Şimdi Ara

CDTI ve DTI lara Chiptuning .. PowerBox ..! (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
32.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: son_samuray

BABAMIN ARABASI HYUNDAI SONATA 2.0 CDTI 140 HP ŞEHİR İÇİ KULLANIMDA ARABA PERFORMANSLI FAKAT ŞEHİRLER ARASI YOLDA YÜKLÜ OLDUĞUNDA MOTOR KASAYI KALDIRMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYOR BU NEDENLEDE BABAM ARABAYI 3.2 V6 BENZİNLİSİ İLE DEĞİŞTİRME ÇABASINDA ANCAK KARDEŞİMİN VE BENİM BASKILARIM SONUCU ŞİMDİLİK VAZ GEÇTİ HER NEYSE SORUMA GELEYİM BU ARABAYA CHIP YAZILIMI VE POWER BOX UYGULAYABİLİRMİYİZ UYGULAYABİLİRSEK MALİYETİ YTL BAZINDA NE KADAR OLUR GÜÇ VE TORK ARTIŞI NE OLUR

Araç garantide ise box a yönelmenizi tavsiye ederim..Box ile +25 hp ve %25 ekstra tork elde edilebilir..ve 700 ytl civarı malolur..Swich ile istenildiğinde devreden çıkartılabilir ve garantiyi kesinlikle riske atmaz..

Chip tuning ile +30 hp ve %35 ekstra tork alabiliriz 600 ytl lik bir işlem ve ileride yaşanılan bir problem de eğerki chipli olduğu tespit edilirse(ki bu çok düşük bir ihtimal) problem çıkacaktır..

Box ın yakıt sarfiyatına pozitif katkısı chipden çok daha fazladır..

• Güncel...
  • selamlar..
    2000 model 2.0 dti vectramız var alet 340.000 km'de max ne kadar güç alabiliriz.Km fazlalıgı bi sorun teşkil eder mi? Birde bu uygulamaların yakıta etkisi ne kadar oluyor..
  • hem yakit ekonomisi hem performans artisi hemde motor omrunu etkilememe. Bunlarin hepsi bir arada nasil olabilir?
  • Selamlar

benimde bir kaç sorum olacak.ilgilenirseniz sevinirim.

1) Box için düşük devirlerde daha etkili olur demişsiniz. Benim corsa 1700 devirin (buralarda max tork vermeye başlıyor) altına düştümü bayılıyo normal olarak. Yani aracı bu devire çıkartmadan performans alamıyorsunuz. Box taktıktan sonra araç max tork değerine hangi devirde ulaşıyor.
    2) Uygulama sonrası motorları test ettiğinizi söylemiştiniz. Elinizde box uygulanmış bir araca ait (corsa olursa iyi olur) güç/tork-devir eğrileri varmı? Yani motor karakteristiği ne şekilde değişiyor onu merak ediyorum.
    3) Son olarak box ve chiptuning ile ilgili bu sistemlerin nasıl çalıştığını anlatan bir döküman varmı bizle paylaşabileceğiniz yada tavsiye edebileceğiniz?

Teşekkürler.
  • topiğin tamamını okuyamadım sorum şu arabam albea 1.3 mjet problem 1700/1800 devirin altında iken
    çekiş yetersizliği araba adeta ölü gibi . yapılan uygulamaların alt devirlerdeki çekişe faydası varmı? yoksa 1800 devir üstüne çıkıldığında mı kendisini hissettiriyor
    slm...
  • Merhaba;
    Astra CDTİ için (1.3) yaptıracağımız chip tuning için masraf ne olur?
    Garanti kapsamındaki arabaya uygulanabilir mi? Garanti dışında kalmak gibi...
    Hangi ildesiniz?
    Ankara'da yapılabilir mi?
    İşlem süresi nedir?
    Teşekkürler...Slm...
  • Merhaba;
    Hangi ildesiniz?
    İşlem süresi nedir?
    Teşekkürler...Slm...

Yerinizi öğrendim...
    Sadece Fİyatı ve Ankarada servisiniz var mı?
  • box uygulaması teorik olarak son hıza etkimez. aracın çevirdiği devir belli vites oranları belli. ayrıca 195te görmez corolla abartmayalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: bianconera

selamlar..
    2000 model 2.0 dti vectramız var alet 340.000 km'de max ne kadar güç alabiliriz.Km fazlalıgı bi sorun teşkil eder mi? Birde bu uygulamaların yakıta etkisi ne kadar oluyor..

Efendim Aracın Km si gerçekten bi hayli yüksek bu tür uygulamalar için..Motor tamamen süpriz yumurta gibi..Ne çıkartıcağı hiç belli olmaz..

Kanımca iyi bir elden geçirip istediğiniz modifikasyonu uygulatmanız daha doğru olacak..
    125 Hp ye kadar ideal sağlıklı bir güç arttırımı olacaktır..Daha yukarısı fazla sarfiyat ve bitakım mekanik riskler doğurur..
    Bu tür elektronik güçlendirme işlemleri sonrası aracın değişen tork ve güç eğrilerini dikkate alıp ideal çizgide araç kullandığınızda yakıt sarfiyatının geriledini göreceksiniz..

• quote:

Orjinalden alıntı: tgenc

hem yakit ekonomisi hem performans artisi hemde motor omrunu etkilememe. Bunlarin hepsi bir arada nasil olabilir?

Daha düşük devirde daha yüksek tork..Herşeyin başlangıcı burası..

Bütün bu saydıklarınız kullanımla da doğrudan alakalı..Aynı işlem sonrası sarfiyatı artan müşterimde var ekonomi yapan müşterimde..
  • quote:

Orjinalden alıntı: protagoras

Selamlar

benimde bir kaç sorum olacak.ilgilenirseniz sevinirim.

1) Box için düşük devirlerde daha etkili olur demişsiniz. Benim corsa 1700 devirin (buralarda max tork vermeye başlıyor) altına düştümü bayılıyo normal olarak. Yani aracı bu devire çıkartmadan performans alamıyorsunuz. Box taktıktan sonra araç max tork değerine hangi devirde ulaşıyor.
    2) Uygulama sonrası motorları test ettiğinizi söylemiştiniz. Elinizde box uygulanmış bir araca ait (corsa olursa iyi olur) güç/tork-devir eğrileri varmı? Yani motor karakteristiği ne şekilde değişiyor onu merak ediyorum.
    3) Son olarak box ve chiptuning ile ilgili bu sistemlerin nasıl çalıştığını anlatan bir döküman varmı bizle paylaşabileceğiniz yada tavsiye edebileceğiniz?

Teşekkürler.

1. 1400-1500 devirlere gerileyecektir..
    2. İlgili bilgiler şirket pc sinde olsa gerek..Bayram sonrası msn veya burdan özel mesaj ile hatırlatırsanız yayınlarım..
    3. hayır bu işler ile ilgili teknik çalışma prensibini ortaya koyan herhangi bir mecmua yok..İnternette biraz gezindiğinizde forumlardaki makalelerim yeterince doyurucu olacaktır..

• quote:

Orjinalden alıntı: albea05

topiğin tamamını okuyamadım sorum şu arabam albea 1.3 mjet problem 1700/1800 devirin altında iken
    çekiş yetersizliği araba adeta ölü gibi . yapılan uygulamaların alt devirlerdeki çekişe faydası varmı? yoksa 1800 devir üstüne çıkıldığında mı kendisini hissettiriyor
    slm...

Kesinlikle uygulama sonrası aradığınız çözümün bu olduğuna kanaat getireceksiniz..Onlarca ticari taksinin vazgeçilmezi oldu bu box lar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zad1986

Merhaba;
    Hangi ildesiniz?
    İşlem süresi nedir?
    Teşekkürler...Slm...

Yerinizi öğrendim...
    Sadece Fİyatı ve Ankarada servisiniz var mı?

Kesinlikle herhangi bir garanti rizikosu söz konusu değil..700 ytl lik bir parça bu..Ankarada bayimiz yok ancak bunu kendiniz de çok rahatlıkla uygulayabilirsiniz..10 dk montaj 3 dk demontaj..(:
  • quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

merhaba,

yeni nesil corolla 1.4 d-4d otomatik (MMT) 90 beygir 190 nm tork

ben bu araçla düz yolda 195, eğimli yolda 210 görüyorum.

buna box uygulanırsa yukardaki değerler "minimum" ne kadar değişir ve fiyat.

bu arada yeriniz nerdedir?

son olarak: otomobil üreticileri isteseler sizlerin box ile elde edeceğiniz yüksek değerleri elde edebilecekken neden bunları düşük tutuyorlar?.

teşekkürler

+18 Hp ve %22 ekstra tork..son sürrate 3-5 kmh kazandıracaktır ama buna top speed i arttırıyor diyemeyiz..top speed için Chiptuning tavsiye ederim..
    Otomobil üreticelerinin ön planda tuttukları parametre motorların emisyon değerleridir..performansları değil..İstanbuldayız..

rapid modül

• ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiesta80 -- 10 Aralık 2007; 17:48:06 >
  • Selam.
    Powerbox fiyatları uygun diye biliyorum. 1.3 cdti 75hp corsa için powerbox ın katkısı ne olur tork ve hp anlamında. Bildiğim kadarıyla powerbox a yapılan manuel ayarlarla ya sadece tork yada sadece beygir arttırılıyor. Tek sayılar tork çift sayılar beygirmiydi neydi kalmadı aklımda pek.Kullanımı hakkında da biras bilgi verirseniz sevinirim.
    Neyse yane asıl sormak isediğim katkısı ne olur ve tabiki fiyatı?
  • heey uzman nerelerdesin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bekapa

Selam.
    Powerbox fiyatları uygun diye biliyorum. 1.3 cdti 75hp corsa için powerbox ın katkısı ne olur tork ve hp anlamında. Bildiğim kadarıyla powerbox a yapılan manuel ayarlarla ya sadece tork yada sadece beygir arttırılıyor. Tek sayılar tork çift sayılar beygirmiydi neydi kalmadı aklımda pek.Kullanımı hakkında da biras bilgi verirseniz sevinirim.
    Neyse yane asıl sormak isediğim katkısı ne olur ve tabiki fiyatı?

93 Hp 220 Nm değerlerine ulaşabilirsiniz..700 ytl karşılığında..Obsiyonel olarak Bir düğme yardımıyla modülü devreye sokup çıkartabilirsiniz..
  • benimde sorum olacak. 90 hp 200 nm lik corsa yı nerelere getirebiliriz. hızlanma değerleri ne kadar iyileşir. teorik son hızın değişmiyeceği kesin ama pratikte biraz daha artar 6. viteste güçlenen motor daha fazla devir çevirebilir gibi geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.