Şimdi Ara

ekrana görüntü gelmiyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ati saphire hd 4730 ddr5 128bit 512 bu marka kartı bugun aldım getirdim pc ye taktıgımda ekrana görüntü gelmedi söküp tekrar taktım yine olmadı ramlari deiştim olmadı eski kartım olan gfrce 9300 ü taktım şak die acıldı sorun ne olabilir anakartım kartı destekliyor. çift cekirdek pc 2gbram war sorun power mı?

• Yeni kartın hayırlı olur inş.

Daha güçlü bir psu da denemek faydalı olabilir. Diğer bi önerim ise eski kartını takıp anakartının biosunu güncellemek. Ürün resmi sitesinde rahatça bulabilirsin. Bios update işine yarayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuzeyli.2891 -- 8 Mayıs 2010; 2:41:34 >
  • benzer birsey anlatayım sana.

ben pc yi oc yapmadan kullanıyorum. dun bir ara işlemciye biraz voltaj attırıp oc yaptım ve ekrana goruntu gelmedi.
    tekrar default a getirdim calıstı. sorun psu nun yetersiz olması. yeterli derecede guc alamıyor psu dan ekran kartı.

bu arada guc kaynagı ne kadar?
  • PSU kaç W ve marka nedir?
    hd4730 iyi güç çeken bi karttır
  • kasa hp toplama deil içinden cıkanda hoppo olması lazım psu nun sanırım psu yetersiz dediğiniz gibi çünkü hd4730 u takınca eksozu patlak araba gibi ses cıkarıo 1 hafta içinde psu tazelicem :) tşkler arkadaslar daha iileri sizin olur inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail19902 -- 8 Mayıs 2010; 10:18:44 >
  • psu nun arkasında 230 yazıo ama kac w oldugnu bilmiorum ki :s bu karta kac w lık psu almam gerek ?
  • 230 Watt o ekran kartını besleyemez. 500 W. lık bir psu almalısın ...

• PSU'nun arkasında (230) yazıyor dediği (AC grişi 230Volt) Watt değeri değildir, o kartı sisteme taktığında açılmamasının Watt ile ilgili olduğunu sanmam, kart açılır açılmaz (DOS ekranı için) maximum güç kullanmaz.

@ismail19902
    Kartın arkasında 6 pin molex şeklinde soket veya soketler (güç girişleri) olması lazım onları bağlandınmı ? Bağladıysan ve sonuç buysa Anakartının pilini çıkart (önce pc elektriğini kes, fişini çek) 5~10 sniye bekle sonra ilk önce fişi tak çalıştır bakalım açılıyormu ? Açılırsa tekrar kapat pili tak aç, (biosta yaptığın değişiklik varsa onlar gidicek tekrar biosa girip yaparsın).
    Bu yöntem ile açılmaz ise analartının varsa Bios update'ini yapıp öyle denemelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 8 Mayıs 2010; 11:54:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail19902

psu nun arkasında 230 yazıo ama kac w oldugnu bilmiorum ki :s bu karta kac w lık psu almam gerek ?

230 w ise büyük ihtimalle psu dan kardeşim. Yeterince akım vermiyor olabilir 12 V lik uçlara. Bu kart güç çarpanı yüksek bir kart olduğundan yetersiz akımla çalışmıyor olabilir.

Şu da doğru bir mantıktır eğer hiç görüntü atmıyorsa sorun biostada olabilir. "DhanTE" arkadaşında dediği gibi ilk açılışta o kadar güç çekemz zaten kart.

Biosunu da update yapıp sonucu görmelisin. Her ihtimali göz önüne al.
  • akşam bi bilgisayarcı gelip bakacak yani bilgisayardan anlayan bi abimiz sonucları ve denediği yöntemleri buraya yazarım bios la hiç oynamadım zaten bios u bilmiorum neyin ne oldugunu falan eet o pin girişlerini taktım ama şu şekilde powerın bi sürü kaplosu war onlar ince yuvarlak uclu 5 girişli falan bitanesine taktım yine çalışmadı ama psu dan cok garip ses cıkmaya basladı belliki cok yüklenio sanırım psu yetmio bnde bu şekilde düşünüorum
  • BİRAZ BÜTÇEM WAR 100 TL AMA KART GÜZEL PERFORMANS VERECEKSE Bİ KAÇ GÜN BEKLEYİP 130 A KADAR ÇIKABİLİRİM :)
  • adamın psusu kaç watt onu bilmeden hemen yensini aldıracaksınız...

230 yazan şey 230 volttur...

kasanın iç tarafında psu üzerinde yazar watt değeri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail19902

akşam bi bilgisayarcı gelip bakacak yani bilgisayardan anlayan bi abimiz sonucları ve denediği yöntemleri buraya yazarım bios la hiç oynamadım zaten bios u bilmiorum neyin ne oldugunu falan eet o pin girişlerini taktım ama şu şekilde powerın bi sürü kaplosu war onlar ince yuvarlak uclu 5 girişli falan bitanesine taktım yine çalışmadı ama psu dan cok garip ses cıkmaya basladı belliki cok yüklenio sanırım psu yetmio bnde bu şekilde düşünüorum

1'tanesini değil 2'sinide takman lazım ama fazla bilgin yoksa hiç kurcalama zaten, o bilgisi olan arkadaşın gelir halleder.

Edit : inşAllaH zarar göremmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 8 Mayıs 2010; 13:38:14 >

• kartı inceledim zarar görmüş gibi durmuodu (= ne büyük umutlarla almıstım :( olmazsa psu alabilrim 450 w yeterli olurmu bide bu powerın pcexpr cıkısı yoq sanırım baktımda göremedim
  • 2 tenesini nereye takım :D powerda o kadar giriş mi war :d
  • ewt actım kasanın içini poweri inceledim gerçek 300 watt yazıo hıpro marka bi power sanırım sorunum powerdan kaynaklanıo 450 watlık power yeter mı bu karta ?
  • 450W çok bile gelir o sistem ile,

Bak aşağıdaki resimde en sağ üstte 2 adet güç girişi var, o kısımlara PSU'dan gelen 2x 6 pin soket ile giriş yapıcaksın, kartın kutusun'da o kısımlara uygun soket çıkması lazım ama belki 1 adet çıkmış olabilir.

Kutudan aşağıdaki gibi en az 1 yada 2 adet kablo çıkmalı.

siyah olan kıssımları kart'a takınca diğer kısımları PSU'dan gelen hangi kablolar ile birleştirmen gerek anlarsın zaten.

Edit : Yeni PSU alırsan en az 1 adet bu (6pinli) çıkışa sahip 1 PSU almaya özen göster.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 8 Mayıs 2010; 15:38:29 >

• ewt kardes kaplolar aynısı bunlar 2 tane war güç cıkıslarınıda gördüm kartın zatende powerda onların girişi yoq yeni power alıcam kart bu deilde dieri warya o
  • Anladım, yani senin PSU'da 8 adet 4 pin kısımlara yeterli sayıda çıkış yok, bu çevirici'lerin tek tarafı 6pin diğer ucu tekli 4pin olanlar var aslında şunun gibi.
    bunlardan olsa sadece 2 adet 4 pin uç gerektirrdi ama yapıcak 1 şey yok, neyse ozaman yeni PSu alman şart olucak gibi, dediğim gibi en az 1 adet o 6 pin çıkışına sahip,400W ~ 420W veya 460W gibi bütçene uygun 1 PSU bulursun inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 8 Mayıs 2010; 16:36:36 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.