Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (531. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fourseason

quote:

Orijinalden alıntı: firat74

Merak ettigim 1konu var.
    S cross larda 2013 modeller var. 2014-15 yok. Bu durumda suzuki yeni yönetimi sx4 klasik araçları tekrar getirir mi?...

Benim de aklıma gelmedi değil. :)
    Avrupa ülkelerinde satılıp satılmadığına baktım şimdi.
    Tahmin ettiği gibi sx4 klasikler hala satışta. Macaristan ve Polonya'ya baktım.
    http://www.suzuki.pl/auto/SX4.html
    http://www.suzuki.hu/pages/display/auto/menu/modellek/sx4
    Gördüğün gibi araçlarımız bir güzel satılmaya devam ediyor.
    Kim bilir bizimkiler ellerindeki s-crossları sattıktan sonra bizim klasikleri de tekrar ithal ederler.
    Hoş bir süpriz olur değil mi?
    http://www.youtube.com/watch?v=z_gN-ew7hyk
    1.10 daki beyaz ve 2.35 deki kırmızı 2015 model sx4 klasikler çok güzeller.
    Hadi yeni yönetim, klasiklerimizi geri getir. :)

Selamlar.

Gerçekten çok iyi olur. Hem güzel bir araca uygun fiyatla sahip olunur.
    Aleykum selam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Herkese iyi akşamlar. Şubat tatil bitti eve döndük. 65liraya lpg alıp im yi sifirladim. 445 km sonrası ikaz düdüğü ötmeye başladı. Tam 50km boyunca öttü. Sizdeki durum da aynı mi 50 im boyunca ikaz düdüğü normal müdür?

Yaptığınız km gerçekten iyi. İkaz dediğiniz lpg bittiğini gösteren ses mi? Onu elınızle dugmeye basıp arabayı benzıne almadıkca yada depoyu doldurmadıkca susmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Saat 13 gibi gögsümün sağ tarafında bir agrı başladı.. önemsemedim..

15:30 vardiya saatim başladı , saat 16:00 gibi agrı gögsümün ortasına geldi yine önemsemedim ..

ve saat 18:00 civarı , yemege giderken bir ara nefes alırken batma durumları başladı.. acaba üşüttümmü dedim.. biraz kafamı kurcaladı..

yemekten sonra nefes almakta zorlanmadım , bir iki defa derin nefes anca alabildim.. bu sefer önemsedim.. İşyeri revir'ine uğradım..

Tansiyon normal.. birde EKG çekelim dediler..

yattık sedyeye , bağladılar kabloları..

sonrasında Doktor ile telefonda sonuçları paylaştılar.. sorular sorular..

Doktor sordu.. '' son günlerde strese dayalı bir şey yaşadınızmı ''

'' Stressiz yaşam mı var ? '' dedim..

şu an önemli bir şey yok , bir adet hap ve sıvı bir ilaç verdiler.. 20 dk sonra digger bir ilaç ı alacagım.. dinlenmedeyim..

o kadar da stress yapmayacagım diyorum , kalp kırılır diye korkuyorum hep ..

başka kalpleri kırmamak için kendi kalbimizi ellerimizle boğuyoruz farkında degiliz..

Geçmiş olsun. 40 tan sonra vucud yokuş aşağı iner misali bünye zayıflamaya başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaskartali571

quote:

Herkese iyi akşamlar. Şubat tatil bitti eve döndük. 65liraya lpg alıp im yi sifirladim. 445 km sonrası ikaz düdüğü ötmeye başladı. Tam 50km boyunca öttü. Sizdeki durum da aynı mi 50 im boyunca ikaz düdüğü normal müdür?

Yaptığınız km gerçekten iyi. İkaz dediğiniz lpg bittiğini gösteren ses mi? Onu elınızle dugmeye basıp arabayı benzıne almadıkca yada depoyu doldurmadıkca susmaz.

Yani kendiliğinden susmuyor ve benzine mı geçiş oluyor. Daha evvel 1 defa lpg yi bitirdim araç stop etti. Servis gaz geçişini düzeltti. Bu 2. Kez oluyor lpg yi tümüyle bitirdiğim.
    İkaz sesinin kendiliğinden sonlanması gerekir demiştim aslında...teşekkür ederim bilgi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat74 -- 6 Şubat 2015; 21:45:25 >

• quote:

quote:

quote:

Yani kendiliğinden susmuyor ve benzine mı geçiş oluyor. Daha evvel 1 defa lpg yi bitirdim araç stop etti. Servis gaz geçişini düzeltti. Bu 2. Kez oluyor lpg yi tümüyle bitirdiğim.
    İkaz sesinin kendiliğinden sonlanması gerekir demiştim aslında...teşekkür ederim bilgi için

LPG sisteminde herhangi bir arıza yok ise...

LPG bittiğinde otomatik olarak benzine geçer , normalde yeşil olan LPG lambası kırmızı olur ve aynı zamanda ses ikazı sürekli olarak öter..

anlamı şu ; Kardeş LPG bitti.. benzinde gidiyooooommmm.. beni resetlemedigin müddetçe susmayacagımmmmm !!

yapılması gereken..

LPG butonu üzerindeki uyarı ışığı Kırmızı olmuştur , bu size aracınızın benzinde gittiğini gösterir.. ve sürekli öterrrrr... düğmenin ortasına hafifçe bir defa basmanız halinde sesini kesecektir...

Not; düğmeye basarken o anki arabanın sarsıntısı nedeni ile 2 defa arka arkaya basmış olma ihtimaliniz olabilir ( bende bir kaç defa oldu ) ilk basmada susturdunuz ama 2. sarsıntı basmasında yine LPG ye almış olursunuz !! ve 50 metre gitmeden yine ötebilir.. buna dikkat ediniz..

evet... LPG de giderken LPG bitti benzine geçti ve ötmeye başladı sizde düğmeye bir defa basarak resetlediniz...

şimdi arabnız benzine gidiyor ( ikaz sesi başladığı an zaten benzine geçmişti - sadece ikaz sesini susturdunuz ) LPG alsanız bile artık sürekli benzinde çalışacak o sebep ile LPG aldıktan sonra ilk çalıştırma sonrası LPG ışığına bakınız.. ışık büyük olasılıkla kırmızı yani benzinde olacaktır.. aynı düğmeye bir defa başara bu sefer LPG ye almanız gerekmekte.. düğmeye bastınız ve LPG lambası yeşil oldu.. ok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 6 Şubat 2015; 22:35:56 >

• Beyler sx4te motor farki varmi mesala 2010 model sx 1.6 kac beygir aynimi.Vti motormu.birde arabanin yol tutuşu iyimi?jazzi pert ettimde acemiyim.

Saygilar

• savascakir kullanıcısına yanıt
    2010 model geçiş yılı olmuş 2 farklı motor var, 107 ve 120 beygir olmak koşuluyla, ben yol tutuşundan memnunum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

LPG sisteminde herhangi bir arıza yok ise...

LPG bittiğinde otomatik olarak benzine geçer , normalde yeşil olan LPG lambası kırmızı olur ve aynı zamanda ses ikazı sürekli olarak öter..

anlamı şu ; Kardeş LPG bitti.. benzinde gidiyooooommmm.. beni resetlemedigin müddetçe susmayacagımmmmm !!

yapılması gereken..

LPG butonu üzerindeki uyarı ışığı Kırmızı olmuştur , bu size aracınızın benzinde gittiğini gösterir.. ve sürekli öterrrrr... düğmenin ortasına hafifçe bir defa basmanız halinde sesini kesecektir...

Not; düğmeye basarken o anki arabanın sarsıntısı nedeni ile 2 defa arka arkaya basmış olma ihtimaliniz olabilir ( bende bir kaç defa oldu ) ilk basmada susturdunuz ama 2. sarsıntı basmasında yine LPG ye almış olursunuz !! ve 50 metre gitmeden yine ötebilir.. buna dikkat ediniz..

evet... LPG de giderken LPG bitti benzine geçti ve ötmeye başladı sizde düğmeye bir defa basarak resetlediniz...

şimdi arabnız benzine gidiyor ( ikaz sesi başladığı an zaten benzine geçmişti - sadece ikaz sesini susturdunuz ) LPG alsanız bile artık sürekli benzinde çalışacak o sebep ile LPG aldıktan sonra ilk çalıştırma sonrası LPG ışığına bakınız.. ışık büyük olasılıkla kırmızı yani benzinde olacaktır.. aynı düğmeye bir defa başara bu sefer LPG ye almanız gerekmekte.. düğmeye bastınız ve LPG lambası yeşil oldu.. ok..

Teşekkür ederi maestro. Sağlık durumunu ihmal etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

quote:

Orijinalden alıntı: hollywood29

Bende 2010 1.6gl var 120beygir, sehirler arasi 7lt yakiyor, sehir ici 9lt civari yakiyor. Bu bilgiler benzin icin.

şehiriçi yakıt tüketimi yoğunluğa,ışıklara,dur kalklara bağlı olarak değişim gösterebiliyor ama uzun yolda yakıt tüketiminiz biraz fazla geldi bana.Ortalama yakıt tüketim değerini sıfırlayıp tekrar ölçerseniz uzun yolda değerlerin biraz daha düştüğünü göreceksiniz.
    uzun yolda hıza bağlı olarak 5.5 ile 6.5 arasında değerler yakalıyorum,şehiriçinde ise yazın 7 kışın ise 8-9 arası değerlerim var.2012 gl şehiriçinde de az yaksın diye gaz pedalını itinalı kullanan biri değilim.itinalı kullanımda yazın şehiriçinde 6 larda seyretttiriyorum ama çok cansıkıcı.
    Saygılar..

Bugün Ankara içinde yaklaşık 50km yol gittim gösterge 6.3 ortalama gösterdi. Benim iş ile ev arası dur kalk çok ve sadece 5km o yüzden sanırım 9ltye kadar görmüşüm. Otomatik benzinli 120 beygir araç için şehiriçi performansı çok iyi. Şehirdışına gelirsek ben kabak lastik ile 7lt ortalama ile gelmiştim bugünkü durumu göz önüne alırsam 5.5lt ortalama ile gidebileceğimi düşünüyorum. Bu arada rütuş boyadı çok iyi işimi gördü. Herkese iyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: vedat07

sevgili dostlar uzun zamandır saglık sorunları ve yogunluktan dolayı formdan uzak kaldım...sızlerden rıcam var..ben SX4'umu satıyoırum...bıraz paraya ıhtıyacım var..uzerıne para alabılecegım otomatık Cherry Tıggo ıle takas yapabılırım...sahıbınden de ılan numaram 199223597...bana destek olursanız sevınırım...herkese cok selamlar...Vedat

sahibinden sayfasında metni okudum. Allah gönlünüze göre versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

quote:

Orijinalden alıntı: micomico2

quote:

Arkadaşlar merhaba;
    16 yıllık suzuki kullanıcısıyım. 3 sene suzuki marutı ve 13 sene vitara jlx 3K hard top kullandım. bu haftabaşında yol arkadaşım vitaramı satarak 2009 model SX-4 aldım. iyimi yaptım kötümü bilmiyorum. 13 yıllık fanatik vitara kullanıcısı olarak izlenimlerimi mutlaka paylaşacağım. (13 yıl beni hiç üzmedi. Sadece taşıdı) Ancak sormak istediğim bir kaç soru var. formu 40. sayfaya kadar okudum ama vakitle biraz imtihanım var. boş vaktim oldukca ilerleyebiliyorum. eminim ki bir kaç ustad sorularıma cevap vermeye calışacaktır.
    İzmirden sevgilerle.
    Esen kalın.

1) aracı alırken yedek anahtarıda teslim aldım. arabayı uzaktan açıyor marşı çeviriyor ama araçı calıştırmıyor. ımnoblazer hatası filanda vermiyor. (BU KONU BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ)
    2) araçta gaz verince ve gaza yuklendiğinizde hızlanırken homurtu uğultu karışımı bir ses var.. ayrıca asfalt ve ruzgar sesini çok alıyor. Eski 93 vitaram hard top olduğu halde bu sesleri duymazdım ve telefonumla handsfree konuşabilirdim. Suzuki kalitesine güvenerek aldım ama bu bakımdan beklentimin altında kaldı.
    3) ön silecek su atıcıları vitara gibi üç çıkışlı ama vitaradaki gibi kolay sökülemiyor. Kaput alt korumayı sökmek gerekiyor. pratik çözüm üreten varmı?
    4) bu aracın motor kodu m16 a yani vitara 1.6 3kapı ile aynı galiba. net bilgisi olan var mı?
    5) izmirde özel servis önerisi olan var mı?

herkese merhaba;
    bugün anahtar işiyle uğraştım biraz. Sonuç çip arızalı ve yenilendi. Eğer çip arızalı olmasaydı araç tanıtılıp sorun 40 tl ye çözülecekti. Çip değişince maliyet anahtarın pili dahil 90 tl oldu.
    Şimdi anlatacağım konu önemli. Araçlar teslim aşamasında 2 anahtar tanıtılıp sahibine veriliyor ve çoğu zaman tek anahtar kullanılıyor. özellikle uzun süre tek anahtarı kullanıp yedeği evde saklarsanız cip arızalanıyor (aracı unutabiliyor) ve tekrar tanıtılması gerekiyor. Yeni jenerasyon japonlarda çok sıklıkla rastlanan bir sıkıntıymış. (özellikle nissan prımera - almera grubu)) Bu nedenle her iki anahtarı kullanın derim.
    birkaçgündur yoğun km yaptım. ortalama şehiriçi lpg 25 kuruş civarı yaktı. Benzinde ise şehir içi ortaya karışık 7,7 gösteriyor. Bu rakamlar kullanıcıyı mutlu eden rakamlar. Daha çok uzun yol görmedik. rakamlar hepten düşecektir.

önemli bir bilgi teşekkürler.. anahtarları dönüşümlü kullanmak lazım..

Evet ilginç bir bilgi...
    Bilirsiniz, aracım 2012 GLX/AT anahtarsız çalışma özellikli...
    Yani, 26 aydır arabamı allaha şükür kazasız belasız kullanıyorum. Yedek anahtarı bir kez bile kullanmadım.
    Bu bilgiyi öğrendikten sonra yedek anahtarı uzun bir arayışdan sonra sakladığım yerden buldum. (Sakladığım şeyleri kolay kolay bulamam.)
    Bugün 26 aydır bir kez bile kullanmadığım anahtarı cebime koydum. Şimdiye kadar kullandığımı ise yedeğe kaldırdım. Sabah aracımın kapı dokunmatiğine dokundum, kapı sorunsuz açıldı. Koltuğa oturdum, kontağı elimle çevirdim, hemen marş çalıştı. Hiç bir sorun olmadı yani...
    Şehir dışına tatile çıkrken iki anahtarı almak akıllıca... İkincisini hanımın çantasına felan koymak lazım. Ne olur ne olmaz... :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba;
    16 yıllık suzuki kullanıcısıyım. 3 sene suzuki marutı ve 13 sene vitara jlx 3K hard top kullandım. bu haftabaşında yol arkadaşım vitaramı satarak 2009 model SX-4 aldım. iyimi yaptım kötümü bilmiyorum. 13 yıllık fanatik vitara kullanıcısı olarak izlenimlerimi mutlaka paylaşacağım. (13 yıl beni hiç üzmedi. Sadece taşıdı) Ancak sormak istediğim bir kaç soru var. formu 40. sayfaya kadar okudum ama vakitle biraz imtihanım var. boş vaktim oldukca ilerleyebiliyorum. eminim ki bir kaç ustad sorularıma cevap vermeye calışacaktır.
    İzmirden sevgilerle.
    Esen kalın.

1) aracı alırken yedek anahtarıda teslim aldım. arabayı uzaktan açıyor marşı çeviriyor ama araçı calıştırmıyor. ımnoblazer hatası filanda vermiyor. (BU KONU BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ)
    2) araçta gaz verince ve gaza yuklendiğinizde hızlanırken homurtu uğultu karışımı bir ses var.. ayrıca asfalt ve ruzgar sesini çok alıyor. Eski 93 vitaram hard top olduğu halde bu sesleri duymazdım ve telefonumla handsfree konuşabilirdim. Suzuki kalitesine güvenerek aldım ama bu bakımdan beklentimin altında kaldı.
    3) ön silecek su atıcıları vitara gibi üç çıkışlı ama vitaradaki gibi kolay sökülemiyor. Kaput alt korumayı sökmek gerekiyor. pratik çözüm üreten varmı?
    4) bu aracın motor kodu m16 a yani vitara 1.6 3kapı ile aynı galiba. net bilgisi olan var mı?
    5) izmirde özel servis önerisi olan var mı?

herkese merhaba;
    bugün anahtar işiyle uğraştım biraz. Sonuç çip arızalı ve yenilendi. Eğer çip arızalı olmasaydı araç tanıtılıp sorun 40 tl ye çözülecekti. Çip değişince maliyet anahtarın pili dahil 90 tl oldu.
    Şimdi anlatacağım konu önemli. Araçlar teslim aşamasında 2 anahtar tanıtılıp sahibine veriliyor ve çoğu zaman tek anahtar kullanılıyor. özellikle uzun süre tek anahtarı kullanıp yedeği evde saklarsanız cip arızalanıyor (aracı unutabiliyor) ve tekrar tanıtılması gerekiyor. Yeni jenerasyon japonlarda çok sıklıkla rastlanan bir sıkıntıymış. (özellikle nissan prımera - almera grubu)) Bu nedenle her iki anahtarı kullanın derim.
    birkaçgündur yoğun km yaptım. ortalama şehiriçi lpg 25 kuruş civarı yaktı. Benzinde ise şehir içi ortaya karışık 7,7 gösteriyor. Bu rakamlar kullanıcıyı mutlu eden rakamlar. Daha çok uzun yol görmedik. rakamlar hepten düşecektir.

önemli bir bilgi teşekkürler.. anahtarları dönüşümlü kullanmak lazım..

Evet ilginç bir bilgi...
    Bilirsiniz, aracım 2012 GLX/AT anahtarsız çalışma özellikli...
    Yani, 26 aydır arabamı allaha şükür kazasız belasız kullanıyorum. Yedek anahtarı bir kez bile kullanmadım.
    Bu bilgiyi öğrendikten sonra yedek anahtarı uzun bir arayışdan sonra sakladığım yerden buldum. (Sakladığım şeyleri kolay kolay bulamam.)
    Bugün 26 aydır bir kez bile kullanmadığım anahtarı cebime koydum. Şimdiye kadar kullandığımı ise yedeğe kaldırdım. Sabah aracımın kapı dokunmatiğine dokundum, kapı sorunsuz açıldı. Koltuğa oturdum, kontağı elimle çevirdim, hemen marş çalıştı. Hiç bir sorun olmadı yani...
    Şehir dışına tatile çıkrken iki anahtarı almak akıllıca... İkincisini hanımın çantasına felan koymak lazım. Ne olur ne olmaz... :)

Alıntıları Göster

Dün işe giderken bu zamana kadar hiç kullanmadığım yedek anahtarlar ile gittim.. hiç bir sorun yaşamadım . Bu arada uzun yol vs gittiğimizde eşimin çantasında yedek anahtarlar sürekli bulunur.

• Arkadaşım araç almaya niyetli bir türlü sx4 almaya ikna edemedim. On yargı var suzuki ye karşı...

• quote:

Arkadaşım araç almaya niyetli bir türlü sx4 almaya ikna edemedim. On yargı var suzuki ye karşı...

Önyargıları yıkmak çok güç .

Özellikle araba konusunda kimseye marka model vs önermiyorum '' İyi olur Allahtan Kötü olur Senden '' sözü çok doğrudur. Bazı şeyleri öyle yada böyle yaşayarak ögrenecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat07

sevgili dostlar uzun zamandır saglık sorunları ve yogunluktan dolayı formdan uzak kaldım...sızlerden rıcam var..ben SX4'umu satıyoırum...bıraz paraya ıhtıyacım var..uzerıne para alabılecegım otomatık Cherry Tıggo ıle takas yapabılırım...sahıbınden de ılan numaram 199223597...bana destek olursanız sevınırım...herkese cok selamlar...Vedat

hocam sepet port bagajı nereden kaça aldın?

bu arada hayırlı satışlar.
  • quote:

Arkadaşım araç almaya niyetli bir türlü sx4 almaya ikna edemedim. On yargı var suzuki ye karşı...

Boşverin. Biz bu aracın keyfini sürme ayrıcalığını yaşamaya devam edelim.
    Sorunsuz, konforlu otomatik.
    Benzin de bile makul tüketim.
    120 beygirin yaşattığı keyifli, canlı sürüş.
    Varsın Suzuki Türkiye'de yılda 1.000 tane satsın.
    Zaten kolay kolay sorun çıkarmıyor. Mevcut servisler de yeterli sayıda.
    Siz aracınızın bakımını düzenli yaptırıp özenli kullanın yeter. Her zaman alıcısı da çıkar. Emsallerine göre değerini de yetirmez...
    Üstelik sizdeki araç da benim ki gibi, yanlış hatırlamıyorsam GLX. Az sayıda var. Meraklıları için aranan araçlar.
    Ben aracımın orginalliğinde en küçük bir değişiklik yapmadım. Zaten üst donanım. Belki bir iki ekleme yapılabilir ama gerek yok.
    Meraklısına sattığımda ona istediği gibi araçla oynama fırsatı vermek için ilk haliyle tutuyorum. LPG ye bile geçmiyorum.
    Zaten 26 ayda yaptığım yol sadece 17.500 km. Hem işte hem evde kuru (nemsiz) ortamlı garajda kalıyor. Biliyorsunuz biz bu araçları 40.000 TL civarı satın aldık.
    Arkasından GEZİ/FED develüasyonu geldi. Şimdilerde de dolar, ciddi oranda MERKEZ BANKASI/CB/FED develüasyonu yaşıyor.
    Araçlarımız şu an MTV'de de ikinci kademeye düştü. Bu da bir avantaj. Bence bizde ki araçların sıfır değeri en az 50.000 TL.
    Ben arbamı satacak bir neden araçta görmüyorum. Boşu boşuna satıp üstüne on, yirmi bin TL verip başka yeni bir araç alma stresine girmek istemiyorum.
    Müsriflik olur diye düşünüyorum. En az 6 - 7 yıl kullanalım. Sonra duruma göre bakarız...
    Şu an bilelim ki Türkiye'de ki en değerli sx4 klasikler bizim elimizde. :)
    İyi geceler.

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. 40'ndan sonra göğüs ağrıları önemli. Kan sulandırıcılarla geçiştirilmemeli. İyi bir kardiyolog gözetiminde bir EFOR testi yaptırmanızda / yaptırmamızda büyük fayda var. Arabamıza gösterdiğimiz yıllık bakım özenini, sağlımızda göstermiyoruz maalesef. :)
    İyi geceler.
  • quote:

Geçmiş olsun. 40'ndan sonra göğüs ağrıları önemli. Kan sulandırıcılarla geçiştirilmemeli. İyi bir kardiyolog gözetiminde bir EFOR testi yaptırmanızda / yaptırmamızda büyük fayda var. Arabamıza gösterdiğimiz yıllık bakım özenini, sağlımızda göstermiyoruz maalesef. :)
    İyi geceler.

bir konuya çok kafamı takmıştım.. doluya koydum almadı boşa koydum dolmadı misali..
  • Orijinalden alıntı: firat74

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SX4-MATIC -- 9 Şubat 2015; 10:16:11 >
  • quote:

quote:

İyi geceler.

bir konuya çok kafamı takmıştım.. doluya koydum almadı boşa koydum dolmadı misali..

Yok valla, ben oldum 48. Daha sağlıklıyım çok şükür. Daha çeşitli sporlar yapıyorum, performans sanki çok daha iyi. Sıcak havaya tahammülüm yoktu bu bile esnemeye başladı.Sauna da 20dk kalabilir oldum.Eskiden maximum 9 dk da bitik vaziyetde çıkardım.
    Kendinize önceki yaşlarda iyi bakarsanız sanırım ilerleyen zamanda daha iyi bir yaşam bizleri bekliyor .

• 
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.