Şimdi Ara

DC Universe Online (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.437
Cevap
10
Favori
168.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün oyuna 2,5 gb patch gelmiş.Artı olarak bir sürü şey geldiğini biliyorum da ne olduklarını bilmiyorum.Tek bildiğim şey Action House aktif hale geldi.Diğerlerini araştırır yazarım birazdan.
    Ben yanlış görmüşüm patch 2,5gb deil 5,5gb .Neler geldi çok merak ettim şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nepheth -- 2 Şubat 2011; 19:13:35 >
  • Ya oyunu demin aldım 13gb zaten. Üstüne birde 5 gb patch yapıcak o zaman. Super
  • Yorumları bekliyoruz hala.Özellikle yeni patch'de ne değişiklikler olduğunu
  • Söz verdikleri paket şubatın ortalarında çıkıcak diye biliyorum. Oyunda zaten ekli olan Auction House aktif hale getirilecek Burada daha detaylı bilgiler var. Şurada ise röportaj var. UI de gelişecekmiş sanırım.

Dün öğlene doğru benim download anca bitti. Akşama kadarda takıldım. İlk olarak söylemem gereken WoW'un ilk aylarında verdiği World PVP tadını alıyorsunuz. Bazı ortak quest noktalarıda var. Gotham şehri özellikle kalabalık baya. Farkında olmadan NPC keserken playerlarında arada kaynadığı olabiliyor. Benim endişelendiğim noktalardan biride haritalara küçük denmesiydi. Fakat oldukça yeterli haritaları var. Instance questleri zevkli. Boss fightlardan sonra her Bossun videosu açılıyor. Daha sonrada izleyebiliyorsunuz. (Tekken story mod misali) Yine instance questlerini yaparken çalan şarkılar çok güzel. Her göreve aynı müziği basalım dememişler. Alert, Arena PVP, Legend PVP, Raid vs. gidiyor seçenekleriniz. Dün yaptiğim Legend PVP var sadece. Şuan için 6 karakter mevcut her karakterlede farklı farklı arenalar olabiliyor. Olayına gelirsek o seçtiğimiz 6 karakterin kostümlerine bürünüp arena pvp yapıyoruz. Tüm powerlar değişiyor seçtiğiniz karaktere göre. Dün harley quinn vs robin(di sanırım hero tarafı). Powerları oldukça güzeldi. Kaçan adamın arkasından bomba atıp cesetinin uçup kaybolduğunu görmüştüm Karakter yaratırkenki kostüm seçeneği aşırı fazla değil. Champions Online, City of Heroes'dan daha az seçenek var fakat onlardaki gibi boş kostüm parçalarıda yok. Zaten düşen,kazandığınız zırh ve silahları görünüşünüze katabildiğiniz için çokta önemli değil. Oyunun başında seçtiğiniz karakteristikler ifadelerinize kadar işliyor. /dance yazdığınızda verdiğiniz tepki farklı oluyor mesela. Çok güzel düşünmüşler bunuda. Oynanış olarak çok fazla yoruma gerek yok sanırım youtube'da onlarca videosu var.

5-6 saatlik oynamadan sadece bu kadar çıkabildi.

• MMO olduğu için incelemeler geç geliyor;

http://totalplaystation.com/ps3/dc-universe-online/reviews/9635/ (3/10)

Ayrıca Metacritic ortalaması da epey kötü. İncelemeleri bekliyordum son karar için de vazgeçtim şahsen.

http://www.metacritic.com/game/playstation-3/dc-universe-online PS3 66
    http://www.metacritic.com/game/pc/dc-universe-online PC 73

Şimdi baktım Gamespy da 40(2/5) vermiş. SOE yine fail olmuş anlaşılan.

"SOE tried, and failed, to straddle the line between action game and MMO. Think Crackdown -- but with all of the concessions, limitations, and annoyances of a mediocre massively multiplayer game. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quirah -- 13 Şubat 2011; 23:00:49 >

• O puanların oyunun şuan herşeyden yoksun haline verildiğini unutmayalım.Oyunda şuan craft yok,action house yok,UI rezil halde,raid,battle,duo,alert vs sayısı kısıtlı durumda.Open world pvp eventleri yavaş yavaş başlamaya başladı.Önümüzde daha birçok patch var.Ve bu patchlerle neler getiriceklerini yavaş yavaş açıklıyorlar.Bir kere action house ve craft(Sanırım.Birkaç yerde gördüm.) eklenicek.UI'da düzenlemelere gidilicekmiş.Olumsuz eleştiriler üzerine düzelticeklermiş biraz.Yeni gelicek patchle yeni raid,battle,duo,alert vb. eklenicekmiş.Ha nerden biliyorsun kaynak göster diyiceksin eminim.Oyunun launcherındaki haberler kısmında yazıyor.Open world pvp eventleri başlıyor yavaş yavaş.Ring battlelar başladı.Daha birçok şey var.Aynı Warhammer ve GuildWars gibi aslında.Eğer bir pvp oyunvusuysa bu oyunu alan kişi hardcore veya casual fark etmez oyun gayette güzel sarar.Euda oynayan sayısı çok yok.4 veya 5 server var ve bunların sadece bir tanesi mid oluyor.Diğerleri genelde low.Bu arada low dememle az oyuncu var anlaşılmasın.Bu oyunda o kavram bira farklı.Low mid e denk geliyor diyebiliriz.Usda ise 10u geçik server bulunmakta ve bunların hepsi belli saatler haricinde mid ve high durumda.Ki o belli saatlerde bile 2 tane filan mid server bulmak mümkün.Oyunda pvp yapmak gerçekten aşırı zevkli.Tamamen el kabiliyeti ve oyuncunun hazırlamış olduğu builde bakıyor.Build bakımından GuildWars'a çok benzetiyorum.Oyuncu kendini yansıtabiliyor buildle.Seçtiğiniz silahın,travel modun ve classın ayrı ayrı skill ağaçları var.Burdan kendinize bir build oluşturuyorsunuz.Classın skill ağacı 2 bölüme ayrılıyor.Aynı zamanda bütün classlarda aynı olan Iconic Power adı verilen bir sürü skill mevcut.Bunlardanda seçimler yaparak kendinize gerçekten değiik bir build oluşturabilirsiniz.Oyun dediğim gibi biraz el becerisine baktığı için 12 level biri 30 level birini bile öldürebilir.Bu mümkün birşey.Pvp serverında iseniz etrafta sürekli bir aksiyon havası var.Heran tepenize biri inebilir korkusuyla dolaşıyorsunuz.Ki bu muhteşem birşey.İnsana Vanilla WoW world pvp zamanını hatırlatıyor.Dediğim Ring Battle olayı ise şehirde belli yerlerin ve o yerdeki npclerin kontrolünü ele geçirmek için yapılan savaşlar.Çok kalabalık oluyor ve inanılmaz zevkli oluyor.Oyunda token item setlerini yapmak gerçekten hiçde o kadar koaly değil.Oyuna başlarken bir güç çeşidi seçiyorsunuz.3 tane çeşit var.Buna göre bir şehirde başlıyorsunuz ve set giyebiliyorsunuz.Bu her güç çeşidi için üçer tane set bulunmakta.Bu setlerin her birini ayrı bir mark biriktirerek alıyorsunuz.Pvp ile alınan seti almak kolay.Çünkü sürekli pvp yapma olanağınız var.Ama pve setlerini yapmak hiçde o kadar kolay değil.Çünkü girdiğiniz alert ve duoların süreleri var.Günde en fazla bir mark çeşidinden 5-6 tane yapabilirsiniz.Ve setin en ucuz parçası 50 token istemekte.Oyunda item var set var dedik.Bunun üzerine o zaman herkez tek tip olur o seti giyip diye düşünmeyin.Öyle birşey olmuyor.Bir koleksiyon listeniz oluyor.Her giydiğiniz item buraya kaydediliyor.Siz üstünüze bir set düzdünüz diyelim.Ancak başka bir görüntü almak istiyorsunuz.O listeden seçtiğiniz itemler görünüyor setlerin yerine.Yani itemler sadece özellik katmak için var diyebiliriz.Bu yüzden oyunda gerçekten çok büyük bir çeşitlilik oluyor.Oyunda pveye gelicek olursak.Lore gerçekten mükemmel.İnanılmaz zevkli.Villianım ben mesela.Ordan örnek vereyim.Gittiğiniz görevlerde ünlü herolarla kapışıyorsunuz.Bu inanılmaz zevkli.Ünlü villianlardan görev alıyorsunuz.Ve seslendirmeler gerçekten mükemmel olmuş.Oynarken oyun adeta akıp gidiyor bu yüzden.Level atlamaya çalışmak çok zevkli hale geliyor bu sayede.Oyunda pvpde çeşit çeşit.World pvpyi anlattım zaten çok çeşitli.Aynı zamanda normal arenalar ve Legend Arena dediğimiz arenalar var.Normal arenaları tahmin edebiliyorsunuzdur.Legend Arenalar gerçekten çok değişik.Ünlü kahramanların şekline bürünüp onların yetenekelrini alıp pvp yapıyorsunuz.Zamanla ordan kazandığınız markla yeni hero ve villianlar ekleyebiliyorsunuz koleksiyonunuza.İnanılmaz zevkli birşey.Daha fazla yazardımda elim yoruldu gerçekten.Bu arada normal arenalarda Global Agenda oyunun pvpsi ile büyük benzerlik içeriyor.
    Bide Metacritic'de olumlu ve olumsuz puan veren sitelerin isimlerine bakın.Hemen puan kötüymüş demeyin.Ki çokta kötü değil hani.
    http://www.metacritic.com/game/pc/dc-universe-online/critic-reviews?dist=positive
    http://www.metacritic.com/game/playstation-3/dc-universe-online/critic-reviews?dist=neutral
    http://www.metacritic.com/game/playstation-3/dc-universe-online/critic-reviews?dist=negative
    GameSpy'ada baktım.Puan gerçekten çok düşük.Şaşırdım.İncelemeyi okuyayım dedim.Adam beceremediği şeye kötü demiş.Kullanıcı yorumlarını okudum aşağıda onlarda aynılarını demişler.Girip bakarsınız.Biri çok güzel demiş orda.Bu oyun herkeze göre değil.Belli bir kitleye hitap ediyor.Sana göre olmadığı iin kötü demişsin oyuna demiş.Puana bakarak pek karar vermein derim.Oyunu uzun süre oynayan kişilerin yorumlarını alın.Sonuçta bu bir mmo ve 1-2 gün oynamayla iyi yada kötü denebilinecek birşey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nepheth -- 14 Şubat 2011; 1:15:28 >

• Malesef şuan için yok.Ama oyun daha yeni çıktığı için normaldir.İlerleyen zamanlarda trial çıkar.Ama oyunu satın alan birini tanıyorsan budy key alabilirsin denemek amaçlı.
    Bide değişik bişey var oyunda gerçekten çok şaşırtıyor insanı.Grafikler mükemmel.Bir mmoda gördüğüm en iyi grafikler.Ama komik olan kasmıyor.O kadar kalabalık savaşlar oluyor.Banamısın demiyor.Warhammer bile kasardı bu oyunda tık yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nepheth -- 14 Şubat 2011; 1:25:10 >
  • 100 verende var 40 verende. İkiside abartı puanlar. Şimdiki içeriği ve arayüzüyle hakettiği puan 70 bana kalırsa. IGN ve Gamespot yerinde vermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zihtumreth

100 verende var 40 verende. İkiside abartı puanlar. Şimdiki içeriği ve arayüzüyle hakettiği puan 70 bana kalırsa. IGN ve Gamespot yerinde vermiş.

Kesinlikle katılıyorum.Şuan durumu çok iyi değil ama piyasadaki oyunlara göre iyi durumda.Yeni gelicek patchlerle dahada düzeliceğine inanıyorum.
  • Bu oyunda büyük ihtimalle F2P olur bir zaman sonra...
  • Oyun beni yeterince memnun etti, hala devam ediyorum da zaten. Gamespot ve IGN notlarına güvenilmeli ;). Piyasada oynamadığım P2P MMO kalmadı. WoW ve Guild Wars' dan sonra beni ilk kez saatlerce başında oturtabilen bir oyun olmuş. Şimdi 22 sinde (Diye hatırlıyorum.) gelecek büyük yamayı merakla bekliyorum. Alıp almamak konusunda kararsız kalanlara kesinlikle almalarını öneriyorum ;).
  • 22'sinde gelecek yama ile ilgili detaylı açıklama şurada:http://forums.station.sony.com/dcuopc/posts/list.m?topic_id=21071

Sınıflar arası dengeyi düzeltmişler biraz. Onun haricindede güzel yenilikler/düzeltmeler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BelieveMe

http://www.vg247.com/2011/07/01/dc-universe-online-adds-microtransaction-support/

Ah sony vah sony

Noldu beleşmi oldu

• http://bolumsonucanavari.com/Haberler-DC_Universe_Online_Ucretsiz_Oluyor-19864.htm

ah sony vah sony v2

premium üyelik iyi gözüküyor. fiyatı da az. dlc'ler yokmuş bir tek, o dlclerde de hatırladığım kadarıyla yeni karakterler eklenmişti. 5 dolar verip oynarız. üyeliklerin tam özellikleri;

Free
    New players will now have access to the current gameplay in DC Universe Online (including Gotham City, Metropolis, and all current raids and alerts), with the ability to create two characters, join a league and many other benefits. Free level players will be able to purchase downloadable game packs/updates, additional character slots, powers and more through microtransactions.

Premium
    Any player who has spent at least $5 (including former paid subscribers and new players who have purchased $5 of in-game items) will qualify for the Premium access level. Premium level players will have more benefits available to them than the Free level player, including additional character slots, additional inventory slots, and higher cash limits. Downloadable adventure packs, additional character slots, and more can be purchased in-game.

Legendary
    Maximum features and benefits are included at this level. Loaded with enhanced additional features, Legendary access will be available for a $14.99 monthly fee and includes all DLC packs at no cost, more than 15 character slots, more than 80 inventory slots, the ability to form unrestricted-sized leagues, and many other benefits.
    If you've already paid for a PC lifetime subscription or a PS3 plan, that deal still stands when this switch happens in late October. This event also marks the end of DCUO's auto-renew feature. In the past, the game would automatically resubscribe you when your subscription lapsed. That's over now – a result of the more than 40 percent of people who quit EverQuest II and complained about the auto-renew in a SOE survey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quirah -- 19 Eylül 2011; 17:22:35 >

• catwoman villian mı ??????
  • İyi bari eski üyelere ömür boyu premium veriyorlarmış.Bi legendry beklerdim ama yinede .
  • konu güncellensin oyuna f4p ve b4p eki geliyor ilgililere duyrulur

• Oyunun pvp si çok hoşuma gitti ya Kaçarken binaya falan tırmanıyor çok aksiyonlu bi pvp tarzı var gibi

• Bomba atan bi class varmı
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.