Şimdi Ara

Evde telefon çekmiyor? bir yöntemi var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
35.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde sabit internetin varsa çözüm vowifi. Vowifi'da ki kullanımların paketinde ki dakikalardan düşer.

Evde PC başındayken genelde vowifi kullanıyorum, gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Sorun operatör kaynaklı değil, maalesef diğer operatörlerde de sorun yaşadım. Tt kullandım onda da sorun vardı, vadofone da biraz daha fazla. Arkadaş geldi geçenlerde onda da turkcell vardı oda biraz sorunluydu

• quote:

Orijinalden alıntı: kırılanhayaller

Sorun operatör kaynaklı değil, maalesef diğer operatörlerde de sorun yaşadım. Tt kullandım onda da sorun vardı, vadofone da biraz daha fazla. Arkadaş geldi geçenlerde onda da turkcell vardı oda biraz sorunluydu

Alıntıları Göster

Bildirin dilerseniz oraya, bir çalışma yapılır belki.

• kırılanhayaller kullanıcısına yanıt
    https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster

Bu uygulamayı indirin hocam hangi banddan bağlandığınızı görebilirsiniz ona göre bi cihaz önerisinde bulunayım size
  • Bizim köyde tanıdığım 900mhz bandında çalışan Aliexpress'ten aldığı cihaz ile Vodafone 3G kullanıyor ve gayet stabil. 4G için sizin bölgenizde çeken bandı öğrenip ona göre cihaz almalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veronicaa -- 24 Kasım 2020; 17:14:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLiberator

Bu mesaj silindi.

Sonradan tahmin ettim zaten, haklısın ;) ... İyi yakalamışsın beni valla tebrikler bunu hakettim.

• Bu cihaz hiçbir işe yaramıyor dostum tecrübe ettim. En temizi vowifi hizmeti. Ara müşteri hizmetlerini yada smsle aktif et. Tabi bi ara bende kullandım vodafone vowifi hizmetini. Smsle ilgili sorun yaşadım smsler gelmiyordu kapatınca geliyordu aramalarda bazen sorunluydu. Yani vodafone tam oturtamamış bu işi. Taahüt yok ise turkcelle geçip onu kullanmanı tavsiye ederim. Bağlantı stabil sıkıntısız. İş yerinde bodrumda bile konuşuyoruz hiçbir sorun yok.
  • Veronicaa kullanıcısına yanıt

Vodafone 3g denn 900 mhz ile yayın mı yapıyor yanlışınız olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Vodafone 3g denn 900 mhz ile yayın mı yapıyor yanlışınız olmasın

Her yerde olmaz ama bazı kırsal kesimlerde(örneğin bizim köy) yapıyor. Mesela Turk Telekom aynı bölgede 2100mhz'den 4G yayın yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kullanmıyorummmmm

Bu cihaz hiçbir işe yaramıyor dostum tecrübe ettim. En temizi vowifi hizmeti. Ara müşteri hizmetlerini yada smsle aktif et. Tabi bi ara bende kullandım vodafone vowifi hizmetini. Smsle ilgili sorun yaşadım smsler gelmiyordu kapatınca geliyordu aramalarda bazen sorunluydu. Yani vodafone tam oturtamamış bu işi. Taahüt yok ise turkcelle geçip onu kullanmanı tavsiye ederim. Bağlantı stabil sıkıntısız. İş yerinde bodrumda bile konuşuyoruz hiçbir sorun yok.

Katılım tarihi 24 Kasım 2020 ve adı turkcell çalışanı, kesinlikle reklam değil  

• Yıl olmuş 2020 hala baz istasyonundan şebeke alamaya çalışanlar var. Çoğu kişi de vowifi olayını duymamış bu da çok ilginç. Demek ülkemde telefon kullanmayı blmeyen milyonlarca yığın var yazık.

Lan olum neyin reklamını yapacağım turkcell babamın şirketi mi. Bütün ihalelerde turkcell açık ara birinci çıkıyor ona göre baz kuruluyor band yayını yapılıyor turkcell ülke genelinde tabiki iyi olacak. Bu vowifi volte olayında en çok cihaz desteği sunan yine o bilmeden konuşup yorum yapma burda

Bu bilgilere uygulamadan mı ulaştınız yoksa telefon kodlarından mı?

• quote:

Bu bilgilere uygulamadan mı ulaştınız yoksa telefon kodlarından mı?

Network cell info lite uygulamasından ulaştık. Ayrıca uygulama yalan söylese bile kullandığımız sinyal güçlendirici sadece 900mhz destekliyor eğer farklı banddan yayın yapılsa güçlendirici işe yaramazdı.

Ekleme: TT 4Gnin bandına cihazsız uygulamadan bakmıştım sadece, belki uygulamadan kaynaklı hata olabilir ama band 1 yazıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veronicaa -- 24 Kasım 2020; 21:34:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osnakli

Yıl olmuş 2020 hala baz istasyonundan şebeke alamaya çalışanlar var. Çoğu kişi de vowifi olayını duymamış bu da çok ilginç. Demek ülkemde telefon kullanmayı blmeyen milyonlarca yığın var yazık.

Ben yeni öğrendim yalan yok. Kullanmadığın şeyi bilmemek normal çünkü ihtiyaç hali olmuyor çoğu zaman.

Tahmin ettiğim gibi forumda da bende vodafone 900 3g ve TELEKOM 4G 2100 E denk gelen olmadı

900 ü vodafone 4g de kullanıyor çünkü

• quote:

Tahmin ettiğim gibi forumda da bende vodafone 900 3g ve TELEKOM 4G 2100 E denk gelen olmadı

900 ü vodafone 4g de kullanıyor çünkü

Teknik olarak çok bilgili değilim ama tecrübe ettiğim durumu aktardım hocam. Belki de lazım olduğunda farklı bandlardan farklı şebekeler(3g, 4g vb) sunabiliyorlardır. Hatta bildiğim kadarıyla 900mhz'nin kapsama alanı daha geniş oluyor bu sebeple kırsal kesimlerde 3G için kullanılıyor olabilir.

Yine de aklıma takıldı, müsait zamanımda araştıracağım bu konuyu.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.