tan bu ürünleri almaya kalksak yine en az 10bin lirayı gözden çıkarmak gerek. arı mobilya nın mağazası çok çok büyük. aradığınız her modelde mobilya bulabilirsiniz. avangarde hariç. bu 3 grubu 5500-6000 liraya da alabilirsiniz arı mobilyada. bu seçeceğiniz ürünlere göre değişir yalnız pazarlığı iyi yapın.

önce şunun kararını vermelisiniz; yaptıracak mısınız yoksa benim gibi gidip görüp bundan şundan istiyorum aynısını ya da farklı renkte istiyorum deyip almak. arı mobilyada sadece hazır satıyolar en fazla rengini değiştirebilirsiniz koltukların. ya da koltukların kumaşının türünü değiştirtebilirsiniz. biz kaz tüyü aldık memnunuz. hazır almanın avantajı sonradan herhangi bir sorun ya da sürprizle karşılaşmamanız.

yaptırmanın avantajları aynı ürünü daha ucuza mal edebilirsiniz. dezavantajı ise sizin istediğiniz şekilde yapılmayabilir mobilyalar. forumlarda bu tür sorunlarla karşılaşan insanlar mevcut. ben bir sıcak fırsatçı olarak daha ucuza maletmek için yaptırmak istiyodum ama zamanım kısıtlıydı ve uğraşmak istemedim bu yüzden hazır aldım.

neyse eşyaları eve kadar getirip taşıyolar ekstra ücret yok zaten 7000 veriyosunuz ne ekstra ücreti :) hatta 3 kişi gitmiştik otobüse yetişecektik ve acelemiz vardı. arı mobilya çalışanı bizi arabasıyla lokantaya götürüp yemek ısmarladı. oradan da otobüse yetiştik. arı mobilyadan tek şikayetim 3 hafta oldu hala faturayı göndermediler. sonra göndericez dediler ama göndermediler. ama elbet alıcam o faturayı :) garantisi 2 yıl. dediğim gibi montaj nakliye ücreti filan yok. oradaki çoğu mağazda yoktur. ama çok uzak biyere gidecekse ürünler,o zamann pazarlık şansınız çok azalır onun hesabını yapıyolar nereye gidecek ürünler diye soruyolar.

fotoğraf götürseniz aynısını yaparlar ya da yapamazlar diyemem. tecrübem yok ama araştırma aşamasında yaptırarak alanlar içinden sıkıntı yaşayan da memnun olan da. bir de koltukları kaz tüyü yaptıracaksanız kaz tüyü kesinlikle ithal olmalı. yerli olursa leke tutuyo.

eğer çevrenizde varsa mobilyadan anlayan biriyle gitmenizi tavsiye ederim. özellikle de yaptıracaksanız. karşı tarafa bişeyler bildiğinizi bilinçli müşteri olduğunuzu hissettirin. ve mobilyalara bakarken beğendiğiniz ürünleri beğendiğinizi fazla belli etmeyin pazarlık şansınız azalır :)

ürünlerin genel kalitesi hakkında şöyle bilgi verebilirim. koltuklarda ithal kaz tüyü tavsiye ederim. yatak odasında sorsanız hepsi mdf der. ama YALANDIR. yatak odalarının hepsi sunta üzerine mdf kaplamadır. bilmeyen insanları mdf diye kandırıyolar. bildiğinizi belli edin bu yüzden. yatak odasında iskeletin kalınlığı önemlidir. zaten 2-3 saat mağaza gezdikten sonra az çok iyi ile kötüyü ayırt eder hale geleceksiniz.

son olarak bu 3 gruba 7000 lira fiyatı çok bulan arkadaşlar merak etmeyin daha ucuza da orta kalite ürünleri alabilirsiniz. 5000 -6000 arasına mesela. ama bunun için gidebildiğiniz kadar erken gidin ve gezebileceğiniz kadar çok yer gezin. girdiğiniz mağazada hemen beğendiğiniz bi ürünün fiyatını sorun fahiş fiyat söylerlerse vakit kaybetmeyin ve başka mağazalara bakın.

ben ertuğrul gazi caddesini gezdim daha çok. ama iç tarafları gezerseniz daha uyguna iyi ürünler yaptırabilirsiniz. ürün yaptıracaksanız fazla peşinat vermeyin. ve başından anlaşın. ürünler istediğimiz gibi olmazsa ürünleri almayız diye.

son olarak zamanı,fırsatı olan herkesin gitmesini öneririm. çöp istikbal ile bellonaya o kadar para vermektense en kötü gider arı mobilyadan 2-3 bin lira daha az ödeyerek daha iyisini alırsınız. ama benim zamanım yok param da çok diyosanız gidin doğtaş tan alın .

• Daha öncede yazdığım gibi istanbul da oturan evlilik arifesinde olan arkadaşlar varsa gelinlik konusunda yardimci olabilirim fiyat konusunda. 2 tane dukkanimiz var annem ve eşim isletiyorlar.annem yaklaşık 12 senedir yapıyor bu işi. İsteyen arkadaslara yardimci olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Finansbank bana bri şifre yollamış.
    İşine yarayacak olan varsa kullanabilir:

İnternet Şubesi’ni kullanarak, 31 Mart’a kadar Arzum.com.tr’de yapacağınız ilk 100 TL ve üzeri alışverişinizde geçerli %25 indirim fırsatı yakaladınız.

İndirim kodunuz: TA1287B
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaRanTuLa_MY

quote:

Orijinalden alıntı: erdemkacar

http://www.hepsiburada.com/liste/emincelik-31121-gaz-emniyetli-emaye-setustu-ocak/productDetails.aspx?productId=mtemin31121l&categoryId=22026&navq=categoryid%3d22026%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dmtemin31121l%26fh_lister_pos%3d3%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bemine7elik%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637_235604%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637_235604_22026%257d%26fh_refview%3dlister

bunu değerlendirebilirsin 50 tl de hediye çeki mevcut

Eyvallah hocam. Daha uygun bi ocak bulamayacagim sanirim. Mecbur alacagiz artik. Sadece bu markayi hic duymadim, forumda da hic bilgi yok. Serviste falan sorun yasar miyiz acaba?

Ocak alırken dikkat: bazısı lpg (mutfak tüpü) bazısı doğalgazlıdır. linkteki tüplü. Genelde yetkili servis tarafından dönüşüm yapılır ama yine de dikkat servisine önceden sormakta fayda var...

ayrıca 21 mart'ta kumtel setüstü ocak 149-tl

http://www.bim.com.tr/Categories/100/aktuel_urunler.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mexicana -- 17 Mart 2014; 8:36:33 >

• Arkadaşlar merhabalar. Ben de yeni evlendim.

Eşyaların çoğunu aldık. Lakin eve bir çalışma masası birde kitaplık yaptırmak istiyorum.

Masa Boyutu 140*60 cm olacak. Üzerine de 2'li yada 3'lü kitaplık rafı Birde yanına kitaplık yaptırmayı düşünüyorum tavana kadar.

Kitaplık Boyutu: 250 cm* 100 - 120 cm düşünüyorum.

Bunun için biraz gezindim, IKEA da

96*214 cm lik kitaplık 750 liraya idi. Aradığım ölçülerde bi masa da (sadece masası) 290 lira idi. Benim niyetim hem tavana kadar yaptırayım hem de taşıma kurma işi ve masrafından da kurtulayım.

İkeadan alırsam totalde 1100-1300 gibi bir rakama mal olacak. Bunun için bir atölyeden fiyat aldım, 1800 dedi.

1- Sizce FİYAT NASIL UYGUN MU ?

2- İstanbulda bunun için uygun bir atölye yada iyi bir mobilyacı tavsiyeniz var mı ? Ölçüye göre bu işi iyi yapan bir yer var mıdır yada ne tavsiye edersiniz?

Sorusu olanlara da yardımcı olabilirim.

--- Edit : Birde Alfemo ve Doğtaş ın Avrupa yakasında büyük showroom u nerde var ? Birde orayı gezelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westernblew -- 17 Mart 2014; 9:17:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

Arkadaşlar merhabalar. Ben de yeni evlendim.

Eşyaların çoğunu aldık. Lakin eve bir çalışma masası birde kitaplık yaptırmak istiyorum.

Masa Boyutu 140*60 cm olacak. Üzerine de 2'li yada 3'lü kitaplık rafı Birde yanına kitaplık yaptırmayı düşünüyorum tavana kadar.

96*214 cm lik kitaplık 750 liraya idi. Aradığım ölçülerde bi masa da (sadece masası) 290 lira idi. Benim niyetim hem tavana kadar yaptırayım hem de taşıma kurma işi ve masrafından da kurtulayım.

İkeadan alırsam totalde 1100-1300 gibi bir rakama mal olacak. Bunun için bir atölyeden fiyat aldım, 1800 dedi.

2- İstanbulda bunun için uygun bir atölye yada iyi bir mobilyacı tavsiyeniz var mı ? Ölçüye göre bu işi iyi yapan bir yer var mıdır yada ne tavsiye edersiniz?

--- Edit : Birde Alfemo ve Doğtaş ın Avrupa yakasında büyük showroom u nerde var ? Birde orayı gezelim.

avcılara yakın isen orada pelican avm hizasında gayet büyük bir mağazası var öneririm.Muhtemel en büyüklerden biridir çok uzak değilsen git derim
    Sefaköy civarında yine e5 üzerinde var içine girmedim. Beylikdüzünde ki de çok büyük. Mecidiyeköy meydan da var içine girmedim

• Arkadaşlar bana da L koltuk lazım

Ancak bu L koltuğun hem 2 tarafınında yatak hemde bazalı olması bizim için önemli
    Dairemiz küçük misafir için önemli.. Köşe düşünmüyorum hem çok kaba geliyor hem kullanışsız
    Güzel kaliteli bir L önerirmisiniz? Linki ile birlikte olursa sevinirim. Mümkünse kullandığınız veya gördüğünüz bir şey olsun
  • Maktoyu M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu ayrıntılı açıklama için çok teşekkürler.

Peki ithal kaz tüyü kullandıklarını nasıl anlayacağız. Onun bir tüyosu var mıdır? Ayrıca sadece bunun için değil mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili tecrübeniz var mıdır ya da referans gösterebileceğiniz bir yer var mı bu konuda araştırma için?
    Tekrar çok teşekkkürler, gitsem mi diye düşünüyordum fakat %95 gideceğim gibi görünüyor yazınızdan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: #berk

Hocam bu ayrıntılı açıklama için çok teşekkürler.

Peki ithal kaz tüyü kullandıklarını nasıl anlayacağız. Onun bir tüyosu var mıdır? Ayrıca sadece bunun için değil mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili tecrübeniz var mıdır ya da referans gösterebileceğiniz bir yer var mı bu konuda araştırma için?
    Tekrar çok teşekkkürler, gitsem mi diye düşünüyordum fakat %95 gideceğim gibi görünüyor yazınızdan sonra

ithal kaz tüyü nasıl anlaşılır bilmiyorum. aldığım yer kurumsal bi firma olduğu için adam kesnlikle ithal hepsi dedi ben de güvendim. yaptırmak isterseniz büyük ihtimalle koltuğu alıp üzerine leke döküp çıkıp çıkmadığına bakana kadar anlayamayacaksın hocam :) ya da bu işten anlayan birilerine sorup öğrenmen gerekecek.

mobilyadan çok anlamam ama baka baka bikaç şey öğrendim. öğrendiğim kadar anlatıyım; yatak odasında gardrobun iskeletinin kalın olması gerekir. karyolanın bazalarının kolay açılıp açılmadığına bakın. üzerine yatak da konulduğunda açılması zor olabiliyo. sonuçta genelde eşiniz açacaktır bazayı ve açarken zorlanabilir. alırken yatak odası grubunun kapaklarını çekmecelerini bikaç kez açıp kapattığınızda ve bu işlemi birçok mağazda yaptığınızda, ürünleri kıyaslayarak hangisinin daha kaliteli olduğunu bi süre sonra anlayamaya başlayacaksınızdır. onun dışında dediğim gibi hepsi sunta üzeri mdf kaplama. ürünüm mdf derlerse inanmayın. mdf yatak odası yapmazlar yapmışlarsa da fiyatı çok yüsek olur. hem mdf almaya da gerek yok bence.

referans gösterebileceğim tek yer google. ben google da "inegöl mobilya forum" sözücklerini aratarak bazı bilgilere ulaşmıştım. geçmiş yıllarda farklı sitelerde yorumlar bulacaksınız.

• Maktoyu M kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Umarım mobilya konusunda kararsız kalanlara da yardımcı olur yorumlarınız.
  • istanbulda özel dikim nişanlık ve gelinlik almak isteyen olursa, düğünümüzden kalan pembe renk özel dikim nişanlık ve özel dikim gelinlik bulunmakta. nişanlığı, 2200 tl'ye gelinliği 4700 tl'ye diktirmiştik. çok cüzi bir fiyata 2 sinide satmak istiyorum.

• beyler benim anlamadığım tüm her yerde fiyatlar aynı. 2500 - 3500 arası. neyi nasıl karar verecez anlamadım ki... izmirde uygun, modern fiyatlı önerebileceğiniz yerler var mı acaba?

birde ben beyaz eşya alacağım, uygun maliyetli buz dolabı, çamaşır makinası,bulaşık makinası önereceğiniz marka ve modeller var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halkçı2013

quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

Arkadaşlar merhabalar. Ben de yeni evlendim.

avcılara yakın isen orada pelican avm hizasında gayet büyük bir mağazası var öneririm.Muhtemel en büyüklerden biridir çok uzak değilsen git derim
    Sefaköy civarında yine e5 üzerinde var içine girmedim. Beylikdüzünde ki de çok büyük. Mecidiyeköy meydan da var içine girmedim

teşekkür ederim hocam,

avcılardakine metrobusle gitmek için nerede inmek lazım ?

• Sanırım orası avcılar merkez durağı diye geçiyor
    Avcılardan beylikdüzüne binince ilk durak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mexicana

quote:

Orijinalden alıntı: TaRanTuLa_MY

quote:

Orijinalden alıntı: erdemkacar

http://www.hepsiburada.com/liste/emincelik-31121-gaz-emniyetli-emaye-setustu-ocak/productDetails.aspx?productId=mtemin31121l&categoryId=22026&navq=categoryid%3d22026%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dmtemin31121l%26fh_lister_pos%3d3%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bemine7elik%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637_235604%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637_235604_22026%257d%26fh_refview%3dlister

bunu değerlendirebilirsin 50 tl de hediye çeki mevcut

Eyvallah hocam. Daha uygun bi ocak bulamayacagim sanirim. Mecbur alacagiz artik. Sadece bu markayi hic duymadim, forumda da hic bilgi yok. Serviste falan sorun yasar miyiz acaba?

Ocak alırken dikkat: bazısı lpg (mutfak tüpü) bazısı doğalgazlıdır. linkteki tüplü. Genelde yetkili servis tarafından dönüşüm yapılır ama yine de dikkat servisine önceden sormakta fayda var...

ayrıca 21 mart'ta kumtel setüstü ocak 149-tl

http://www.bim.com.tr/Categories/100/aktuel_urunler.aspx

ne yaparsanız yapın arçelik ocak almayın...

• umityasar kullanıcısına yanıt
    Evlenecek arkadaşlar bende 2011 yılında evlendim halinizden çok iyi anlıyorum yabancı değilim konulara.
    Fissler Vitaquick Bluepoint 6 Lt. Düdüklü Tencere için kampanya var kendi sitemde.
    329 TL yerine 279.00 TL satışta.
    PM atan ilk 10 kişiye 10 TL kupon göndereceğim.
    Ürünün fiyatı kargo dahil 269 TL ye gelmiş olacak.
    Açıkçası benimde size bir katkım olsun istedim.
    Site güvenilirdir incir.com altyapısını kullanmaktadır.
    Sorularınız için bana mesaj atabilirsiniz.
    Diğer ürünler içinde indirim hakkını kullanabilirsiniz.

Ürün Linki
    etoplam.com

• Gelinlik ihtiyacı olanlar.Bizde 2500e gelinlik diktirdik cüzzi bir miktara size verebilirim.Düşünenler pm atsın gelinlik resimlerini göndereyim size. Almak istersenizde ücrette anlaşırız merak etmeyin. Bu arada gelinligi izmir alsancakta özel diktirdik. Düğünden sonra gelinlige falan verilen paraya üzülüyor insan. Siz de aynı hataya düşmeyin. Ha niye kiralamadınız sizde derseniz kiralama 2400 satın alma 2500 dediler bizde aldık :)
  • Istanbulda nerden mobilya alabilirim. Oturma, yatak, yemek, tv unite kitaplik vs baya bisey alicam. Pisman olmak istemiyorum.
    Daha önce almış ve memnun kalmis arkadaslar bana tavsiyede bulunabilirler mi.

Evgor mobilya, ider mobilya nasil sizce.
    Yada istikbal bellona vs mi tercih edeyim. Ama tasarımlarını beğeniyorum.

• arkadaşlar herkese selamlar,
    ben köşe takımını gebze spotçular çarşısından 2000 liraya (aynı ürün modokoda 4000 lira)
    yatak odası 4000 tl ve yemek odasını 2300 tl ye weltew mobilyadan aldım.
    ismi fazla duyulmamış olsa da çok kaliteli ürünleri var, bir bakmanızda fayda var derim.
    beyaz eşyaları ise 5000 liraya bosch dan aldım.
    1500 liraya da vestel 50' full hd led tv aldım.
    geriye halı, perde ve diğer ufak tefek eksikler kaldı.
    düğüne 5 ay var ama baya bi rahatladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

arkadaşlar herkese selamlar,
    ben köşe takımını gebze spotçular çarşısından 2000 liraya (aynı ürün modokoda 4000 lira)
    yatak odası 4000 tl ve yemek odasını 2300 tl ye weltew mobilyadan aldım.
    ismi fazla duyulmamış olsa da çok kaliteli ürünleri var, bir bakmanızda fayda var derim.
    beyaz eşyaları ise 5000 liraya bosch dan aldım.
    1500 liraya da vestel 50' full hd led tv aldım.
    geriye halı, perde ve diğer ufak tefek eksikler kaldı.
    düğüne 5 ay var ama baya bi rahatladım.

Hayırlı olsun hepsi, güle güle kullan dostum. Darısı bana inşallah.
    Bakalım ben de herşeyi alacağım ama bir yerden beklentimiz var inşallah olur yoksa iyice sıkıntıya kalacağım, Allah yardımcım olsun ne diyeyim.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.