Şimdi Ara

Canon PowerShot A630 / A640 fotoğrafları.. (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
984
Cevap
1
Favori
88.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fotoğrafları ekleyemedim sanırım,daha sonra tekrar deneyeyim bakalım.
  • sanırım bende Öyle yapacağım GP pil alıcam 2700 lük düşünüyorum bakalım bi ufaktan araştırim.

bu arada birkaç makro koyim

Canon PowerShot A630 / A640 fotoğrafları..

• son foto cok enteresan sanki kurşun fırlamış geliyor ama resimleri neyde sıkıştırıyosun bilmiyorum biraz bozulmuş
  • birkaç foto daha iyileride var

• devam

• iyice sardım bu fotografçılıga yakında bi 300 ytl ye tele converter aldıkmı tamamdır

•  Canon PowerShot A630 / A640 fotoğrafları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaxunamun -- 27 Mart 2007; 13:50:48 >
  • devam ve son

• Fotoğrafları ekleyebildim sonunda.

• Bir tane daha...

• Biraz da Yeşillik. Dikenlere dikkat,elinize batmasın...

• Arkadaşlar benide ekleyin 630 cuların arasına bugün aldım Bimeks den 497 TL ye 8 Tl yede Kingston 1 gb sd kart verdiler. Aslında a540 düşünüyordum ama fiyat cazip geldi bana. Umarım hata yapmamışımdır. Hiç anlamam bu dijital foto işinden zaten acayip karışık geldi bu bana klavuzu oku oku bitmiyor.....

Fiyat olarak çok uygun 15 ay kredi kartına taksitle Toplam 497 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.t.s. -- 30 Mart 2007; 3:00:38 >
  • tekrar Hayırlı Olsun Arkadaşım

Kalender den çekildi
  • Ya arkadaşlar Küçük bi problem var bugün çekim yaparken aniden terimlere bakmak istedim seyir moduna geçtim ama tanımlanamayan rsm tarzı bişi gördüm bunun üzerine bunları sildim ne olduğuna anlam erdiremedim ve çekimlere devam ettim ya hafıza kartı hatası yada tanınmayan biçim hatasıyla karşılaştım 3 kez kadar daha sonra seyir moduna geçtiğimde çektikleriminde birbirine girdiğinigi gördüm yarısı başka yarısı başka fotolar şimid ise kartı ne okuyor ne görüyor açar açmaz hafıza kartı hatası diyor kartın ne boyutunu nede tipini görmüyor makinede problem mi var dedim reset attım başka kart denedim makine gayet normal ama o kartı takınca okumuyo ??? karta format atamıyorum at deyince makine kendini kapatıyo ?? Helpppp
  • Arkadaşlar yeni A 630 aldım. Ancak ilk makinem olduğu için bayağı acemilik çekiyorum. Bazı sorularıma yanık verirseniz sevinirim.
    1- Flaşı nasıl kapatıyoruz.
    2- Makro çekim yaparken flaşı kapatıyormusunuz. Çünkü ben flaşla çektiğimde (zaten flaşın nasıl kapatılacağınıda bilmiyorum) resimlerde parlama oluyor.
    3- Ayrıca makro çekimlerde bir türlü net bir görüntü yakalayamıyorum. Yani yakınlaştırma veya uzaklaştırma yaptığımda mutlaka görüntü de bir fluluk oluyor.
    Yani resim çekmekte bayağı zor iş valla...
  • Makro çekerken zoom yapmamaya dikkat et netlemiyo çünkü uzaktan makro çekeceksen eğer makro tuşuna 2 kere bas (programda) cisim uzaklığını kendin ayarla CM veya metre 1 CM den 5 metreye ayar yapabiliyosun.. Makro açtığın yönün tersine yani üst kısıma bastığında flash ı kontrol ediyosun otomatik açık ve kapalı seçenekleri var kapalıya getirdiğinde flash işaretinin üzerini çiziyo. direk açık olduğunda sade flash işareti oluyo. otomatikte olduğunda flash işareti üzeinde A harfi oluyo
  • çok güzel bi kare tebreik ederim
    quote:

Orjinalden alıntı: abici94

Biraz da Yeşillik. Dikenlere dikkat,elinize batmasın...

• gerçekten güzel bir kare ama ismini keşke bir çerçeve yapıpda oraya yazsaydın
    quote:

Orjinalden alıntı: uguretes

birkaç foto daha iyileride var

• Arkadaşlar çok karışık gelmeye başladı okuyorum ama anlamıyorum ki klavuzdan ilk defa dijital kullanıyorum. Siz en iyisi bizlerin acemilerin dijital makina kullanımı, açıklamaları, foto çekim tekniklerini öğrenebileceğimiz siteleri yada linkleri verirseniz sevinirim. Kullanım kitapçığından öğrenemeyeceğiz biz bu işi ben bunu anladım.

Kapalı ortamda (evde) hangi ayarlarla foto çekilmeli
    Kapa havalarda (bulutlu) hangi ayarlarla foto çekilmeli.
    Güneşli havada hangi ayarlarla çekilmeli
    Makro çekerken hangi ayarlar kullanılmalı
    Florasan ortamda nasıl çekilmeli
    Karlı
    Yağmurlu
    Rüzgarlı
    Poyraz lı
    Fırtınalı abiii buneee yaaa harbiden pişmanlık duymaya başladım üffff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.t.s. -- 1 Nisan 2007; 13:54:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: guvenkab

Makro çekerken zoom yapmamaya dikkat et netlemiyo çünkü uzaktan makro çekeceksen eğer makro tuşuna 2 kere bas (programda) cisim uzaklığını kendin ayarla CM veya metre 1 CM den 5 metreye ayar yapabiliyosun.. Makro açtığın yönün tersine yani üst kısıma bastığında flash ı kontrol ediyosun otomatik açık ve kapalı seçenekleri var kapalıya getirdiğinde flash işaretinin üzerini çiziyo. direk açık olduğunda sade flash işareti oluyo. otomatikte olduğunda flash işareti üzeinde A harfi oluyo

Çok Teşekkürler, verdiğin bilgiler çok işime yaradı. Tabiki başkalarınıda isterim. Mesela makinenin üzerindeki yuvarlakla çekim modları ayarlanıyor. Bunları genelde hangi durumlarda kullanıyorsun. Birde makinenin kullanım klavuzunda 21 adet çekim modu diyor. Bunlar nerede?...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.