Şimdi Ara

Dolar düşecek mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
4.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 23 yaşındayım artık psikolojim bozuldu. O kadar vergi alınıyor vs. Her şey toz pembe anlatılıyor. Maske dağıtılacak vs ortada hiçbir şey yok. Dolar 7 yi geçti biliyorsunuz. Bu dolar düşecek mi yoksa bu seyirde mi devam edecek? Kafayı yiyeceğim artık

• Sayin Berat Beye guvenimiz tam. Onun liderliginde dolara tokati vuracagiz insAllah.
  • 23 yaşındayken niye bu kadar düşünüyorsun ki? Yurtdışından ürün siparişi geçen esnaf düşünsün. Düşerse zarar ederim yükselirse de satmam zorlaşır diye
  • Düşünürüm tabii. Bu olaylar ekonomiyi etkiliyor. Bende yarın öbürgün bir iş yapacağım. Şu an olanlar benide etkiliyor. 5 yaşındaki çocugun geleceğini de etkiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AreYouReady2Die

Düşünürüm tabii. Bu olaylar ekonomiyi etkiliyor. Bende yarın öbürgün bir iş yapacağım. Şu an olanlar benide etkiliyor. 5 yaşındaki çocugun geleceğini de etkiliyor
    Arkadasim yasin genc dolari takma kafana bu kadar dolarla mi aliyon ekmegini gez cik dolas gencsin yurtdisina tatile git dunyayi gor icin acilsin biraz.
  • Haklıskn TL ile alıyoruz her şeyi hiç düşünmemiştim. Teşekkürler hocam
  • Ya bize ne dolardan dolar mı kullanıyoruz?
    Kredi kartı kullanın sizde benim gibi. Paralarda virüs olabilirmiş.
  • Dolar düşecek mi?
  • Bu kafayla düşmez.
  • Dolar hiç bir zaman düşmez ancak dalgalanabilir. Denklem çok basit. Üretim yok. Doğal kaynak az. Turizm var, o da yetmiyor.
  • Eski Başbakan Binali Yıldırım :

"dolsa ne olur dolmasa ne olur", biz kasaya dolana bakalım. Her şeyi getirip dolara bağlamanın anlamı yok.

• Çok zor .
  • Kamu ve özel sektör borcu Usd olarak çok diye biliyorum.
    prof Dr Özgür Demirtaş ın bununla alakalı video su var. Oraya göre değerlendirdiğinde 10 u geçmesi şuan için çok olası. Yani düşme ihtimali yok gibi bir şey. Merkezin rezervi yok gibi artık.

10 tl den sonra atarız bir sıfır olur biter.
  • grafiğe tersten bakınca düşüyor
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    hahahahaha 6.80 dese anlarım 1.5₺ ney uçmuş
  • Dolar kalkanı harekatı istikrarla sürdürülmektedir, dolar 10 lira olucak diye bekleyenlerin çok üzüldüğünü yakında göreceğiz inşallah

Selam ve döviz ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 5 Mayıs 2020; 13:59:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AreYouReady2Die

Düşünürüm tabii. Bu olaylar ekonomiyi etkiliyor. Bende yarın öbürgün bir iş yapacağım. Şu an olanlar benide etkiliyor. 5 yaşındaki çocugun geleceğini de etkiliyor
    5 yaşındaki çocuğun hayatını doların 7.1 olması değil doları 6.9 yapmak için İstanbul,Antalya başta olmak üzere ülke topraklarının yabancılara peşkeş çekilmesi ,kanalistanbul'la kuzey İstanbul Araplara peşkeş çekilmesi etkiler . Makarna fiyatı artıp yoksullardan oy alamama korkusuyla doları baskılamak için Kıbrıs'ı ,ege adalarını pazarlamak etkiler asıl....

Üreten çalışan için doların durumu etkilemez devlete torpille kapağa atanlar,yancılar, yandaşlar etkilenir enfazla ... Dövizin yükselmesinin tabii ki zararı olacak TL'nin suni olarak bir süre değerli olmasının sonucu 83 milyonluk ülkede sadece 14 milyon kişi çalıştı ithalatla çalışmayanların açığını kapattık şimdi o açığı kapatmak için daha fazla çalışmak zorundayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 5 Mayıs 2020; 14:10:43 >

• Acaba bir sene aldığı ürünü ikinci sene aynı fiyata ikinci elden satabilen başka ülke varmıdır merak ediyorum.

Geçen gün düşündüm dedim ki 1dolar 1 tl iken dolar ile tl arasındaki oran 1=1 idi

1dolar 2tl olunca aradaki oran 1 = 2 oldu yani dolar iki kat değerlendi

1 dolar 3tl olunca dolar 3 kat değerlenmedi aslında 1.5 kat değerlendi. çünkü yeni dolar 2tl ile alınan 1 dolar idi.

Kısadan hisseye doların artışını şu anda frenlemek 15-20 sene öncekinden daha zor.

Ben bu ülkenin bu borç sarmalından çıkabileceğine inanmıyorum.

2023 senesinde borçlu olduğumuz devletlerin yönetimine girersek şaşırmayın.

Uluslar arası anlaşmalar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Sayin Berat Beye guvenimiz tam. Onun liderliginde dolara tokati vuracagiz insAllah.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.