Şimdi Ara

Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
966
Cevap
7
Favori
35.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sleeve lerini çok beğendim. Sanırım ben en amatörce yapmışım bu işi... İlk yapıyor olmamdandır herhalde... Sen bu sleevelerı yurtdışından mı aldın kendin mi yaptın??
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

Bu iş gerçekten çok zaman isteyen pahalı bir hobi... Bahsettiğin şekliyle tamamen sıfırdan sıvı soğutma sana ne kadara maloldu??

Benimki su anda 1000i gecti evdeki toplam malzemeleri saysam iyice ucuk bir rakam cikar. Eski rakorlarimi falan satmiyorum artik hep lazim oluyor diye. Nasil olduysa evde herseyden 2 tane oldu neredeyse tek cpu blok tek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu sleeve lerini çok beğendim. Sanırım ben en amatörce yapmışım bu işi... İlk yapıyor olmamdandır herhalde... Sen bu sleevelerı yurtdışından mı aldın kendin mi yaptın??

Yurtdışı almıştım önceden,kendim uğraşamadım.Ama şu an inventusta beyaz gen 2 sleeve kablo var haberiniz olsun.
  • Hangi siteden aldın? Ben resimdekini malzemesi de bir kısmı benden olmak üzere yaptırdım ve 170 tl ye maloldu... Çok pahalıya ve berbat oldu. Şuan farkediyorum... Ben de kendim uğraşamayacam sanırım... Sen elindekileri ne kadara malettin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

quote:

Bu iş gerçekten çok zaman isteyen pahalı bir hobi... Bahsettiğin şekliyle tamamen sıfırdan sıvı soğutma sana ne kadara maloldu??

Benimki su anda 1000i gecti evdeki toplam malzemeleri saysam iyice ucuk bir rakam cikar. Eski rakorlarimi falan satmiyorum artik hep lazim oluyor diye. Nasil olduysa evde herseyden 2 tane oldu neredeyse tek cpu blok tek

Sanırım öyle oluyor yaa... Zamanla birikiyor. Benim evde halı konan yer komple PC malzemesi doldu bile. Artık evde kavga çıkıyor garaja mı konacak evde mi kalacak bu kutular diye...

• specialtech.co.uk den almıştım bendekiler tx/hx tam uyumlu olanlardan,aldığım zaman gen2 ler yoktu.160-170 civarı maliyeti vardı.Ayrıyettende tabi 24-pin kabloya da 50 tl verdik.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

quote:

Sanırım öyle oluyor yaa... Zamanla birikiyor. Benim evde halı konan yer komple PC malzemesi doldu bile. Artık evde kavga çıkıyor garaja mı konacak evde mi kalacak bu kutular diye...

1 kutuphane 2 kisilik yatagin full alti ve bir suru çekmece gecen gun 2 poset kutu attim bu hale geldi ama eski parcalarsa cok var. Zamaninda elden cikartmayinca atilmiyorda dogaya zararli diye. Kaliyor evde eski parcalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Barış

specialtech.co.uk den almıştım bendekiler tx/hx tam uyumlu olanlardan,aldığım zaman gen2 ler yoktu.160-170 civarı maliyeti vardı.Ayrıyettende tabi 24-pin kabloya da 50 tl verdik.

Bende de corsair TX850 var. Ama moduler değil işte. Bu yüzden de teker teker yapılmalıydı ve yaptırdım. O zaman da böyle birşey çıktı ortaya. Satsan satılmaz atsan atılmaz :D Herhalde evde süs diye durur. Oysa yaptıralım daha yeniydi
  • Dostum ben 800D'yi satalı aylar oldu fakat 750D ona göre çok daha kullanışlı bir kasa kesinlikle 800D'ye bakma o boyutlarda alıcaksan zaten git direk 900D al bitsin gitsin olay

Sleeve için çok para harcamıssınwww.moddiy.com buradan psuya özel kablo yaptırabilirsin ben Seasonic Platinum için çift renkli makaronsuz komple set kargo dahil 250 TL'ye yaptırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhee

Dostum ben 800D'yi satalı aylar oldu fakat 750D ona göre çok daha kullanışlı bir kasa kesinlikle 800D'ye bakma o boyutlarda alıcaksan zaten git direk 900D al bitsin gitsin olay

Sleeve için çok para harcamıssınwww.moddiy.com buradan psuya özel kablo yaptırabilirsin ben Seasonic Platinum için çift renkli makaronsuz komple set kargo dahil 250 TL'ye yaptırdım.

Benimki gerçekten biraz öyle oldu... Hep bu msi ın sarı renkleri beni kendine aşık etti. Bi başladık sarı diye patladı gitti.... Neyse ahdım var.Ben inşallah bu işi profesyonel anlamda gerçekten yapacağım. Kafaya koydum. Şuan biraz daha bilgi toplamam lazım.Çünkü bu işlerde tecrübe çok önemli. Kasayı alırken bu sıvı soğutma işini çok bilmiyordum. Senden aldığım Ramleri kullanmayı bile yeni öğrendim düşün... Bu zamana kadar 1333 mhz ile kullanıyordum. Şimdi 2133 :). Zaman hocam. Zamanla olur inşallah...
    Askerlik olmasa bir dakka durmam kasa psu herşeyi sıfırdan alıp kurarım. Ama Nisan'da 5 ay askerlik... Ben gelene kadar 2 Nesil ekran kartı anakart değişir valla :)

• Peki ustalar size bir soru soracağım... Ben Corsair ram lere sahibim. Ayrıca Corsairin kasayı almayı düşünüyorum. Yalnız bir sorum var. Güç kaynağını da AX860i alıp güzel bir sleeve kit alıp değişikli kullanmak istiyorum. Bu kasanın fanlarını veya Corsair a ait herşeyi kontrol edebilmeye imkan veren CORSAİR LİNK kitini de aldığımız kasanın içinde bulabiliyor muyuz. Çok önceden bir konu da açyım cevap alamadım. Ayıryeten satılan birşey herhalde.. Yazılımla kasandaki herşeyi takip etmeye imkan veriyor. Mesela bendeki ramlerin ışığını bile değiştirebiliyormuş bu zımbırtı. Ama nedense hiçbiryerde yok... Kasa alan arkadaşlar hangi modellerde bu alet kutuda çıkıyor? Bizi biraz bilgilendirirse sevinirim...

Edit:http://www.youtube.com/watch?v=64d88cGYAoo

Bu verdiğim linkteki videoda küçücük bir aparattan bahsediliyor. Tam olarak bu şeyi kastediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorukMactoo -- 29 Kasım 2013; 17:48:36 >

• Selamlar,

Ürünü ayrıca almanız gerekiyor ancak Türkiye'de satışta değil. AX860i'nin Link özelliği ile hem güç kaynağını hem de kasa içindeki bileşenleri takip/kontrol edebilirsiniz. Yani opsiyonel Link'i almanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

Ürünü ayrıca almanız gerekiyor ancak Türkiye'de satışta değil. AX860i'nin Link özelliği ile hem güç kaynağını hem de kasa içindeki bileşenleri takip/kontrol edebilirsiniz. Yani opsiyonel Link'i almanıza gerek yok.

Nasil okuyor o is yani ya. Mesela bendeki ramlarin isiklandirmasini sadeve link kitine baglanan kablo ile degisebiliyorum sankyorum. Link programi ile fanlari ayarlayabiliyorum. O bir gercek. Suanda bile yapabilyorum. Ama mesele sadece fan degil ki. İsiklandirma gorsellik vs kontrolu? Satan birini bulamaz miyiz

• AX860i üzerindeki Link kontrolcüsü, belleklerdeki ışıkları değiştiremiyor. Fan ve sıcaklık takibi, fan kontrolü, güç kaynağı takibi gibi özellikleri mevcut.
  • 900D kullanıcısıyım vakit bulamadığımdan kasayı fazla düzenleme yapamıyorum ilk işim fırsat bulunca kablo sleve işini halletmek Tüp şeklinde su tankı alıp su tankını kasa içine taşımam gerekiyor hortum düzeni oluşturmalıyım Öndeki radyatörü yan alt bölmeye almalıyım ışıklandırma yeterli 14cmlik egzoz fan biraz ses yapıyor onu değiştirmem gerek ekran kartını amca oğluna sattım şuanlık (2ay süresince bende olacak o yüzden yeni bir ekran kartı alıp gpu bloğu almalıyım :) pfff uzun iş :)

Işıklandırmayı bu gün hallettim bir kaç farklı renkte görsel

Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club]

• Selamlar,

Hortumlar silikon sanırım, çok saydam değiller. Onları da değiştirecek misiniz?
  • tech guru kullanıcısına yanıt
    Evet hortumlarda değişecek :)
  • şu 750d hakkında hala bı gelısme yokmu ?
  • Bir şey sormadan önce konu çok güzel yararlı bir konu biraz daha düzenlenme yapılırsa çok daha iyi olur. Sorum şu 750D ne zaman Türkiye'ye gelecek ve 750D ile H110 kullanabilir miyim ayrıca ben H110'u fanlarını AF120 ile değiştirip 2 katına çıkarmak istiyorum böyle bir şansım var mı yani 2 altta olacak 2 üstte olacak.
  • Klubünüz hayırlı olsun!

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.