Şimdi Ara

Eminevim'den araba alan var mı? Güvenilir midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
100.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgi sahibi arkadaşları konuya bekliyorum.

• emin evim arabam v.s. katılım bankacığı aracılığı ile manevi hassasiyetleri olan insanları düdüklemek üzere kurulmuş şeytani bir sistem. sistem inançlı insanları ağına düşürür. jet fadıl, ihlas zede, yimpaş, deniz feneri, sayha holding, kombassan holding ve daha niceleri. bu tür sistemler tam bir firavun sistemidir. siyaset-iş adamı- din adamı el ele vermişlerdir. halkı önce eşekleştirirler sonra da soyarlar. avrupadaki vurgunun boyutu 15 milyar euro civarıdır.

emin evim arabam her ne tırışkaysa, sana önce bir sözleşme imzalatır. içi bir sürü hile hurdayla doludur, ruhunu şeytana sattığın anlamına gelir. artık hangi mahkemeye gitsen hakkını alamazsın. paraları yatırırken bize mi sordun derler bi de. sisteme katılım ücreti ödersin öncelikle araba için 5-10 ev için 15 gibi. eğer sistemden vakti dolmadan çıkacak olursan bu paran yanar. senin paralarını katmerli faizle kullanırlar. para tamam, iş teslimata gelince büroktatik uzamalar başlar, seni bir gruba alırlar, sonra noter huzurunda çekiliş var derler. bu ay çıkmadın, öbür ay, diğer ay, uzar gidersin. ortada ne noter , ne de grup arkadaşların vardır.

bu dediklerimin hiç birine inanmıyorsan şikayet.var isimli sitede emincileri bi araştır derim.

bu eminci tayfasının trolleri de vardır, kuduz gibi saldırırlar. gerçeklerin söylenmesine sinir olurlar. size biri emincileri meth ediyorsa uzak durun, çünkü kazandırdığınız her üyeden siz de komisyon alırsınız.
    Emin evimin oranlari cok yuksek normal bir katilim bankasindan arac finansmani kullansan emin evime odedigin kadar odemezsin.
    Simdi ne orani ?emin evimde sadece katilim ucreti var !diyenler cikacak hemen hesap yapayim matematik cahili cok bide onlarla ugrasmamak icin:
    50 bin tl istiyorsun ,6 bin lira katilim payi aliyorlar baskada birsey istemiyoruz diyorlar. Sen 50 bin tl nin yarisini yatirana kadar sana para odemiyorlar ,ayda 2 bin yatirsan 12 ay para yatiracaksin 12 ay boyunca parani katilim bankasina kar payiyla yatirsan burdan elde edecegin para en az 3-4 bin tl 6 binde katilim etti 10 bin tl sana verdikleri 50 bininde 25 bini zaten senin 25 bin tl si onlarin.
    Sonuc 25 bin tl icin senden 10 bin tl aliyorlar.
    Ben kuveyt turkten 67 cektim 77 odeyecegim arabayida istedigim gun aldim sacma sapan bi bekleme yasamadim
    Katılım ortaklığı dediğiniz şey kar ve zarara ortak olmak demektir. siz bugüne kadar hiç katılım bankalarına para yatırıp da zarar edeni gördünüz mü duydunuz mu? Bu nasıl ticaret ki hep kar ediliyor. Ayrıca açın herhangi bir katılım bankasını ve konut finansmanı hesaplayın sonra normal bankalardan konut kredisi hesaplayın ne kadar benzer rakamlar olduğunu görün. Arada göreceğiniz fark aşağı yukarı %5 gibi katılım bankasının daha fazla odetecegi olacaktır. Haram helal ayrı konu kendini kandırmak ayrı konu. Albaraka dan şimdi hesapladim, 100 bin konut finansmanını 120 ay vadeli çekince 207 bin ödüyorsunuz. Garantiden aynı şartlarda hesaplama yaptığınızda 192 bin geri ödüyorsunuz. Şimdi bu size göre faiz değilse ne diyelim avutun kendinizi.
    Şimdiye kadar bütün İslamcı organizasyonlar istisnasız katılımcıları dolandırdı veya zarara uğrattı. Bu Eminevim denen olayında farklı biteceğini düşünmüyorum. Saf dini duygularla beyni uyuşturup dolandırıyorlar. Bunun sonu da farklı olmaz, bir noktada patlar.
    Faiz'den uzak durmak istiyorsan para biriktireceksin. Başka çaresi yok.
    Başka çaresi var ama uygulaması kalmamış. Eskilerin karz-ı hasen dediği karşılıksız borç verme hadisesi. Hatta Türkiye Finans ilk kurulduğu yıllarda böyle bir kaynağı dahi varmış, sonra her nedense kaldırılmış.

Maalesef Türkiye Müslümanları olarak imtihanın iktisadi kısmında pek de iyi bir başarı gösteremedik. (hoş, diğer alanlarda da pek başarılı olduğumuz söylenemez!) Parayı bulan Müslümanlar faizci kapitalist sistemi içselleştirmede hemen hiç sorun yaşamadı. İktisadi teşebbüslerin pek azı başlangıçta bu hassasiyete sahip olsa da büyümeyi başaranlarda bu hassasiyet gitgide zayıfladı.

Uzun lafı kısası, insanlar dünyalarından zarar etmektense ahiretlerinden zarar etmeyi daha makul buldu.
  • Ben aldım bi sorun yaşamadım parayı zamanında teslim ettiler. Bi sorunuz varsa sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avia

Ben aldım bi sorun yaşamadım parayı zamanında teslim ettiler. Bi sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin. Ne kadar miktara girdiniz? Aracı ne kadar sonra aldınız? Aracı aldıgınız kişiye durumu anlattıgınızda tepkisi noldu?
  • Güven konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Ama mantıksız. Neden mantıksız diyelim ki vade ortası girdiniz 20 ay ödeyeceksiniz ve 10. Ayda ödeme yapıldı size. Bugün 20 bin liraya alacağınız arabayı 10 ay sonra en az 22 23 e alabilirsiniz. Ha çekiliş sistemine girip şansınızı denerseniz birşey diyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail4444

Güven konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Ama mantıksız. Neden mantıksız diyelim ki vade ortası girdiniz 20 ay ödeyeceksiniz ve 10. Ayda ödeme yapıldı size. Bugün 20 bin liraya alacağınız arabayı 10 ay sonra en az 22 23 e alabilirsiniz. Ha çekiliş sistemine girip şansınızı denerseniz birşey diyemem.

Bana sadece vadeli alım hakkında bilgi verildi. Çekiliş sistemi arayıp sorayım yarın. Ek ücret talep etmezlerse çok iyi olur.
  • Ev icin arastirmistik yillar once. Bulasmayin derim.

Daha bilgili arkadaslar aydinlatacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spunch1212

quote:

Orijinalden alıntı: Avia

Ben aldım bi sorun yaşamadım parayı zamanında teslim ettiler. Bi sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin. Ne kadar miktara girdiniz? Aracı ne kadar sonra aldınız? Aracı aldıgınız kişiye durumu anlattıgınızda tepkisi noldu?

2 sene önce aldım 35 bin için girdim 10 bin peşin verdim 7 ay sonra arabamı aldım. Hatırladığım kadarıyla 2bin falan bi komisyon vermiştim. Alıcıya bilgi vermenize gerek yok anlastiktan sonra kredi cekeceginizi söyleyin bir hafta içinde veriyorlar zaten parayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail4444

Güven konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Ama mantıksız. Neden mantıksız diyelim ki vade ortası girdiniz 20 ay ödeyeceksiniz ve 10. Ayda ödeme yapıldı size. Bugün 20 bin liraya alacağınız arabayı 10 ay sonra en az 22 23 e alabilirsiniz. Ha çekiliş sistemine girip şansınızı denerseniz birşey diyemem.

Hocam cebinde peşin para varsa dediğin doğru bu sistemi banka kredisi ile karşılaştirmak lazım. Bugün 35 bin kredi çekmek isteseniz 24 ayda ödeyeceğiniz miktar 43 bin civarı olur yani aynı arabaya 10 bin fazla verirsiniz.
  • Emin evimin oranlari cok yuksek normal bir katilim bankasindan arac finansmani kullansan emin evime odedigin kadar odemezsin.
    Simdi ne orani ?emin evimde sadece katilim ucreti var !diyenler cikacak hemen hesap yapayim matematik cahili cok bide onlarla ugrasmamak icin:
    50 bin tl istiyorsun ,6 bin lira katilim payi aliyorlar baskada birsey istemiyoruz diyorlar. Sen 50 bin tl nin yarisini yatirana kadar sana para odemiyorlar ,ayda 2 bin yatirsan 12 ay para yatiracaksin 12 ay boyunca parani katilim bankasina kar payiyla yatirsan burdan elde edecegin para en az 3-4 bin tl 6 binde katilim etti 10 bin tl sana verdikleri 50 bininde 25 bini zaten senin 25 bin tl si onlarin.
    Sonuc 25 bin tl icin senden 10 bin tl aliyorlar.
    Ben kuveyt turkten 67 cektim 77 odeyecegim arabayida istedigim gun aldim sacma sapan bi bekleme yasamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 16 Ocak 2018; 9:14:29 >
  • bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? şuan 150.000 tl lik evimiz var 300.000 tl gibi bir ev almak istiyoruz alabilir miyiz nasıl olur olursa
  • ben alıyorum ve güveniyorum
  • Audi' den 50.000 TL kredi çektim 24 Ay 0 faiz. Bence 0 veya düşük faizli kredi kovalayın derim.
  • Banka daha iyi
  • eğer maksadınız kredi faiz haram, eminevim helal mevzuyuysa o da haram bilginize.
  • Yukarıdaki arkadaşlar Eminevim çalışanlarına benziyor.Bu Eminevim daha önce çok konuşuldu iyi araştırın.
  • Adamlar haram değil değil vs ayağına üstü kapalı katılım ücreti diyerek cukkasını yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralorti70

Yukarıdaki arkadaşlar Eminevim çalışanlarına benziyor.Bu Eminevim daha önce çok konuşuldu iyi araştırın.

yok ben abonesiyim
    her sene 2 defa ikinci el alırım ekspertiz bile yaptırmam
    her seferinde çok dua ederim güzel araba sattılarından
  • Uzak durun beyler saçma sapan işlere giriyorsunuz sonra o oldu bu oldu.krediyle alın yada bekleyip para biriktirin.
  • 10 yıl önce aradılar beni tam da araç değiştirmeyi düşünüyorken, 10,000 TL desteğin faizi ne kadar dedim "ne faizi efenim, bizde yok öyle şeyler" dedi arayan. Hesabım olan bir bankadan 12 ay toplam 10,800 TL geri ödemeli kredi teklifi önümde duruyordu ve bu adamlar bana 1000x12=12,000 TL ödeyeceksin tahminen 4 veya 5 ay içinde ödemen yapılır dediler.
  • emin evim arabam v.s. katılım bankacığı aracılığı ile manevi hassasiyetleri olan insanları düdüklemek üzere kurulmuş şeytani bir sistem. sistem inançlı insanları ağına düşürür. jet fadıl, ihlas zede, yimpaş, deniz feneri, sayha holding, kombassan holding ve daha niceleri. bu tür sistemler tam bir firavun sistemidir. siyaset-iş adamı- din adamı el ele vermişlerdir. halkı önce eşekleştirirler sonra da soyarlar. avrupadaki vurgunun boyutu 15 milyar euro civarıdır.

emin evim arabam her ne tırışkaysa, sana önce bir sözleşme imzalatır. içi bir sürü hile hurdayla doludur, ruhunu şeytana sattığın anlamına gelir. artık hangi mahkemeye gitsen hakkını alamazsın. paraları yatırırken bize mi sordun derler bi de. sisteme katılım ücreti ödersin öncelikle araba için 5-10 ev için 15 gibi. eğer sistemden vakti dolmadan çıkacak olursan bu paran yanar. senin paralarını katmerli faizle kullanırlar. para tamam, iş teslimata gelince büroktatik uzamalar başlar, seni bir gruba alırlar, sonra noter huzurunda çekiliş var derler. bu ay çıkmadın, öbür ay, diğer ay, uzar gidersin. ortada ne noter , ne de grup arkadaşların vardır.

bu dediklerimin hiç birine inanmıyorsan şikayet.var isimli sitede emincileri bi araştır derim.

bu eminci tayfasının trolleri de vardır, kuduz gibi saldırırlar. gerçeklerin söylenmesine sinir olurlar. size biri emincileri meth ediyorsa uzak durun, çünkü kazandırdığınız her üyeden siz de komisyon alırsınız.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.