Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (1566. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.809
Cevap
291
Favori
1.525.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15641565156615671568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 0987654321

Meraba abilerim,
    Yaklaşık 6 aydır vücut gelistirmek için bir yere gidiyorum. Boyum 1.75 , kilom 58. Pek bir gelişme olmadı açıkçası. Yeni programa başladım bugun ve haftada 3 gün gidiyorum. Yaşım 17. Protein tozu alacağım. Oradaki hocam 2.5kglik Multipower Whey Proteini 239 a satarım dedi. Fiyat nasıldır? Marka iyi midir? Beni ne kadar zaman idare eder? Zararı dokunur mu? Bir fikriniz var mı? Aynı zamanda bu creatin çok gerekli midir? Gerçekten gelişmek istiyorum yardımınıza ihtiyacım var.

Arkadaşlar yok mu bir fikri olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • niye mümkün olmasın ki , gidin kasaptan 6-7 liraya kızarmış tavuk alın , hergün 1 tane yiyin tam olarak 600-700 gr civarı ediyor içerisindeki yenilebilir et. Mecbur kalmadıkça işlenmiş ürünlere girmeyin derim. Günlük ihtiyacınızdan fazlasını tüketip kilo alabilirsiniz. Hemde hacim olarak işinize yarayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

niye mümkün olmasın ki , gidin kasaptan 6-7 liraya kızarmış tavuk alın , hergün 1 tane yiyin tam olarak 600-700 gr civarı ediyor içerisindeki yenilebilir et. Mecbur kalmadıkça işlenmiş ürünlere girmeyin derim. Günlük ihtiyacınızdan fazlasını tüketip kilo alabilirsiniz. Hemde hacim olarak işinize yarayacak.

Yaklaşık ne kadar protein içerir 700 gr tavuk ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Monopole

Mantık. Haftada toplam 15 dakika fazladan ağırlık altında kalmak boyun uzamasını engelliyorsa bir yerde asılı kalarak insanlar deve gibi uzayabilir. Bir insanın boyunu olağandışı durumlar hariç beslenmesi ve genetiği belirler. Olağandışı durumlara örnek olarak, iki bacak da kırılır, kemik kaynarken 1-2 cm uzama yaşayabilir insan gibi gibi...

Bilmeden konuşma. Ağırlık antrenmanları vücuttaki testosteronu yükseltir, bu da geriye yakışıklılık(uzun boy, geniş omuzlar, güçlü bir çene, çıkık elmacık kemikleri, kalın bir ses tonu, büyük bir penşs vs.) olarak geri dönebilir eğer ki geç kalınmamışsa ve doğru beslenme ile desteklenirse.

Genetikte baskın olan şey vücut özelliklerinin sınırı değil, hormonal aktivitelerdir. Boy uzunluğumuz genlerde yatmaz, hormonal aktivitelerimiz yatar.

Kız arkadaşım 17 yaşında iken ki bu kızların boyunun uzaması için geç bir dönemdir, boyu 1.63 iken kızın biri boyuyla dalga geçiyor, bu da sprinte(eski çağlarda insanlar av yakalamak için maratondan ziyade sprint yaparlardı, dikkat ederseniz sprint testo boosterdır, aynı şekilde aç kalmak da öyledir, çünkü haftada belki 5-6 öğün anca yiyorlardı.) başlıyor, kalsiyuma abanıyor, 10 ay sonra boyu 1.74.

Aynı şekilde VG sonrası yüz hatları değişen, sesi kalınlaşan ya da diğer özellikleri kazanan çok insan var... Testosteron yükselmesinin 18 yaşındaki bir adama etki etmeyeceğini düşünmek cahilliktir.

Soruyu soran arkadaş, bacak günleri seni erkeksileştirecek günlerdir, sakın vazgeçme.

Cevap verdiğin adam da boya olumsuz etki etmez demiş zaten, burayı anlayamadım ?

Yüksek testosteron yaşlılık olarak geri döneceğini, boyu uzattığını nerden çıkardın onu anlamadım ? Penis büyümesi vs etkisi de yoktur, öyle olsaydı testo basan herkesin penisi büyürdü. Ve dediğin diğer değişimler hormonlarla hızlı bir şekilde olsaydı, genlerle kısıtlanmasaydı normal insanın 100 katı hormonu vücudunda barındıran pro vücutcular 3-5 senede tanıyamayacağın kadar tip değiştirirdi. Jay Cutler'ın 18-19 ve şuanki hallerine bak +20 yılı yüksek hormon kullanımıyla geçmiş en bariz örneklerden biri.

Aksine boyumuz, omuzlarımızın geniş/dar oluşu, çene yapımız vs genlerde yatar.
  • quote:

quote:

niye mümkün olmasın ki , gidin kasaptan 6-7 liraya kızarmış tavuk alın , hergün 1 tane yiyin tam olarak 600-700 gr civarı ediyor içerisindeki yenilebilir et. Mecbur kalmadıkça işlenmiş ürünlere girmeyin derim. Günlük ihtiyacınızdan fazlasını tüketip kilo alabilirsiniz. Hemde hacim olarak işinize yarayacak.

günlük ihtiyacını fazlasıyla karşılar merak etme bahsettiğim. En az 4 öğün yemek yemelisin. hepsinde ayrı ayrı porsiyonlara ayır, tam dolu 1 makarna bulgur pilav tabağı ile karıştır , yanında ufak 1 sütlaç tabağı kadarda yoğurt yersin rahat tüketmek adına. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Şuan yapabileceğin en iyi seçenekte dinlenme brslenme ve aksatmadan eline telefonu alıp milletle laklak yapacağın bir idman olur. Gerisi zaman.
  • quote:

quote:

quote:

günlük ihtiyacını fazlasıyla karşılar merak etme bahsettiğim. En az 4 öğün yemek yemelisin. hepsinde ayrı ayrı porsiyonlara ayır, tam dolu 1 makarna bulgur pilav tabağı ile karıştır , yanında ufak 1 sütlaç tabağı kadarda yoğurt yersin rahat tüketmek adına. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Şuan yapabileceğin en iyi seçenekte dinlenme brslenme ve aksatmadan eline telefonu alıp milletle laklak yapacağın bir idman olur. Gerisi zaman.

Fikirleriniz için sağolun, deneyeceğim.

• Arkadaşlar yaşım 16 ama 17 sayılır
    bugün başladım ama ne yiyeceğimi bilmiyorum.zayifim kilo almaya çalışıyorum.bana yardımcı olurmusunuzm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robin- -- 29 Ocak 2015; 16:23:39 >
  • Hergun bir eti hosbes o kadar guzel geliyorki bazende maximus :)

yemisim sixpackleri imam efendi benim icin farketmez dedi sicx pack olup olmamasi :)
  • Pazartesi salı idman yaptım dün yapmadım bugün de 5 saat uyudum uyumadım yapsam mı idman yapmasam mı gecen haftada 6 gün idman attım çok arada kaldım simdi bide gögüs Biceps idmanım var ama

• quote:

Orijinalden alıntı: OzMeN OzzY

Hergun bir eti hosbes o kadar guzel geliyorki bazende maximus :)

yemisim sixpackleri imam efendi benim icin farketmez dedi sicx pack olup olmamasi :)

imam'a mı yazıyon ozZYZZ reyiZ ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srsy

quote:

Meraba abilerim,
    Yaklaşık 6 aydır vücut gelistirmek için bir yere gidiyorum. Boyum 1.75 , kilom 58. Pek bir gelişme olmadı açıkçası. Yeni programa başladım bugun ve haftada 3 gün gidiyorum. Yaşım 17. Protein tozu alacağım. Oradaki hocam 2.5kglik Multipower Whey Proteini 239 a satarım dedi. Fiyat nasıldır? Marka iyi midir? Beni ne kadar zaman idare eder? Zararı dokunur mu? Bir fikriniz var mı? Aynı zamanda bu creatin çok gerekli midir? Gerçekten gelişmek istiyorum yardımınıza ihtiyacım var.

Sizin kilo almaniz lazim vucut tipinizi veya metabolizmanizi bilmiyorum. Ben 5 aydir ilgileniyorum fitness ile ve size tavsiyem dogal yollardan protein alirsaniz fazla yiyiceksiniz kas kutlesi olarak alicaksiniz. Proteini az bir takviye veya yemek sıkarsa yiyemezsin kullanin derim.

Maalesef normal besinle bu miktarda proteini almam mümkün değil. Bu yüzden protein tozu kullanmak istiyorum.

Zaten doğaldan yediğinizde, doğru düzgün kilo alacaksınız. Eksik proteini toz ile tamamlarsiniz diyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

quote:

:) yok be usta sonumuz gelince imam efendi farketmez diyor :)
  • @Executor06 Evet, etkisiz olmaz demiş. Ancak soru olumsuz etkisi olur mu yönünde değil, olumlu etkisi olur mu yönünde.

Bir kadına güzel derken östrojen seviyesinden ve östrojenin vücutta oluşturduğu fizyolojik etkilerden referans alırız. Büyük göğüs, dar omuz ve geniş kalçalar, yuvarlak bir yüz, yüksek perdeden bir ses vs. Bunlar bize kadının sağlıklı olduğunu, hormonlarının dengeli(yüksek olması çekici olmaz, nasıl ki 2 metre kalça genişliği ya da popo yanağı kadar bir meme ilgimizi çekmiyorsa) olduğunu, dolayısıyla doğurganlık özelliklerinin işler vaziyette olduğunu anlarız. Aynı şey yakışıklı dediğimiz erkekler için de geçerli, ancak doğurganlık değil, güç anlamında. Kas, uzun boy, geniş bir vücut, büyük omuzlar, çıkık elmacık kemikleri, kemikli ve belirgin bir çene, geniş bir jaw, büyük penis vs. Büyük penis spermlerin daha derine gidip dölleme şansının artmasından dolayı, çıkık elmacık kemikleri kavga sırasında alınan darbelerden yüzün daha az etkilenmesine, kemikli ve güçlü bir çene yine kavga sırasında alınan darbelerde knock out durumuna geçmeyi daha çok engellemesi sebebiyle, diğerleri de yine kavgada avantakj sağladığı gerekçesiyle tercih edilir. Ve bu özelliklerin hepsinin altında büyüme hormonu, dolaylı olarak da testosteron yatar.

Dışarıdan testo takviyesi alınırsa, vücut kendi testo üretimini bırakır, yapay olan bu testo, esas testonun yaptığı işin ne kadarını yapar artık sen buna karar ver.

@Magnetic Monopole Adam zaten sana ilk başta 18 yaşında olduğunu söylemiş ve sen buna rağmen hiçbir etkisi olmaz dersen ben sana cahil derim ve dediğimin arkasında durmaya devam ederim. Gelişim çağında vücudun altına girdiği bir stresten ve vücudun bu stresle başa çıkabilmek için salgıladığı hormon aktivitesinden bahsediyoruz. Eğer adam 30 yaşındayım deseydi, haklısın derdim.

1950'li yıllarda boyları yetmediği için yarısından fazlası askere alınmayan Hollandalı erkekler, sadece 50 yıl sonra dünyanın en uzun ülkesi haline geliyor, nerede Hollanda halkının yüzlerce yıllık gen havuzu?

Niye gördüğün bütün basketbolcular uzun boylu? Basketbolda uzun boylu oyuncular tercih edildiği için mi yoksa bu adamlar yeteneklerini geliştirmeye çalışırken uzadıkları için mi? Sanırım bugüne kadar ilkinin doğru olduğunu düşünüyordun, umutları tükenen kısa boylular da bırakıyordur basketbolu.

Niye herhangi bir spor dalında kariyer yapan kızların çoğu erkeksileşiyor, sesleri kalınlaşıyor, yüzleri kemikleşiyor, omuzlar genişleyip boy uzuyor, hatta bazılarında vücut kıllanmaya başlıyor, afedersin bazıları travestilelere benzemeye başlıyor, bütün sporcuların genlerinde erkeğe benzemek var olmalı, ne şanssızlık, sonunda erkeğe benzemiyorsan iyi bir sporcu olamıyorsun kadın olarak, kuzenime söyleyeyim de gidip erkek genlerini kontrol ettirsin, yoksa boşu boşuna devam etmesin voleybola.

Daha geçen yaz tanıştığım çift yumurta ikizi kızlardan birinin boyunun 173, diğerinin 181 olması ve uzun olanın basketbolcu olması...

Daha yüzlerce örnek koyarım önüne, yüzücü kadınların memelerinin küçük olması, sprinter kadınlarının üst vücutlarının kaslı olması vs.

Bir kere her geçen gün daha fazla ağırlık kaldıramazdın eğer VG sırasında kemik yapın güçlenmeseydi. Kemik daha çok sertleşir, kalınlaşır, gelişir ama kesinlikle boyu uzayamaz diyorsun, helal olsun.

Hem daha net bir geni bulunmamış olan boy konusunda bu kadar net konuştuğu için bloklanması gereken kişi sensin, ama işte dayanamadım, bilimi sizin gibilere bırakamam...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

quote:

:) yok be usta sonumuz gelince imam efendi farketmez diyor :)

Daha Stereosonic'lere gidecez deme öyle, önce Zyzz sonra ozZYZZ'i kaldıramayız
  • Mr. Pink kullanıcısına yanıt
    Esas testonun yaptığının onlarca katını yapıyor merak etme, olay sadece senin reseptörlerinin bunlara ne denli tepki verdiğine bağlı. Biri düşük dozlarda bile uçarken diğeri yüksek dozlarda beklenen etkiyi göremeyebiliyor. Tabi burada yapılan kürler, verilen off lar da büyük oranda etkili. Testo ve östrojen cinsel gelişimde en büyük rolü oynar evet ama testo fazlalığını cinsel organ boyuyla ilişkilendirmek...? Neyse çok boş bi yere gidiyor tartışma, kaynağın varsa gönder biz de bilgilenelim, değisle işkembeden atmayla bi yol bulamayız burada.
  • Yukarida beslenme soran arkadaslar varsa

sabah

5 yumurtabeyazi 1 sarisi - 100 gram light sut le yuaf ezmsi 1 salatalik 1 domates tatli lor peynir cay /

ara ogunde

1 yesil elma

oglen yemeginde

makarna-salata ( 1 gidim yag ve tuz ) ekmeksiz yine

ara ogunde

bir avuc cig badem 1 avuc tussuz findik

aksam yemegindede oglen yemeginin aynisi..

aksam yatmadan 1 saat oncede 5 yumurta beyazi 1 sarisi yine

antremandan 1 saat once protein tozu ve bittikten sonra protein tozu

sanirim sirri bu kadar :)

tabi bunlar disinda birsey yiyip icmemek kaydi ile birde gunde en az 2 LT SU

bunlari yapmayan adam kalkip nasil hem vucut hem karin kasi cikaririm diye sormasin artik :)

yani dedikleri gibi kilo basina 2 gr protein 4 gram karbonhidrat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzMeN OzzY -- 30 Ocak 2015; 10:36:09 >
  • Executor06 kullanıcısına yanıt
    Androgenic effects include maturation of the sex organs, particularly the penis and the formation of the scrotum in the fetus, and after birth (usually at puberty) a deepening of the voice, growth of the beard and axillary hair. Many of these fall into the category of male secondary sex characteristics.

http://en.wikipedia.org/wiki/Testosterone
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nathan_Drake

quote:

Orijinalden alıntı: strify

Beni de ekle. İlk resmi ben koyayım. 4 aylık gelişmem. Gerçi 1.5 ay oldu bu fotoğrafı çekeli.
     ### DH Body Builders ###

dostum boy ve kilonu söyleyebilirmisin ?

10 yasinda boleydim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

Androgenic effects include maturation of the sex organs, particularly the penis and the formation of the scrotum in the fetus, and after birth (usually at puberty) a deepening of the voice, growth of the beard and axillary hair. Many of these fall into the category of male secondary sex characteristics.

http://en.wikipedia.org/wiki/Testosterone

Bunları ben de söyledim yukarıda bakarsan. Fazla olunca yukarıda bahsi geçen şeyler de fazla oluyor demene kaynak sordum. Ergenlik sonrası bu durum kesiliyor, aksi halde normal birinin 100 katı androjen barındıran insanlarda bu büyüme devam ederdi. Genetikle ilgisi yok demen de komik, hormon seviyeni ne belirliyor zannediyorsun ? Irklara göre hormon düzeylerini bi araştır istersen.
  • Mr. Pink kullanıcısına yanıt
    Ne desem bilemedim... Bu kadar cahillik...

Herşeyden önce, merak ettiğim konu Ronnie Coleman falan zamanında organlarını nasıl gizledi, sonuçta 200 erkeğin kanındaki testosterondan fazlası dolaşıyordu...

O kadar saçmalamışsınki, acayip yani nerden başlasam bilemedim.

Güzellik kavramı görecelidir. Ben mesela büyük meme sevmem(meme ve göğüs tamamen farklı şeylerdir, madem bilimsel konuşuyoruz düzgün konuşalım). Yüksek perdeden bir ses de göreceli, mesela Sophia Bush'un sesini seksi bulmayacak çok erkek tanımıyorum, ve gayet düşük oktavda bir ses kadınlara göre.

Dışardan testosteron takviyesi alınırsa, üretim hemen durmaz bu bir, devamlı olarak durmaz bu iki. Ne olursa olsun küre girmiş bir adamın kanındaki testosteron seviyesi normal bir adamdan kat kat fazla olur kür bittikten sonra belirli bir süre geçene kadar. Hemde çok çok ciddi fark olur arada. Ona ramen bahsettiğin etkileri herkeste göremezsin.

18 yaşını bırak 15 yaşında bile olsa spor sayesinde salgılanacak ekstra testosteron ne boy uzamasına, ne yüz hatlarının değişmesine ne de vücutta kıllanmaya yol açabilecek miktardadır.

Spor dalında kariyer yapan kızların çoğunun erkeksileşmesinin sebebini spora bağlaman bu konularda ne kadar masum ve yeni olduğunu gösteriyor. Profesyonel sporcuların tamamına yakını performans arttırıcı ilaçlar kullanıyor, kullanmayanların da adı zaten duyulmuyor. Eğer kuzeninin bu tarz ilaçlara bulaşma planı yoksa dünya çapında, hatta dünyayı bırak, Türkiye çapında tanınan bir sporcu olma ihtimali yok ilerde, bence okulunu aksatmasın.

Çift yumurta ikizleri birbirine herhangi iki kardeşten daha fazla benzemez. Çok ilginç bi bilgi demi?

Testosteron hormonu konusunda bazı bilgilerin var, evet. Yüksek testosteron vücuttaki kas miktarını arttırır, hiç spor yapmadan haftada 1 gram testosteron vurursan aylarca spor yapan adamlardan hızlı gelişir kasların, sesin kalınlaşır, yüz hatların erkeksileşir vb. ama, vücut ağırlık altına girdi diye bu değişimlerin onda birine yol açacak testosteron artışını bile sağlamaz.

Bana beslenmesi aynı olup boy farkı olan tek yumurta ikizi kardeşler bulabilirsen sevinirim. Birisi tabi "ekstra" maddeler kullanmışsa kabul etmeyeceğim o örneği.
  • 
Sayfa: önceki 15641565156615671568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.