Şimdi Ara

En güncel 100 işlemci (50 AMD - 50 Intel) aynı karşılaştırmada (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
11.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bak 1024x768 diyip duruyorsun ama orada full AA full AF ve detay açık.. 16x AA açıksa her kare ekstradan 16 kere taranıyor ve pixel farklarını yumuşatıyor ekran kartı..

Zaten çok açık bir şekilde 1024x768 çözünürlükte bile ekran kartının darboğaz yaptığını görebilirsin.. COD4 1024x768 4xAA 16xAS max ayarlar, Q9450 78fps, QX9770 79fps, Q6600 78fps ... Mantığın sana ne söylüyor burda? Maden bu bir işlemci karşılaştırma testi burda bir problem yokmu ?
  • hadi COD4 icin o tamam peki digerleri..?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

hadi COD4 icin o tamam peki digerleri..?

World in conflict bir strateji oyunu, işlemci bağımlı olacaktır fakat obje sayısı arttıkçada fps düşecektir kaplanacak obje sayısı artacağı için.. Fakat yine world in conflict en başarılı oyun içi teste sahip.. 100 kere yap testi 100'ündede aynı ortalama fps'yi alıyorsun.. Zaten yüksek çözünürlüklere bile çıktığında bakarsan dengeli bir artış var.. İşlemciden ve ekran kartından eşit etkileniyor gibi..

Ghost Recon Advanced warfighter düşük çözünürlüklerde ekran kartına yük bindirmiyor.. Bunu Q6600 - QX9770 ve Q9450 arasındaki farktan rahatça görebiliyoruz.. 1600x1200 ve daha yüksek çözünürlüklere çıkınca bu 3 işlemci arasındaki fark kayboluyor.. Buda yüksek çözünürlükte ekran kartının darboğaz yaptığını bize çok rahat gösteriyor..

Stalkerda zaten herşey ortada.. yine 1024x768 ile işlemci farkı var ama yukarılara gidince intel kendi içinde bile aynı fps'lerde.. Q9450 ile QX9770 aynı fps, arada 600MHZ ve 1333-1600 FSB farkı olmasına rağmen.. Tabiki ekran kartı darboğazı..

Fearın oyun içi testi çok oynak bir test, fpsler çok farklı çıkıyor.. Ama önemi yok zaten yine 1280x960 ve üstüne çıkınca olay bitiyor.. 3 intel işlemci birbirlerinde 1-2 fps fark ediyor..

Quake wars ise 2560x1600 çözünürlüğe kadar ekran kartına yük bindirmiyor.. orda dengeler değişiyor.

Crysiste yine herşey aynı, besbelli ..

4850BE ile QX9770 karşılaştırıldığında ikisi aynı fps veren işlemciler gibi gözükebilir ama inteli kendi içinde karşılaştırınca görüyoruzki onlarda aynı fps veriyorlar..

Heleki bir nokta var onu gözden kaçırıyorsun.. Oyunların çoğunda 4850BE 1024x768'tede 2560x1600'dede aşağı yukarı aynı fps'yi almış.. Bu ne demek? 4850BE 1024x768'te bile ekran kartına darboğaz oluşturuyor, ekran kartı ona değil.. Öte yandan ekran kartının darboğazının söz konusu olduğu bir testte intelin işlem gücü yüksek işlemcilerinin sonuçlarınında o işlemcinin alabileceği max değer olup olmadığınıda bilemezsin.. 1024x768'te full AA AF açıpta birisi 35FPS diğeri 70FPS alırken 70FPS alanın ekran kartının darboğazına takılıp takılmadığını bilemezsin.. Bu test işlemciler arasında performansı karşılaştırmamış, bu test tamamen 8800GTX alan birisi oyunları hangi işlemci ile kaç fps'de oynar diyor.. ki kaldıki 8800GTX öyle garip bir ekran kartıki 8800GT'ye düşük çözünürlüklerde geçilirken yüksek çözünürlüklerde veriyolu farkı yüzünden eziyor..

Bu test 2 adet 4870X2 CF ile yapılsa olay çok değişirdi.. Hem AMD'nin spider platformunun gerçekten intelden daha verimli çalışıp çalışmadığını anlardık, hemde böyle bir ekran kartı ikilisi hiçbir işlemciye darboğaz yapmayacağı için işlemcilerin gerçek güçleri çıkardı ortaya..

• quote:

Orjinalden alıntı: biboergosum

quote:

hadi COD4 icin o tamam peki digerleri..?

World in conflict bir strateji oyunu, işlemci bağımlı olacaktır fakat obje sayısı arttıkçada fps düşecektir kaplanacak obje sayısı artacağı için.. Fakat yine world in conflict en başarılı oyun içi teste sahip.. 100 kere yap testi 100'ündede aynı ortalama fps'yi alıyorsun.. Zaten yüksek çözünürlüklere bile çıktığında bakarsan dengeli bir artış var.. İşlemciden ve ekran kartından eşit etkileniyor gibi..

Ghost Recon Advanced warfighter düşük çözünürlüklerde ekran kartına yük bindirmiyor.. Bunu Q6600 - QX9770 ve Q9450 arasındaki farktan rahatça görebiliyoruz.. 1600x1200 ve daha yüksek çözünürlüklere çıkınca bu 3 işlemci arasındaki fark kayboluyor.. Buda yüksek çözünürlükte ekran kartının darboğaz yaptığını bize çok rahat gösteriyor..

Stalkerda zaten herşey ortada.. yine 1024x768 ile işlemci farkı var ama yukarılara gidince intel kendi içinde bile aynı fps'lerde.. Q9450 ile QX9770 aynı fps, arada 600MHZ ve 1333-1600 FSB farkı olmasına rağmen.. Tabiki ekran kartı darboğazı..

Fearın oyun içi testi çok oynak bir test, fpsler çok farklı çıkıyor.. Ama önemi yok zaten yine 1280x960 ve üstüne çıkınca olay bitiyor.. 3 intel işlemci birbirlerinde 1-2 fps fark ediyor..

Quake wars ise 2560x1600 çözünürlüğe kadar ekran kartına yük bindirmiyor.. orda dengeler değişiyor.

Crysiste yine herşey aynı, besbelli ..
    4850BE ile QX9770 karşılaştırıldığında ikisi aynı fps veren işlemciler gibi gözükebilir ama inteli kendi içinde karşılaştırınca görüyoruzki onlarda aynı fps veriyorlar..

Heleki bir nokta var onu gözden kaçırıyorsun.. Oyunların çoğunda 4850BE 1024x768'tede 2560x1600'dede aşağı yukarı aynı fps'yi almış.. Bu ne demek? 4850BE 1024x768'te bile ekran kartına darboğaz oluşturuyor, ekran kartı ona değil.. Öte yandan ekran kartının darboğazının söz konusu olduğu bir testte intelin işlem gücü yüksek işlemcilerinin sonuçlarınında o işlemcinin alabileceği max değer olup olmadığınıda bilemezsin.. 1024x768'te full AA AF açıpta birisi 35FPS diğeri 70FPS alırken 70FPS alanın ekran kartının darboğazına takılıp takılmadığını bilemezsin.. Bu test işlemciler arasında performansı karşılaştırmamış, bu test tamamen 8800GTX alan birisi oyunları hangi işlemci ile kaç fps'de oynar diyor.. ki kaldıki 8800GTX öyle garip bir ekran kartıki 8800GT'ye düşük çözünürlüklerde geçilirken yüksek çözünürlüklerde veriyolu farkı yüzünden eziyor..

Bu test 2 adet 4870X2 CF ile yapılsa olay çok değişirdi.. Hem AMD'nin spider platformunun gerçekten intelden daha verimli çalışıp çalışmadığını anlardık, hemde böyle bir ekran kartı ikilisi hiçbir işlemciye darboğaz yapmayacağı için işlemcilerin gerçek güçleri çıkardı ortaya..

peki senin hakli oldugun varsayimini kabul edecek olursak... islemcinin zorlandigini gormek icin 8800GTX ekran kartini 640x480 cozunurlukte ve butun detaylar en kisik hali ile calistirma gerekiyor. bunu diyorsun yani... bu mudur..?

• Yoo buna gerek yok .. Bu konunun açıldığı testlere bakarsan 1024x768'te AA - AF ve full detay kullanmayınca 8800GT gibi düşük çözünürlük çanavarı bir ekran kartıda kullanınca farklar nasıl ortaya çıkıyor görüyorsun..

Kaldıki fear 2005 yılında çıkmış bir oyun, crysis 2007'nin oyunu, Ghost Recon 2007 oyunu, world in conflict 2007 oyunu, stalker 2007 oyunu, Quake wars 2007 oyunu.. Bu oyunlara bakarak sağlam bir karar alamazki yeni makina dizecek bir oyuncu. Yeni bir makina alacaksan ilk bakacağım gelecek oyunlar olur.. Elder scroll ilk çıktığında en kral makinaları ağlatıyordu ama makinalar uplanınca artık problem çözüldü..

Yani geçen senenin teknolojisi ile günümüz donanım teknolojisinin karşılaştırması yapılıyor.. Bir fallout3, bir farcry2, Fable 2, yeni tomb raider, dead space, alone in the dark, nfs undercover vb. onlarca yeni teknoloji oyun var veya çok yakın zamanda çıkıyor.. 2005'teki oyundan 150 FPs alsam ne olacak.. Bugün bir 4850BE ve 8800GTX bir ekran kartı almışım.. geçmişteki oyunları oynayacağım, bugünkülerimi.. benim makinam bir farcry 2 ile ne yapacak? bir alone in the darkta ne yapacak, yeni nfs ile ne yapacak? Heleki uzun vadede ne olacak?

Oyun oynayan birisi 6 ayda bir 100-150 YTL harcar ekran kartını al sat yapar değiştirir, oyununa devam eder performansıda maxta tutar.. Ama eğerki sen 2005-2007 oyunlarını düzgün oynatan low-end bir işlemci ile yola çıkarsan sonunda astarı yüzünden pahalıya gelir.. Bir 4870x2, bir 280GTX ucuzladığında bunları AMD işlemciler besleyemecekler..

http://resim.donanimhaber.com/m_27226873/mpage_1/key_//tm.htm#27226873

Burda oldukça açık birşekilde anlatmıştım bu konuyu.. Min fps konusundada bilgileri araştırıyorum bittiğinde konuya ekleyeceğim..

• o zaman geldik davulun gumburdadigi yere..

3DMark Vantage (DirectX 10)
    http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/10

CPU testine bakiyoruz...
    Athlon X2 4850e islemcisi: 5693puan almis..
    Core 2 Extreme qx9770 islemcisi: 5729puan almis..
  • quote:

o zaman geldik davulun gumburdadigi yere..

3DMark Vantage (DirectX 10)
    http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/10

CPU testine bakiyoruz...
    Athlon X2 4850e islemcisi: 5693puan almis..
    Core 2 Extreme qx9770 islemcisi: 5729puan almis..

cpu testi dediğin gpu testi ..

http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/11

Buraya bakarsak adamlar o zamanın en hızlı ekran kartı olan 9800GX2 kullanamamışlar cünkü AMD platformunda 2. gpu problem çıkarıyormuş.. Öte yandan yine kendileri bile ekran kartı darboğazına değinmişler.

quote:

Surely, in the high-end segment a faster graphics card obviously needs to be paired with a faster processor to form a nice symbiosis between the two, more frames per second equals more date for the CPU to present to the GPU drivers. It's a simple matter of 1+1=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biboergosum -- 30 Ekim 2008; 13:41:26 >

• Ah abi ya... soyle guzel bir test yapabilsek... paramiz olsa da boyle guzel iki platform hazirlasak... bir iki reklam sirketi ile anlassak...

AMD sistemi icin bitane Asus 790GX
    Intel sistemi icin bitane Asus x38

4gb ram takacan Corsair ramleri CL5

4 adet 4870x2 takacan kartlarin uzerine...
    bitane cpu sogutucusu alacan.. isi degerlerini de test edicen... watt tuketimlerini de gosterecen...

al sana test platformlari hazir...
  • @ biboergosum

Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum.
    Böylesine bir beyin yıkama mücadelesine sessiz kalmayıp, üstelik de tatlı bir biçimde sonuna kadar cevabını verdiğiniz için.
    Herkes bu kadar sabırlı davranmayabilir.

Ne yazık ki, bazı kişiler işlerinde çok ustalar.
    Bakınız; işi gücü olan ve bir de işlemci alma, yeni sistem toplama dönemine girmiş bir insan, önüne çıkan her yazıyı uzun uzun okumayabilir. Zamanı ve sabrı yoktur çünkü.
    İnsanlar direk olarak sonuca varmak isterler, bu insanın doğasında var. İşte o yüzden, forumun ilgili konusunu açan ve ana konu ile birlikte üyelerin yorumlarına bakan bu kişi, laf kalabalığı kısımları okumayabilir. Gözü direk olarak, daha sade, tek tek ve anlaşılır biçimde yazılmış yorumları görür. Eğer ki bu yorumlar, bir de kişinin şüphelerini ortadan kaldıracak biçimde hazırlanmışsa ve kişinin arzuladığı cümleleri içeriyorsa, aklında kalan da, işte bu yorumlar olacaktır. Ya da kişinin aklını karıştıracak, gerçeği görmesine engel olacaktır.

Uzun lafın kısası, uygun biçimde yazarsanız, insanların aklında kalacak, diğer yazılanların arasında ön plana çıkacak yazılar oluşturabilirsiniz.

Bunun en güzel örneği bu konu altında var.
    Söz konusu bir üye, ilk sayfaya bitirici yazıyı koymuş. Daha sonra gelen tartışmaların bir önemi yok. Zaten gelenden bir tokat, gidenden bir tokat yemeye alışmış bu kişi için önemli olan, yazdığı mesajın kaç kişi tarafından okunup, dikkate alınacağıdır.

Ustaca.

Susmak, durmak nedir bilmez, laf arsızı olmuş bazı üyeler, girip de zehirlerini saçmak için uğraştıkları her konu başlığı altında hezimete de uğrasalar, pes etmek nedir bilmeden, bozuk plak gibi aynı cümleleri tekrar tekrar her yeni başlık altında dile getiriyorlar.
    Bu da yetmezmiş gibi belirli zaman aralıklarıyla "Özel konular" açarak, amaçlarını daha da pekiştiriyorlar.
    Forumun sunduğu özgürlüğü, gerçekleri saptırma adına kötüye kullanıyorlar. (Her şeyde olduğu gibi)
    İşte bu noktada sorumluluk, diğer forum üyelerine düşer.

Uzun bir girişten sonra, şimdi konuya değinmek istiyorum;

İntel'in Conroe mimarisinden önce AMD, Athlon 64 ile olağanüstü işler başardı. Bu bir gerçektir.
    İstisnalar kaideyi bozmaz ama iyi olan, diğerine göre daha üstün olan ve daha az bulunan ürün daha pahalıdır. Talebin artması da ürünün fiyatını arttırır.
    AMD de üstün olduğu yıllarda şimdiki gibi ucuz değildi. P4 sistemden AMD'ye geçerken, s939 AMD Athlon 64 3000+ için 300ytl'yi aşkın bir miktar ödediğimi hatırlıyorum. Bana çok ağır gelmişti bu ödeme. Zamanını da düşünürsek, oldukça yüksek bir miktardı.
    3000+ 'den daha üst bir modeli mümkün değil, alamıyordum. FX serisi bir işlemciyi ise rüyamda bile göremedim. Bir çok kişi için de durum böyle olmuştur.
    Daha sonra yine almayı çok istediğim Opteron serisi işlemciler de çok pahalıydı çünkü üstün performanslı işlemcilerdi bunlar.

Kısaca, "herkesin dostu" AMD, mecbur kalınca fiyatlarını çeker aşağıya. Tıpkı bugün olduğu gibi.
    Malesef AMD, intel ile mücadele edemiyor. Bunu %20'nin altına düşen pazar payı, işten çıkardığı binlerce çalışan ve sattığı üretim tesisleri ile görüyoruz.
    Görünen köy klavuz istemez.
    Güneş balçıkla sıvanmaz.

Bunlar bizi birinci elden ilgilendirmeli mi?
    Bence hayır. Bana ne iki ABD 'li şirketten. Biri batsa başkası kurulur. Beni asıl ilgilendiren pazarda rekabet oluşudur. İşte o yüzden isteriz ki, AMD iyi işler başarsın ve intel'e henüz yeni olduğu Nehalem platformunda kök söktürsün. Fakat gerçekleri görmezden gelmek gaflettir.
    Yiğidi öldür, hakkını yeme demişler.
    Şu an intel işlemcilerin sunduğu performans üstünlüğü, dünya çapında bilinen ve kabul gören bir gerçektir.
    ikinci bir gerçek ise İntel'in sunduğu hız aşırtma potansiyelidir.

AMD'nin böyle bir avantajı pek olmadığından AMD fanatiklerinin bazıları OC düşmanıdır.

Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce E6420 işlemci satın almıştım. Aslında istemeyerek aldım çünkü stoklarda E6320 kalmamıştı. Fakat daha sonradan ne kadar isabetli bir iş yapmış olduğumu anladım. işlemci, dönemin 2mb L2 önbellekli E6300, E6400 serisine göre 4mb bellek ile avantajlıydı ve 8 çarpan vardı.
    İşlemciyi öncelikle standart hızı olan 2.133 mhz 1066 fsb'de bir süre kullandım. Daha sonra 3000mhz'e çıkardım 1500fsb ile. Bu değerden sonra daha iyi bir soğutucu alarak, önce 3200mhz, 1600fsb'ye daha sonra da 3440mhz , 1720mhz fsb'ye çekerek aylarca kullandım. Geçtiğimiz yazın en sıcak günlerinde işlemcinin fazla sıkıntı çekmemesi için hızını tekrar 3200mhz'e (@1.3V) çektim. Bu hızda bile hala performans olarak tatmin edici ve hala bu işlemciyi kullanıyorum.
    Bunca zaman geçti, bilgisayarda kullandığım hiç bir uygulamada hataya rastlamadım veya donanımıma hasar gelmedi.
    Çünkü hızaşırtma için her önlemi alır, günlerce en iyi ayar için uğraşırım. Bilinçli yapılan hız aşırtmada risk en aza iner.

Konu başlığında 21 farklı testten bahsediliyor. Oysa, gelin görün ki konu oyun FPS'sine dönmüş.

Oyun daha çok ekran kartına bağlıdır. Ekran kartının kendisine ait işlemcisi ve ramleri vardır. İşte o yüzden merkezi işlemcileri kıyaslamak için sadece oyunların dikkate alınması büyük bir saçmalık olur. İşlemcilerin amacı oyun oynatmak değildir sadece. Herkes oyun oynamak için mi işlemci alıyor? Aramızda çizim/render işleri için kullananlar yok mu işlemciyi?
    Konu en başından bu yöne gitmemeliydi.

Yine de, mantıklı açıklamaları ile konuya ışık tutan biboergosum 'a teşekkürler.

Benim burada eklemek istediğim, 1900'lere varan yüksek çözünürlüklerde, sadece GPU'nun görüntü işleme kapasitesi sınırlayıcı faktör değildir. Ekran kartının ramleri de iyice dolmaya başlar, hatta rame sığmayan veriler de sistem ramlerine depolanır. Bu durumda FPS iyice düşer, çünkü sistem rami ile ekran kartı arasındaki aktarıma direk olarak bağlı hale gelmeye başlar. Ekran kartının sistem ile olan veri alışverişi de yüksek çözünürlükte iyice artar.
    AMD işlemcilerin dahili bellek kontrolcüleri bu noktada avantajlı hale gelebilir. İntel işlemcilere göre daha iyi bellek okuma/yazma/gecikme süresi sunduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden bir kaç FPS daha iyi sonuç alması doğal. Ama bu noktada yapılması gereken, bu kadar yüksek çözünürlük(1920x1200) için uygun ekran kartı çözümünün seçimidir. Bu da en az 1gb ram, mümkünse de SLI/CF olmalıdır.
    Bu durum hiç bir şekilde AMD işlemcileri üstün kılmaz. Sadece avantajlı olduğu bir noktayı ön plana çıkarmış olur.

Genel olarak çoğu kişi LCD ile sabit, 1024x768, 1280x1024, 1440x900 gibi çözünürlükler kullanıyor, bunu da hatırlatalım.

Yakın zamana kadar, harici iki adet LCD ekran ile, her oyun sırasında hangi oyunun ne kadar işlemci kullandığı, rami ne kadar doldurduğu gibi verileri takip eden biri olarak, oyunların işlemci kullanımı konusunda çok tutarsız olduğunu da söyleyeyim.
    Kimi oyun 4 çekirdekli işlemcinin sadece tek çekirdeğine tam yüklenirken, kimi oyun 2 çekirdeğe yarım yüklenebiliyor. Aynı oyunun farklı sahnelerinde işlemci yükü değişebiliyor. Farklı oyunlarda ise işlemci isteği tamamen farklı oluyor.

Öz ve öz işlemci testi yapılmak isteniyorsa, sadece işlemciye yüklenen uygulamalar seçilmelidir. Oyunların tek başına işlemci kıyaslamasında kullanılması doğru değil.

Testte ilgimi çeken bir nokta da, E8400, E8500, E8600 işlemcilerin Q6600'ü geçmiş olması.
    Adamlar uğraşmış, 100 tane işlemciyi 21 teste sokmuşlar. Dile kolay.
    Demek ki, kullandıkları uygulamalarda bu işlemciler üstün gelmiş.
    Fakat bu noktada unutulmaması gereken, en kütük Q6600 bile 3200mhz, 1600fsb yapabilmekte. Bu şekilde kullanıldığında 1500 dolarlık QX9770'in stok performansına yakın sonuç alınabiliyor. (Peki QX9770 alan kişi stok mu kullanır? Pek sanmıyorum)

Son cümlelerimi şu şekilde tamamlamak istiyorum;
    Ucuz yollu oyun sistemi toplamak istiyorsanız, AMD sistem ve AMD ekran kartına yönelebilirsiniz. Hatta ekran kartı cephesinde AMD 4850 modeliyle F/P kralıdır.

AMD'nin ucuz olması, EVET bir avantajdır. AMD alırsanız, hiç bir işinize yaramaz, hiç performans sunmaz demek HAYIR, kesinlikle yanlıştır.
    Fanatiklik yapmak da Kesinlikle yanlıştır.
    Sizin sorunlarınız varsa, piyasada da çok çeşitli çözümler var. Kendi sebeplerinizi belirleyin, kendi tercihlerinizi yapın.
    Başkalarının sizin yerinize "İyi" veya "Kötü" demesine izin vermeyin. Aklınızı ve vicdanınızı yönettirmeyin hiç kimseye.

Herkese fanatiksiz forumlar dilerim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Storm Bringer

@ biboergosum

Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum.
    Böylesine bir beyin yıkama mücadelesine sessiz kalmayıp, üstelik de tatlı bir biçimde sonuna kadar cevabını verdiğiniz için.
    Herkes bu kadar sabırlı davranmayabilir.

Ne yazık ki, bazı kişiler işlerinde çok ustalar.
    Bakınız; işi gücü olan ve bir de işlemci alma, yeni sistem toplama dönemine girmiş bir insan, önüne çıkan her yazıyı uzun uzun okumayabilir. Zamanı ve sabrı yoktur çünkü.
    İnsanlar direk olarak sonuca varmak isterler, bu insanın doğasında var. İşte o yüzden, forumun ilgili konusunu açan ve ana konu ile birlikte üyelerin yorumlarına bakan bu kişi, laf kalabalığı kısımları okumayabilir. Gözü direk olarak, daha sade, tek tek ve anlaşılır biçimde yazılmış yorumları görür. Eğer ki bu yorumlar, bir de kişinin şüphelerini ortadan kaldıracak biçimde hazırlanmışsa ve kişinin arzuladığı cümleleri içeriyorsa, aklında kalan da, işte bu yorumlar olacaktır. Ya da kişinin aklını karıştıracak, gerçeği görmesine engel olacaktır.

Uzun lafın kısası, uygun biçimde yazarsanız, insanların aklında kalacak, diğer yazılanların arasında ön plana çıkacak yazılar oluşturabilirsiniz.

Bunun en güzel örneği bu konu altında var.
    Söz konusu bir üye, ilk sayfaya bitirici yazıyı koymuş. Daha sonra gelen tartışmaların bir önemi yok. Zaten gelenden bir tokat, gidenden bir tokat yemeye alışmış bu kişi için önemli olan, yazdığı mesajın kaç kişi tarafından okunup, dikkate alınacağıdır.

Ustaca.

Susmak, durmak nedir bilmez, laf arsızı olmuş bazı üyeler, girip de zehirlerini saçmak için uğraştıkları her konu başlığı altında hezimete de uğrasalar, pes etmek nedir bilmeden, bozuk plak gibi aynı cümleleri tekrar tekrar her yeni başlık altında dile getiriyorlar.
    Bu da yetmezmiş gibi belirli zaman aralıklarıyla "Özel konular" açarak, amaçlarını daha da pekiştiriyorlar.
    Forumun sunduğu özgürlüğü, gerçekleri saptırma adına kötüye kullanıyorlar. (Her şeyde olduğu gibi)
    İşte bu noktada sorumluluk, diğer forum üyelerine düşer.

Herkese fanatiksiz forumlar dilerim.

En icten dileklerimle kiniyorum...

madem oyle bu is burda biter.. ben neyi kime savunuyorum ki... zaten kimse kabul etmeyecek.. kimim var ki benim..

Tek kisi olarak cevap vermeyecem artik... Zaten herkes Intel ve onla yapilan overclock performansinin tarafinda oldugu icin, benim tek kisilik lafimin pek anlami anca Fanatiklige cikar.. ama onca insan hep bir agizdan Intel derse onlarin hic biri fanatik olmaz.. ben tersinin bilgisini vermeye calistim icin fanatik olan ben olurum...

forum genelinde bazi konular haricinde benden istenilen bir bilgi varsa PM atar..konusmaya acigim.. ama eger standart konularda benden fikrim beklemeyin artik...

yani forumdan kismi olarak ayriliyorum....
    haaa simdi siz yarasi olan gocunur diyecektiniz dimi...?

kolay gelsin...
    yine de saygilar..

PS: bu arada yazinin devamini da okudum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 31 Ekim 2008; 2:31:44 >

• @Storm Bringer :

Ver abi klavyeni öpecem

Bende böyle gayet anlaşılır ve güzelce yazılmış haklı yorumları okumaktan zevk alıyorum. Ellerine sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

@Storm Bringer :

Ver abi klavyeni öpecem

Bende böyle gayet anlaşılır ve güzelce yazılmış haklı yorumları okumaktan zevk alıyorum. Ellerine sağlık

sen hala sozunu tutmamissin... bunu gorecegimi bildigim icin ozellikle konuya tekrar baktim..... sozunu tut ve forumdan ayril...
  • quote:

quote:

@Storm Bringer :

Ver abi klavyeni öpecem

sen hala sozunu tutmamissin... bunu gorecegimi bildigim icin ozellikle konuya tekrar baktim..... sozunu tut ve forumdan ayril...

Benim forumdan ayrılma şartlarımı yerine getirdinizmi ?

Hayır şartları ben yerine getireyim dedim test sistemi kurayım dedim hanginiz kabul ettiniz ?

" Amd almayın yanar " şeklindeki cümlemi bekliyorum halâ, gösterin ayrılacağım SÖZ.

Ekleme :

Diğer başlıkta benim sorduğum bir soru için " Kumandan sıranı bekle sana da cevap vereceğim " yazmışsın ama 10 gündür sıramı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 31 Ekim 2008; 16:47:18 >

• intel amdyi çoktan vurmuş yakında nvıdıa ve atiyide düşürcek gibi gözüküyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

" Amd almayın yanar " şeklindeki cümlemi bekliyorum halâ, gösterin ayrılacağım SÖZ.

de get yuzsuz..

yüzsüz ?

keçi koyuna demişki ; ..tün görünüyor

• :D :D :D ilk 19 işlemci Intel ^^
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

de get yuzsuz..

yüzsüz ?

keçi koyuna demişki ; ..tün görünüyor

google indexlemis kumandan donanimhaber amd yanar yaz ya da al ugrasma.

http://resim.donanimhaber.com/m_25740242/mpage_2/key_//tm.htm#25814183

• bir zahmet oradan bir SS alıp, ilgili cümlemide kırmızı mark ile belirterek koyki YALAN SÖYLEDiĞİNİ herkes görsün...
  • off harbi laf salatası yapıyorsunuz ya. Kumandan ne demiş aynen yazıyorum

"Amd 55-70 derece arası reset atar, daha üstünde YANAR"

şimdi bu cümleden AMD işlemci alırsanız ısınır yanar anlamını nasıl çıkarıyorsunuz çok merak ettim.
  • quote:

En icten dileklerimle kiniyorum...

madem oyle bu is burda biter.. ben neyi kime savunuyorum ki... zaten kimse kabul etmeyecek.. kimim var ki benim..

Tek kisi olarak cevap vermeyecem artik... Zaten herkes Intel ve onla yapilan overclock performansinin tarafinda oldugu icin, benim tek kisilik lafimin pek anlami anca Fanatiklige cikar.. ama onca insan hep bir agizdan Intel derse onlarin hic biri fanatik olmaz.. ben tersinin bilgisini vermeye calistim icin fanatik olan ben olurum...

forum genelinde bazi konular haricinde benden istenilen bir bilgi varsa PM atar..konusmaya acigim.. ama eger standart konularda benden fikrim beklemeyin artik...

yani forumdan kismi olarak ayriliyorum....
    haaa simdi siz yarasi olan gocunur diyecektiniz dimi...?

kolay gelsin...
    yine de saygilar..

PS: bu arada yazinin devamini da okudum...

Vay be senin de sabrını tüketmişler sonunda, ben en son linpack benchmarkı ile ilgili bir konuda bi şeyler yazmıştım, sonra @Storm Bringer linpack OC li işlemcileri kastırmak için kullanılan bir programdır gibisinden bi şeyler yazmıştı ki ben orda pes demiştim. Kendisi linpack benchmarkının sonucunu da koymuştu ama sonucu yanlış hesaplamış, haberi de yok tabi. Bunları yazmamın nedeni tartışma başlatmak değil, zaten tartışacak da zamanım yok bu aralar. Ama bu kullanıcının yazdığı "destansı" bir mesajın ardından forumdan kendini soyutlaman yazık olur bence...

Saygılar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.