Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (716. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 714715716717718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2.el piyasası malum sitede şu şekilde :

1.6 benzinli araçlar çok yeni ve çok düşük km lerde satılık. (2000 - 3000) km.

2.0 dizeller genelde 100000 yada daha yüksek km de satılık.

Bunun nedeni sadece 1.6 nin benzin olarak milletin ocağına incir ağacı diktiği içinmi yoksa performans düşüklüğü mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

Bir soru sorayım.

2.el piyasası malum sitede şu şekilde :

1.6 benzinli araçlar çok yeni ve çok düşük km lerde satılık. (2000 - 3000) km.

2.0 dizeller genelde 100000 yada daha yüksek km de satılık.

Bunun nedeni sadece 1.6 nin benzin olarak milletin ocağına incir ağacı diktiği içinmi yoksa performans düşüklüğü mü

ix 35 kullanım tarzına göre 8-10 litre arası yakıyor,bu değer az kullananlar için makul ama yüksek km yapanlar için çok gelebilir, sıvı sistem lpg fiyatları el yakıyor,en ucuzu 6500 tl den başlıyor,millet de lpg ye okadar para verene kadar,biraz daha ekler dizel araba alırım diyip ,arabalarını erkenden satıyorlar.
  • Malum sitede biraz araştırırsanız diğer malum markalarında 2000-3000 km'de satışa çıktığı görülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinguven

Malum sitede biraz araştırırsanız diğer malum markalarında 2000-3000 km'de satışa çıktığı görülebilir.

Konu diğer araçlar ve hyundai ix35 değil zaten.

hyundai 1.6 benzinlinin çok düşük km de satışa konup maşallah dizellerinin 100000 e yakın yada daha çok km de satılması .aralarındaki farkın motor olduğunu düşünürsek motor yakıt ve performans hemen elden çıkarmayımı gerektiriyor acaba bir zamandan sonra
  • Aynı model dizel ve benzinli ix35lerin kmlerini karşılaştırmak lazım.
    Dizel ix35ler zaten yeni model değil.

• herkese selam

bilmiyorum daha önce aynı arızadan bahseden oldumu forumun geçmişini okuma fırsatım olmadı

ix 35 benzinli bir araç var bir yakınım araba 2011 ve 30 000 de emekli olduğu için az kullanıyor

sorum şu

depo boş bile olsa benzin alırken daha yarıya gelmeden benzin tabancası atiyor sanki full doluymuş gibi

arkasından da az az kalan depoyu fulleyebiliyorsun ama benzinciler arkandan sovüyorlar çünkü 15 dk falan sürüyor

sanki deponun hava tahliye kanalları tıkalı gibi

servisler bir türlü arızayı bulamıyor sonrada inkar çabasına giriyorlar

hiç bu durumda kalan oldu mu

acaba kronik bir sorun mu

okuyan herkese teşekkür ederim
  • c42 C kullanıcısına yanıt
    Her benzincide mi oluyor? Benim araca sadece bir benzincide oldu şimdiye kadar, çünkü pompa yakıtı (dizel) çok kuvvetli akıtıyordu. Yani hiç rastlamadım.
  • evet maalesef alındığından bu yana farklı farklı her benzinci de oluyor

sahibi emekli ve memlekette olduğun için çok sorun etmiyor ancak araçta garanti bitmeden değişmesi gerektiğini düşündüğüm bir sorun bence

ama servis kabul etmiyor
  • c42 C kullanıcısına yanıt
    Nerede olduğunuzu bilmiyorum ama, Ankara'da Ata Hyundai müşteri problemleriyle çok yakından ciddi bir biçimde ilgileniyor.
  • teşekkür ederim istanbuldayım

ikitelle nev e götürdüm adamlar belki sen hayal görmüşündür diyorlar

hani yalancısın diyecekler de ayıp olmasın diye söylemiyorlar
  • arkadaşlar 2013 ix35 elite otomatik 20 binde 60 liraya alınırmı.araç kaza sonucu garanti kapsamında sol ön çamurluk ve sol ön kapı değişmiş.başka sıkıntısı yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli ix35 Kullanıcıları.yardım rica ediyorum.Forumun bu bölümü sessiz çok

Ben senede 13000 civarı km yapan biriyim.ayda 1100 km diyelim.test aracını kullandım çekiş merak ettiğim için bol bol köklerim.bayır ve düz yol.Gördümki çekiş heyet yeterli.çekmiyor hep hikaye.

Amaaa gel gelelim tüketim 13 gördüm. birazdaha uslu kullanımda 10 11 görür eminim.şimdi ben şu anda kullandığım LPG li araca ayda 200 civarı Yakıt veriyorum.ufak bir hesapla bu ix35 de 500 liraya denk geliyor.yani bu araca binmek için 2 katından fazla Ücret vermem Lazım.Ki bu tamamen saçmalık .

sonuç olarak LPG Şart bu araca.lpg ne kadar yakıyor ve marka önerirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 12 Nisan 2015; 18:57:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Değerli ix35 Kullanıcıları.yardım rica ediyorum.Forumun bu bölümü sessiz çok

Ben senede 13000 civarı km yapan biriyim.ayda 1100 km diyelim.test aracını kullandım çekiş merak ettiğim için bol bol köklerim.bayır ve düz yol.Gördümki çekiş heyet yeterli.çekmiyor hep hikaye.

Amaaa gel gelelim tüketim 13 gördüm. birazdaha uslu kullanımda 10 11 görür eminim.şimdi ben şu anda kullandığım LPG li araca ayda 200 civarı Yakıt veriyorum.ufak bir hesapla bu ix35 de 500 liraya denk geliyor.yani bu araca binmek için 2 katından fazla Ücret vermem Lazım.Ki bu tamamen saçmalık .

sonuç olarak LPG Şart bu araca.lpg ne kadar yakıyor ve marka önerirmisiniz

Bizim şirket aracınlarıda ix35 Ankarada aldıgımız plaza ile Landirenzo anlaşmalı çalışıyor. Bizim araçlarda Landirenzo lpg takılı. Suana kadar hıc bır sıkıntı yasamadık. Araçın bırıni sureklı ben kullanıyorum. Şöyle söyleyebilirim tasaaruf olarak %35 tasarruf saglıyor. Ayrıca motor garantısıde veriyorlar. Karşılıklı sözleşme imzalıyorsun. Kafam rahat yani bakımlarını yaptırdıgın sürece araçımın motor garantisi devam ediyor. Ben Landirenzoyu tavsiye derim. Ankarada taktırmak isteyen olursada bu konuda yardımcı olabilirim.
    İyi günler

• Ben de Ankara'da ATA Hyundai'den çok memnundum. Hem benim ix35'i hem de eşimin i20'sini başka bir servise götürmedim şimdiye kadar. Ama son yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim sizlerle. Kendi aracımı 2.yıl bakımı için Aralık ayında ATA'ya götürdüm. Tüm bakımı yapılıp aracı teslim ettiler. Kışın aracımı toplam sadece 1000km civarı kullandım. Geçen hafta hem lastik değişimi hem de check-up için yine ATA' ya gittim. Beni arayıp ön fren balatalarımın bittiğini, hatta disklerden yemeye başladığını söylediler. Aracım 25.000km de, hadi ben 25.000km de balataları bitirdim (!) 1000km önce bakıma giren bir araçta bunu nasıl fark etmediniz diyorum cevap yok, ben aracı check-up ' a getirmesem ve disklere zarar versem kim sorumlu olacak diyorum cevap yok... sabah 8:30 da, sadece check-up için verdiğim aracı üzerinde yağ lekeleri ile 13:30 da zor geri aldım. Yıkama için 2 saat beklersiniz diyorlar bana... Bu benden kazandığınız son paraydı deyip ayrıldım. Bir daha da gitmeyi hiç düşünmüyorum...

• balata numarasını banada çektiler önce 26 binde ön balatalarımı değiştirdiler hatta bu başlıkta yazmıştım sonra 40binde arka balatamı değiştirdiler. ilkinde olabilir demiştim ama 2.sinde artık yeter dedim. ve bir sonraki bakıma neziroğluna gidicem neziroğlundan 30-40 tl ucuz servis fiyatı veriyor sonra 150-200 tl balatadan geçiriyorlar.bu arada yıkama konusunda bende hep 2 saat cevabı alıyorum.
  • şehir içi orta performanslı. ayda 500 km ne kadar benzin parası oderim bilgi verirmisiniz.

Dediginiz landirenzo sıvı sistem mi. bu lpg sistemini servis mi takıyor. çünkü forumda önlerde lpg nin garantiyi bozduğundan bahsediliyor. ama 2..el saticilara soruyorum lpg li satan garanti devam ediyor serviste taktılar diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 14 Nisan 2015; 1:31:12 >
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    Aynı numarayı Neziroğlu da bana yaptı ön taraftan çıkan balatanın fotosunu koysam ağlarsınız burda daha yarısı duran balatayı çıkarmışılar bitti diye bende ATA'ya gideyim diye düşünüyordum. Demekki Yıldırım'a gideceğiz.
  • quote:

şehir içi orta performanslı. ayda 500 km ne kadar benzin parası oderim bilgi verirmisiniz.

Dediginiz landirenzo sıvı sistem mi. bu lpg sistemini servis mi takıyor. çünkü forumda önlerde lpg nin garantiyi bozduğundan bahsediliyor. ama 2..el saticilara soruyorum lpg li satan garanti devam ediyor serviste taktılar diyorlar

Sizi şu şekilde anlatayım. Lpg takılmadan önce sehir içinde (ankara trafiğinde) km 50 krş yakıyordu.

Lpg uygulaması yaptırmadan önce sıvı lpgyi ve sıralı sistemi araştırdık.
    1'nci olarak Sıvı lpg fiyat olarak bana pahalı geldi ve lpg tankını stepne yerine takıyorlar fakat üzerindeki pompa cok ses yapıyor bana göre, aracın benzin enjoktörlerini kullanıyorlar arıza yapma olasılıgı var, arıza yaparsa garanti yok.
    2'nci olarak Sıralı sistem çalışma şekli %35 gaz %5 benzin tüketiyor. Buda aşa yukarı 5 depo gaz tükettiginde bir depo benzin tüketiyor.(tabiki kullanıma bağlı)
    Montaj fiyatı daha ucuz, araç belli aralıklarda benzin tükettiğinden performans kayıbıda bek yaşanmıyor.
    Neden Landirenzo taktırdıgıma gelınce hyundai anlaşmalı oldugu marka landirenzo gidip bilgi aldım yetmedi bu markanın iç anadolu bölge müdürlüğü olan olgun lpg'ye gittim. Ben plazada taktırmadım. Olgun lpg'de taktırdım, zaten landirenzo marka takılı oldugu surece garanti devam ediyor. Landirenzoda söyle bir uygulama var. Ek bedel ödeyerek garanti süresini arttıra biliyorsun. Ben 177 TL ekstra ödeyerek, garanti sürecini 3 yıl veya 100.000 km kadar uzattım, karşılıklı sözleşme imzalıyorsun. Şuanda da cok memnunum bakımlarınıda zamanında yaptırıyorum. Sıkıntımda yok. Daha iyi bilgi almak istersende Olgun Lpg İç Anadolu Bölge Müdürlüğünü arayabilirsin. Orda yetkili arkadasında numarasını verebilirim.

• wahotr W kullanıcısına yanıt
    2000 yılında babam elentra aracını bakım için gitmeyi düşündüğünüz servise götürmüştü. Bakımdan sonra motorda teklemeler başladı. Biraz araştırınca orijinal buji kablolarından birinin bantlanmış başka bir kabloyla değiştirildiğini tespit ettik. Orijinal kabloyu alıp takınca motor saat gibi çalışmaya başladı.
  • 
Sayfa: önceki 714715716717718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.