Şimdi Ara

CHERY TİGGO 3 YORUM (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
359
Cevap
2
Favori
372.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 1993 model Corolla GL otomatik aldığında babama neler dendiğini hatırlıyorum. Araç hala 10,000 TL ediyor :) Bir tanidigimizda su anda ve 500 bin i devirmis durumda. 250 binden beri lpg li... Acaba ikinci bir japon vakasi olur mu diye arada bende inceliyorum Chery yi ve kullanicilarinin yorumlarini.

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

herkes ön yargıyla yaklaşıyor ve yanlış yapıyor seneler önce japon araçlarınada aynen bu gözle bakılıyordu bakın zamanla noldu
  • herkese selam. arkadaşlar aslen mercedes e gönül vermiş bir insanım halende biniyorum 89 500 sel im var forumda da yazıyorum. benece boşa tartışıyorsunuz derim tiggo yu ilk çıktığında inceledim gayet lüks ekonomik dizaynı görüntüsü yerinde hoş bir cadde jeep i. şimdi burada olayı güvenliğe felan getirirseniz çin malıdır diye kötülerseniz yanlış yaparsınız. yıllarca biz son kullanıcılara doğan , şahin , kartal , serçe , toros diye abs si airbag i yakıt ekonomisi olmayan hiç bir can güvenliği olmayan . aerodinamiği olmayan , kalas gibi , sürüş zevki vermeyen 2 otomatik cam takınca olay olan , araca bir düğme koyunca arka bagaj kapağına alfabeden bir harf eklenen araçları yıllarca satmadılarmı şu an hepsi haşat çürük halde değilmi 2000 yılında en son doğan kaça satıldı bir araştırın bakalım o yıllarda bir ev parasının yarısını veriyordunuzda şimdi koç gibi tiggo yu yerden yere niye vuruyorsunuz. tiggo gibi bir jeep bizimkilerde yapsada satsalarda bizde alsak yaptılarda bizmi almadık bırakın kardeşim yok n cap yıldız mıldız hikayesini araç zırhlıda olsa öleceğin varsa nasibinde ölmek varsa ondada ölürsün. gerisi boş. maddiyatı kısıtlı olan arkadaşlar gayet ideal araçtır hiç düşünmeyin derim. . yerli araç kullanıcıları bu arada bozulmasın dost acı söylermiş. saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtmmustafa -- 22 Mayıs 2009; 13:54:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: NESRİN65

Geçen gün bir çekicide kaza yapmış tiggo götürülüyordu. Araç şehir içinde kaza yapmasına rağmen önü darma dumandı. Açıkcası bende almaya taraftardım ama o görüntüyü gördükten sonra ASLA...

ön tarafın darma duman olması darbe emici olmasından ötürüdür. şuan yeni aracların tamamı bu sekilde dizayn ediler. ki euroncap ten puan alabilsin carpma şiddetini emebilsin yaya güvenliğini sağlasın. eskidendi ön tarafın kalın sac olduğu arabalar. ki ön tampon sürücüsünü bicerdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dtmmustafa

yok n cap yıldız mıldız hikayesini araç zırhlıda olsa öleceğin varsa nasibinde ölmek varsa ondada ölürsün. gerisi boş.

Şimdi nasibimizde öleceğimiz varsa ölürüz diye.. Biz önlemimizi almayalım mı? Salalım gitsin mi herşeyi?

Böyle mesaj mı olur, Yazdığınızı önce tartıp ölçüp bilçin, sonra yazın. Din ile alakalı bişey söylemek istemem ama İslam mantık dinidir.

Ayrıca günümüzde hangi yerli üretim ve yerli montaj aracın Euro Ncap'de 3-4 yıldızdan aşağı aldığını gördüğünüz? Şahin Doğan diyorsunuz, onlar şuan da üretiliyor mu, sıfırı satılıyor mu? Bu arabada lastik içeri giriyor, insanların bacakları kırılıyor, ölüyorlar, bunu nasıl göz ardı edersiniz?

Girin de Youtube'a bir -Chinese car crahs test- yazın sonuçlara bakın. İnsanları cahilce yönlendirmeyin.

• sevgili arkadaşım bunun cehaletle dinle hiç bir alakası yok tamamen maddiyatla alakalı benim verdiğim örneği iyice tartın biçin bakalım ben kendim yıllardır mercedes e biniyorum niye hem güvenlik hem lüks hem rahatlık hemde sürüş zevki için bazılarına sorarsınız aman mercedes den uzak durun ona binilirmi parçası pahalı çok yakar felan filan deyip size yerli araba tavsiye ederler şimdi siz bana söyleyin yerli araçla kaza yapıpta sağlam çıkan kaç kişi tanıdınız benim anlatmak istediğim üreticiyle alakalı yıllarca bize can güvenliği olamayan lüksü olamayan araçları sattılar ağzımızı açıp şu zamanlara kadar bişey dedik mi . ha şuda var ben şahsen tiggoyu beğendim ama alıp binmem yalnız çoğu araçtanda iyi diye düşünüyorum bu tamamen benim yorumum herkes düşüncesinde özgürdür. araçlar konusundada yeterli bilgiye sahibim her çin malı kötü olacak insana tabut olacak diye birşey yok çoğu markaların araçları çinde yapılıyor bunu da göz ardı etmeyin bence. saygılar.

• Bu konuda hortlaya hortlaya bir hal oldu.. Uzun süredir ne oluyor ne bitiyor diye, sessize, bıyık altından gülerek izliyorum konuyu fakat yazmadan edemiyeceğim..

Kimse niye Chery aldınız veye niye alıcaksınız diye laf etmiyor zaten, maddi imkanlar söz konusu tabiki.. Fakat insanlarıda yanlış yönlendirmeye gerek yok, burası Chery Fan Club değil, getirin resmi bir belge, bir kanıt Chery sağlam diyelim, şuanki bütün oklar Chery nin güvenlik konusunda kötü olduğunu gösteriyor.. Bunu anlamamakta neden israr edenler var hala çözebilmiş değilim.. Amaç burda nedir, insanları bilgilendirebilmek, isteyen yine alsın Chery i fakat güvenlik zaafiyetini bilerek alsın..
  • Bu arabayı ben de gördüm uzaktan fena durmuyor sağlam mıdır değil midir bilemem ama insanların üzerinde oluşan önyargıyı kırmaları için güvenilir test kuruluşlarından geçer not almaları gerekiyor...
  • "benim adım kazım bu chery bana lazım" reklamına bittim
  • Bütün bu yargılar çinli firmaların üzerindeki "kalitesiz ve ucuz imalat" imajından kaynaklanıyor. Bir an önce bu imajı değiştirmezlerse (ki artık çok zor) her zaman 3. sınıf üretici olmaktan ileriye gidemeyecekler. Ama aracın şıklığına diyecek yok. Çalıntı tasarım ama olsun. Biz onuda yapamıyoruz.
  • Adanada elini sallasan Tiggo ya çarpıyor. Daha dün 3 tır gene geldi..
  • arkadaslar ben 25 yasındayım ve bu yasıma kadar 2 kez palio aldım kendime..ve genclik iste 19 yaslarındayken falan yarısıyoduk sokaklarda o araba palio olmasaydı daha hızlı bi araba olsaydı yada aynı ayarda fakat yol tutusu onun kadar iyi olmayan bi araba olsaydı su anda ya sakattım ya ölmustum neyse..arabamı degistirip yeni bi araba almayı dusunuyorum ve chery nin yorumlarına bakıyım dedim arabayı yakından gordum artık oyle yarısa falanda girmiycegim icin aile otomobili olarak goruyoum bilmiyorum guvenligi nasıldır testleri falan ama kullanıslı duruyor..bide daihatsu terios var aynı fiyat civarı jeep diye gecen arabalardan...ikisinden birini almayı dusunuyorum ama cılgınbi karalama kampanyası var ..gercekten elinde cherry tiggo 1.6 sı olan bi arkadas nekadar dır kullanıyo ve kullanıs acısından nasıl memnummu onu ogrenmek istiyorum otv indirimine yetiscek sekilde almayı dusunuyorum isallah biri cevap yazar simdiden tsekkurler(ben sadece kullananarkadaslardan bi yorum istiyorum gereksiz teknik özelliklere girmeye gerek yok...arabayı insan gibi kullandıktan sonra yolda otobanda araba ruzgardan savrulmadıgı surece eski kartallar gibi... bi problem goremiyorum)

• ne olursa olsun ÇİN eşyalarından vasıtalarından uzak durmak lazım
  • ne olursa olsun ÇİN eşyalarından ve vasıtalarından uzak durmak lazım
  • chery bence o fiyatı hak etmeyen bi araç tiggo 32 bin küsür fiyat civarında daha ülkeye yeni giriş yapıyorsun millet çin malı diye zaten bi ön yargıyla bakıyor fiyatı biraz ucuz tut ki alınsın adamlar ncap e test e bile araçlarını vermiyorlar kendileri test ediyorlar ben kesinlikle sağlamlılığına güvenemiyorum ona verilecek paraya neler alınır bence unutun cheryi falan servis ağı da yaygın değil bi ford opel vw alınabilecek para sonuçta
  • su anda turkiyede olmadıgım icin arastıramıyorum ama babam arastırmıs servis agı okadarda kucuk degilmiş..guvenilir bi firmadan alabiliyormussun aracı...ve inceledigindede fiyatına gore gayet iyi dedi..ama ben hala suphe icindeyim herkes oyle seyler yazmıski anlamıyorum kim bilerek konusuyo kim cin malı diye gelisine konusuyo..bu forum a baktıktan sonra arastırmaya basladım su anda 3 arac arasında gidip geliyorum

1 chery tiggo

2 peugeot 308

3 hyundai coupe 1.6 fx

sizce arkadaslar??
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky43

chery bence o fiyatı hak etmeyen bi araç tiggo 32 bin küsür fiyat civarında daha ülkeye yeni giriş yapıyorsun millet çin malı diye zaten bi ön yargıyla bakıyor fiyatı biraz ucuz tut ki alınsın adamlar ncap e test e bile araçlarını vermiyorlar kendileri test ediyorlar ben kesinlikle sağlamlılığına güvenemiyorum ona verilecek paraya neler alınır bence unutun cheryi falan servis ağı da yaygın değil bi ford opel vw alınabilecek para sonuçta

Kesinlikle katılıyorum. Araçlar o kadar kötü değil gittim inceledim. Ama Mermerlerin yaptığı en büyük hata uyguladığı yanlış fiyat politikası. O paraya o araca alternatif olabilecek bir sürü araç var. Üzerinde bu kadar önyargı olan bir markanın bu kadar yüksek fiyata satılması bence çok yanlış

• Arkadaşlar , olay sürekli güvenlik ve malzeme çevresinde dolanıyor. Bugün çok kaliteli, sağlam diye 60-70 bine satılan freelander ın ncup testlerinede bir bakın derim....Çin arabasından ne farkı var ?? ,İşçiliği , kullanılan malzemesi berbat. Ama piyasası var....Ben olsam elimdeki 30 binlaraya ikinici el freelander alana kadar , chery nin full paketli bir modelini alır binerim.
  • İyi günler bence fiyatlar iyi düzeyde çünki 33.000 tl ye tam donanım ve güvenli bir araba alıyorsunuz bana öle boş çin arabaları teneke falan demeyin çünki arabam 1450kg!Unutmayın ki bu arabalar 3 CE belgeli ve avrupa standartlarına uygundur...
  • Forumu baştan sona okudum tek kelime ile cahillik insanlar daha markayı bilmiyor!!!!!

Arkadaşlar chery cherry değil!

Siz gidip cherry yazarsanız uyduruktan videolar çıkar!
  • Geçin dalganızı bakalım. 20 yıl sonra görürsünüz Chery'yi, Geely'yi :) Etox'larla bilmem nelerle vakit geçirmeye devam... Ego tatmini. Güney Kore araba üretmekten ne anlıyordu? Bugün ne hale geldiler? Bu kafayla zaten gökteki yıldızları seyredersiniz siz. Euro NCAP da size hediye olarak fosforlu yıldız verir. Duvarınıza asarsınız. Varsa yoksa aşağılayın. En iyi bildiğiniz iş bu zaten.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.