Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (533. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
686.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tedirgin011

Geçen gün arabaya bindim akü bitmiş,Biteceğini hissediyordum zaten.Hiç şarj ettirmekle falan uğraşmadan söktüm aküyü gittim 50 amperlik mutlu akü aldım.Eski aküyü verince 125 tl de para verdim.Erken bitti akü.sanırsam ses sistemine fazla yüklendim.Şimdi araba stop halinde iken anfiyi kapalı tutuyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam araçlarımızda 42 veya 44 amperlik aküler var.
    44 amper akü ile 50 amper akü arasında fiyat farkı var mı?
    Eğer yoksa, suzuki neden sx4 lerimize 50 amper yerine 42 / 44 amper akü koymuş sorusu akla geliyor?
  • Arabamda hala yeni öğrendiğim özelliklerle karşılaşıyorum.
    Bu belki de tüm arabalarda böyle. Şöyle ki;
    Dün İstanbul'da kar gelecek söylentisi, sömestr tatilinin bitmesi derken akşam anormal bir trafik vardı.
    Uzun süreli duruşlar nedeniyle emniyet kemerini sıkıldığım için çıkarttım. Önce tabi ötmeye başladı tabi. Sonra fark ettim ki ses kesildi. Bozuldu mu bu ne diye tak-sök yaptım. Yok ses çıkmıyor. Trafik açıldı sonra. Bir kaç yüz metre gidince emniyet kemeri açık ikaz sesi, yine ötmeye başladı. Anladım ki motor açıkken bile akmayan trafikte emniyet kemerinizi çıkarttığınızda ikaz sesi otomatik olarak kesiliyor. Araç yol alınca kemerini tak diye tekrar bağırmaya başlıyor. Hoş bir özellikmiş. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fourseason

Arabamda hala yeni öğrendiğim özelliklerle karşılaşıyorum.
    Dün İstanbul'da kar gelecek söylentisi, sömestr tatilinin bitmesi derken akşam anormal bir trafik vardı.
    Uzun süreli duruşlar nedeniyle emniyet kemerini sıkıldığım için çıkarttım. Önce tabi ötmeye başladı tabi. Sonra fark ettim ki ses kesildi. Bozuldu mu bu ne diye tak-sök yaptım. Yok ses çıkmıyor. Trafik açıldı sonra. Bir kaç yüz metre gidince emniyet kemeri açık ikaz sesi, yine ötmeye başladı. Anladım ki motor açıkken bile akmayan trafikte emniyet kemerinizi çıkarttığınızda ikaz sesi otomatik olarak kesiliyor. Araç yol alınca kemerini tak diye tekrar bağırmaya başlıyor. Hoş bir özellikmiş. :)

trafikle alakası yok. belli bi süre kemeri takmayınca ses kesiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: firat74

quote:

Sevgili Maestro üstelik bu araç 4x4.
    http://www.suzuki.dk/modeller/sx-combiback#sx-combiback
    Otomatikten vazgeçebilirsek tadından yenmez bu.
    Bizim gibi aylıkçıların kullanabileceği en ekonomik 4x4 olurdu.
    Bizim mahalleli Migros'a dilekçe verdik, mahallemizde doğru düzgün market yok diye. (Kendine market diyen depo gibi raflarda kolilerle satış yapanlar hariç)
    Mahallemizde Migros'un bir şube açmasını istedik. Valla bir yıl geçmedi bizim karşımızdaki depo olarak kullanılan binanın altına Migros Jet diye çağdaş, şık bir mağaza açtılar sağ olsunlar.
    Sözün özü, biz de Suzuki Türkiye'ye, imzalayacağımız bir dilekçe ile başvursak mı, elin Avrupalısına sunulan bu 4x4 veya 4x2 sx4 classicleri/combibackleri bizim ülkemize de tekrar getirinler diye.....

suzuki ye mesaj atıp bu aracları getirin diye yazdıktan sonra sizin bu mesajınızı okumuş bulundum.

Çok güzel Fırat hocam. İyi yapmışsınız. Ben de şu metni gönderdim:
    2012 MODEL SX4 GLX/AT sahibiyim. Arabamdan son derece memnunum. Neden avrupa'da hala satışta olan ve Türkiye'de çok sevilen sx4 classicl leri satıştan çektiniz. Linkini attığım, Danimarka'da satışta olan bu modelleri, bu yıl Türkiye'ye de getirilmesini rica ediyoruz. Teşekkürler.http://www.suzuki.dk/modeller/sx-combiback#sx-combiback.
    Lütfen tüm arkadaşlar Suzuki Türkiye'nin,
    http://otomobil.suzuki.com.tr/iletisim.aspx
    linkine girerek buna benzer şekilde sx4 kombi çeşitlerinin (4x4 ler, eleganceler vs.) tekrar ülkemize getirilmesini talep edelim.
    Yeni yönetim Suzuki satışlarını artırmak istiyorsa bu talepleri göz ardı etmeyeceğini umut ediyorum.
    Birlikten güç doğar. :)

Kesinlikle katılıyorum. O araç buraya gelecek...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

quote:

Evet belli bir süre sonra kesildi. Ancak benim kafamı karıştıran araç hareket edince tekrar ikaz sesi gelmesi oldu. :)
    Durum oldum haliyle. Hareket edince tak kemeri diyor, durunca da sesi kesiyor gibi geldi bana. :)
    Öyle uzun süreli dur kalklı bir trafikte bir kez daha deniyeceğim. Bakalım yanılgıya mı düşmüşüm, yoksa kemer tak ikaz ses mekanizmasında, halden anlayan çip felan mı takılı...
    Japondur yapar yapar. :)

• quote:

quote:

Geçen gün arabaya bindim akü bitmiş,Biteceğini hissediyordum zaten.Hiç şarj ettirmekle falan uğraşmadan söktüm aküyü gittim 50 amperlik mutlu akü aldım.Eski aküyü verince 125 tl de para verdim.Erken bitti akü.sanırsam ses sistemine fazla yüklendim.Şimdi araba stop halinde iken anfiyi kapalı tutuyorum.

Eğer yoksa, suzuki neden sx4 lerimize 50 amper yerine 42 / 44 amper akü koymuş sorusu akla geliyor?

aküyü ben de değiştirdim. malum burası Erzurum akü filan dayanmıyor kışın. üsünden 40amper varta çıktı. ben de 65 lik mutlu attım. aslında 70lik takacaktık ama sığmadı. maliyeti düşürmek için 40lık koyuorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

aküyü ben de değiştirdim. malum burası Erzurum akü filan dayanmıyor kışın. üsünden 40amper varta çıktı. ben de 65 lik mutlu attım. aslında 70lik takacaktık ama sığmadı. maliyeti düşürmek için 40lık koyuorlar.

bendekindende 45 amperlik varta çıktı,Katılıyorum maaliyeti düşürmek için olabilir.Çünkü 50 amper 125 tl, 60 amper 160 tl idi.Aslında bende 60 amper alacaktım ama,ya sığmazsa düşüncesiyle 50 amper olanı aldım.
    Amaaan senede bi değişirim 50 amper olsun ucuz nasılolsa :D

fourseason abi 40 lık ile 45 liğin fiyatını sormadım ama 15 20 lira daha ucuza alınabilirdi.

• quote:

quote:

quote:

Evet belli bir süre sonra kesildi. Ancak benim kafamı karıştıran araç hareket edince tekrar ikaz sesi gelmesi oldu. :)
    Durum oldum haliyle. Hareket edince tak kemeri diyor, durunca da sesi kesiyor gibi geldi bana. :)
    Öyle uzun süreli dur kalklı bir trafikte bir kez daha deniyeceğim. Bakalım yanılgıya mı düşmüşüm, yoksa kemer tak ikaz ses mekanizmasında, halden anlayan çip felan mı takılı...

:D şöför koltugunun altında soketi var,Ben soketi ayırdım hiç ötmüyo artık,Sinir bozucu bi ses ding ding ding.Bazılarına kemer takmayı hatırlatır,elbet faydalıdır ama,Benim aracı benden başkası kullanmıyor,Bendede alışkanlık kontağı çevirdimmi el frenini indirmeden kemerimi mutlaka bağlarım hiç unutmam.

• quote:

maestro35

ticaret ahlakı denen bişey var ama o n11 deki mağazaların %95 inde malesef yok.Heleki aldıgın ürün 3 5 liralık bi ürün ise mağaza seni muhattaba alıp cevap bile vermiyor.Bu konuda çinliler bizden kat kat üstün.Aliexpressten sadece 1 dolarlık bi ürün için bile binbir güçlük ile çeviri proğramlarıyla soru sordugunda elin çinlileri sayfalar dolusu açıklama yapmaktan çekinmiyor.
    Hele aliexpress ten sx4 ün orjinal teyp kablosu için 20 pinli soketini iso sokete çeviren küçük bi kablo için satıcı tam emin olamamıştı sx4 e uyup uymayacağından,Abartısız 3 gün boyunca sayfalarca yazıştık elin çinlisiyle.Emin değilim belki uymayabilir,istersen siparişi iptal edelim,uymazsa kötü yorum almiyim dedi satıcı.Çinlinin bu yaklaşımı okadar hoşuma gitti ki adama cevabım şu oldu: sen yolla ürünü uymazsa bile 5 yıldızlı yorum yapacağım,Bana bukadar açıklama yapman bile benim memnuniyetim için yeterli demiştim.

Türkiyede de müşteri memnuniyetini ön planda tutan,benim en sevdiğim alışveriş sitesi ise hepsiburada.Sattıkları ürünün sonuna kadar arkasında duran bir site.KArdeşim için htc windows telefon almıştım bi sene önce,Kardeşim anasını bellemiş telefonun.Tamir için hepsiburadaya yolladık 15 gün içinde telefona ödediğimiz parayı iade etti.Aynı şekilde hanım için yine hepsiburada dan iki yıl önce 699 tl ye samsung advance cep telefonu almıştım ve garantisinin bitmesine bi ay kala ekran dokunmatiğinde sadece sivrisinek kadar bi kısmın çalışmadıgı için yine yolladım hepsiburadaya,699 tl yi hesabıma iade yaptılar.
    Tabi hepsiburada ile n11 in satış stratejileri farklı,N11 de ahmet mehmet ürün satıyor,üç beş liraya isteyen kişi mağaza açıyor n11 içerisinde. Hepsiburada sadece kendisi satıyor,arada satıcı matıcı yok.Direk mağaza ile muhattap oluyorsun.
    velasılkelam hepsiburada sağlam bi site,Belki 3 5 lira daha pahalı ama gözün kapalı istediğin siparişi ver.@maestro35

aynen katılıyorum..

• az once işe gelirken Kar serpiştiriyordu :)) havanın soğukluguda bana Erzincan'daki -35 dereceleri gördügümüz Askerligimi hatırlattı.. Sabaha Kadar Kar yapabilir diye düşünüyorum..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bendekindende 45 amperlik varta çıktı,Katılıyorum maaliyeti düşürmek için olabilir.Çünkü 50 amper 125 tl, 60 amper 160 tl idi.Aslında bende 60 amper alacaktım ama,ya sığmazsa düşüncesiyle 50 amper olanı aldım.
    Amaaan senede bi değişirim 50 amper olsun ucuz nasılolsa :D

fourseason abi 40 lık ile 45 liğin fiyatını sormadım ama 15 20 lira daha ucuza alınabilirdi.

OK. Bilgiler için teşekkür ederim.
    Not: Bendeki de 44 amper. Gördüğüm kadarıyla sx4 akülerinde bir standart yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

az once işe gelirken Kar serpiştiriyordu :)) havanın soğukluguda bana Erzincan'daki -35 dereceleri gördügümüz Askerligimi hatırlattı.. Sabaha Kadar Kar yapabilir diye düşünüyorum..

http://www.haberler.com/efes-ve-meryemana-turuna-cikan-turistlere-kar-6953685-haberi/
    Bülbül dağı bembeyaz olmuş. Sana çok yakın. Hem bir kez daha hacı olursun. :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

:D şöför koltugunun altında soketi var,Ben soketi ayırdım hiç ötmüyo artık,Sinir bozucu bi ses ding ding ding.Bazılarına kemer takmayı hatırlatır,elbet faydalıdır ama,Benim aracı benden başkası kullanmıyor,Bendede alışkanlık kontağı çevirdimmi el frenini indirmeden kemerimi mutlaka bağlarım hiç unutmam.

Yok öyle bir çip felan diyorsun yani. Öyle bir şey olsa neresine koyarlarsa koysunlar bulurdum diyorsun. :)
    Tavsiyen fena değil. Ben de aynen seni gibi emniyet kemerine önem veririm. Benden başka da aracımı kullanan olmadığına göre şu koltuğun altındaki soketi bir arayım bakayım. Orginalliği felan bozulmaz di mi? :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok öyle bir çip felan diyorsun yani. Öyle bir şey olsa neresine koyarlarsa koysunlar bulurdum diyorsun. :)
    Tavsiyen fena değil. Ben de aynen seni gibi emniyet kemerine önem veririm. Benden başka da aracımı kullanan olmadığına göre şu koltuğun altındaki soketi bir arayım bakayım. Orginalliği felan bozulmaz di mi? :)

yok abi basit bi soket istediğin an geri takabilirsin.Ben bi yıl oldu söktüm soketi bidaha takmadım.Aracı satarken takarım.

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Ya gelecek, ya gelecek. Basmayalım orayı.
    Ricayla minnetle olmuyor.
  • tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Aracı satarken takarız... :)
    Tamam öyle yapalım. Eyvallah arkadaşım...
    Benden bu kadar. Dışarıda acayip kar yağıyor. Sabah İstanbul trafiği yine arap saçı olacak belli. Neyse ki okulları tatil etmişler.
    İyi geceler cümleten....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

az once işe gelirken Kar serpiştiriyordu :)) havanın soğukluguda bana Erzincan'daki -35 dereceleri gördügümüz Askerligimi hatırlattı.. Sabaha Kadar Kar yapabilir diye düşünüyorum..

http://www.haberler.com/efes-ve-meryemana-turuna-cikan-turistlere-kar-6953685-haberi/
    Bülbül dağı bembeyaz olmuş. Sana çok yakın. Hem bir kez daha hacı olursun. :)

bu hafta 6 lık çalışıyorum , pazar günü Kızımın gitar kursu var , onu gaza getirmek için bende aynı kursa başlıyorum :)) aslında bu hafta sonu kartopu oynamak ve 2. defa hacı olmak iyi olurdu !

• volkann86 kullanıcısına yanıt
    sepet port bagajı şaşmazda şimdi yerini tam hatırlamıyorum...bir imalatçıdan arabayı aldığımda yani 1,5 yıl önce pazarlıkla 350 liraya almıştım...portatif ve istediğiniz zaman 4 vidayla söküp takabiliyorsunuz....ayrıca 2 tane de direk almanız gerekiyor...onu da 100 liraya almıştım...
  • firat74 F kullanıcısına yanıt
    sağolasın sevgili dostum...bu arada ilan verdiğimden bu yana bir sürü arayan oldu...Allah inandırsın çoğunun galerici olduğuınu düşünüyorum...millet ölmüş eşşek arıyor...adam bir ilan numarası verip bakmamı istiyor...bakıyorsun fiyat en az 3-5 bin şişirilmiş ayrıca takas fiyatını da 3 bin fazla söylüyor....yahu o zaman ben de 3 bin arttırırım...akıl var mantık var....millet aptal bir sen akıllısın...ayrıca çoğu kişi arabanın km sini modelini ve durumunu eksik ya da yanlış yazıyor....aman ilandan araba almayı ya da satmayı düşünenler dikkat etsin...sanki arabayı görmeden alacaksın..ulan gerçek km ya da modelini ilanda yazmıyorsun nasılsa ortaya çıkmayacak mı...serviste buluşalım deyince haa bir de şu vardı arka kaput değişmişti falan diye başlıyor....of daraldım valla...ne kadar uyanık varmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat07

sağolasın sevgili dostum...bu arada ilan verdiğimden bu yana bir sürü arayan oldu...Allah inandırsın çoğunun galerici olduğuınu düşünüyorum...millet ölmüş eşşek arıyor...adam bir ilan numarası verip bakmamı istiyor...bakıyorsun fiyat en az 3-5 bin şişirilmiş ayrıca takas fiyatını da 3 bin fazla söylüyor....yahu o zaman ben de 3 bin arttırırım...akıl var mantık var....millet aptal bir sen akıllısın...ayrıca çoğu kişi arabanın km sini modelini ve durumunu eksik ya da yanlış yazıyor....aman ilandan araba almayı ya da satmayı düşünenler dikkat etsin...sanki arabayı görmeden alacaksın..ulan gerçek km ya da modelini ilanda yazmıyorsun nasılsa ortaya çıkmayacak mı...serviste buluşalım deyince haa bir de şu vardı arka kaput değişmişti falan diye başlıyor....of daraldım valla...ne kadar uyanık varmış...

millet uyanık abi,Helede ikinci elde çok dikkat etmek lazım,Nekadar dikkat etsende birazda şans işi tabi.Geçen hafta hanım için 2005 model dacia solenza aldım,Araba oldukça temiz görünüyordu 106 bin km de. 3 gündür yağmur yağıyor bugün kapıyı bi açtım aman Allahım paspaslar ın dördüde su içinde,tavan döşemesi yamyaş,şöför koltugu ıpıslak.Sanırsam ya anten dibinden yada kapı fitillerinden su alıyor.Yemin ederim arabadan soğudum bi anda,Kurutup satmam lazım hemen.
    Arka sol stop kırıktı onu binbirgüçlükle bursada bi serviste bulup getittirdim taktım,Aynalar ayarlanmıyodu gittimsağ sol şahin aynası aldım 35 liraya ufak bi tadilat ile hallettim,1000 lirada ağır bakımına gitti,Trigeri,benzin pompası şamandırası değişti,ön diskler arka balatalar,yağı suyu ıvırı zıvırı vs. velasılkelam 8 binliraya aldık 10 bine maloldu.Tam işte oldu derken bu su alma olayı canımı çok sıktı.

• 
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.