Şimdi Ara

CHERY TİGGO 3 YORUM (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
359
Cevap
2
Favori
372.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Little F.K

Ya bir mesajdada gönül şunu isterdi, para buna yetti demeyin ya.

Beğendik aldık diyin. Buraya konu açıyorsunuz, ınsanlar eleştirince ya sosyo-ekonomik yada fevri yorumlarla karşılık veriyorsunuz.Hemen para yoktu bunu aldık muhabbetıne gelıyorsunuz, yada krediyle araba almaktan iyidir muhabbetı.

İşinize gelmeyen konulara (ncap ) gibi, reklam diyorsunuz. Bütün dünya enayi, bütün markalar boş beleş, ama bir tek chery dünya markası, ncap'te reklamını yapamıyor???

Herkes yorum yapmakta özgürdür, ısteyen teneke der, isteyen tank gibi der, şahsınıza bu arabayı almanıza dair, hakaret, küfür yada kötü söz var mı ? Yok. O zaman bu kadar hararetli bir savunma niye.

Araç almışsınız, yaptığınızı işin doğruluğuna inanmışsınız, herkeste doğru olduğuna inansın istiyorsunuz. Ama böyle bir dünya yok malesef. Bugün c180 alsanız, iç malzeme kalitesi düşük, niye 3 serisi almadın diyende çıkar. Bu gayet normal bir durum.

Bence eleştirilere biraz daha açık olun, o zaman kendiniz de göreceksiniz, eleştirlerin dozunun nasıl ayarlandığını.

Artık ne diyim ben size sizin dediğinizin bu arabada klima var diyolar ama yok demekden farksız bişey değil lütfen biraz daha gerçekçi eleştiriler yapalım...

• quote:

Orjinalden alıntı: kal_sau

quote:

Orjinalden alıntı: Alper145

quote:

Beğendik aldık diyin. Buraya konu açıyorsunuz, ınsanlar eleştirince ya sosyo-ekonomik yada fevri yorumlarla karşılık veriyorsunuz.Hemen para yoktu bunu aldık muhabbetıne gelıyorsunuz, yada krediyle araba almaktan iyidir muhabbetı.

İşinize gelmeyen konulara (ncap ) gibi, reklam diyorsunuz. Bütün dünya enayi, bütün markalar boş beleş, ama bir tek chery dünya markası, ncap'te reklamını yapamıyor???

Herkes yorum yapmakta özgürdür, ısteyen teneke der, isteyen tank gibi der, şahsınıza bu arabayı almanıza dair, hakaret, küfür yada kötü söz var mı ? Yok. O zaman bu kadar hararetli bir savunma niye.

Araç almışsınız, yaptığınızı işin doğruluğuna inanmışsınız, herkeste doğru olduğuna inansın istiyorsunuz. Ama böyle bir dünya yok malesef. Bugün c180 alsanız, iç malzeme kalitesi düşük, niye 3 serisi almadın diyende çıkar. Bu gayet normal bir durum.

Bence eleştirilere biraz daha açık olun, o zaman kendiniz de göreceksiniz, eleştirlerin dozunun nasıl ayarlandığını.

İşte budur.. Çok güzel açıklamışsınız Tebrik ediyorum..

Sn. Meteavcının dediklerine gelirsek...

''Paramız buna yetti bunu aldık'' nedemek yahu ? o paraya alınabılınıcek en az 20-30 tane , 0 araç var.

Chery bahsettiğiniz gibi Güvenlik barlarına 0.88 mm saca sahıp olsaydı inanın Pıyasaya sürülmeden Ncap a sokardı fırma.. 0.88 mm diyorsunuz ya o sacın karışımı ne acaba onu bılıyormusunuz ?

Kısaca beyenip almışsınız hiçte demeyin paramız buna yetti bunu aldık diye. Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın derim ancak bu araç ile ilgili bir yorum yapmam gerekirse ''Teneke'' de derim ''Kutu kola'' da derim. Bu hakarete girmez , çünkü hakareti size değil o aracı yapıp piyasaya süren çinlilere ediyor olurum..

Teşekkürler..

Teneke evet ama beğeniyorum nesi zorunuza gidiyor anlamıyorum.Güzel araba şekil konforluda.Kısaca beğeniyoruz bu araçları.İstediğin kadar sen teneke demeye devam et belki birgün duyarız.

Yok dostum sen de teneke olmadığını biliyosun teneke değil diyosun eleştiri teneke diyosun eleştiri bu ne yaw

• quote:

Orjinalden alıntı: meteavcı

quote:

Artık ne diyim ben size sizin dediğinizin bu arabada klima var diyolar ama yok demekden farksız bişey değil lütfen biraz daha gerçekçi eleştiriler yapalım...

Siz tepkimin neye olduğunu anlamamakta ısrarcıysanız ben ne yapıyım. Ben sizin araçlarınızı eleştirdim mi hayır? Teneke, Şişe, bıdon dedım mı? Hayır.

Ben diyorum ki, siz buraya bir konu actıysanız, arabanızın aşağılanmasınada, beğenilmesine de razısınız demektir.Bunu göze alarak buraya konu açmışsınızdır.

Siz güzel yorumlara sessiz yada olumlu tepki verirken, eleştirilere sürekli fevri cevaplarla karşılık veriyorsunuz. Yada işi ekonomik boyuta döküyorsunuz.

Tepkim buna umarım bu sefer anlaşırız. Yoksa yine diyorum, siz buraya Ferrari aldım diyin, abi neden 911 almadın diyen de çıkar.Normaldirde, burası forum herkes özgürce yorum yapabilir...

• quote:

ARACIN EKSİLERİ;

1- 120 den sonra rüzgar sesi alması

2 - iç mekanda sert plastik kullanılması

3 - Koltuklar çok ince

4 - Kol dayama kısa

5 - Motorun rodaj istemesi

6 - 2.viteste yığılma var

ARTILARI;

1 - Sürüş rahatlığı

2 - Yol tutuş

3 - 2.vitesten sonra sunduğu performans

4 - Motor izolasyonu

5 - Gece ışıklandırması

6 - Koltuk ısıtma

7 - Konfor

8 - Yakıt tüketimi

9 - Dış görünüş çok karizma

Güvenlik konusuna gelince siz başkalarına bakmayın cheryler bu sene 10.000 tane satıyomuş bu insanlardan 1 tanesi bile mi kaportadan,sacdan vs den anlamıyor araçlarmızda her türlü pasif güvenlik donanımı mevcut ve araç ağır(1500kg) uturaklı bir araç fiyatının hakkını sonuna kadar veriyor...

Umarım yardımcı olabilmişimdir

Kırmızı ile işaretlediğim maddeler. Bu maddeleri tartışarak konuya devam edelim. Yoksa yeni konu açmak zorunda kalacağız. Sağlamlık olayını boşverin artık. Sağlamlığını tartışmaya devam edersek bu konu daha çok uzayacak.Biz üste ki artıları ve eksileri tartışalım. Örneğin ben aracın dış karizmasını çok beğeniyorum. Elbetteki bir freelander tipi yok ama arada 50 bin TL fark var. Birde şu 2. viteste yığılma olayını tam anlamadım. Yazan arkadaş biraz daha anlatırsa sevinirim. Ayrıca aracın için biraz bana dar gibi geldi. Aracı kullananan arkadaşlarda olabildiğince objektif davranırlarsa topiği daha kaliteli bir tartışma platformuna çevirebiliriz.

• Aracın yığılması;

Özellikle rampalarda 2.vitese atarken yeterli devir vermezsen araba zorlanıyor....

Ama 3.vitese geçtikten sonra sıkıntı kayboluyor.

Bu benim gözlemim fazla hassas da olabilirim ya da araca özgü giderilebilecek bir sorun da olabilir.

5000 bakımında daha iyi anlaşılır heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteavcı -- 1 Temmuz 2009; 22:10:04 >
  • Arka kısım biraz dar evet ama rahatsız edici değil
  • Zengin milletiz valla chery 35 lira verecek kadar , kriz miriz hikaye
  • quote:

Orjinalden alıntı: erakcora

Zengin milletiz valla chery 35 lira verecek kadar , kriz miriz hikaye

Para veren 10.000 insan var artık sizi takmıyolar farkındasanız??
  • Satış grafiklerini gösteren tabloyu bizede sunarmısınız. Hem chery hem de diğer araçları görmek isteriz.
  • Sene sonunda vericem ben de bayi ile itibata geçtim...
  • Teşekkürler.
  • ohoo her konuşanı dinlersek işimiz var.ağzı olan konuşuyor ülkede.eleştiriyi elbette dinleyeceksin ancak o araba da alınır mı bee gibisinden araç hakkında en ufak bi fikrin olmadan ortaya çıkarsan ne diyon sen birader demeye de hakkımız olsun bırakın da.
  • Bu araca nasıl güvenli diyebiliriz saç kalınlığına bakarak mı?O zaman 1978 model ford'ların bi saç kalınlığına bi gidip bakın derim size şuanki tüm araçlardan bariz şekilde kalındır al bak videosu saç kalınlığı ne kadar mühimmiş eğer iş saçla olsaydı bu arabaya hiç bişey olmazdı..

http://www.youtube.com/watch?v=o6t4VxjqOpE

Çelik barlarda yeni bi buluş değil senelerdir var bizim aramızda çelik bar var o yüzden sağlam demekle olmuyor bu iş.Sonuçta bu güne kadar bir çok çin aracının çarpışma testlerini gördük izledik hepsi pert olup çıkıyor testten doğal olarak chery'de şuan bu sınıfa giriyor çünkü aksine kanitlayabilcekleri birşey yok ellerinde adam gibi euroncap'e girer adac testine girer yada iihs'ye girer o zaman görürüz güvenlimi değilmi.Euroncap'e girmekten kaçan bir şirket içinde iyi şeyler düşünemem sonuçta bu araçlar benim gözümde evet güvensizdir.

Burda kimseye hakaret etmiyorum aracın benim gözümdeki değerini söylüyorum bunda alınıcak şikayet edilip editlencek bişey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 1 Temmuz 2009; 21:53:34 >

• quote:

Orjinalden alıntı: erka1907

ohoo her konuşanı dinlersek işimiz var.ağzı olan konuşuyor ülkede.eleştiriyi elbette dinleyeceksin ancak o araba da alınır mı bee gibisinden araç hakkında en ufak bi fikrin olmadan ortaya çıkarsan ne diyon sen birader demeye de hakkımız olsun bırakın da.

Araç hakkında satış temsilcisileri kadar bilgim olmadığı bir gerçek. Ama buradaki 14-15 yas grubu gibi boşa sıkan bişey haberi olmayan veletlerdende değiliz.

Fake üyelik alıp Chery'cileri coşturma peşinde olanlara da ayrıca teşekkür ederiz, eğlencelisiniz ...

Dünya'nın kabul ettiği gerçekler (ncap ve adac) nedense chery için Reklam kokan hareketler oluyor. Bence balık baştan koktu, bu reklamları! üzerine almadıkça chery malesef olduğu yerde sendelemeye mahkum. Ve malesef arkadasında dediği gibi bu iş saç kalınlığıyla olmuyor.

• Lütfen bu araçlara teneke demekten vazgeçin.Ben sizin kullandığınız araca teneke demiyorum.Lütfen sizde demeyin.Bu kelime insanları rencide ediyor.Lütfen demeyin şunu.Siz bunu dedikçe bizlerde demorilize olup daha çok araçlarımızı savunmak durumuna düşüyoruz.

Kimimizin gerçekten parası bu araçlara yetiyor.(Mesala piyasada en ucuz araba şu anda Geely Echo) .Şimdi parasızlıktan bu aracı almış bir insanın duygularını düşünün.Ne kadar demorilize olmuştur.Sadece kendinizi onun yuerine koyun.Yeni bir araba almak isteyip ama gücü sadece bu arabalara yetenlerin ne sucu olabilir ki.LÜtfen teneke demekten vazgeçin.Güvensiz deyin ama teneke demeyin.Gerçekten insanı yaralıyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • @kal_sau
    Hocam sen böyle konuştun ama bu zamana kadar farklı şekilde konuşulduğu için bizede karşı taraf antipatik geliyordu. Sonuna kadar fanatizm sonuna kadar biliçsizce savunma ister istemez tahrik ediyor insanları.

Sizinle geçen konuşmalarımızda bundan sonra o kelimeyi bir daha kullanmayacağım eyw.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enginu

kullanıcı yorumu yok ki burada.. fanatiklik var.. olumlu olumsuz yönleri objektif olarak verilmiyor ki..

mükemmmmmmelllllll bir araç, en süperi bu, en deli gideni bu gibi yorumları mı okumak istiyorsun.. negatif yönü ne dendiğinde tek kelime çıkmıyor?

daha önce de yazdım şimdi de yazıyorum..

Araçlarda güvenlik sıfır.. ("sac içeri giriyor ama çift kat sac, tabiki içeri girecek" şeklinde mantığımın almadığı bir görüş beyan ediliyor.. diğer araçların koyduğu desteklere de bir kulp bulunmuş.. bu bahsedilen markalar da, dünyada yıllık satış adetleri milyonlara varan markalar olduğuna dikkat çekerim! ) Bunu sağır sultan biliyor artık.. güvenlik sıfır dendiğinde de "sana ne kardeşim para da benim can da benim kim ne karışır" şeklinde efevari bir cevapla karşılaşıyorsunuz..

bu kutukolaya araba diye binerek güvenerek sert bir virajı alamadığınızda, tam o noktadan geçen benim aracımın tepesine bindiğinizde kaybedilen can da benim oluyor!!

gereksiz polemik dediğiniz şey dolaylı da olsa benim can ve mal güvenliğim.. o yuzden kimse kusurabakmasın uzatırım ben bu konuyu.. bu çayna araçları ile o kadar ilgili iseniz google da çeri forum diye aratırsınız tüm taraflı yorumları okursunuz.

şahsa hakaret vari yazımı gösterene yemeksepeti.com dan adrese burgerking menü..

Ya anladık sizin can güvenliğinizi.Ben merak ediyorum bu aracı.Ayrıca bana öyle çok taraflı gelmiyor
    arkadaşın yazdıkları.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: erakcora

Zengin milletiz valla chery 35 lira verecek kadar , kriz miriz hikaye

Para veren 10.000 insan var artık sizi takmıyolar farkındasanız??

Kompakt SUV sınıfında TİGGO ilk beşte.Ocak-Nisan arası 450 kadar satmış.Büyük başarı elbette.Toplamda gene Ocak-Nisan ayında 750 kadar satmış.Aslında markayı TİGGO sırtlıyor.ODD verileri bu.10 bin rakamı nerden çıktı bende merak ettim şimdi

• benim ne cheryim var ne satış temsilcisiyim ne de cherynin savunucu avukatıyım.sen eğer bana saygı ve sabır sınırlarımı zorlayacak seviyede ahkam kesersen cevabını fazlasıyla alırsın.sadece bunu demek istedim.yoksa beni ilgilendirmez başkasının benim aracım hakkındaki yorumu.bende çin malı motor var.ben kararımı vermişim.başkasının ne dediği beni hiç ilgilendirmez ancak karşıdaki de seviyesini korumak zorunda.sanal da olsa bir ortamdayız sonuçta.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.