Şimdi Ara

Cyberpunk 2077'den ilk yorumlar geldi: 'Olağanüstü bir oyun' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
6.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamam PS4 oyunlarını PS5'te oynayabiliriz bu doğru bu cepte. Bir de şu anda yeni konsollara geçiş dönemindeyiz. Haliyle oyunlar her iki konsola da grafik kalitesi farkıyla çıkabiliyor. Ama bazı oyun firmaları bunları ayrı sürümler olarak satıyor. Örneğin Spider-Man Miles Morales. Hem PS4 hem PS5 sürümü var ancak bunları her iki konsolda da oynayacaksan ayrı ayrı satın alman gerekiyor. (Veya her ikisinde de max kalitede oynayabileceğin pahalı paket sürümleri olabilir) Ya da PS4 sürümünü alacaksın PS4 grafikleriyle PS5'te de oynayabileceksin. Ama konu bu değil. Bir de Cyberpunk 2077 ya da AC Valhalla gibi hem yeni nesil hem de eski nesil konsola çıkan oyunlar var ki bunlarda bu sürüm farklarında ek bir ücret istenmiyor. AC Valhalla böyle çıktı ama Cyberpunk böyle çıkamadı. Çünkü birçok platforma geliştirme yaptıkları ve pandemi sürecinin işi yavaşlatması sebepleriyle yeni nesil konsollarda optimizasyon sorunu olmasın diye bu ücretsiz yükseltme sürümlerini ertelediler. Yani PS5 ve PS4 sürümleri ayrı, ben bunlara ayrı ayrı para vereceğim diye bir şey yok. Fakat çoğu oyunda iyi grafik farkı görmek için maalesef bu ayrı gayrı satın alma muhabbeti olacak. CDProjekt bu konuda oldukça oyuncu dostu. Adamler teee eski nesil Witcher 3 oyununa sahipsen bunun ücretsiz olarak yeni nesilde yükseltmesini verecekler. Böyle bir kıyağı çoğu oyun firması yapmaz. Yaparsa da ya ücret ister ya da oyun online oynanan ve firmayı ticari olarak besleyen bir yapıdadır o şekilde yükseltme verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 23 Kasım 2020; 2:32:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "Oyun inanılmaz derecede ayrıntılı ve şehir gerçekten yaşıyor gibi hissettiriyor" bin kere duydum bunu başka oyunlarda hiç biride yapamadı.

• Gta falan olacak diyenler var , emin olun mümkün değil...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Red Dead Redemption 2 çıkmamış olsaydı, bu oyun hakkında hiç tedirgin olmazdım. Oynadığım en iyi oyunun Witcher 3 olduğunu düşünürsek nasılsa mutlu eder diye düşünürdüm.

Fakat RDR2 öyle bir oyunki Witcher 3 ün bile hataları olduğunu oynadıkta sonra anlıyorsunuz. O kadar dolu bir harita ve kendisini hiç tekrar etmeyen bir oyun hiç görmemiştim.

• "Şehirde istediğiniz zaman yapacak bir şey bulabiliyorsunuz ancak yan hikayenin de yan hikayesi sayılabilecek görevler, bir süre sonra tekrar ediyor gibi hissettiriyor." Bu yorum biraz ürküttü, hatalar vs. giderilir de oyun kendini inşallah hiç tekrar etmez.
  • Gta kült bir oyun değildir kült ün kelime anlamına bakmanızı tavsiye ederim. Gta popüler kültür ürününüdür kült ise tamamen farklı bir konu

• balon başka bir şey değil ve bir üsrü çıplak kadın karakterlerle dolu boş beleş bir oyun...

• Arkadaşlar oyun olabilecek en gerçekçi ayrıntılarla çıkması için 2077 yılına ertelenmiş.

Kesin haber yayalım. :)

• Biri Fitgirl mü dedi?  

• Oyun çıkıyor , maalesef yeni nesil kartlar satın alınamıyor uçuk fiyat stok sıkıntısı karaborsa hiç böyle bir dönem görmemiştim

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

Knk galiba oyun çıktı sen oynadın ama bizim haberimiz yok

• Ekstra keyif katarım. Yorumlar için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • böyle beklenti yükseltmeleri, hata bence

• İlk saatleri bu kadar olumluysa yüzlerce saat oynayınca ya hastası ya da aşığı oluruz

• Bende de olsa araba sürmek keyifli olurdu ama başka kişi binemezdi çünkü vergilerle tıka basa dolardı oyun o kadar pahalı olacak ki yurt dışında 5 dolarsa bizde 400 500 tlle tabikide yani ben ps 5 oyunlarından bahsediyorum yani pcde daha az olur300 TL falan

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Are you sure Man ha

• Oyun bir GTA olmayacak. Oyun çük güzel bir açık dünya RPG olacak. Ülkede GTA bekleyenler oyunu alıp sövecekler ve kapatacaklar. Malum ülkemizdeki oyuncu kültürü belli.

• Keanu Reeves var tabi kötümü olcak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

La başlayacağım bu oyuna da haaa, niye bu oyunu bu kadar büyüttüler anlamıyorum haa.
    Büyütülcek bi oyun gayette. Düşünsene şöyle bi evrende yaşadığını kaldırımlar tabelalar şehir binaları yapılaşma girdiğin ortamlar hep ledli ışıklı mışıklı. Gözünü nereye çevirsen büyüleyicilik görüyosun. Ah ah şu oyunun içine dalsam efsane olurdu. Amerika 2077 de böyle bi atmosfere sahip olur ama biz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Red Dead Redemption 2 çıkmamış olsaydı, bu oyun hakkında hiç tedirgin olmazdım. Oynadığım en iyi oyunun Witcher 3 olduğunu düşünürsek nasılsa mutlu eder diye düşünürdüm.

Fakat RDR2 öyle bir oyunki Witcher 3 ün bile hataları olduğunu oynadıkta sonra anlıyorsunuz. O kadar dolu bir harita ve kendisini hiç tekrar etmeyen bir oyun hiç görmemiştim.

• "Şehirde istediğiniz zaman yapacak bir şey bulabiliyorsunuz ancak yan hikayenin de yan hikayesi sayılabilecek görevler, bir süre sonra tekrar ediyor gibi hissettiriyor." Bu yorum biraz ürküttü, hatalar vs. giderilir de oyun kendini inşallah hiç tekrar etmez.

RDR2 de de yan görevler ve rastgele olaylar bir yerden sonra tekrar ediyor  

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Büyütülcek bi oyun gayette. Düşünsene şöyle bi evrende yaşadığını kaldırımlar tabelalar şehir binaları yapılaşma girdiğin ortamlar hep ledli ışıklı mışıklı. Gözünü nereye çevirsen büyüleyicilik görüyosun. Ah ah şu oyunun içine dalsam efsane olurdu. Amerika 2077 de böyle bi atmosfere sahip olur ama biz...

Alıntıları Göster

Bu oyunda yanlış bilmiyorsam ilk zamanlar okumuştum ray tracing denilen olayın bu oyun üzerinde en çok kullanılmış olması diye biliyorum tabi yanlışsam düzeltirsiniz. Ama o vakitten sonra bu oyun ya ertelendi ya gecikti ya iptal edildi haberleri yapıldı ya sorun çıktı denildi ya şu oldu bu oldu diye her gün bununla ilgili haber okuyoruz. Oyun o yüzden bir türlü çıkamadığı için sürekli yokuşa vurma üzerine senaryoya gitmeye başladı. Bu yüzden bende bu şekilde dile getirdim.

Aksi hal de bende ilk gördüğümde beğendim hatta evimde steel series qck prism en pahalı olan mouse pad i var sırf RGB olayının ahengi için aldım artı steel series rical 300 var 2018 2019 un mousesi seçildi ve de ve evime mutfağıma RGB LED şerit aydınlatma sistemi kurdum benimde hoşuma giden şeyler renklerin dönüşü artı arabam olsa arkasına bile RGB sistem kurmak isterim internette bir sürü video var bunlarla ilgili. Ve oyun oynayan biri değilim yazılım ile uğraşıyorum kod yazarken o RGB olayı bile adama ilham veriyor. Rahatsız olduğum bir şey değil ama bu oyun için son zamanlarda alakalı alakasız çok gündem yapılıyor sadece DH için değil tüm internet aleminde.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.