Şimdi Ara

Clio III sahipleri ve sevenleri bilgi paylaşım platformu (530. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.465
Cevap
47
Favori
929.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya yeni far kettim cilo 3 ümün arka sis lambasının sağ tarafının ışığı yanmıyor yani alt tarafta kırmızı olan lamba bunu ben kendim halledebilir-miyim eğer yapılabilirse anlatabilir-mi siniz araçta garanti falan yok model 2010 clio 3 hb saygılar şimdiden teşekkür ederim...
    Not:Resim alıntıdır yani benim değil lambanın yerini görebilirsiniz....
    http://rs3.araba.com/2014/07/09/dfa96ba41d630ce685c918ed428faae3.jpg
  • Edit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmxksk -- 8 Eylül 2014; 0:32:48 >
  • brokenwings kullanıcısına yanıt
    Hocam arka sağda sis farı yok zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leki L kullanıcısına yanıt
    hocam resim attım arka tarafta alta kırmızı lamba var alta baktınız mı oraya o lamba yanmıyor sağ taraftaki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

ya yeni far kettim cilo 3 ümün arka sis lambasının sağ tarafının ışığı yanmıyor yani alt tarafta kırmızı olan lamba bunu ben kendim halledebilir-miyim eğer yapılabilirse anlatabilir-mi siniz araçta garanti falan yok model 2010 clio 3 hb saygılar şimdiden teşekkür ederim...

aynı sorun bende de var fakat çok üstüne düşmedim müsait bi zamanda ilgilenmeyi düşünüyordum. muhtelemen değiştirilmesi pekde zor değil arka stop u çokartıp ampülü yerine oturtucaz. bence stop bölümü kendi başına söküp sökemeyeceğine bir bak sökebilirsen zaten işin büyük bölümü hallolmoş demektir :) yalnız benim sol ön sis farıda yanımoyor onu değiştirmek daha zor sanırım.

not: arka sis i kendim yaparsan deneyimini burda paylaş mutlaka ben ve diğer arkadaşlar için klavuz olur en azından..

• quote:

Orijinalden alıntı: by_mysterious

quote:

Orijinalden alıntı: brokenwings

ya yeni far kettim cilo 3 ümün arka sis lambasının sağ tarafının ışığı yanmıyor yani alt tarafta kırmızı olan lamba bunu ben kendim halledebilir-miyim eğer yapılabilirse anlatabilir-mi siniz araçta garanti falan yok model 2010 clio 3 hb saygılar şimdiden teşekkür ederim...

aynı sorun bende de var fakat çok üstüne düşmedim müsait bi zamanda ilgilenmeyi düşünüyordum. muhtelemen değiştirilmesi pekde zor değil arka stop u çokartıp ampülü yerine oturtucaz. bence stop bölümü kendi başına söküp sökemeyeceğine bir bak sökebilirsen zaten işin büyük bölümü hallolmoş demektir :) yalnız benim sol ön sis farıda yanımoyor onu değiştirmek daha zor sanırım.

not: arka sis i kendim yaparsan deneyimini burda paylaş mutlaka ben ve diğer arkadaşlar için klavuz olur en azından..

tamam hocam bir deneyeyim o zaman teşekkürler..

• Arkadaslar 2 ay önce aldığım clio3 hb expression ile yeni üye olarak aranıza katildim ve soru sormadan cevap vermek kısmetmiş arka sis lambasının teki yanmıyor dyen arkadaslar avrupa standardı gereği araçların arka sis lambaları tek üretiliyor.zaten sag arka alttaki sis sadece goruntuyu eşlemek için konmuş içinde ampul bile yok.ama bende bu konuda takıntılı oldugum için aynı eski corsama yaptırdıgım gibi sanayide elektrikçiye söktürüp bi duy+ampul oturtup paralel kabloyla sol sisten elektrik çekerek sisleri çiftledim ve gayet de hoş durmaya başladı bilginize.

• Bizim Clio'ların arka koltukların oraya bir tavan lambası koymayı çok görmüş monşerler..
    Bu arka taraftaki koltukları aydınlatmayı nasıl yaparız fazla zorlamadan..
    Çocuk koltuğuna çocuğu oturtmak kemeri bağlamak bile iflahını kesiyor adamın karanlıkta...

Buna bi çözüm bulabilen var mı ?
  • BIXI MAN kullanıcısına yanıt
    Ben her iki tarafa broadway tavan lambası taktım, kapılara da bağlı, kendi anahtarına da.
    Ön lambadan kılavuzla üçer tane kablo çektim arka kapı üstlerine.
    Koltukların altına da bagaj lambasindan hat çekerek anahtarsiz lamba döşedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Bizim Clio'ların arka koltukların oraya bir tavan lambası koymayı çok görmüş monşerler..
    Bu arka taraftaki koltukları aydınlatmayı nasıl yaparız fazla zorlamadan..
    Çocuk koltuğuna çocuğu oturtmak kemeri bağlamak bile iflahını kesiyor adamın karanlıkta...

Buna bi çözüm bulabilen var mı ?

Portatif pilli çubuk şeklinde led lambalar var. Açma kapama sıkıntı olmayacaksa bunlardan kullanabilirsiniz.
  • arkadaşlar 60.000 bakım zamanı geldi. Garanti zaten bitti dizel Serviste mi yaptırayım yoksa dışarıda mı? İstanbulda tavsiye edebileceğiniz ucuz yetkili servis varmı varsa adı nedir? Birde yakın zamanda yaptıran arkadaşlar var ise ne kadara yaptırdılar? Bosh servis falan var yaptıran arkadaşlar varsa memnun musunuz? Teşekkürler
  • si_minor kullanıcısına yanıt
    Bence çok yakıyor ben 20 kuruşu pek geçmiyorum.

Tabi şehir içi trafiğinden kastın ne? Maslakta akşam iş çıkışı trafiğinde levente gelmeye çalışıyorsan 25 kuruşda iyi bir rakam.

Ama ben her gün kartal - kocaeli/körfez yapıyorum 130-135 km de 5 litre tüketiyorum. Ortalama tüketim 3,7 - 4 LT arasında değişiyor.

Kartal da pendkikte tuzlada trafiğe dilovasında rampada kırmızıya ve körfezde eve çıkarken 3-4 km bozuk ve dar ara sokaklara takılıyorum.
  • arkadaşlar dizel kullanıcılarına bi şey sormak istiyorum..

genellikle aracı ilk çalıştırdığımda rolantideyken özellikle araç dışına çıktığımda inceden bir mazot kokusu alıyorum. fakat normal sürüşte pek koku falan gelmiyor yada araba normal ısındıktan sonra diyeyim. yani arada bir hafif mazot kokusu gelmesi normal mi ? yoksa bir kaç - göçek durumu söz konusu olabilir mi ?
  • Arkadaşlar 2009 faz 1 1.5 dci 65 hp araca sahibim araçtan memnunum ama motor sanki biraz gürültülü ve çok çabuk devirlenip vites istiyor 5. vites 3000 devirde hızım 120 oluyor sizce normalmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 404NotFounD

Arkadaşlar 2009 faz 1 1.5 dci 65 hp araca sahibim araçtan memnunum ama motor sanki biraz gürültülü ve çok çabuk devirlenip vites istiyor 5. vites 3000 devirde hızım 120 oluyor sizce normalmidir?

normaldir çünkü aracın sesinden anladığım kadarı ile 1750 devir gibi turboya giriyor 3000 devire yakın performans düşüyor.

bu arada benim kullandığım 80 hp olanı ama 65 hp babamda var.

araç belli bir devir arasında yüksek performans gösteriyor sonra tıkanıyor zaten.

ama şunu belirteyim 65 hp ile 80 hp arasında ciddi bir performans farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Edit...

Arkadaşlar fiyat için önerisi olan yokmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmxksk -- 8 Eylül 2014; 0:33:25 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba izmirdeyim aracımı satışa vericem ama sizce uygun fiyatı ederi nedir ?

2007 Clio 3 1.5 Dci dynamiq + konfor paket
    6 hava yastığı // Mercekli viraj adınlatmalı farlar // sis lambası // çelik jant // cd/mp3 çalar + 6 hoparlör vs...
    Rengi dynamiq kırmızısı
    80 hp olan modeli
    Çok şükür Kaza, boya, çizik değişen hiç bişi yok
    135.000 km

Sahibindende zaten donanımlar tamamen sallama authentiq olanına en full yazanda var hurdası çıkmış takla atmışa dünya para isteyende var. Aracımın benzeri 23-25 arası yazılmış genelde ne ben üzüleyim ne karşı taraf üzülsün ederi nedir ? kaçtan satmalıyım

aynısı bende de var. km'si 61000

ben satsam en az 26000 yazarım.

sizde ona göre yazın bir fiyat.

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba izmirdeyim aracımı satışa vericem ama sizce uygun fiyatı ederi nedir ?

2007 Clio 3 1.5 Dci dynamiq + konfor paket
    6 hava yastığı // Mercekli viraj adınlatmalı farlar // sis lambası // çelik jant // cd/mp3 çalar + 6 hoparlör vs...
    Rengi dynamiq kırmızısı
    80 hp olan modeli
    Çok şükür Kaza, boya, çizik değişen hiç bişi yok
    135.000 km

Sahibindende zaten donanımlar tamamen sallama authentiq olanına en full yazanda var hurdası çıkmış takla atmışa dünya para isteyende var. Aracımın benzeri 23-25 arası yazılmış genelde ne ben üzüleyim ne karşı taraf üzülsün ederi nedir ? kaçtan satmalıyım

yakın zamanda yaklaşık 1 ay önce uzun araştırmalar sonucu 1,5 dci - 2008 extreme modelini aldım. 140 bin km de, değişeni yok arka tarafta bir kaç boyalı parça var.

senin arabanın ederi ortalama 23. bin derim, o gördüğün ilanlarda 25 bin yazan insanlar araç başında 22 bin lere düşüyorlar fiyatı, düşmeyenlerse aylarca satamıyor arabasını.. eğer 23 bine satacaksanda en az 24 bin fiyat vermelisin, 23,500 e vermeye bak derim.

tabi arabanda artı olacak şeyler varsa ona göre fiyatın üzerine 500-1000 tl daha ekle tabi..

Not: lochness01 isimli arkadaşın km si baya düşük 26 bin demesi normal.

• yanlışlıkla 2 kere atılan mesaj altda
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-sahibinden-bosuna-sifirini-almayin...kacmazzzzzzzzz-19560r15-175529486/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtasova -- 15 Ağustos 2014; 13:37:06 >
  • Sattığım Clio 3 aracıma ait olan mükemmel temizlikteki kış lastiklerini satıyorum arkadaşşlar;
    Forum dan alacak olanlara ciddi indirim yapabilirim

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-sahibinden-bosuna-sifirini-almayin...kacmazzzzzzzzz-19560r15-175529486/detay/
  • 
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.