Şimdi Ara

Zotac 4060 TI alınır mı acaba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu fiyata makul mü acaba yorumlara göre sipariş geçeceğim.

https://www.hepsiburada.com/zotac-rtx4060-ti-amp-spiderman-nvidia-16gb-gddr6-128bit-ekran-karti-zt-d40620f-10smp-pm-HBC00004QFC1W?magaza=Hepsiburada

• Yani cehaletin bu kadarı. Pes diyorum. 17 bin ile 18300 arasında 5 bin tl mi fark var sayın çok bilmiş?

Arada 1300 tl fark var. Performans farkı peki? 1080p'de %30, 1440p'de %32 fark var. Peki fiyat kaç dolar fark var? Bugünün kuru ile 47 usd. Yani 50 dolar bile fark ödemeden %30 daha hızlı bir kart almak varken, gidip daha zayıf bir ürünü sen hangi akıl ve mantık ile utanmadan önerebiliyorsun? Üstüne bir de ukalalık taslıyorsun?! Bu ne organize cehalet böyle yahu?

Ek bilgiler: Zotac fanları tıkırtı yapıyor. Cw yok ama fan sesi dinlersin bol bol. Msi diye övdüğün kart giriş seviyesi çöp malzemeden. Ve özellikle 4070 ventusta olan bir şeyi söyleyim;
    Pcbdeki bir komponentin üstüne, senin o çok övdüğün msi herhangi bir pad koymamış. 100 dereceyi geçiyor.

Gömdüğün gainward ise;
    Cw yok
    Fan tıkırtısı yok
    4060 Ti'ı tokat manyağı yapıyor.
    Palit aslında (ki bilen bilir Palit en eski ve baba üreticilerdendir).
    Minimal ve klasik tek 8 pin pcie bağlantı.

Sakın bana cevap verme. İnsanlara yanlış tavsiyelerde bulunma. İşine bak. Teknopattan mı nereden geldiysen oraya dön.

Edit:fiyat karşılaştırması postun atıldığı tarih ile yapıldı. Elbette şu an fiyatlar zamlanmış. Gayet normal. Sorunun sorulduğu tarihte gainward ghost 4070 fp anlamında rakipsizdi. Aksini iddia eden ağır cahildir.
  • 17 bine fiyat performans bir kart değil.
    18300e şuna bakınız, performans olarak %30 daha iyi kart
    https://www.hepsiburada.com/gainward-rtx-4070-ghost-12gb-gddr6x-192-bit-nvidia-ekran-karti-p-HBCV00004BNYR0?url_src=and-product-detail
    https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4060-ti-16-gb/31.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zotac iyidir bizzat kullanıyorum malzeme kalitesi olsun ısı ve o/c değerleri olsun tatmin edici. Şahsen Gainward'ı tavsiye etmem MSI düşünebilirsin ventus serisi başarılıdır fazla bakmadım ama amazonda fiyatı fena gözükmüyor.

• SaLVaToRe_V kullanıcısına yanıt
    Sakin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Derdi ne arkadaşın iletişim kurma konusunda başarılı değil sanırsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaratıc1KLAVYE kullanıcısına yanıt
    Malesef olamıyorum bu bilgisiz akıl veren yorumları görünce.

• Arkadaş şunu anlamıyorum ben, adam şu marka şu model alınır mı diye konu açıyor biri geliyor oradan sanki aradaki 3-5 bin tl gibi bir farkı cebinden çıkarıp verecek gibi 4070 al diyor.

4060 da 4060ti de alınır mı alınır neden alınmasın? Her şey bütçe meselesi bütçen el vermiyor ise 3060ti de alınır. Konu başlığı 4070 gainward mı alayım 4060ti zotac mı alayım? olsa evet orada ötmekte sonuna kadar haklısın. Adam 4060ti almaya niyetlenmiş attığı marka/model yerine şu daha ekonomik ve emsal olabilir dedik battı heriflere çok acayip bir hal almış buralar.

Herkesin beğendiği şeyi beğenmek hit olan şeyin peşinden gitmekle mi bu işlerden anlamış oluyorsun? Ayrıca burada gainward denen tenekeye sahip olmanızı çok muhtemel görüyorum böylesine koyu fan olduğunuza göre?

Malzeme kalitesi olarak, dual fan konusunda, ısı konusunda, elektronik komponent konusunda MSI oldukça ileridedir gainzort denilen palitin yandan yemişinden veya zotac palit gibi markalardan.

Zotac da baya geliştirdi kendini eski zotac'dan eser yok bunu görerek bende tecrübe etmeye karar verenlerden oldum memnunda kaldım adama olabilir dedim. Eskiden zotac palit powercolor Sapphire vs dedin mi herkes tereddüt ederdi almak için genelde çabuk bozulan ısı problemleri olan piyasada çok tavsiye edilmeyen markalar idi illa Bilal'e anlatır gibi uzun uzun anlatmak gerek bazılarına bazı şeyleri.

• fbilker1907 kullanıcısına yanıt
    Yani cehaletin bu kadarı. Pes diyorum. 17 bin ile 18300 arasında 5 bin tl mi fark var sayın çok bilmiş?

Arada 1300 tl fark var. Performans farkı peki? 1080p'de %30, 1440p'de %32 fark var. Peki fiyat kaç dolar fark var? Bugünün kuru ile 47 usd. Yani 50 dolar bile fark ödemeden %30 daha hızlı bir kart almak varken, gidip daha zayıf bir ürünü sen hangi akıl ve mantık ile utanmadan önerebiliyorsun? Üstüne bir de ukalalık taslıyorsun?! Bu ne organize cehalet böyle yahu?

Ek bilgiler: Zotac fanları tıkırtı yapıyor. Cw yok ama fan sesi dinlersin bol bol. Msi diye övdüğün kart giriş seviyesi çöp malzemeden. Ve özellikle 4070 ventusta olan bir şeyi söyleyim;
    Pcbdeki bir komponentin üstüne, senin o çok övdüğün msi herhangi bir pad koymamış. 100 dereceyi geçiyor.

Gömdüğün gainward ise;
    Cw yok
    Fan tıkırtısı yok
    4060 Ti'ı tokat manyağı yapıyor.
    Palit aslında (ki bilen bilir Palit en eski ve baba üreticilerdendir).
    Minimal ve klasik tek 8 pin pcie bağlantı.

Zotac 4060 TI alınır mı acaba Zotac 4060 TI alınır mı acaba Zotac 4060 TI alınır mı acaba Zotac 4060 TI alınır mı acaba

Sakın bana cevap verme. İnsanlara yanlış tavsiyelerde bulunma. İşine bak. Teknopattan mı nereden geldiysen oraya dön.

Edit:fiyat karşılaştırması postun atıldığı tarih ile yapıldı. Elbette şu an fiyatlar zamlanmış. Gayet normal. Sorunun sorulduğu tarihte gainward ghost 4070 fp anlamında rakipsizdi. Aksini iddia eden ağır cahildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukrullex -- 2 Ekim 2023; 11:6:43 >

• Günümüz fiyatlarında hesaplasan bile
    Fps başına dolar bazında

4070 1440p'de 6,59 usd
    4060 ti 16 gb 1440p'de 7,06 usd

4070 1080p 4,93 usd
    4060 ti 16g 1080p 5,16 usd

Düşün ki 18300 tl iken hesaplarsan ne kadar büyük fp olduğunu göreceksin.

Birazdan onu da hesaplarım.
    Not: Tpu tablosunu dikkate aldım.

Bugünün kuru 27.44
    Son günlerde artış oldu. Bugünden 18300 tl yi usd bazında hesapladım

Fps başına dolar
    4070 1440p 5,80 usd
    4070 1080 4,34 usd

Sorunun sorulduğu tarihte fp anlamında rakipsiz. Günümüz usd kuru ile hesaplamama rağmen müthiş.

Daha da anlatmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukrullex -- 2 Ekim 2023; 11:38:16 >
  • sukrullex kullanıcısına yanıt

Anladım ben sizin olayınızı kavgadan dalaşmaktan besleniyorsunuz burada. Çıkmış bir de hala performans testlerini atıyor. Yahu size burada 4060ti 4070 den daha iyidir diyen mi oldu? Algılarınızın yönetilmesi göz ve beyin ikileminden uzak gözüküyor.

Sen çıkıp bir üst modeline 2800tl fark vererek alabilirsin demişsin ben çıkıp 2 bin tl daha aşağıya ekonomik olarak 4060ti alacak isen MSI'ın emsal modelini tercih edebilirsin fark hissetmezsin zotac ile arasında pek bir fark olmaz demişim. Sana göre Gainward güzeldir iyidir kimseye sataşmadan kendi yorumunu efendi gibi yapar geçersin ki yukarıya iyi bak "ŞAHSEN" demişim kelime anlamını biliyorsun diye umuyorum. Kenarda saldırmayı bekleyen fanboylar level atlamış bu forumda bu kadar değildi eskiden.

Bu konuyu nasıl buralara getirdiniz cidden anlamak mümkün değil. Neyine yanlış tavsiye vermişiz kimi yanlış yönlendirmişiz burada yanlış olan nedir? Bir izah et de herkes anlasın.

Fps başına dolar hesaplamaları senin için önemli değilse durumun vahimliği gözler önüne seriliyor. Hem bugünkü fiyat, hem de sorunun sorulduğu tarihteki fiyatlara göre senin verdiğin tavsiye afedersin "mok" gibi. Hiçbir f/psi yok o kartların. Hala yanlışta ısrar edeceksen bloklayayım. Yukarıdaki hesapları iyi oku. Hadi bakalım...

Arkadaş ya ben anlatamıyorum ya sen cidden tartışmak için yer arıyorsun.

Ben senin tavsiyene mantıksız diye bir şey demedim ve demiyorum ki. Çık bak tüm konuşmalarımıza 4060ti almak daha mantıklıdır 4070'den yazan bir kelime var mı yukarıda YOK!

Tekrar tekrar yazıyorum daha anlaşılır net bir şekilde yazıyorum;

Konu başlığı "Zotac 4060 TI alınır mı acaba"

x kişi: üstüne 1300 daha koy 4070 var.

ben: 4060ti alacak isen bak daha ucuza emsal markalar var zotac'a o kadar vermenize gerek yok (MSI fazla bakmadım ama amazonda fiyatı fena gözükmüyor) demiştim şöyle bir tekrar baktım evet daha da ucuza mal etmek de mümkün.

Alacak kişi 4060ti de karar kılmış daha ucuza mal etmek isterse mantıklı gelir alır. (4070'den o zaman ki tavsiye ettiğiniz fiyattan 3.800tl daha ucuz)

Yok evet almış iken bütçesi uygundur çıkartır üzerine eklerim 4070 alırım der geçer.

Bunun neresinde yanlış var ben bir türlü çözemedim, neyi tartışıyoruz bir anlayabilsem..

Konu sahibi yerine kendini koy 1 dakikalığına. Sorunun sorulduğu gün sadece 1300 TL fark ile %30 daha fazla perf. veren kartı alır mısın almaz mısın? Kendin 4070 alacak olsaydın o halde neden 4060 Ti linki atıyorsun ki? Olayın madem farkındasın, o halde neden soruyu soran arkadaşı aydınlatmak yerine, yapacağı yanlış seçim (4060 Ti almak) çerçevesinde farklı bir markaya yönlendirdin? Yaptığın yanlış. Direkt olarak 4070'i söylemen gerekiyordu. Aksi taktirde sen bu forumda iyi bir tavsiye vermiş olmazsın. Ben bunu iyi niyetli bulmuyorum kusura bakma...

Sonuç olarak 4060ti almak mantıksız bir hamle değil ki yukarıda da yazdığım üzere her şey ama her şey bütçe ile alakalı.

4070 18.300tl'ye de düşmüş olsa aradaki 3.800tl - 4bin tl arası farkı az bir fark değil ki? Adam konuyu 4060TI alınır mı şeklinde açmış 17bin tl gibi bir rakamı 4060TI ye vermeyi düşünmüş bizde ona bu kadar vermene gerek yok kararın 4060TI ise emsali daha uygun yollu aynı işi yapan markalar/seçenekler var demişiz.

Burada yanlış yönlendirilen bir durum söz konusu değil sen para ekle daha iyisini al diyorsun, ben aynı şeyin daha ucuzu var paranı boşa çöpe atmıyorum bunu gerçekten nasıl daha anlatabilirim bilemiyorum.

Anlamadığın nokta, 4060 Ti 8G ve özellikle 16G versiyonu dünyanın en mantıksız kartları. Bunu bilmediğin için doğru tavsiyede bulunman zaten mümkün değil. O kartın 16 VRAM'e sahip olması hiçbir şey ifade etmiyor. Çünkü kart aşırı güçsüz. 3060 Ti ile arasında fark açamayan bir kart. 3060 Ti ile aralarında %10 fark var.

4070 ise çok daha mantıklı çünkü en azından 3080'i geçebilen bir kart. 3070 ile arasında yine yaklaşık %30 fark bulunuyor. 4060 Ti tam anlamıyla eski nesil bir kart. 4070 ise geçen neslin **80 performansını **70 bir kart olarak verebilmiş. Ama senin 4060 Ti ise 3070'i dahi geçemiyor. 3070'i geçebilmesi, hatta güzel bir fark atabilmesi gerekirdi Çünkü işin özünde 3070 ve 3060 Ti çok uzak kartlar değillerdi performans olarak.

Gelelim senin attığın linke. Şu an senin attığını hesaplamadım ama o günün fiyatıyla 18300 TL olan 4070 gibi bir kartı "cost per frame" olarak geçebilmesi zaten mümkün değil. Yani verdiğin paranın karşılığını 4070 ile daha çok alıyorsun. Senin yapman gereken daha ucuz olan 4060 Ti önermek değil, direkt olarak 4070 önermekti. Çünkü tekrarlamak gerekirse, 4060 Ti bu neslin en dandik kartlarındandır. Lütfen anla artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukrullex -- 2 Ekim 2023; 14:29:18 >

• Linkteki fiyata 7800 XT almak bence daha mantıklı.

• Yine düştü. Bundan daha f/p'si yok ki... Anlık 19400 TL (6 aya kadar faizsiz taksit seçenekleri)

Zotac 4060 TI alınır mı acabawww.hepsiburada.com
    GAINWARD RTX 4070 GHOST 12GB GDDR6X 192 Bit Nvidia Ekran Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/gainward-rtx-4070-ghost-12gb-gddr6x-192-bit-nvidia-ekran-karti-pm-HBC00004BNYQZ

@fbilker1907

Bu sırada en ucuz 4060 Ti 16G (8G olmayacak. Post sahibi 16G atmıştı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukrullex -- 2 Ekim 2023; 16:20:12 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.