Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arabama hayırlısıyla kavuştum.ilk günden izlenimleri şöyle
    1-vites aralığı çok kısa sağ el sürekli vitesin üstünde kalmalı
    2-çok seri bir araba ve küçük olduğundan her yere girebiliyor
    3-teyp ve ses kalitesi çok kötü değiştirilmesi gerekiyor
    4-15 km de 1 litre benzin yaktım artık size göre nasıl görüşlerinizi bildirin
    çoğu zaman ışıklara 400-500metre kala boşa alarak gittim bayır aşağı gaza basmadım ve de gideceğim yerlere münkün oldukça çevre yolundan veya ışıksız yollardan gitmeye çalıştım
  • yeni araçlarınız hayırlı olsun arkadaşlar.paliolar gerçekten çok seri araçlar bende 2 hafta önce 1.6 16 v aldım gerçekten şahlanıyo :)
    Ama bi kılıf bulamadım :(:):):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım26

arabama hayırlısıyla kavuştum.ilk günden izlenimleri şöyle
    çoğu zaman ışıklara 400-500metre kala boşa alarak gittim bayır aşağı gaza basmadım ve de gideceğim yerlere münkün oldukça çevre yolundan veya ışıksız yollardan gitmeye çalıştım

Selam,aracınız hayırlı olsun..Tüketimi nasıl ölçtünüz bilmiyorum ama 100 kmde yaklaşık 6,6 lt benzin tüketmiş olmanız aracınızın ş.dışı sayılabilecek tüketiminin gayet makul olduğunu gösteriyor..Diğer söylediklerinize gelince büyük oranda haklısınız ama bu araçların bir güzelliği şudur kısa olan vites oranları ve tork devrinin düşük olmasından dolayı aslında sık vites değiştirmeye gerek de yoktur çoğu zaman..Neden derseniz bu araç ile 4.viteste 40 ile de gidebilirsiniz 100km ile de..keza 5.viteste 50 ile de gidilir yoluna göre 150 ile de..Bilmem anlatabildim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademtasdan

selam arkadaşlar bende fiat palio weekend var 99 model... direksiyon kutusunda problem var heralde hidrolik yağı eksiltiyor. yaklaşık 1 ayda hidrolik deposunu dolduruyorum.erzincandayım ve burada anlayan pek yok acaba çıkma bulabilirmiyim sağlam yada sıfırları ne kadar fiyat olarak..birde araba rolantide çalışırken sarsıntılı bir şekilde çalışıyor sanki bi piston çalışmıyormuş gibi araç lpg li... bana manifolttan hava alıyo dediler baktırdım almıyo. bujilerden dediler değiştim yine aynı.en son cok bilen bir usta distiribitör ayarı yaptır dedi bende gittim yaptırmaya usta güldü dediki bunlar otomatik ayar yapılmıyor. anlayacağınız burada pek anlayan yok bu meretten.. yardımcı olursanız seviniririm...

Selam,aracındaki direksiyon yağının eksilmesi direksiyon kutusunun keçelerinden olabilir büyük ihtimalle..Direksiyon kutusu revizyon olacak İstanbul'da bu işi tornacılar yapıyor 100-120 TL para alıyorlar..Direksiyonun yenisi 350-400 TL..Söktürüp kargo ile gönderebilirsiniz İstanbul'a..Tabi oralarda yaptıramam derseniz..Diğer sorun aracınız lpgli olduğuna göre önce buji-hava filtresi değişimi..Ardından sübap ayarı kontrolü..Ardından da gaz ayarı..Fakat bu aşamada eksoz yada emme manifoldu yine de kontrol edilmeli..Bir de hava filtresi kazanından karbüratöre gelen körüklü boru yırtılmış hava alıyor mu kontrol edilmeli..Bunlar çok kısa sürecek maliyeti düşük olan şeyler..Kontrolleri kastediyorum tabii..Bir de gaz akış musluğu çok kısılmış olabilir ondan da sarsıntılı çalışma oluşur..O vana milimetrik çalışır az kısıp açtığınızda çok şeyi değiştirir..Distribütör olayı da şöyledir aracınızda;araç enjeksiyonlu olduğu için avansı fabrikada nasıl ayarlanıp çıktıysa şimdi de aynısıdır..Bozulmaz..Hatta kolay kolay sübap ayarı da bozulmuyor bunların..Kafanız karışmasın..Ha bu arada bujilerinizi kontrol ettirin bir baksınlar 4 ü de çalışıyor mu?Buji kablosu sorunlu olabilir..Size şimdiden kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sales76

merhaba arkadaşlar.en son yazdığım sorunlarımdan sonra ufak ufak sorunlarım.var hala.dostum sendeki araba gibi bende de 99 model 1.4EL var sorun hemen hemen yakın yakıt sorunu bir türlü normal değerlere getiremedik ortalama 220-250kuruş yakıyor Km de.neler yapmadım bende.iyi bir ustaya gösterirsen regulatöründen ecu sana kadar bakıp emisyon ayarlarından anlayabiliyorlar.bir nebze olsun düşüyor yakıt sarfiyatın.bende ki sorun ise aracımı ilk çalıştırdığımda yaptığı sarsıntı ve motorun sanki tek pistonu çalışmıyor gibi eksozdan garip bir ses çıkması pa pa papaapapa gib değilde hırn hırn hırnnhırnn gibi saat gibi düzenli çalışmıyor acaba neden oluyor bu şekilde sorunu olupta çözüm bulan arkadaşlar varsa ustalarımız varsa cevap verirlerse çok seviniecem.lamda sensörü lpg ve benzinde yakıt sarfiyatını artırırmı.veya hararet yaptırılmış bir motor ne gibi sorunları devam ettirrir.nasıl anlaşılır.neler yapılır.detaylı anlatımı yapacak arkadaşlar yazarsanız sevinirim.

Selam,size daha önce söylemiştim sanırım,röle takılı kalıyormuş bunlarda..Ya yenisini alacaksınız ucuz değilmiş duyduğum kadarıyla..Ya da arada bir akü kutup başını ve röleyi söküp bir de ecu nün soketini söküp beyni resetleyeceksiniz..Çözüm şimdilik böyle..Benzim araçta da zaman zaman aynısını yapıyor..Özellikle kışın daha çok..Gaza bastığım anda araç boğuluyor ve hırn hırn hırn şeklinde çalışmaya başlıyor ve 2-3 saniye içinde normal devrine geliyor,sürekli hırn hırn çalışmıyor yani..Sadece gaz verip bırakınca devir düşerken oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: srrealizm

Arkadaşlar bizde 99 model 1.4 palio_el var, yeni aldık. Araç çok yakıyor, 25 tl lpg ile 73 ikinci denemede 25 tl lpg ile 77 km yol gitti yani araç km de 330-340 yakıyor. Bujileri değiştik, hava filitresinde problem yok baktırdık, gaz ayarı yapıldı lakin hiçbirşey değişmedi. Şimdi de araca sübap ayarı yapılacak. Sübap ayarı yakıtı bu kadar farkettirir mi? Eğer sübap ayarından sonra da değişmezse yakıt ne yapmamız lazım? Bu şartlarda bu araca binilmez arkadaşlar benzinli araçtan bile çok yakıyor lpgde. Yardımcı olursanız sevinirim, saygılar.

Selam,ne kadar zamandır aracın lpgli bilmiyorum ancak araçta gaz kaçağı yoksa regülatörün yani gaz buharlaştırıcısının bozulmuş olma ihtimali yüksek..Tamir takımı değişimi ya da komple regülatör değişimi sorununu çözer büyük ihtimalle..Garantisi varsa firmaya değişim talebinde bulun yoksa cebinden karşılaman gerekecek..200lira falan yanılmıyorsam regülatör..Bir de gaz akış musluğunu ayar yapılırken biraz kısmalarını rica et,aracın çekişini ve rölantisini çok düşürmeyecek kadar..Milimetrik hassasiyetli bir vana zaten o çok az bir oynamayla bayağı fark ettirir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım26

arabama hayırlısıyla kavuştum.ilk günden izlenimleri şöyle

Selam,aracınız hayırlı olsun..Tüketimi nasıl ölçtünüz bilmiyorum ama 100 kmde yaklaşık 6,6 lt benzin tüketmiş olmanız aracınızın ş.dışı sayılabilecek tüketiminin gayet makul olduğunu gösteriyor..Diğer söylediklerinize gelince büyük oranda haklısınız ama bu araçların bir güzelliği şudur kısa olan vites oranları ve tork devrinin düşük olmasından dolayı aslında sık vites değiştirmeye gerek de yoktur çoğu zaman..Neden derseniz bu araç ile 4.viteste 40 ile de gidebilirsiniz 100km ile de..keza 5.viteste 50 ile de gidilir yoluna göre 150 ile de..Bilmem anlatabildim mi?

depo neredeyse boşken 50 liralık benzin aldım 13 litre ediyor. sonra yol gittikçi ibrenin hareket edişinden bu ölçüme vardım yani tam kesin değil ama yaklaşık bir sonuç diye düşünüyorum.Sık vites değiştirmemin sebebi aracı devirli kullanmamak çünkü devirli kullanmak fazla yakıt tüketimine sebep oluyor.Aracı sürerken münkün oldukça 3bin deviri geçmemeye çalışıyorum vites artışı ve vites küçültmeyi yapıyorum ki motor zorlanmasın yani az benzin yaksın malum motordan ne kadar az ses geliyorsa araç o kadar rahat gidiyordur( tabiki devirine göre yani tutupta 50 ile giderken 5e atmıyorum ) bir de bu aracı düz yolda trafik ışıklarına yaklaşırken boşa alma olayı çok yararlı diye düşünüyorum bedava yol alıyoruz işte
  • Benim 1.6 palio 230-240 kuruş yaktı benzinde.1.4 lerde aynıdır diye tahmin ediyorum.ama bu ölçümde 140-150 lerlede gittim arada dayanamadım :)ekonomik kullanmayı beceremiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: osse06

Benim 1.6 palio 230-240 kuruş yaktı benzinde.1.4 lerde aynıdır diye tahmin ediyorum.ama bu ölçümde 140-150 lerlede gittim arada dayanamadım :)ekonomik kullanmayı beceremiyorum :)

walla kardeş şehir içinde zaten sürekli dur kalk var onun için iki ışık arasında hızlı gitmeyi gereksiz buluyorum acelem yoksa zaten ışıkta kalkınca biraz hızlanıp sonra atıcan boşa araç kendi gidecek. tabi arada yandaki araç sinir ediyor basıyorsun gaza ama altında palio var yani haddimizi bilmek lazım. bugün ışıkta kalktım arkamda range rover var ben sol şeriti kapattım gidiyorum adam selektör yapıyor sonra sağdan geçti bastı gitti ama noldu bi sonraki ışıkta yine art arda sıralandık onun dışında uno doğan şahin tipi araçlarla kapışma isteği mutlaka oluyor insanda o zaman işte ekonomik sürüş falan umrunda olmuyor
  • Valla hocam ister inan ister inanma bigün kırmızı ışıkta durduk yanımda passat var diğer taraftada focus bende dedim bi gaza abanıyım :) bakalım nolcak kalkışta ilk ben çıktım biraz önde götürdüm sonra passatcı eleman geçti benihaliyle ama focusu görmedim bidaha :)ya yol değiştirdi yada ezdim :) ama benim aracta hafife alıncak arac değil 1.6 16 v 103 bg :) ama palio :) birde güzel sesi var mübareğin insanı gaza getiriyo.:)
  • Merhaba arkadaşlar ben 1 ay önce 2000 model 1.4 el aldım. model yükseltmek istiyorum. arabam çok iyi kullanılmış kaza boya ve değişen bulunmamaktadır.. üst modellerle takas düşünüyorum ilgilenen olursa bana ulaşsın.
    onurline_line@hotmail.com
    sadece araçla ilgilenen arkadaşlar eklesin diye msn adresimi yazmıyorum.. ankarada bulunan palio sahibi arkadaşlar da eklerse havalar ısınıyor bir buluşma - gezi ayarlarız diye düşünüyorum.. herkese iyi akşamlar.
  • Arkadaşlar
    yeğenim palio alacak..
    2000 üstü klimalı ve lpg'li arıyor...
    bilginize...
  • merhaba arkadaşlar kulübe yeni katıldım 1998 model 1.4 el palio aracım var(araç 118000 kmde) tek nokta injeksiyonlu üzerinde aldığımda kendim taktırdığım brc marka at90e model lpg sistemi var 35 litrelik simit depo var ama 32.5 litreden fazla almıyor emniyet için galiba genelde düz yolda kullanıyorum ve 80 den yukarı çıkmıyorum kalkışları standart ölçülerinde yapıyorum ve 1 depo ile 340 km yol yapıyor yani ben 330km gördümmü gaz alıyorum gaz göstergesine bakmıyorum ve her zaman aynı istasyondan gaz alıyorum bu değerler normal değerlermidir farklı değerler veya daha iyi değerleri yakalayan arkadaşlar varmıdır birde aracı ilk çalıştırmada benzinle çalıştırıyorum ve gaza yüklenip 3000 deviri görünce gaza geçirip öyle harekete geçiyorum araç gaza geçince püskürtme lambası yanıyor bunu bazı internet sitelerinde sönmesi gerektiği yazıyor ve bazı araştırmalarımda bazı kişiler bu araçların böyle çalıştığını söylüyor bazılarıda bazı değişiklikler yapılıp direk gazla çalıştığını söylüyorlar sanayiciler başından savmak için söyleyebiliyorlar ben kışın aracı direk gazla çalıştırmaya kalktığımda 5-6 kez marşa basarsam öyle çalışıyor birde sürekli gaz ile çalışırsa motor zarar görürmü mesela aracı tamirciye götürdüm araç kalkışlarda tıkanıyordu gaza yüklendiğimde 3-5 saniye sonra hızlanıyordu tamirci hiçbir şey yok dedi ben şüphelendim buji kalbolarını değiştirdim birisi gevşekti şimdi canavar her konuyu böyle çözemiyorum bana bu konular hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim
  • Aradaşlar bikaç küçük sorum ve sorunum var bunlar;
    1-)Vites boşta iken oraya kendiliğinden gelmiyo sanırım vites teliyle alakalı bişey nerden temin ederim pahalımıdır?
    2-)Ön koltuklardaki geri yatırma kolunun plastiği düşmüş internette bulamadım , şoför koltuğunun bel kısmındaki ayar silindiri bozuk sanırım ne yapmak laazım tamir edilebilirmi ?, birde koltukları öne arkaya kaydırırken zor kayıyo yağlamakmı lazım yoksa başka bi sorunmu vardır?
    3-)Kapı içi kolllarda aşınmalar var önemsiz ama gözüme takılıyo değiştirsem pahalımıdır ?
    4-)Şoför kapısını açıp kaparken tak tak diye ses geliyo ayardanmıdır yoksa yağlamakmı lazımdır?
    Arkadaşar ben konyada bi ilçedeyim merkezede uzak yani sorularımın cevabı mümkün mertebe internet üzerinden ulaşabileceğim şeklide olursa sevinirim.Diğer bilgileride almak isterim kargoyla falanda almam mümkün olabilir.
    Önemsiz belki bu sorunlar ama kafama takılıyo burdan başka biyerdede yeterli bilgiye ulaşamıyacağığmğ düşünüyorum.hayırlı günler herkese.
  • quote:

Aradaşlar bikaç küçük sorum ve sorunum var bunlar;
    1-)Vites boşta iken oraya kendiliğinden gelmiyo sanırım vites teliyle alakalı bişey nerden temin ederim pahalımıdır?
    2-)Ön koltuklardaki geri yatırma kolunun plastiği düşmüş internette bulamadım , şoför koltuğunun bel kısmındaki ayar silindiri bozuk sanırım ne yapmak laazım tamir edilebilirmi ?, birde koltukları öne arkaya kaydırırken zor kayıyo yağlamakmı lazım yoksa başka bi sorunmu vardır?
    3-)Kapı içi kolllarda aşınmalar var önemsiz ama gözüme takılıyo değiştirsem pahalımıdır ?
    4-)Şoför kapısını açıp kaparken tak tak diye ses geliyo ayardanmıdır yoksa yağlamakmı lazımdır?
    Arkadaşar ben konyada bi ilçedeyim merkezede uzak yani sorularımın cevabı mümkün mertebe internet üzerinden ulaşabileceğim şeklide olursa sevinirim.Diğer bilgileride almak isterim kargoyla falanda almam mümkün olabilir.
    Önemsiz belki bu sorunlar ama kafama takılıyo burdan başka biyerdede yeterli bilgiye ulaşamıyacağığmğ düşünüyorum.hayırlı günler herkese.

vites problemini anlamadım.. bir ustaya göstersen sorunu bulabilir..
    koltuk kaldırma kolunun plastiği sanmiyorumki tek satılsın.. ya çıkma bulacaksın yada oraya başka araçlarınkinden uyduracaksın yada tamamen hayal gücüne kalmış.. koltuk ayar silindiri bozuksa dişliler sıyrılmış olabilir.. çözüm koltuğu komple değiştirmek yada çıkmasını bulmak.tek satmazlar onu.. . internetten ankara yıldız sanayi sitesi diye aratırsan onlarca firma gelir önüne.. telefon ederek istediğin parçayı bulabilrisin.havaleyi ayaparsın onlar sana yollar.. yok sıfır alıcam dersen eğer ankarada OTO ÜNLÜ tavsiyemdir. en uygun fiyatlar ve ilgi alaka orda.. mailorder de var.. telefonla ödemeyi yapıyorsun hemen parçanı yolluyorlar.. yada konya zaten ankaraya yakın . sabah erken git öğleye kadar istediğin tim parçları uytgun fiyata bulur halledersin.. kapıyı açıp kapatırken gelen tak tak diye ses kapı gergisinin sesidir.. genelde yağlamayla geçen bir şey değildir.. değişecek. herhangi bir yedek parçacıdan temin edebilirsin pahalı birşley değil ama can sıkar bilirim..
  • quote:

Aradaşlar bikaç küçük sorum ve sorunum var bunlar;

Arkadaşım bende aracımı aldıktan 2 gün sonra ufak tefek şeylerden bile rahatsız olur olmuştum. Ama geri yatırma kolunun plastiğinin yan sanayisini bulamazsın, servisten istesen komple satar fahiş fiyat çeker. Anlıyacağın bu yaşta araba normal de geç gitsin, Dediklerinden sadece vitesi yaptır (sorunun ne oldugunu anlayamadım). Gerisini kafaya takma, benden tavsiye.
  • erdem09 merhaba dostum.nasılsın.aracımı iyi bir ustaya verdim titreme kesildi subap ayarlarını yaptırdım 4 subap çok sıkıymış dendi yağını filitrelerini değiştirdim.herşey güzel en son 60 tl lik gaz aldım şuan 302km oldu şehir içi süper oldu .rahatladım artık yalnız bir şey var onu ustaya da sordum normal dedi şimdi ilk çalışırken benzinle çalışıyor ya araç o duman çok az artık ama eksozun yanında veya kapıyı açıp dışarı çıkıp aracın bagaj tarafına geçerken o çiğ ve ağır benzin kokusu hala var ya.ne dir bu sorun normal mi.ne yapmam gerek senin dedğiklerini de yaptım aku kablosunu söktüm beyine giden kabloları da söküp bir gün bekledim.sanırım ondan da oldu galiba.neler yapabiirim bilgin varmı.görüşmek üzere.saygılar
  • arkadaşlar merhaba 2004 palio 1.2 EL kazasız klimalı 89000 km de tavsiye edermisiniz acil yardım istiyorum artıları ve eksileri şimdiden teşekkürler...
  • Cevaplar için sağolun arkadaşlar.Vites problemi hani vites boşta iken orta boşlukta durur ve kolayca sağa sola gider ve kendiliğnden tekrar ortaya gelirya benimkinde olmuyo yani vitesi toparlayan telde sorun var sanırım.Umarım anlatabilmişimdir.Vites geçişlerinde sorun yok.Diğer sorunlarda sadece gözüme takılan ufak sorunlar fırsatını bulunca oto ünlüye giderim artık orayı biliyorum ama fırsatım olmuyodu en iyisi beklemek.
  • arkadaşlar merhaba 2004 palio 1.2 EL 16v kazasız klimalı 89000 km de tavsiye edermisiniz acil yardım istiyorum artıları ve eksileri şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.