Şimdi Ara

En güncel 100 işlemci (50 AMD - 50 Intel) aynı karşılaştırmada (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
11.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 790gx ve 3 ghz 9850 Kullanmıs ve test yapmıs biri olarak şunu diyebilirim.

+Amdnin Çipsetleri İntelden Daha iyi

+Q9550 İle BE9950 Arasında Ağım Şahım Fark yok Ki Bence FP oranı olarak AMD daha Önde.(Q9550 yerine İki Tane 9850 Alabilirsiniz )

+Yazılım Olarak AMD çok daha kapsamlı

+Oyun Oynamayan Sadece Günlük İşler İçin Kullanan biri İçin En iyi Çözüm AMD 790GX lerde

+Ucuz Maliyet

+Q6600 ile BE9850 arasında yapılan testlerde sadece %5 lik bir fark var.O.c Konusuna gelirsek Q6600 yeni revlerin alayı kütük 3.2 ghzdan öte gitmiyor.Phenom 9850 de 790gxlerde Rahat 3.2 ghz Calısıyor.Hemen Hemen Tüm testleri yaptım Q6600 9850 yi %5 maks gecebiliyor fakat 9850 nin Q6600 %40 varan fark attığı benchlerde oluyor

http://forum.donanimhaber.com/m_26630916/mpage_1/key_//tm.htm#26998051 -Buyrun Testler-

Sonuc olarak Q6600 ve BE9850 den ikiside Tercih edilebilir Aralarında Bariz Fark yok Ki ben Olsam Amd Tercih ederdim Ki Multimedia başarımı olarak Amd Cok daha önde testler yukarda dileyen bakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViTalyCL -- 29 Ekim 2008; 12:27:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: red a!ert

quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Oyun testlerinin yapıldığı çözünürlük ve kalite ayarlarına bakar mısınız?
    Bu salakça incelemeyi yapan adamlara kimse sormamış mı: "Bu ayarlarda kim oyun oynuyor kardeşim?" diye.
    Bir kişinin aklına gelmemiş mi yüksek çözünürlükteki AMD işlemcilerinin ne kadar başarılı olduğunu hatırlatmak.

Tamam! İntel işlemciler çok iyi ama bu kadar da değil!

bilen bilmeyen yazıyor artistlik olsun diye

Söylediklerinizden şu anlam çıkıyor...

Ben olayın iç nedenlerini bilmediğim için bol keseden sallamış oluyorum.
    Halbuki işlemci testleri gerçeği yansıtsın diye 800x600 çözünürlüğünde ve low ayarlada yapılır. Bu işin raconu bu.
    Sizler içinse 1680x1050 + veryhigh ayarların hiç bir önemi yok.
    Eğer 300$ Q9550, 115$ lik x3 8450 ye 800x600 + Low ayarlada %200 fark atıyorsa 9550 alınmalı.
    Aynı işlemciler arasındaki performans farkının 1680x1050 + very high ayarlarda %20-30 lara düşmesinin hiç önemi yok.

İnsanlar işlemci alırken 800x600 e göre almalı öyle mi?

Özetle %78 daha fazla para bayılıp ekstra %20-30 performans almak mı oluyor bu işin raconu?

Haklısınız... artistik olsun diye yazılmış bir yazı benimkisi...

• Ne zaman Intel'in AMD'den daha hızlı / güçlü olduğu testler yayınlansa bütün site ayağa kalkıyor.
  • quote:

@865pe vw @Winter

Evet haklısınız. Bende biliyorum neden o çözünürlüklerde testlerin yapıldığını. Ancak şöyle bir durum var.

Şimdi
    Q9550 + Orta halli bir intel anakart = 430$+KDV = 840 YTL
    X3 8450 + 790Gx chipsetli bir anakart = 240$+KDV = 470 YTL

intel de belirlediğin bileşenlerinin fiyatını ( Mobo + Cpu) aşşağı çekmek mümkün,

aynı şekilde Amd bileşenlerinin fiyatını ( Mobo + Cpu ) yukarı çekmek de mümkün.

Amd ve intel deki, her iki bileşen için ( Mobo + Cpu ) minimum fiyat, max performans olarak kıyaslanması gerekir.

Misal:

Amd den 300$ lık bileşen seçin İntelden de aynı şekilde 300$ lık bileşen seçin, ( diğer sistem bileşenleri Psu, Vga, Ram, Hdd, aynı olmak kaydı ile )

Genel olarak tüm uygulama ve testlerde hangisi başarılı ise ben otaraftan yana olurum. her ikisinide kullanmış biri olarak, amd veya intel hiç fark etmez,

• Bence de AMD işlemciler fiyat/performans oranı daha iyi işlemciler. Ancak bu testle gösterilen hangisinin veya hangilerinin daha performanslı olduğu değil mi? Intel daha performanslı işlemciler üretmişse bunda sorun nedir? Ben 5200+ ımla oyunumu da oynuyorum, her işimi görüyorum oldukça tatminkar bir şekilde. Varsın qx9770 alemin kralı olsun. Öte yandan Towarscke'ye de aynen katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A5700D9D2 -- 29 Ekim 2008; 12:50:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

quote:

@865pe vw @Winter

Evet haklısınız. Bende biliyorum neden o çözünürlüklerde testlerin yapıldığını. Ancak şöyle bir durum var.

Şimdi

intel de belirlediğin bileşenlerinin fiyatını ( Mobo + Cpu) aşşağı çekmek mümkün,

aynı şekilde Amd bileşenlerinin fiyatını ( Mobo + Cpu ) yukarı çekmek de mümkün.

Amd ve intel deki, her iki bileşen için ( Mobo + Cpu ) minimum fiyat, max performans olarak kıyaslanması gerekir.

Misal:

Amd den 300$ lık bileşen seçin İntelden de aynı şekilde 300$ lık bileşen seçin, ( diğer sistem bileşenleri Psu, Vga, Ram, Hdd, aynı olmak kaydı ile )

Genel olarak tüm uygulama ve testlerde hangisi başarılı ise ben otaraftan yana olurum. her ikisinide kullanmış biri olarak, amd veya intel hiç fark etmez,

Ben örneği extrem oldun diye bu şekilde verdim zaten.

Yani dandik bir AMD sistem ile Kral bir Intel sistem arasında oyunlarda öyle aham şaham farkların olmadığını gösterebilmek için seçtim bileşenleri.

Yani oyun amaçlı işlemci alıyorsak 1680x1050 ve üzeri çözünürlüklerde aşşağı yukarı aynı F/P oranına sahip işlemcileri karşılaştırmak gerek diyorum.

Mesela E7200+P35 DS3L(253$) vs. X2 5000+790GX (220$ civarı)

E7200 ün yanında intelin en dandik anakartlarından birini koyunca ancak F/P olayı yakalanabiliyor.
    Halbuki X2 5000+ in yanına AMD nin en güzide anakartı koyulabiliyor.

Yüksek çözünürlüklerde bu iki işlemci arasında öyle aham haşam bir fark olmayacağına göre neden AMD tercih edilmesin?

Ancak yukarıdaki testlere göre AMD almak parayı sokağa atmak gibi bir şey olarak gösterilmiş...

• quote:

Orjinalden alıntı: menem

sadece crysis'e dayalı test ne kadar doğrudur işlmecileri sıralamaya sokmak için tartışılır...

sadece mesaj yazmak için mesaj atmayın arkdaşım biraz iyi okuyun haberi sonra mesaj yazın

paylşaım için teşekkürler.
  • Bence amd nin acilen astronomik fiyatlıda olsa bir prestij işlemcisi çıkarıp en azından ilk 5 e girmesi gerekmektedir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

Ne zaman Intel'in AMD'den daha hızlı / güçlü olduğu testler yayınlansa bütün site ayağa kalkıyor.

En güncel 100 işlemci (50 AMD - 50 Intel) aynı karşılaştırmada

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

quote:

@865pe vw @Winter

Şimdi

Misal:

Ben örneği extrem oldun diye bu şekilde verdim zaten.

Yani dandik bir AMD sistem ile Kral bir Intel sistem arasında oyunlarda öyle aham şaham farkların olmadığını gösterebilmek için seçtim bileşenleri.

Yani oyun amaçlı işlemci alıyorsak 1680x1050 ve üzeri çözünürlüklerde aşşağı yukarı aynı F/P oranına sahip işlemcileri karşılaştırmak gerek diyorum.

Mesela E7200+P35 DS3L(253$) vs. X2 5000+790GX (220$ civarı)

E7200 ün yanında intelin en dandik anakartlarından birini koyunca ancak F/P olayı yakalanabiliyor.
    Halbuki X2 5000+ in yanına AMD nin en güzide anakartı koyulabiliyor.

Yüksek çözünürlüklerde bu iki işlemci arasında öyle aham haşam bir fark olmayacağına göre neden AMD tercih edilmesin?

Çünkü X2 5000'in 1MB önbelleği varken E7200'ün 3MB belleği var.
    Çünkü X2 5000 65nm iken E7200 45nm
    Çünkü E7200 iyi O/C potansiyeline sahip.

• Oc yapan biri olarak AMD'nin oc ile enerji tüketimi ürkütücü boyutlara gelior, 45nm çıkana kadar uzak durmaktayım.
    En güncel 100 işlemci (50 AMD - 50 Intel) aynı karşılaştırmada
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

Ne zaman Intel'in AMD'den daha hızlı / güçlü olduğu testler yayınlansa bütün site ayağa kalkıyor.

çünkü böyle birşey yok...

hemen hemen intelin tüm işlemcilerinin dengi amd de mevcut ve her zaman denilen şu, ikiside birbirine denk performans olarak...
    işin içine fiyat veya harcadığı watt girerse işin rengi değişir...
  • 3,5 ghz E5200 kaçıncı sırada yer alır ki
  • TOMS'un testi böyle demiyor ama. Burada AMD 6000+ fiyat/performans açısından İNTEL E6550, E6600 gibi işlemcileri geride bırakmış.

http://www.thgtr.com/cpu/charts/index3.html?modelx=33&model1=921&model2=871&chart=444
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Akıncı

TOMS'un testi böyle demiyor ama. Burada AMD 6000+ fiyat/performans açısından İNTEL E6550, E6600 gibi işlemcileri geride bırakmış.

http://www.thgtr.com/cpu/charts/index3.html?modelx=33&model1=921&model2=871&chart=444

E6600 E6550 tarihta kaldı arkadasım

Bu arada Q6600 artık bence efsane oldu kaç senelik işlemci hala 9950yi bil gecebiliyor

• quote:

@865pe vw @Winter

Örnek ile açıklamak gerekirse;

X3 8450 ve Q9550 yi karşılaştıralım mesela...

800x600 low ayarladaki bir işlemci oyun testinde bu iki işlemci arasındaki fark devasa boyutlarda olabilir.
    Ama bu kimi neden ilgilendirsin?
    Ayı karşılaştırmayı 1680x1050 very high ayarlarda yapsalar o devasa fark çok düşük boyutlara inecek.
    Hatta 1920x1200 den sonra AMD nin işlemcileri daha da önce çıkacak.

Şimdi

Diğer sistem bileşenlerinin aynı olduğu bir sistemde herhangi bir oyundaki (1680x1050 + very high) performans farkı 2 kat olmalı ki ben gidip inteli tercih edeyim. Ancak yukarıdaki tabloya göre 840 YTL verip Q9550+EP45 DS3R alan adam 470 YTL verip X3 8450+MSi 790GX alan adama atacağı fark en fazla %15-30 (oyununa göre) civarı olacaktır. Dolayısıyla %30 + FPS için %79 daha fazla para ödeyecek.

Bana göre yukarıdaki incelemenin hiç ama hiç bir esprisi yok...

X3 le Q9550 yi mi karsılastırıyorsun şimdi..Yaw aradaki fiyat ve performans farkına baq ilk once

Sen amd al hatta kısın soba olarak Elektrik faturasınıda cebini ısıtmak iiçin kullanırsın..

• intel isterse 5 kat fark atsın. Benim windsorum mavi ekran çıkarmıyorsa, hiç tıkanmadan her istediğim komuta saygı gösteriyorsa. Yüksüz durumda 20 derece civarında gezerse. Çoğu oyunu kardeşi 3870 ile 1680 X 1050 de CANAVAR gibi oynatıyorsa ve Bunu intelden en az 2 kat daha ucuza yapıyorsa BEN SEVERİM AMD yi. Unutmadık amd zayıfken bize ön belleksiz celeronları sattığını.! Affetmem asla.!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: XivA

intel isterse 5 kat fark atsın. Benim windsorum mavi ekran çıkarmıyorsa, hiç tıkanmadan her istediğim komuta saygı gösteriyorsa. Yüksüz durumda 20 derece civarında gezerse. Çoğu oyunu kardeşi 3870 ile 1680 X 1050 de CANAVAR gibi oynatıyorsa ve Bunu intelden en az 2 kat daha ucuza yapıyorsa BEN SEVERİM AMD yi. Unutmadık amd zayıfken bize ön belleksiz celeronları sattığını.! Affetmem asla.!!!

amdnin fx serisiyle attıgı kazıkı unutmusun galiba
  • amd ezilmis
    hak ettigi yeri vermisler kendisine
  • kişilere bir refarans olabilir hemen itiraz etmeniz sizi fanatik yapıyor işte
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.