Şimdi Ara

Evga GTX970 superclock mu Gigabyte GTX970 G1 mi?(Acil) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

Türkiye'den alacaksınız EVGA almayın. ACX 1.0 modeli satılıyor. Ses bakımından sorunlu çıkma ihtimali yüksek. Yurt dışından falan alacaksanız 2.0 versiyonu alınabilir.

Ayrıca bakır boruların konumlarına ilişkin olarak şirket açıklaması mevcut. Üçüncü boruya kısmen temas konusu kasten öyle ve kartlar Nvidia testinden bu halde geçti deniyor. Bilgisayara geçince açıklamayı bu mesaja eklerim. ( Eklendi )

Genelleme yaparak markayı kötülemek anlamsız. Yurt dışı yorumlarında sorun yaşayan kişiler azınlıkta kalıyor. Tabii bu bahsettiklerim ACX 2.0 ile ilgili.

Ayrıca yeni bir bios güncellemesi ile 2.0 versiyonları tıpkı Asus Strix modeli gibi kart 60 - 70 dereceye ulaşana kadar fanları aktif etmiyor.

---

“The way the EVGA GTX 970 ACX heat sink was designed is based on the GTX 970 wattage plus an additional 40% cooling headroom on top of it. There are 3 heat pipes on the heatsink – 2 x 8mm major heat pipes to distribute the majority of the heat from the GPU to the heatsink, and a 3rd 6mm heatpipe is used as a supplement to the design to reduce another 2-3 degrees Celsius. Also we would like to mention that the cooler passed NVIDIA Greenlight specifications.

Due to the GPU small die size, we intended for the GPU to contact two major heat pipes with direct touch to make the best heat dissipation without any other material in between.

We all know the Maxwell GPU is an extremely power efficient GPU, our SC cooler was overbuilt for it and allowed us to provide cards with boost clocks at over 1300MHz. EVGA also has an “FTW” version for those users who want even higher clocks.

Regarding fan noise, we understand that some have expressed concerns over the fan noise on the EVGA GTX 970 cards, this is not a fan noise issue but it is more of an aggressive fan curve set by the default BIOS. The fan curve can be easily adjusted in EVGA PrecisionX or any other overclocking software. Regardless, we have heard the concerns and will provide a BIOS update to reduce the fan noise during idle.“

Açıklamanın yapıldığı forumu ben de okudum.Kimse tatmin edici bulmamış cevabı.Çoğu insan Evga'ları iade etmeyi düşünüyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Orijinalden alıntı: Galactus

20 gün boyunca 5-6 kere Vatan şubelerine gittim,kartlar geldi mi diye.Telefon da bıraktım.Aramadılar,tesadüfen akşam sitede gördüm.Sabah erkenden geldim Söğütözüne.Gigabyte ve Evga'dan sadece 2 şer tane gelmiş.Geç kalsam azıcık kaçırıyordum.

Nasil hocam anlamadim
    Vatanda gigabyte 970 modeli satilmiyor

2 tane gelmişti.Ben aldım Şansıma kimsenin haberi yokmuş da 4- 5 saat kimse almadı

• quote:

quote:

quote:

20 gün boyunca 5-6 kere Vatan şubelerine gittim,kartlar geldi mi diye.Telefon da bıraktım.Aramadılar,tesadüfen akşam sitede gördüm.Sabah erkenden geldim Söğütözüne.Gigabyte ve Evga'dan sadece 2 şer tane gelmiş.Geç kalsam azıcık kaçırıyordum.

Nasil hocam anlamadim
    Vatanda gigabyte 970 modeli satilmiyor

2 tane gelmişti.Ben aldım Şansıma kimsenin haberi yokmuş da 4- 5 saat kimse almadı

Gigabyte Gtx970 demi?
    Ne kadara aldini?:)

• Evet,G1 Gaming.2.639,95 yazıyo faturada:)

• quote:

Evet,G1 Gaming.2.639,95 yazıyo faturada:)

Slida fazla slot kapladigi icin sorun olabiliyifmus ama insallah sorun olmaz:)

• Sabertooth'un PCIE slotları arasında epey mesafe var.Yakın zamanda anakart ve işlemciyi değiştiririm zaten.Asıl sorun herşeyi yeni kasaya taşımak:)Güç kaynağını sök,bluray driverı,2HDD'yi,3SSD'yi nerelere takıldığını şaşırmadan yerleştir(zira format atacak mecalim yok).

• quote:

quote:

Gigabyte: L=312mm, W=129mm, H=43mm

Msi: 269 x 141 x 35mm

Kartların ölçüleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colonel GUILE

quote:

quote:

Gigabyte: L=312mm, W=129mm, H=43mm

Msi: 269 x 141 x 35mm

Kartların ölçüleri

2.pciex slotunu kaplayabileceginden bahsediyorum hocam:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gigabyte ta coil whine sorunu yok mu arkadaslar?

Ayrica sadece gtx 970 lerde mi var gtx 980 lerde de cpil whine sorunu bulunuyor mu?

• G1 de coil wine sorunu yüke binince çıkan cızırtı sesi 7-10 gün arası geçiyor diyorlar ama ya geçmezse o ses ben evgadanda soğutucu tam oturmuyormuş ses yapıyormuş diye acx 2 yi çıkardı ama ben msi dede bobin sorunu varmıştı bende en sorunsuz olan Asus strix aldım gayet doğru karar verdiğime inanıyorum kaliteli sağlam soğutması var gigabyte gibi abartılı fanlar yok hep aynı 3 fan 4 fanla bu işin sonu ses yoğunluğu nereye kadar bilmem ama bizzat inceleyerek ve araştırarak karar verdim benim görüşüm ama siz bilirsiniz.

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    980 Alıp incelemesini yapan henüz yok.Ama 970'lerin tamamında da bu sorun yok.2 tane Asus 970 aldım ve ikisinde de herhangi bir sorun yok.Bu ses sorunu biraz şanssızlık gibi geldi bana...

Gigabyte 7xx serisinde default halde 3dmark 13 testinde ortaya çıkan artifact problemi vardı.Rev 2.0 ile çözülmüştü problem.9xx serisinde de aynı sorunun olmasından korkuluyordu ama Gigabyte 970 alanlar ya 3d mark testi yapmadılar ya da yapanlar bu sorunu yaşamadıklarından sorun yok diye belirtme ihtiyacı hissetmediler.Oc potansiyelerine göre sırasıyla Gigabyte,Msi ve Asus almalısınız.Her üç kart da yeteri kadar sessiz ve serin.Oc önemli değil derseiz bu üç modelden hangisini alırsanız alın memnun kalacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 27 Ekim 2014; 10:55:30 >
  • piyasada oyun yok doğru düzgün kasımda far cry 4.assin creed unity çıkacak ozaman kadar bekleseydin
    2 tane alıp nerde deniyecen
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Evga'ları aldım.Şimdi iade edip Gigabyte alıyorum

Ciddimisin.

keşke daha önce bakıp buraya ondan sonra alsaydın. Evganın V2.0leri anca alınır.

Türkiyede şuan G1 , MSI , ASUS alınır.

Haklısın hocam
  • An itibariyle Gigabyte 970 İnventusta stoklara girdi.Hemen kaptım.Acele edin..Sınırlı sayıda geldi.
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6688
  • Bu Gtx 970 serisinin stok durumunu gördükten sonra neden Gtx 960 modelinin ortaya çıkmadığı bariz belli Maşallah gerek yurtdışı gerekse ülkemizde kartlar hemen satılıyor.EVGA'nın olayına gelecek olursak, kötüleyemem ama övecek bir durumu da yok şu an.Gtx 970 ACX 1.0 için mimlenme süreci mevcut.Ayrıca resimlerde görmüşsünüzdür, üçüncü borunun ucu açık, pek işlevselliği yok.Zaten incelemeler de minimum ve maksimum sıcaklıklar mevcut.Çok kötü sayılmaz, çok iyi de sayılmaz;fakat EVGA'nın daha önceki ürün kalitesine bakarak insanlar elbette bu duruma pek te olumlu bakmıyor.Yani Acx 2.0 ile bu durumu düzeltseler de, bir kez modellere gölge düştüğü için diğer markalar daha çok tercih edilir haldeler şu an.

Gigabyte G1 şu an en iyi tercih edilebilecek kart.Gerek o.c kapasitesi, gerek soğutma performansı açısından gayet iyi.Aslında şu an piyasadaki Gtx 970 modelleri arasında kötü denebilecek modeller mevcut değil, bazıları handikap ile gelse de (Asus güç girişleri o.c kabiliyetini azaltıyor) yine de gayet iyi performans sunuyorlar.Palit gibi bir ucubeye el atmadıktan sonra sanırım şu an piyasada bulunan modeller gayet iyiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: meydey45

piyasada oyun yok doğru düzgün kasımda far cry 4.assin creed unity çıkacak ozaman kadar bekleseydin
    2 tane alıp nerde deniyecen

E hocam Kasım geldi zaten.Çok iyi 3-4 oyun çıkacak.Call of Duty 4'ünde yanılmıyorsam.Bu kartlarda ha dedin mi bulunmuyor ki.

• Ben MSI 970 SLI kullanıyorum. Çok memnunum. Laptop gibi arada bir 10 saniye fan dönüp havayı atıyor sonra duruyor. 2 fan birbirinden bağımsız olma olayı çok güzel. Herkese tavsiye ederim.

• Galactus kullanıcısına yanıt
    kasım 24 gibi far cy çıkar o zamana kadar msı ile getirir ortalma fiyatı avrupada satılan karta denk
    290 trix kullanıyorum yetiyor 2 tane alıpta para boşa yere harcamak akıl karı değil bana göre!!!
  • İlle de çıkacak oyunları mı beklemek lazım.Zaten şunun şurasında ne kalmış, çıktığı an mı sistem yapacaksın?Bir sürü yakın zamanda çıkmış iyi oyun var oynanacak. Gerçi en çok oynadıklarım NBA 2K15 ve Shadow of Mordor SLI desteklemiyor. Zor oldu ama sistemi kurdum. Şükür sorun çıkmadı.
     Evga GTX970 superclock mu Gigabyte GTX970 G1 mi?(Acil) Evga GTX970 superclock mu Gigabyte GTX970 G1 mi?(Acil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galactus -- 28 Ekim 2014; 11:48:24 >

• quote:

İlle de çıkacak oyunları mı beklemek lazım.Zaten şunun şurasında ne kalmış, çıktığı an mı sistem yapacaksın?Bir sürü yakın zamanda çıkmış iyi oyun var oynanacak. Gerçi en çok oynadıklarım NBA 2K15 ve Shadow of Mordor SLI desteklemiyor. Zor oldu ama sistemi kurdum. Şükür sorun çıkmadı.
     Evga GTX970 superclock mu Gigabyte GTX970 G1 mi?(Acil) Evga GTX970 superclock mu Gigabyte GTX970 G1 mi?(Acil)

Bende G1 aldım.Perşembe elimde olacak.2. kartıda yakında alıp SLI yapmayı düşünüyorum.Kartlar yüke binince haddinden fazla ses oluyor mu.Onun dışında DVI portlarında temassızlık sorunu var mı ve performansından memnun musunuz..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.