Şimdi Ara

Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
966
Cevap
7
Favori
35.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum Owner Clubu açmışsın hiç davette etmiyorsun

Yakında 750D ile buralarda yerimizi almak dileğiyle eski bir 800D kullanıcısı olarak gerçekten güzel kasaydı fakat bi o kadarda hantaldı diye not düşeyim
  • Ben de yakında 500R'dan 750D'ye geçiş yapmayı planlıyorum çok beğendim 705D modelini ve yurtdışı çıkış fiyatıda oldukça uygun umarım iyi bir fiyattan giriş yapar.
  • zhee kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma, seni unutmuşum :)

750D bir çıksın, incelemeler gelsin. Kısmetse bir tane alırız :)
  • Guzel düşünmüşsun hocam zahmet olmazsa eklermisiniz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metal_my666 kullanıcısına yanıt
    Eklemez miyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Eklemez miyim :)

Teşekkür ederim ustadim. Eski 800d kullanıcısi olarak. 800d ayri bi guzel 900d baska bi guzel. Herkese nasip olur ins. Kullanici arkadaslardan farklı kablo saklama gibi ipuçları paylasirlarsa daha guzel olur.;)

750d ne kisa zamanda kavusursun ins.:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu ben açacaktım

------------------

Konuya en büyük desteği bu link ile ben veriyorum :

http://www.youtube.com/user/TastyPCTV?feature=watch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 27 Ekim 2013; 8:39:21 >
  • @Patronage

Yazdığınız artı eksiler bölümüne ekleme yapmak isterim;

Eksiler

Kasanın güç kaynağı bölümünü üst le ayıran bir yüzey gerekliydi kasaya bakınca güç kaynağının bulunduğu yereler görünüyor ve genelde orda kablolar geziyor kapatılması gerekirdi diye düşünüyorum. şöyle bir mod düşüncem var fakat ölçü v.s hiçbir fikrim yok :)

Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club]

Dediğiniz gibi ekran kartı vidaları çok iyi olmamış konumu tornavida girmiyor kasa içinden çıkan bir aparatla yapmak gerekli.

Aklımda kalan kasanın üst kısmını sökerken bayağı zorlandığımı söyleyebilirim ya tam nasıl söküleceğiniz beceremedim yada zordu gerçekten

Artılara gelirsek; söylediklerinize ek olarak

Yan kapak çıkarıp takma çok konforlu,

HDD yuvaları hariç diğer malzeme kalitesi çok üst düzey.

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Custom sıvı soğutma parçalar ek dan ağırlıklı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serverkesili -- 27 Ekim 2013; 19:53:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet dediğiniz mantıklı alt bölümü gizlemek için siyah parlak bir pleksi tarzı bir parça koymaları iyi olurdu :)

İdarelik bir kaç görsel daha çok işim var )

Tüp şeklinde su tankı alınıp Su tankı kasa içine taşınacak
    DVD rom ile alakamı kesmem lazım kasanın görüntüsünü bozuyor
    iyi bir hortum düzeni oluşturmam gerekiyor
    Ekran kartı alıp gpuyuda soğutmaya dahil etmem lazım
    İyi bir ışıklandırma yapmam gerekiyor :)

Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club]  Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club]  Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 27 Ekim 2013; 13:26:01 >

• Henüz yapım aşamasındayım. Sistem %90 tamamlandın. Sırada akrilik tüplerin yerleşimi kaldı. Bu çalışma sonrası PSU üzerine siyah bir pleksi konumlandıracağım. Bunun için akrilik tüplerin geçeceği yerleri tespit etmem gerekiyor.
    Bir iki görsel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serverkesili -- 28 Ekim 2013; 11:25:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

evet dediğiniz mantıklı alt bölümü gizlemek için siyah parlak bir pleksi tarzı bir parça koymaları iyi olurdu :)

İdarelik bir kaç görsel daha çok işim var )

Tüp şeklinde su tankı alınıp Su tankı kasa içine taşınacak
    DVD rom ile alakamı kesmem lazım kasanın görüntüsünü bozuyor
    iyi bir hortum düzeni oluşturmam gerekiyor
    Ekran kartı alıp gpuyuda soğutmaya dahil etmem lazım
    İyi bir ışıklandırma yapmam gerekiyor :)

Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club]  Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club]  Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club]

hocam bişey sorucam bende 900d aldım bantlar çok güçlüydü sizdede oylemiydi ön paneldeki corsair yazısı yapıştırdıkları o guclu jeletınle cıktı bıde ustune 2 bant atmışlar kapak çıkıyor dıye , ayrıca jeletın yan kısımlardakı boyayıda soktu .s sıkıntı yasadınızmı ? (on panelın yan kenarı toplamda 5 cm falan ınce ama göze batıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho53 -- 28 Ekim 2013; 12:30:56 >

• Evet bantlar çok güçlüydü ama ben sorunsuz çıkardım öyle boya sökülme olayı vs yaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

Evet bantlar çok güçlüydü ama ben sorunsuz çıkardım öyle boya sökülme olayı vs yaşamadım

.s teşekkürler tek talihli benim

@serverkesili , neden af serisi fan tercih ettiniz ? radiator kac mm ? sp120 düşünüyorum ben radyatörler içinde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho53 -- 28 Ekim 2013; 12:47:02 >
  • Psycho53 P kullanıcısına yanıt
    Bantlary hızlı falan mı çektiniz, bu arada sizi de ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 28 Ekim 2013; 16:33:01 >
  • olur , hayır milim milim çektiğim halde.. şans nediyelim dijitaltrend i beklliyorum corsaire bildiricek durumu corsair ne karar verırse yan kapaktada arızası var değiştirirler umarım sadece yan kapaktakı arızası ıcın ıade edebılırdım sıstemı kurmasaydım
  • Arkadaşlar bende yakında 900 D alıcam, Birkaç arakdaşa danışıp fikirlerini aldım, burayada sorayım belki farklı görüş çıkar diye. Aldıktan sonra geri dönüşü olmayacak.

h110 alıcam, h110 nun fanlarını cıkarıp NOCTUA NF-A14 FLX kullanıcam push/pull yapıcam ( 5 adet alıcam 2 tanesı h110 ıcın 3 tanesı kasanın tepesı için )

kasanın ön kısmındakı 3 fanı degısıp corsaır sp serisi performans 12 cm lık fanmı takayım yoksa sp quite serisi mi takayım ona tam karar veremedım sizce?

egzos 14 cm oldugu ıcın mecbur corsaır quite serisi fan takıcam.

alt yan kısımlar ıcınde performansmı yoksa quıtemı takayım?
  • Arkadaslar 750D kullanan var mi? Aerocool Xpredator satip 750D almayi düsünüyorum. H100i push/pull takmasi dert ama 750D ile problem olmayacagini düsünüyorum. Ayrica cok daha kullanisli ve kaliteli duruyor Ne dersiniz? Deger mi masrafa?
  • @Patronage

Güzel bulmuşsunuz eksikleri hocam ekliyecek bir şey bulamadım bu sefer

Ama DVD kesinlikle ama kesinlikle çıkarın çok kötü görünüm oluyor. Devamını bekliyoruz ;)

@serverkesili

Güzel olmuş hocam hakkını vermişşin kasanın :)

Eger psu üstüne o pleksi yaptırısanız ölçüleri tam tutturabilirseniz bende satın almak isterim.

@Psycho53

Kasanın görüntüsüne kötü etki eder acaba sadece ön panel satılmıyor mu corsair sitesine bakma lazım mutlaka vardır. Umarım değişim yapılır.

• sağolun , ama kullancı hatası olmadığı ıcın para vermek ıstemıyorum ıgrenc bır goruntu jelletının cogunu kestım gerı yapıstırdım jeletınle duruyor orda o yazı . pleksiı bulunan panel açılmıyor geldıgındede oyleydı degısım umuyorum ınsallah parçaları degıstırselerde olur aslında ama degıstırsınler yanı mağdur olmaktansa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho53 -- 29 Ekim 2013; 15:41:18 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.