Şimdi Ara

Canon PowerShot A630 / A640 fotoğrafları..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
984
Cevap
1
Favori
88.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Herkese iyi çalışmalar..

KULLANICILAR:

_1- a630 kkilis
    _2- a630 b1kerboy
    _3- a630 apolloturk2
    _4- a640 augustt
    _5- a630 abici94
    _6- a640 tyu
    _7- a640 kimbusa
    _8- a630 uguretes
    _9- a630 guvenkab
    10- a630 hastaX
    11- a630 erbilge
    12- a630 vardium
    13- a630 sabriaga
    14- a630 seriko
    15- a630 M.ADA
    16- a630 maxwe2006
    17- a630 saprofit
    18- a630 ytsejam
    19- a640 blood955
    20- a630 By_Gizemli
    21- a630 propulsion
    22- a630 ozgurhimmet
    23- a630 jaguar00
    24- a630 since1966
    25- a630 coban393

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkilis -- 14 Haziran 2007; 14:16:15 >
  • Neleme sorunu var, odak masada Hatta tam masada bile değil, daha doğrusu "masaya daha yakın".
  • Netleme sorunu var - gibi

İlk bakışta yakın çekim yapmış ancak makro moduna almamışsınız gibi duruyor. Birde exif e bakınca, odaklamayı doğru yapmışsınız (belkide) ama 1.3 saniyelik enstantane ve el titremesi nedeniyle flulaşmış gibi
  • hızlı yorumlar için teşekkürler.

yeni başladım ve makineyi de tanımaya çalışıyorum, acemilik ondandır.
    Ayrıca, artık bu modellerin de bir başlığı olsun istedim, belki paylaşımlar olur.

kolay gelsin..
  • Yanlış anlamayın ama odaklama yaptınız çekerken değil mi ?... Yani pat diye birkerede deklanşöre tamamen basıp çekmediniz ?....

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 15 Şubat 2007; 23:36:54 >
  • siz gelin buraya benim a630 fotografları var birde bunlara bakın

http://forum.donanimhaber.com/m_12357221/tm.htm
  • <PlutosDaddy>
    Odaklamayı manuel yapmaya çalıştım, açıkçası 5-6 pozun en iyisi buydu.
    Floresan ışık altında çektim, ama o konuda çok ayar yapmadım.

Bu arada, <Ahmet1980> enstantene'nin 1,3 sn olduğunu nasıl anladınız? Daha küçük değerlerde daha net olur mu?

<b1kerboy>
    Sizin fotoğrafları gördüm, gayet güzel, öğrendiğiniz özellikleri burada paylaşmanız daha da güzel.
    Ayrıca, karanlık arka plan ayarını nasıl yaptınız, anlatırsanız sevinirim.

kolay gelsin
  • Odaklamayı mümkün mertebe manuel yapmayın, auto da bırakın. Çekimin 1.3 saniyede olduğunu exif bilgisinden anladım. Yani pc de resime sağ tıklayıp özellikler diyerek (acdsee ile, diğerleri nasıl bilmiyorum) Aynı şekilde makinada LCD' den resimi izlerkende detaylı modda görebilirsiniz bunları. Enstantane ne kadar düşük olursa (çekim süresi hızlı olursa) titreme olasılığı azalır.

Arka tarafı karartmak için obje üstünde flaş patlatmak gerek. Obje üstünde yakın mesafeden flaş patlarsa arkaya karanlık etkisi verir bu durum.
  • Ama obje üstüne yakın mesafeden flaş aynı zamanda nesne üstünde ışık patlaması ve flaş yansımasına da neden olur
    quote:

Orjinalden alıntı: Ahmet1980

Odaklamayı mümkün mertebe manuel yapmayın, auto da bırakın. Çekimin 1.3 saniyede olduğunu exif bilgisinden anladım. Yani pc de resime sağ tıklayıp özellikler diyerek (acdsee ile, diğerleri nasıl bilmiyorum) Aynı şekilde makinada LCD' den resimi izlerkende detaylı modda görebilirsiniz bunları. Enstantane ne kadar düşük olursa (çekim süresi hızlı olursa) titreme olasılığı azalır.

Arka tarafı karartmak için obje üstünde flaş patlatmak gerek. Obje üstünde yakın mesafeden flaş patlarsa arkaya karanlık etkisi verir bu durum.
  • Tavsiyeler için teşekkürler.

Foruma fotoğraf ekleyebilme kurallarını okumadan önce, haliyle yüksek çözünürlükte çektiğim fotoğraflar da oldu.
    Acaba, bunların çözünürlüklerini nasıl düşürebilirim?
    Fotoğraf makinemle bunu yapabilir miyim?
    Bu konuda ve genel olarak, bilgisayar programı tavsiyeleriniz ne olur?

kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: kkilis

Tavsiyeler için teşekkürler.

Foruma fotoğraf ekleyebilme kurallarını okumadan önce, haliyle yüksek çözünürlükte çektiğim fotoğraflar da oldu.
    Acaba, bunların çözünürlüklerini nasıl düşürebilirim?
    Fotoğraf makinemle bunu yapabilir miyim?
    Bu konuda ve genel olarak, bilgisayar programı tavsiyeleriniz ne olur?

kolay gelsin

Foto makinende bunun ayarlaması olması lazım,benimki A530 benimkinde var Manuel ayarların sonuncusuydu galiba
  • IrfanView 'i şiddetle öneririm gerek kurulum boyutu, gerek işlevselliği gerekse kullanım kolaylığından (freeware)
  • arkadaşlatr benimde a630 istanbula gelmiş gümrükte takılmazsa pazartesi aranızdayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: apolloturk2

arkadaşlatr benimde a630 istanbula gelmiş gümrükte takılmazsa pazartesi aranızdayım

nerden ne kadara aldın ? ne kadar sürede istanbula kadar geldi bilgi verebilir misin ? ben de 640 almayı düşünüyorum da
  • gitti gidiyordaki bi satıcı vasıtasıyla aldım ürünü amerikadan kargo dahil 516ytl ye aldım çarşamba günü kargoya(fedex) vermişti bugün istanbula gelmiş yarın veya muhtemelen p.tesi elime geçer diye tahmin ediyorum.
  • ben de deniycem şansımı... hayırlısı... genelde fedex te gümrük sorunu çıkmıyormuş
  • bilmiyorum walla hocam satıcı bir sürü satış yapmış kimsede yorumlarda ürün gümrükte takıldı falan yazmamış.Bunun için gittigidiyordan aldım yoksa e-bay dan daha ucuza almak mümkün ama gümrük mağduru çok.Tahminimce gönderende türk olduğu için gümrükte dikkat etmiyorlar hediye diye geçiyor.
  • evet ürün sorunsuz elime geçti gümrükte falan takılma olmadı.Artık benimde bir a630 um var
  • hayrlı olsun <apolloturk2>, güzel günlerde, güzel pozlarda kullanmanı dilerim..

Ben makineyi 1 ay kadar önce aldım, özelliklerini öğrenmeye çalışıyorum.
    Ve burada gösterebileceğim fotoğraflar için uğraşıyorum.

kolay gelsin
  • sağol hocam bende aleti daha elimden düşürmedim sürekli bi şeyler çekiyorum yanlız şu 16mb kart hiç bir işe yaramıyor p.tesine kadar böle idare edecem artık.Çektiğim bi kaç foto koyum en iyisi.(Fotolara Bakarsanız Göz Zevkinizde Oluşabilecek Tahribattan Dolayı Sorumluluğu Kabul Etmiş Sayılırsınız!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolloturk2 -- 18 Şubat 2007; 10:23:29 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.