Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım sulu sistem daha hijyenik. Sulu sistem düşünüyorum ancak en önemli şeylerden birisi ufak olması ve tabii iyi çekmesi. (Bütçem ise max 500 YTL)

TV olarak da samsungların tasaroımını beğeniyorum teknik olarak hiçbirşey anlamasam da. Oradaki konulara bakıyorum ama buradaki gibi faydalanamadım pek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: stto

Sanırım sulu sistem daha hijyenik. Sulu sistem düşünüyorum ancak en önemli şeylerden birisi ufak olması ve tabii iyi çekmesi. (Bütçem ise max 500 YTL)

TV olarak da samsungların tasaroımını beğeniyorum teknik olarak hiçbirşey anlamasam da. Oradaki konulara bakıyorum ama buradaki gibi faydalanamadım pek...

orada cevap alamama durumu olsa bile bilgiler için okuyun ,mesela LCD tv'lerde tepkime süresi ve ölü piksel olayına dikkat edin,çözünürlük konusunda önemli mesela HD ready'mi yoksa FULLHD'mi alacaksınız sanırım şu an forumdaki arkadaşlar HD ready yeterli buluyorlar(1368x768)

sony,samsung,phılıps bu konuda baya iyiler,ama şuda var yaza dogru çok farklı tv'lerde piyasaya girecek

• Ama fakiri pek önermiyorlar, çok arıza çıkarıyormuş.
  • Candoğan bey daha önce yazmıştım. Profilo ya da bosch alacağım diye. Spotçudan Bosch WAE 16160 aldım. 800 devir, fiyatı da 600YTL. 1000 devir olanı 700 YTL idi. Bana 800 devir çok rahat yeter, 100 YTL fazla vermeyi de gerek görmedim, umarım memnun kalırım . Buzdolabında da çamaşır makinasında da sizin tavsiyenize göre karar verdim. Yardımlarınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abavf -- 1 Mayıs 2007; 12:05:08 >
  • quote:

Ama fakiri pek önermiyorlar, çok arıza çıkarıyormuş.

sadece incelemeniz için, ama ben pek duymadım fakirin 1750 ytl kadar süpürgeleri var ve çok güzel

ama daha iyileri aşagıdaki gibi fiyatlarda

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=154357&productId=evthomgenius

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 1 Mayıs 2007; 11:28:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: s£stavina

Şuan piyasasında olanlar son çıkan ürünlerden çamaşır+ bulaşık makinası için en uygun verilebilecek fiyat nedir?_
    Ben ikisi için en fazla 1600 ayırmayı planlıyorum ama hayalim suya düşmez umarım

Profilo CM1201HTR ve Siemens SE24E240EU iyi bir kombinasyon olabilir.İkisi de son özellikleri barındıran fiyatı uygun cihazlardır.(Carrefour'da cam.mak. 799 YTL-Bul.Mak 760YTL)Peşin fiyatına taksit de var.Özelliklerini incelemek için:

http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=8&intProductID=897

http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE24E240EU&28=7%3d1%269%3d26%253d2320_22%253d1%2629%3d1%26page%3d2%2628%3d26%253d2320

Ayrıca hepsiburada.com'da Siemens bulaşık makinesinin fiyatı daha uygun
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234845&productid=mtsiese24e232eu

Yani çamaşır makinesini Carrefour'dan bulaşığı hepsiburada.com'dan alırsanız toplam 1478 YTL yapıyor.

Bu ürünlere baktım çok güzeller fiyatlarda aklım hep grilere gidiyor ama aynı özelliklerde ürünü sadece rengi için neredeyse 1000 ytl farkla satıyorlar.
    Acaba bu aradaki fark kadar pahalımı kullanılan bu boyalar merak ediyorum

• Bu önerdiğiniz model gerçekten iyi görünüyor. İyi birşey için üst limitimi de artırabilirim tabii... Teşekkürler.
  • Inox ürünlerde gerçekten maliyet farkı var.Ama gri boyada bu söz konusu değil.hepsiburada.com'daki fiyat farkını ben de anlamış değilim ama uygun fiyatla ideadl kombinasyon istiyorsanız

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/index.php?p=show&pid=2962&k_id=156
    Bu makine şimdiki profilo'nun bir önceki versiyonudur.Tek farkı yarım yük yıkama yerine üst sepet yıkama tuşunun olmasıdır.Bir de sitede yanlış yazılmış makine A sınıfı enerjili,B sınıfı yıkamalıdır
    5X2 programlı 3ü1 arada gibi kombine temizlik ürünlerini otomatik tanıma özelliği vardır.
    Fiyatı da 797YTL.

Veya şimdiki yeni versiyonu 820YTL bunda da yarım yük yıkama özelliği var
    http://www.erolmobilya.com/beyaz/bm5200.htm

Ayrıca Carrefour'da Profilo CM0920KGTR 900 devir 5 kg A sınıfı çamaşır makinesi yanılmıyorsam 649YTL idi.
    Özelliklerini incelemeniz için linki:
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=8&intProductID=912

İkisini de Profilo önermemin nedeni fiyatlarının Bosch ve Siemens'e göre daha uygun olmasıdır.Yoksa özellik olarak hemen hemen,kalite olarak birebir aynı cihazlardır.

Fiyatları toplamı da en uygun 1446YTL yapıyor

Ama bu çıtayı aşabiliyorsanız size önerim(bu üç link aynı makineye aittir,sadece alabileceğiniz değişik adresler için)
    http://www.ticaretmerkezi.com.tr/index.php?p=show&pid=3598&k_id=1586
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=710
    http://www.erolmobilya.com/beyaz/cm1220ghtr.htm
    1200 devir A+ çift su girişli 6kg dijital ekranlı gri çamaşır makinesi

Çamaşır makinesinin en uygun fiyatı 1044YTL
    Çamaşır+bulaşık=1841YTL
    Bu şekilde alırsanız en iyi teknolojiyi en iyi fiyata almış olursunuz.Tek eksik bulaşık makinesinni B sınıfı yıkaması,bunun da sorun oluşturacağını sanmıyorum.B sınıfı da iyi bir yıkama performansıdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: abavf

Candoğan bey daha önce yazmıştım. Profilo ya da bosch alacağım diye. Spotçudan Bosch WAE 16160 aldım. 800 devir, fiyatı da 600YTL. 1000 devir olanı 700 YTL idi. Bana 800 devir çok rahat yeter, 100 YTL fazla vermeyi de gerek görmedim, umarım memnun kalırım . Buzdolabında da çamaşır makinasında da sizin tavsiyenize göre karar verdim. Yardımlarınız için teşekkürler

Hayırlı olsun.Son derece iyi bir seçim.Cihaz programları,dokunmatik tuşları ve A+ olması ile öne çıkıyor.Fiyatı da son derece iyi.800 devir size yeterliyse son derece iyi bir seçim olmuş.Güle güle kullanın.
  • quote:

Bu önerdiğiniz model gerçekten iyi görünüyor. İyi birşey için üst limitimi de artırabilirim tabii... Teşekkürler.

Gürcan bey'in önerdiği o modeli ben de özellikle tavsiye ederim.Orijinal Alman malıdır.Burada bir arkadaş ta onun bir üst modelini aldı memnun kaldı.Bende de 8 senelik aynı kasanın torbalı Siemens halı yıkama makinesi var,son derece memnunum.Kesinlikle boyutlarının büyük olması ve ağır olması dezavantajını saymazsak en iyi sulu elektrikli süpürgedir.
  • Aslında benim bütçelediğimin bira üstünde fiyatı. Motorun gücünün emiş gücüyle ilintili olduğunu biliyorum yanlış değilse... Ama bana 1600 watt’lık motor biraz güçsüz gibi geliyor. Sizce de öyle değil mi? Sanki emiş gücü yetersiz kalacakmış gibi... 2500 watt a kadar çıkan makineler var sanırım piyasada.
  • Evet haklısınız ama bir 1600w süpürge ile başka bir 1600w süpürge arasında korkunç bir fark olabiliyor.Mesela bende Profilo 1600w süpürge var Carrefour'da denediğimde birçok süpürgeden çok daha yüksek emiş gücü var.Yani orantılı olduğu doğru ama asıl önemli olan emiş gücü.Zaten sulu süpürgeleri incelediğinizde motor gücünün daha üst seviyelere çıkmadığını görürsünüz.Yüksek motor gücü daha çok torbalılarda tercih ediliyor.
  • Anladım. Bu ayrıntıyı bilmiyordum. Teşekkürler.

Bu arada bulaşık makinamı son anda bir hamleyle Bosch a çevirmeyi başarabildim ve ürünler gelmiş. İşten çıkıp biran önce eve gittiğimde görebileceğim ürünler.

(Şimdi aldığım yerin aradaki farkı kartıma iade etmesi problemi var tabii...)
  • Hayırlı olsun.Para iadesini de aldığınız zaman işiniz tamam olacak.İyi günlerde kullanın inşallah Ağustos'daydı sanırım ama
  • quote:

Anladım. Bu ayrıntıyı bilmiyordum. Teşekkürler.

Bu arada bulaşık makinamı son anda bir hamleyle Bosch a çevirmeyi başarabildim ve ürünler gelmiş. İşten çıkıp biran önce eve gittiğimde görebileceğim ürünler.

(Şimdi aldığım yerin aradaki farkı kartıma iade etmesi problemi var tabii...)

kartınıza para iadesi çok kolaydır 5 dakikalarını almaz
  • Evet çok kolay, bugün yaptıklarını söylediler, yarın geçer sanırım hesaplara. Bu arada Bosch WFX 286 S modeli sadece almanyadan ithal ediliyor sanırım. Burada üretimi yok galiba değil mi? Bu modelin ithalatının durduğunu söylüyorlar. Doğru mu acaba? Bilginiz var mı?
  • quote:

Evet çok kolay, bugün yaptıklarını söylediler, yarın geçer sanırım hesaplara. Bu arada Bosch WFX 286 S modeli sadece almanyadan ithal ediliyor sanırım. Burada üretimi yok galiba değil mi? Bu modelin ithalatının durduğunu söylüyorlar. Doğru mu acaba? Bilginiz var mı?

bu ürün eski bir ürün ve şimdi üretilmiyor sanırım
    ama önemli degil benim makinede artık üretilmiyor (IQ 1633)

her zaman parçasını bulabilirsiniz ,isterse yurt dışından gelmiş olsun, türkiyede olmayan bir makine bile olsa her zaman servis ve yedek parça garantisi var
  • Şöyle bir sıkıntı var. Bu gün gelen ürünlere baktığımda çamaşır makinasının orjinal ambalajında olmadığını gördüm. Bayiyi aradım ve orjinal ambalajlı bir ürünle değiştirilmesini istedim. Bayi de bana ürünün üretiminin ve ithalatının durdurulduğunu, hiçbiryerde bulamadıklarını, bulabilfdikleri tek makinanın bir bayinin teşhirinde olduğunu söylediler. Üründe çizik, bombe, kırık vs hiçbir defect yok. Ama yine de içim elvermiyor. Hemen geri almaya geldiler. Yeni ürün bulamıyoruz, iadesini yaparız dediler. Servis orjinal ambalajında olmayan ürünlerin garantisini onaylıyor mu bilemiyorum. Offff çok üzüldüm ya. Aldığım fiyata da başka yerde bulamıyorum. Modeli değiştirmek zorunda kalacağım sanırım. Daha önce WAS 24760 önermiştiniz. Derinlik sıkıntısı vardı onun da ama riske girip onla değiştirebilirim. Aralarında 15 YTL fark var. Naapıcam ben şimdi yahu???

• quote:

Şöyle bir sıkıntı var. Bu gün gelen ürünlere baktığımda çamaşır makinasının orjinal ambalajında olmadığını gördüm. Bayiyi aradım ve orjinal ambalajlı bir ürünle değiştirilmesini istedim. Bayi de bana ürünün üretiminin ve ithalatının durdurulduğunu, hiçbiryerde bulamadıklarını, bulabilfdikleri tek makinanın bir bayinin teşhirinde olduğunu söylediler. Üründe çizik, bombe, kırık vs hiçbir defect yok. Ama yine de içim elvermiyor. Hemen geri almaya geldiler. Yeni ürün bulamıyoruz, iadesini yaparız dediler. Servis orjinal ambalajında olmayan ürünlerin garantisini onaylıyor mu bilemiyorum. Offff çok üzüldüm ya. Aldığım fiyata da başka yerde bulamıyorum. Modeli değiştirmek zorunda kalacağım sanırım. Daha önce WAS 24760 önermiştiniz. Derinlik sıkıntısı vardı onun da ama riske girip onla değiştirebilirim. Aralarında 15 YTL fark var. Naapıcam ben şimdi yahu???

eger sizde benim gibi bu konuda hassassanız geri verin çünkü teşhir ürün satılmaz satılsa bile fiyatta indirim yapmaları lazım

ama bende olsam almazdım

ever sizin örnegini verdiginiz makinede güzel,düşünecek,üzülecek bir durum yok geri verin ve aşagıdakini alın

http://www.boschevaletleri.com/tr/products/product.asp?frmFiyat=camasir_mak.asp&ID=788&SCAT=21

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.