Şimdi Ara

CDTI ve DTI lara Chiptuning .. PowerBox ..! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
32.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar Combo 1.7 DTI var 75 hp bu chip tuningden sonra ne kadar güç artışı sağlanır.. Bide araç şuanda 130.000 de km fazla olması motorda bi zarara yol açarmı acaba ..?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK
    etkisi yok derken yol bilgisayarı ekranında okuduğum değerler doğrumu olcak yoksa orijinal beyne göre olan tüketimimi göstercek. almanyadan getirten bi tanıdık parçanın opel onaylı olduğunu ve yol bilgisayarı verilerini yanıltmadan o anki tüketim bilgilerini verdiğini idda ediyor.

Anlık tüketim değeri sizi yanıltabilir belki ama..Totaldeki tüketim ve karşılaştığınız sonuç kesinlikle uyuşacaktır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: koksalzengi

Selamlar Combo 1.7 DTI var 75 hp bu chip tuningden sonra ne kadar güç artışı sağlanır.. Bide araç şuanda 130.000 de km fazla olması motorda bi zarara yol açarmı acaba ..?

Motora yapılacak bir kaç kontrol işlemi bu sorunuzun yanıtını verir.................eğer bu kilometreye kadar herhangi bir kurum temizleme işlemi uygulanmamışsa araca muhtemelen aşırı kurum birikmesi vardır aracınızda..gerekli temizlik işlemleri yapıldıktan sonra chiptuning ile rahatlıkla 95-100 hp alabilirsiniz..

Benim kendi 1.7 Dti Corsam şu an 125 Hp ve uzun süredir kullandığım halde bir problem çıkarmadı..
  • Güncel
  • Benim sorum şu;

Chip tuning işlemi yapılan bir aracın kazandığı tork ve Bg 'nü nasıl tespit ediyorsunuz. 90 BG lik bir aracın, chip tuning işleminden sonra 115 BG ne sahip olduğunu aracı kullanırkenmi fark ediyoruz yoksa bunu ölçen bir cihaz varmı?
  • dyno testine sokarsan öğrenebilirsin arabanın motor gücünü hatta kaliteli yakıtla kalitesiz yakıt farkı bile bu testle çıkabilir. tabi soğuk ve sıcak havadada değişik sonuçlar çıkartabilir. bir sürü değişken var. ben olsam bu testi chip tuning yaptırsam bile bunu alakasız bir yerde yaptırır arabayı modifiye eden kuruluşla alakalı bir yerde yapmazdım.
    quote:

Orjinalden alıntı: fkboran

Benim sorum şu;

Chip tuning işlemi yapılan bir aracın kazandığı tork ve Bg 'nü nasıl tespit ediyorsunuz. 90 BG lik bir aracın, chip tuning işleminden sonra 115 BG ne sahip olduğunu aracı kullanırkenmi fark ediyoruz yoksa bunu ölçen bir cihaz varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fkboran

Benim sorum şu;

Uygulama merkezimizde Bir Dinamometre miz var..Ve bu makinayla aracın max. motor gücünü, tekerleklerin yola aktardığı motor gücünü,v.s. bilgileri öğrenebilmekteyiz..
  • Selamlar.
    2004-2005 corsa 1.3CDTI aracın normal Degerleri 70HP 170NM. Tuning ile ne kadar artış sağlanabilir? KIT olarakmı yoksa ECU optimizasyonu yöntemi ile sağlanabilir ve yaklaşık maliyeti nedir? bu arada yeriniz Hangi şehirde onuda bilmek isterim. iyi çalışmalar..
  • Corsa 1.3 CDTI

Chiptuning ile 93 Hp 210Nm..750 ytl
    Box Tuning ile 88 Hp 230 Nm..700 ytl
    ikisi bir arada 102 Hp 245 Nm..1000 ytl

İstanbul Dudullu dayız..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

Corsa 1.3 CDTI

Chiptuning ile 93 Hp 210Nm..750 ytl
    Box Tuning ile 88 Hp 230 Nm..700 ytl
    ikisi bir arada 102 Hp 245 Nm..1000 ytl

İstanbul Dudullu dayız..

adres alayım
  • www.tdperformans.com
  • Astra için fiyat alabilirmiyim? 1.3cdti ?
  • Astra H 1.3 CDTI 90 Hp için Box 700 ytl..113 Hp Civarı bir güç alınır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

Astra H 1.3 CDTI 90 Hp için Box 700 ytl..113 Hp Civarı bir güç alınır..

bu box dedigimiz sey istedigimiz zaman cıkarılıp istedigimiz zaman da takılan yani garantide sorun olmayan sey miydi
  • astra elegance 1,6 16v buna ne yapılabilir ne kadar artar beygir gücü ?
  • ona burda bişi yapılamaz dizel olması gerek
    quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

astra elegance 1,6 16v buna ne yapılabilir ne kadar artar beygir gücü ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mstf.ky

bu box dedigimiz sey istedigimiz zaman cıkarılıp istedigimiz zaman da takılan yani garantide sorun olmayan sey miydi

Evet aynen öyle..takması 3 dakika..çıkartması 30 sn..
  • quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

astra elegance 1,6 16v buna ne yapılabilir ne kadar artar beygir gücü ?

Benzinlilere sadece chiptuning yapılabilir..+8-10 hp elde edilebilir..
  • merhabalar 1.3 cdti astraaracım var henüz 1500km de 2 haftalık bir araç. gücünü arttırmayı düşünüyorum. bana chip tuning mi yoksa box tuningmi tavsiye edersiniz? ve bu kadar düşük km de yaptırmam bi sorun teşkil edermi? ayrıca izmirdeyim tavsiye edebileceğiniz bir yer yada bayiniz varmı? teşekkürler...
  • Merhaba..

Aracınıza isterseniz chip isterseniz box tuning uygulatabilirsiniz..

Box özellikle turbo bekleme zamanını kısaltacak ve alt devirlerde varlığını hissettirecektir..

Chip ise orta ve üst devirlerde etkili olup aracın yüksek sürratlerde gaz pedalına daha hassas tepkiler vermesine olanak tanır..toplamda alınacak güç aşağı yukarı iki seçenktede aynıdır..her iki uygulamanın da işletildiği araçlarda 130 hp nin üzerine çıkıldığı olmuştur..

Aracın yeni olması motorun güçlendirme sonrası bürüneceği performans karakterine optimum uyum sağlaması açısından avantajdır..

Box ı kendinizde takabilirsiniz..Chip için izmir de bayimiz yok..

Arabanız hayırlı olsun der, kazasız belasız sürüşler dilerim..

Saygılar..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.