Şimdi Ara

Evga GTX970 superclock mu Gigabyte GTX970 G1 mi?(Acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SLI yapacağım.Kartı almak üzereyim.Evga 100'er TL daha ucuz.Fanların sorunlu olabileceğini duymuştum.G1'de 3 adet fan var.SLI yerleşimine Evga daha uygun gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 970 lerde en iyisi Giga hocam. Hem soğutma hemde boost hızı vs. Evga larda sorun var.

• Evgalarda Soğutucu ile GPU tam ortalanmamış sorin orda zaten gıgalar daha iyi oc oluyor.

• Giga
  • Evga'ları aldım.Şimdi iade edip Gigabyte alıyorum

• Msi da fena değil diye biliyorum.
  • Galactus kullanıcısına yanıt
    Türkiye'den alacaksınız EVGA almayın. ACX 1.0 modeli satılıyor. Ses bakımından sorunlu çıkma ihtimali yüksek. Yurt dışından falan alacaksanız 2.0 versiyonu alınabilir.

Ayrıca bakır boruların konumlarına ilişkin olarak şirket açıklaması mevcut. Üçüncü boruya kısmen temas konusu kasten öyle ve kartlar Nvidia testinden bu halde geçti deniyor. Bilgisayara geçince açıklamayı bu mesaja eklerim. ( Eklendi )

Genelleme yaparak markayı kötülemek anlamsız. Yurt dışı yorumlarında sorun yaşayan kişiler azınlıkta kalıyor. Tabii bu bahsettiklerim ACX 2.0 ile ilgili.

Ayrıca yeni bir bios güncellemesi ile 2.0 versiyonları tıpkı Asus Strix modeli gibi kart 60 - 70 dereceye ulaşana kadar fanları aktif etmiyor.

---

“The way the EVGA GTX 970 ACX heat sink was designed is based on the GTX 970 wattage plus an additional 40% cooling headroom on top of it. There are 3 heat pipes on the heatsink – 2 x 8mm major heat pipes to distribute the majority of the heat from the GPU to the heatsink, and a 3rd 6mm heatpipe is used as a supplement to the design to reduce another 2-3 degrees Celsius. Also we would like to mention that the cooler passed NVIDIA Greenlight specifications.

Due to the GPU small die size, we intended for the GPU to contact two major heat pipes with direct touch to make the best heat dissipation without any other material in between.

We all know the Maxwell GPU is an extremely power efficient GPU, our SC cooler was overbuilt for it and allowed us to provide cards with boost clocks at over 1300MHz. EVGA also has an “FTW” version for those users who want even higher clocks.

Regarding fan noise, we understand that some have expressed concerns over the fan noise on the EVGA GTX 970 cards, this is not a fan noise issue but it is more of an aggressive fan curve set by the default BIOS. The fan curve can be easily adjusted in EVGA PrecisionX or any other overclocking software. Regardless, we have heard the concerns and will provide a BIOS update to reduce the fan noise during idle.“

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müddeiumumi -- 26 Ekim 2014; 15:38:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Galactus

Evga'ları aldım.Şimdi iade edip Gigabyte alıyorum

Ciddimisin.

keşke daha önce bakıp buraya ondan sonra alsaydın. Evganın V2.0leri anca alınır.

Türkiyede şuan G1 , MSI , ASUS alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Ekim 2014; 14:08:23 >
  • EVGA nın sanırım 4 tane modeli var.
    Farkları ne acaba sadece saat hızlı mı
    EVGA nın eu sitesinden belki alabilirim. Tabi elimdeki 670 İ satabilirsem. Ya da Amazon dan mı alsam

• quote:

SLI yapacağım.Kartı almak üzereyim.Evga 100'er TL daha ucuz.Fanların sorunlu olabileceğini duymuştum.G1'de 3 adet fan var.SLI yerleşimine Evga daha uygun gibi duruyor.

En iyi giga ve msibence ama gigabyte sli yaparken fiziksel olarak @LEON-X kapladigi alan uygun degil demisti Leonx hocam ama net bilgim yok.

Edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elano68 -- 26 Ekim 2014; 15:34:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de en büyük korkum 2 kartın da anakartın üzerinde konumlandırılmasıydı.En derli toplu Evga görünüyordu.Zaten Gigabyte epey heybetli kalıyor yanında.Cooler Master HAF kasa da aldım.Bakalım deneyecez.Ama Vatan çalışanları,sorunlardan bahsetmeme rağmen tutturdular Evga diye.Değiştirirken de Asus'u bekle dediler.Gerçi çok yardımcı oluyorlar sağolsunlar.

• quote:

Benim de en büyük korkum 2 kartın da anakartın üzerinde konumlandırılmasıydı.En derli toplu Evga görünüyordu.Zaten Gigabyte epey heybetli kalıyor yanında.Cooler Master HAF kasa da aldım.Bakalım deneyecez.Ama Vatan çalışanları,sorunlardan bahsetmeme rağmen tutturdular Evga diye.Değiştirirken de Asus'u bekle dediler.Gerçi çok yardımcı oluyorlar sağolsunlar.

Eğer ilk nesil soğutmaya sahip olanlar ise adamlar satılsın diyede illa evga diyebilir, zira herkez msi, asus yada gigabyte soruyor.
  • g1 ilk alınması gereken karttır hem soğutma hem iyi oc düşünülüyorsa
    ve söylendiği gibi sesli bir kart değildir inanılmaz sessizdir
    tek eksisi masaüstünde fanları durdurmaması ki zaten fanların sesini oyun sesi kapalıyken oyun içinde bile duymuyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 26 Ekim 2014; 15:04:05 >
  • Evgalar sorunlu kesinlikle almayın.
    Kalitesini kanıtlamış sorunsuz Gİga G1 varken paranıza yazık etmeyin.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10137
  • Kesinlikle MSİ gigabyte falan hikaye...

• MSI bulunmuyor ki,özellikle Ankara'da tek tercih Vatan.

• quote:

MSI bulunmuyor ki,özellikle Ankara'da tek tercih Vatan.

Nova bilgisayar var ankarada
    Gigabytye Gtx970 var su an stoklarda

• Gigabyte lerde dikkat edilmesi gereken ufak bir ayrıntı var , yurtdışı forumlara bakarsanız , DVI-I ve DVI-D portlarının problemli olduğunu görürsünüz . Bu sorun tüm kartlarda mı var yada sadece bir bölümündemi bilmiyorum .
    Dikkatli olmakta fayda var yinede .

https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=gigabyte+g1+dvi++problems
  • 20 gün boyunca 5-6 kere Vatan şubelerine gittim,kartlar geldi mi diye.Telefon da bıraktım.Aramadılar,tesadüfen akşam sitede gördüm.Sabah erkenden geldim Söğütözüne.Gigabyte ve Evga'dan sadece 2 şer tane gelmiş.Geç kalsam azıcık kaçırıyordum.

• quote:

20 gün boyunca 5-6 kere Vatan şubelerine gittim,kartlar geldi mi diye.Telefon da bıraktım.Aramadılar,tesadüfen akşam sitede gördüm.Sabah erkenden geldim Söğütözüne.Gigabyte ve Evga'dan sadece 2 şer tane gelmiş.Geç kalsam azıcık kaçırıyordum.

Nasil hocam anlamadim
    Vatanda gigabyte 970 modeli satilmiyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.