Şimdi Ara

CHERY TİGGO 3 YORUM (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
2
Favori
373.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: isbaraalp54
    neden euro ncap ta arabaya bakmam gerekiyor hala anlamış değilim... tepppe ye binmeden önce hangi cok GÜVENLİKLİ araca biniyordunuz? yahut taxi yapılmış doğan slx e binerken ya bu euroncap tan kac yıldız almıştır diye mi düşünüyorsunuz? yada babanız 85 model şahine binerken euroncap emi baktı? bırakın şu yıldız muhabetini ya. 5 yıldızlı bir cipi bmw mercedes 30 milyara veriyorda bizmi öküzlük edip almıyoruz? tiggo alan adam ömrünü adamalıki mercedesten bmw den cip alsın 1000 liralık memur maaşıyla... süper güvenlikli olmayabilir tiggo, ama cip mi cip yüksekmi yüksek 1.6 motor mu evet! yeni kokuyormu evet! ucuzmu evet! kliması abs si varmı evet! tamam yeter. lütfen arabaya araba gözüyle bakın artık. a dan alıp b ye götürecek en nihayetinde. içinde yaşamıyacağım ben bunun. gece cocuğum hastalanınca hastaneye götürebiliyorsa benim için en az bir FERRARİ kadar ARABADIR chery! beni sollayan adam "len adama bak cery kullanıyor " diye dalga gecmiş cokta umrumda! dönüp bi tarafını karıştırsın...

yarın bi yere koyarsan o arabayla arabanın içinde sen sızlanırken ölüyorum bitiyorum anaam bacağım sıkıştı bilmem ne diye, akrabaların yanında nerde la bu ambulans bu nası devlet vs. şeklinde söverken dövünürken hatırlatırlar bu lafları sana aynen merak etme

30 milyara araba alamıyosan git volvo s40 al eski kasa, yüksek olması suv türevi olması değil önemli olan aracının 85 yılında o şahinler falan varken piyasada türkiyede kaç tane araba vardı şimdi kaç tane var bi öyle düşün 85 yılında bugünkü trafik mi vardı bugünkü gibi önüne gelen senin mantığınla hareket edip araba arabadır hız yapsın yeter diyip eski 106 gti falan türevi şeyler alan mı vardı 105 gti ı zor bulurdu millet ki bugün o arabalar eski m3 ler vs tüplü halde her türlü amelenin eline düşünce kendini düşünmek zorundasın ha şöförlüğüme güveniyorum deme hiç boşuna otobanda yol çalışmasını son anda gören bi malın arkasındaysan adam frene asılında duramayıp koyabilirsin direk ona o zaman istediğin kadar ağla yakarışları kopar

• quote:

Orjinalden alıntı: Dracos

yarın bi yere koyarsan o arabayla arabanın içinde sen sızlanırken ölüyorum bitiyorum anaam bacağım sıkıştı bilmem ne diye, akrabaların yanında nerde la bu ambulans bu nası devlet vs. şeklinde söverken dövünürken hatırlatırlar bu lafları sana aynen merak etme

30 milyara araba alamıyosan git volvo s40 al eski kasa, yüksek olması suv türevi olması değil önemli olan aracının 85 yılında o şahinler falan varken piyasada türkiyede kaç tane araba vardı şimdi kaç tane var bi öyle düşün 85 yılında bugünkü trafik mi vardı bugünkü gibi önüne gelen senin mantığınla hareket edip araba arabadır hız yapsın yeter diyip eski 106 gti falan türevi şeyler alan mı vardı 105 gti ı zor bulurdu millet ki bugün o arabalar eski m3 ler vs tüplü halde her türlü amelenin eline düşünce kendini düşünmek zorundasın ha şöförlüğüme güveniyorum deme hiç boşuna otobanda yol çalışmasını son anda gören bi malın arkasındaysan adam frene asılında duramayıp koyabilirsin direk ona o zaman istediğin kadar ağla yakarışları kopar

Bu dediğin olay her marka araçta olabilir. Volvo sağlam diye olası bir kazada ölmeyeceğinin garantisi mi var? Öyle bir marka biliyorsan neyim var neyim yok satar o arabayı alırım

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: malkafa

Üstelik tiggonun değil ama alia modelinin iç dizaynı ve kalitesi bence focustan kat be kat üstün. Ancak çok para verdiğiniz için bunları yediremiyorsunuz.. bukadar .

işte buraya katılmamak elde değil.

arkadaşlar bu zamana kadar haybeye bol kepce para vermişisiz arabalara imdat soygun var abi chery süper arabalar vede acayip sağlamlar duyrulur cok fazla kapris yapmayın ,üzülürsünüs sonra klasik türklerde uzaya gidilecek dendiğindeki tepkilere benziyor,cıt pırt laflarına gelince onun eli kırılmıştır belkide yoğurt süt fazla yemediğinden olsa gerek,zavallım bende caddy var aracımda chery değil bartında yaşayan biriyim ,dünya bugün cine mal yaptırıyor cünkü sizler 15000 tl memur maaşlarını beğenmeyin adamlar aylık 250 tl çalışıyorlar yakında memurluğa alınmazlarsa bu parlara şaşırmayın ayıp etmeyin tükürdünü yalamak istemezseniz ,tabii,arabalar cok sağlam 140km hızla kazada arabanın kabininde tık yo arabanın,coook iyilerr,vw audi ble şu an cinde araba yaptırıyorlar dimi bebişim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Dracos

quote:

neden euro ncap ta arabaya bakmam gerekiyor hala anlamış değilim... tepppe ye binmeden önce hangi cok GÜVENLİKLİ araca biniyordunuz? yahut taxi yapılmış doğan slx e binerken ya bu euroncap tan kac yıldız almıştır diye mi düşünüyorsunuz? yada babanız 85 model şahine binerken euroncap emi baktı? bırakın şu yıldız muhabetini ya. 5 yıldızlı bir cipi bmw mercedes 30 milyara veriyorda bizmi öküzlük edip almıyoruz? tiggo alan adam ömrünü adamalıki mercedesten bmw den cip alsın 1000 liralık memur maaşıyla... süper güvenlikli olmayabilir tiggo, ama cip mi cip yüksekmi yüksek 1.6 motor mu evet! yeni kokuyormu evet! ucuzmu evet! kliması abs si varmı evet! tamam yeter. lütfen arabaya araba gözüyle bakın artık. a dan alıp b ye götürecek en nihayetinde. içinde yaşamıyacağım ben bunun. gece cocuğum hastalanınca hastaneye götürebiliyorsa benim için en az bir FERRARİ kadar ARABADIR chery! beni sollayan adam "len adama bak cery kullanıyor " diye dalga gecmiş cokta umrumda! dönüp bi tarafını karıştırsın...

saabla akrabam öldü demiştim yukarda ama okumadığın belli oluyor hızıda aman aman değildi 50 60 ya var ya yok. doğanslx le direğe girdim yazmıştım onuda okumadığın belli oluyor hızım 90 km. 85 şahinlerin olduğu dönemler kusura bakma daha tehlikeliydi yollar ehliyet ciddi manada kasaptan alınabiliyordu. benim mantığımda hızın h si yoktur 220 ye cıkabilen bir araca sahibim ancak bir kez 170 gördüm o da toplasan 10 sn dir. bu aracın süper güvenlikli olmadığını defalarca yazdım onuda okumadığın her halinden belli. ve verdiğin örnekten yola cıkarsak otobanda önünde giden adam son anda yol calışmasını farketti ve arkadan bindirdin sen şimdi diyorsunki volvo s40 la kolun bacağın kopmaz vah anam vah demezsin... ancak senin mantığına ben vah anam vah diyorum. cünkü volvo s40 a da sahip olmuş biriyim. volvoyu tank yaptın ya sana da helal diyorum! unutmadan ikinci el araclar benim için başkalarının artığıdır. tüplüleri arabadan saydığım bile söylenemez ferrari dahi olsa....

son olarakta uslubuna biraz dikkat et.

• bu metin gerçeklerden çok uzakta çin gerçeği hakkında bilinenleri özetliyor belkide halkımızın kısmi görüşleri diye umut ediyorum..orda niye insanlar bu fiyatlara çalışıyor neden bu mallar bu kadar ucuz bunları bir araştırın bence boş laf kümesi değil.hangi standartları içinde barındırıyor yok mermerlermiş kimin getirdiğinin ne önemi var neyin getirildiği önemli.yıllardır koç grubu kuş serisiyle milletimize tenekeden başka ne verdi hiç kendi ailesi alfa romeo ve ferrariye binen bir zihniyet siz asıl bunları araştırın.bırakın bu yoğurt süt işlerini kafanı yorma edebiyatlarını sağlam abi çok sağlam bilmem kim güvencesinde..evet evet bilmem ne güvencesi araba içinden değil direkt yukarıdan haşa..
  • quote:

Orjinalden alıntı: umtdrn

bu forumda zaten çin malına prim verecek kimse olduğunu sanmıyorum. bende beğenmiyorum çin mallarını.bu chery nin çok çok kaliteli bir araba olmayacağı zaten ismi ilk duyulduğu günden beri belliydi. ancak öyle yorumlar varki almayın sakın binmeyin canınızdan olursunuz vs.
    bu kadar abartmanın bir anlamı yok bence.

arkadaşlar türkiyede yaşıyoruz bana şu sayacağım araçlardan hangisi chery den daha güvenli söyleyebilirmisiniz? şahinler. doğanlar,uno lar,broadway ler ,lada samaralar ,hatta tipo lar tempralar....

bu araçları kullanan milyonlarca insan var türkiyede. şimdi bir kaza anında sizce bu araçlarmı sizi daha iyi korur yoksa sıfır km bir chery tiggo mu sizi daha iyi korur. diyeceksizinki bunlar eski 5000-10000 ytl lik araba. olsun bunlara binenlerde can taşıyor.şimdi adam heves etmiş böyle bir arabaya binmek istiyor bütceside buna müsait gider bakar beğenirse alır. fiyatına göre gayet güzel bir araba.ancak alındığı zaman uzun süre binmek sartıyla alnmalı. temiz düzgün bir şekilde kullanılırsa da uzun yıllar binilir.

CHERY TİGGO 3 YORUM

Saydıkların arasında en sağlamı samaradır.

• önceki sayfada yazdığıma inanmayan arkadaşlar...

Gittim gördüm elimle bastırdım diyorum .. sağ arka kapı sacından tahta çıta kırılınca çıkan ses gibi bir ses geldi ankara konya yolu üzerindeki bayiye gittim.. nezaman isterseniz birlikte gidip çıtırt sesini test ede biliriz.. arabada sac oldugunada ınanmıyorum ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 2 Mayıs 2009; 12:38:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

BU TİP ARABALARI EURO NCAPTA İZLEYİP ÖYLE ALIN DERİM BEN SEYRETTİM İÇLER ACISI A DİREĞİ DENEN YER DİREKSİYONLA BERABER ŞOFÖRÜN ÜSTÜNDE KESİNLİKLE UZAK DURUN ÇOK YAZIK OLUR SONRA BEN KANGOO ALACAKKEN ADAC.DE ADLI BİR SİTEDE KANGONUN 90 KM HIZLA BİR GEYİK TESTİNE TABİ TUTULDUĞUNU GÖRDÜM BU GEYİK DEĞİLDE İNSANDA OLABİLİRDİ SONUCU İZLEYİN VE KENDİNİZ GÖRÜN BEN KANGOO DEĞİL BU TESTİ GEÇEN DİĞER GRUBUN ARABASI TEPEEYİ TERCİH ETTİM GÜVENLİK ÇOK ÇOK ÖNEMLİ ŞEKİL ASLA DEĞİL HELE ÇİN MALI SAKIN..

Orada izlegin testte tepee ve caddy nin testi gösterilmemiş.Sadece kangoonun testi var.Bnce yeni kangoo 90*la degil daha hizli giriyor o teste.
  • quote:

Orjinalden alıntı: malkafa

quote:

Orjinalden alıntı: Alper145

arkadaşlar tiggonun sağ arka kapısına elimle hafif şekilde bastırdıgımda çıtırt diye bir ses geldi .. içeriden kaput acmak ıcın mandalı cektım daha sonra kaputu kaldırmak istedim ve bir mandal bulamadım baktımki bir çıbık çıkmış bele plastik çin oyuncaklarında olur ya .. çektiğimde elimde kaldı .. bukadar .

Siz oyuncak tiggolara bakmışsınız galiba. o çıbık plastik falan değil. Üstelik o mandal çekilmez, yukarı doğru bastırılır. Kendi arabamda alıştığım için kapılarını oldukça sert kapatıyorum. Daha hiç bir çıtırt sesine rastlamadım. Niye ısrarla bir karalama içerisindesiniz anlayabilmiş değilim. Burada yorum yapanların bir çoğunun arabaları görmüş olduklarına bile inanmıyorum, yorumlarından belli oluyor.

Üstelik tiggonun değil ama alia modelinin iç dizaynı ve kalitesi bence focustan kat be kat üstün. Ancak çok para verdiğiniz için bunları yediremiyorsunuz.. bukadar .

Bursa da bir tane chery alia gördüm taksi daha parliyor araba sıfır 50 ile falan gidiyoru her 2 sn yede bir arabadan ' çat çat ' diye sesler geliyordu

• bu arada ''malkafa'' chery ile ford u kıyaslamış.... Diyecek bir sözüm yok siz bu gidişle chery-mercedes hyundai-bmw kıyaslamasıda yaparsınız ..
  • Neden kıyaslanmasın ki, pahalı oldukları için mi? Yada şöyle diyeyim "dokundu mu"(amacım da buydu zaten)

Kaldı ki ortada kıyaslama diye bir şey yok, beğenip beğenmeme durumu var. Bu durumda unoyla f50yi bile karşılaştırabilirim. Sonuçta benim zevkim. Bilmem anlatabildim mi?
  • Bu model baya satıyor.Hemen hemen hepside LPG taktırıyor araca ( sıfır alırken). Alan herkeste şu anlık memnun.En azından benim sorduğum kişiler öyle diyorlar.Araçta çokta fena sayılmaz.Bence güzel bile diyebilirim.
  • Chery tiggo'nun testleri var fakat hangi kuruluş tarafından hangi standartlarda yapılmış bi bilgim yok sadece videoları gördüm belki daha önce görmüşsünüzdür.

http://www.youtube.com/watch?v=VphcXHzAhiY
  • çinlilerin motorsikletleride güzel gözüküyo ama dökülüyo dökülüyooooo
  • quote:

Orjinalden alıntı: pertry1

çinlilerin motorsikletleride güzel gözüküyo ama dökülüyo dökülüyooooo

şirkette bir arkadaşımız aldı adı shenma olan bir çin malı scoteer 1.600 km yaptı bu 1.600 km içinde onlarca defa servise gitti. en sonunda servisin söylediği şu; 1.600 km yapmışsın daha ne istiyorsun 200-300 tl veren birene sat ... tabii satamadı. bahçede öylece yatıyor.
    Chery konusunda ise bir arkadaşın yazdığı gibi SUV tarzı bir araç almak ve satma derdi olmadan uzun süre kullanmak -10 yıl kadar - istiyorsan alırsın kullanırsın. dikkatli kullanmak şartıyla tabii...çünkü cidden güvenlik sıkıntıları var. ama belli bir hızın üzerine çıkınca her araçta olan güvenlik sıkıntıları bunlar. gidip 180 'le kaza yaparsan S600 Mercedes'te yamulur kalır. Bence Chery olayının en önemli sıkıntısı 3-4 yılda bir araç değiştiryorsanız Chery'i satmakta biraz daha zorlanırsınız ama ucuz aldığın aracı piyasanın altında verir yine de satarsınız.İsteyen gitsin alsın. görüntü güzel donanım iyi ama bir Avrupa,veya Amerikan araç kalitesi var mı yok zaten aramamak lazım.

• bekara karı boşamak kolay hesabi araç dayanıksız olsa ne olur diyenler var. Tebrik ederim belli ki cok iyi şoförsünüz ki hiç kaza geçirmemişsiniz. Benim başıma gelenler başınıza gelse ncap 4 yildiz bir araç bile almaz illa ki 5 dersiniz. Ha demezseniz mezarliklarda yer çok sorun değil benim için..
  • her ülkenin ve her güvenlik kuruluşunun değişik normaları ve ölçütleri var. Ncap te sürekli 5 yıldız alıp ilk önden darbede duman olan araçalrı gördük. ncap te 1 yıldız alıp abd veya japonya da 3-4 yıldız alanlar var. ya da ncap te 5 yıldız alıp abd de 2 yıldız alanlar var. nedense bir iki firmanın araçları sürekli 5 yıldız alıyor. Şunu bilmek lazım ncap teki çarpışma testleri 40 km. üzerinden yapılıyor ve normal hayattaki kazaların hepsi bunun 1-2 misli üzerinden oluyor. diakkteli kullanıp kaza yapmamak veya kaçınmak en iyisi.Bu arada ilginç bir not Porsche hiçbir zaman ncap e araç vermemiş. bmw de son 5 serisinin ilk testte aldığı kötü sonuçları uzun süre açıklamamış.
  • Arkadaşlar dün Ankara'da otobüsle giderken Chery Alia gördüm aracın iç tasarımı cidden çok hoştu.Dış görünüş olarakta önden Ford - Mondeo'yu andırıyor..Ha burda aracın ne kadar güvenli olup olmadıgı tartışılmış, o konuda bişey diyemem belki ama iç tasarım gerçekten cok hoştu.Bir arkadaşın "Focus'un iç tasarımından daha hoş" cümlesine bende katılıyorum.Sırf Chery diyede aracı yerden yere vurmamak Lâzım ..

Chery Alia

CHERY TİGGO 3 YORUM

Ford Focus

CHERY TİGGO 3 YORUM

• @ramcho06
    o resmini koyduğun focus ilk nesildir yanılmıyorsam 1999 da piyasaya çıktı
  • Geçen gün bir çekicide kaza yapmış tiggo götürülüyordu. Araç şehir içinde kaza yapmasına rağmen önü darma dumandı. Açıkcası bende almaya taraftardım ama o görüntüyü gördükten sonra ASLA...
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.