Şimdi Ara

Cyberpunk 2077'den ilk yorumlar geldi: 'Olağanüstü bir oyun' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
6.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nezaman birşey içn beklenti büyütülürse hüsranı da o kadar büyük yaşadım hep. Tarantino'nun Hollywood filmi gittiğim en heyecanlı ve çıkarken en küfür ettiğim filimdi (filim bile diyemem anlamsız sahnelerin birleşimi). Oyun kötü olacak demiyorum eminim harika olacaktır bunca emek var, ama gereksiz beklenti büyütmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Evet oynamadım yalan yok, artı oynanış videosu yayınlandı dün mü ne izledim, tam oturmuyor kafama ama oynarım yeni nesil GTA ortaya çıkarıliyor hissi gördüm. Cod , Battlefield veya Crysis gibi oyunlar daha ilgimi çekiyor anladığım kadarıyla.

Gta cod vs hiçbirinin bu oyunla alakası yok. Witcher 3te zaten herkese hitap etmez.. bir sürü olasılık ,bir sürü diyalog var oyunu oynamaktan çok film izler gibi izliyorsunuz ben bayılıyorum ama biraderim hiç sevmedi.

Bu kadar olay olmasının sebebi ise Witcher3 ü yapan adamların(ki bence gelmiş geçmiş en oyundur) 7 yılda geliştirdikleri bu oyuna duyulan heyecandır. Firmanın da oyuncular tarafından güven duyulan ve sevilen bir firma olması da heyecanı arttırıyor.

Bu adamlar 50 saatlik oyuna 50 saatlik ekstra oyun süresi ekleyen DLCyi bedava vermiş adamlar. Witcher 3 ü oynarsanız zaten adamların 1 oyuna harcadıkları enerjiyle diğer ubisoft ea vs gibi firmalar 10 oyun çıkartıyorlar. Baştan savma iş yapmıyorlar. Daha çok yazacak sebep var özetle bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 25 Kasım 2020; 16:41:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 'There is a little something for everyone' vakası olmasın da :)

Gerçi söz konusu CD Project Red olunca ben iyi olacağına kesin gözüyle bakıyorum.
  • Klise Adam kullanıcısına yanıt

Anladım zaten bilgim yok, fikirlerinizi öğrendiklerinizi paylaştığıniz için teşekkürler, witcher 3 un de videolarına bakacağım, dediğiniz gibi video izler gibi film izler gibi olan oyunlar çekici oluyor ya da bana oluyor. Saygılar.

• isteyeceği sistem yüzünden çok evde huzursuzluk çıkarır bu oyun

oynayamayan psikopata bağlar :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

Witcher 3 oynasaydın niye büyütülüyor demezdin yok eğer witcher 3 oynayıp niye büyütülüyor diyorsan orada bir sıkıntı var denektir

Alıntıları Göster

witcher .. rdr2 den bile daha iyi bana sorarsan

• Bi çıksa da dünyaca rahatlasak. Büyük balon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lion kullanıcısına yanıt

ama o gta dostum ve yapımcısı rockstar

• Oyun rpg %90 boş yüceltiliyor,rpg herkesin seveceği bir tarz değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: axe190780

witcher .. rdr2 den bile daha iyi bana sorarsan

Alıntıları Göster

Benim için oynadığım en iyi oyundur. Daha çok keyif aldığım bitince boşluğa düştüğüm hiçbir oyun olmadı.

• quote:

Anladım zaten bilgim yok, fikirlerinizi öğrendiklerinizi paylaştığıniz için teşekkürler, witcher 3 un de videolarına bakacağım, dediğiniz gibi video izler gibi film izler gibi olan oyunlar çekici oluyor ya da bana oluyor. Saygılar.

Diyaloglu, karakter geliştirmeli oyunları seviyorsanız hiç kaçırmayın derim. Witcher 3 tüm dlc leri ile birlikte 15-16 liraya satılıyor steamde. Üstelik tamamen Türkçe ve ciddi anlamda oyunda yaptığınız her seçim hem oyunun gidişatını hemde sonunu değiştiriyor. Yani diğer bunu yaptığını iddia eden oyunlar gibi konuşmalar değişip oyunun gidişatı aynı kalmıyor.

2 defa baştan sona bitirdim evlendiğim kişiden ,ülkelerin krallarına kadar herşey değişti ki yeniden başlasam heralde 7-8 farklı sonu var. Hatta 2 oyunumda da farklı görevler aldım kararlarımı değiştirdiğim için ilk oynadığımda oynadığım görevler ikinci oyunumda çıkmadı vs gibi. Direk olarak oyuna etki edebilmek gerçekten çok iyi hissettiriyor.

Birde oyun çıkalı 5 yıl olmuş hala ender rastlanılan görevleri vs bulanlar var YouTube’a yüklüyorlar.

Cyberpunk’un Witcher’dan çok daha gelişmiş olacağı aklıma geldikçe sabırsızlanıyorum.

Mesela şu ana kadar verilen bilgilere göre Cyberpunkta oyunu tek 1 kurşun bile sıkmadan ikna,pratik zeka vs ile bitirebilmek mümkünmüş. En az 200-300 saat oynanır. Bi paldır küldür oynarım çatışma üstüne çatışma ,savaş üstüne savaş birde oturur full diplomasiyle hiç silah kullanmadan bitiririm. Kim bilir daha ne olasılıklar vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 25 Kasım 2020; 19:9:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

Diyaloglu, karakter geliştirmeli oyunları seviyorsanız hiç kaçırmayın derim. Witcher 3 tüm dlc leri ile birlikte 15-16 liraya satılıyor steamde. Üstelik tamamen Türkçe ve ciddi anlamda oyunda yaptığınız her seçim hem oyunun gidişatını hemde sonunu değiştiriyor. Yani diğer bunu yaptığını iddia eden oyunlar gibi konuşmalar değişip oyunun gidişatı aynı kalmıyor.

2 defa baştan sona bitirdim evlendiğim kişiden ,ülkelerin krallarına kadar herşey değişti ki yeniden başlasam heralde 7-8 farklı sonu var. Hatta 2 oyunumda da farklı görevler aldım kararlarımı değiştirdiğim için ilk oynadığımda oynadığım görevler ikinci oyunumda çıkmadı vs gibi. Direk olarak oyuna etki edebilmek gerçekten çok iyi hissettiriyor.

Birde oyun çıkalı 5 yıl olmuş hala ender rastlanılan görevleri vs bulanlar var YouTube’a yüklüyorlar.

Cyberpunk’un Witcher’dan çok daha gelişmiş olacağı aklıma geldikçe sabırsızlanıyorum.

Mesela şu ana kadar verilen bilgilere göre Cyberpunkta oyunu tek 1 kurşun bile sıkmadan ikna,pratik zeka vs ile bitirebilmek mümkünmüş. En az 200-300 saat oynanır. Bi paldır küldür oynarım çatışma üstüne çatışma ,savaş üstüne savaş birde oturur full diplomasiyle hiç silah kullanmadan bitiririm. Kim bilir daha ne olasılıklar vardır.

Alıntıları Göster

Anladım, merak ettim ben eskiden oyun oynarken crack yapardık ve en son yüklediğim oynadığım oyunlar gta 4 falan oldu kaldı o zamandan beri oyuna ara verdik merak ettim o zamandan sonra haberlerde görüyorum Steam diye bir şey var artık ve hiç üye olmadım bu oyunu witcher 3 u mesela Steam olmadan PC ye direk kurma olayı var mı yoksa artık sadece Steam dan mı oyun indirip oynayacağız? Geri kaldık teknoloji de cevaplarsan sevinirim.

• Mithrandir. kullanıcısına yanıt

Nerede sadece 16 saat oynanıldığı yazıyor? Göster hadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: elpdrno_046

Nerede sadece 16 saat oynanıldığı yazıyor? Göster hadi.

hocam basın kuruluşlarına oyunlar böyle erkenden verildiğinde tamamını oynatmıyorlar diye biliyorum ben.

• quote:

Anladım, merak ettim ben eskiden oyun oynarken crack yapardık ve en son yüklediğim oynadığım oyunlar gta 4 falan oldu kaldı o zamandan beri oyuna ara verdik merak ettim o zamandan sonra haberlerde görüyorum Steam diye bir şey var artık ve hiç üye olmadım bu oyunu witcher 3 u mesela Steam olmadan PC ye direk kurma olayı var mı yoksa artık sadece Steam dan mı oyun indirip oynayacağız? Geri kaldık teknoloji de cevaplarsan sevinirim.

Alıntıları Göster

Steam oyunların lisanslı olarak satıldığı bir platform. Masaüstü yazılımı var direk ordan satın alıp ,oradan yükleyip çalıştırabiliyorsunuz.

Witcher 3ün korsanı mutlaka vardır ama 15-16 lira için bilgisayarı virüs doldurma riskine,uyumluluk sorunu vs ile uğraşmaya değmez.

Zaten hesap açmak ücretsiz bir hesap açın programı indirip bakın karışık birşey değil zaten.

Oyuna ara verdim becerir miyim diye de düşünmeyin 4 zorluk seviyesi var en kolayda zorluk hikayeyi izleme seviyesinde gibi neredeyse. İlk oynadığımda ikinci seviyede oynamıştım ikincisinde en kolayda. Her türlü keyifli zaten.

• Klise Adam kullanıcısına yanıt

Anladım, bilgilendirdigin için teşekkürler.

Tamamını oynamasalar bile oturup sadece 16 saatini oynamaları olanaksız. Oyunu deneyenler çok daha fazla oynamıştır. Daha bir 1-2 önce bir CDPR çalışanı "175 saat oynadım bitiremedim" dememiş miydi? 200+ bir oyunu sadece 16 saat oynatmaları imkânsız. Ayrıca dediğim gibi hiçbir yerde 16 saat oynatıldığına dair bir açıklama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elpdrno_046 -- 26 Kasım 2020; 0:47:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elpdrno_046

Tamamını oynamasalar bile oturup sadece 16 saatini oynamaları olanaksız. Oyunu deneyenler çok daha fazla oynamıştır. Daha bir 1-2 önce bir CDPR çalışanı "175 saat oynadım bitiremedim" dememiş miydi? 200+ bir oyunu sadece 16 saat oynatmaları imkânsız. Ayrıca dediğim gibi hiçbir yerde 16 saat oynatıldığına dair bir açıklama yok.

hocam eğer bir sürü basın kuruluşu ilk 16 saat harika diyorsa 16 saat oynatmislardir diye düşünüyorum. hani ne olmuş olabilir de 16dan sonra birden kötü olacak? hepsi nasıl aynı anda 16dan sonrasını beğenmeyebilir ki? saçma bence.

Bir sürü basın kuruluşunun 16 saat ile ilgili değerlendirme yaptığı nereden çıktı, kaynağın var mı? Orada sadece "ilk 16 saat beğenildi" yazıyor, kaç basın kuruluşun ya da hangi basın kuruluşunun bu değerlendirmeyi yaptığı belirtilmemiş.

Ayrıca "oyunda hala hatalar bulunuyor, ertelenmesi iyi olmuş" ve "gizlilik sırasında yapay zeka kötü" gibi değerlendirmeler niye gözardı ediliyor?

Üstelik bir değerlendirmede "şehir canlı gibi" demişler, son oynanış videolarında şehrin PS5 ve Xbox Series X'te bile ne kadar cansız olduğunu ve doğru dürüst NPC bulunmadığını gördük. Bu yüzden bu değerlendirmeler bana samimi veya gerçek gelmiyor. Zaten bunların hangi basın kuruluşlarının değerlendirmesi olduğu da belirtilmemiş. Oyunu satın alsınlar diye insanları heyecanlandırmaya çalışıyorlar o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elpdrno_046 -- 26 Kasım 2020; 1:30:25 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.