Şimdi Ara

Canon EOS 7D Mark II resmiyet kazandı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
2.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • fullframe olmadan 35mm makinaya bukadar para vermek mantıklı gelmiyor. insanlar croplu alete bu kadar para vereceğine neden orta format çekmez anlamıyorum. ayrıca kuş fotoğrafı nedir yaa.emekli doktorların voleyi bulmuş mühendislerin can sıkıntısını gidermek için yaptıkları bir hobi.
  • Boşuna uzuyor konu, insanların zevkleri-tercihleri sorgulanır olmuş.
    Emirleriniz olur efendim, sizler nasıl isterseniz efendim. Bir daha kuş fotoğrafı çekmeyiz. Sizler ne istersek onu çekeriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memotembelgezer

fullframe olmadan 35mm makinaya bukadar para vermek mantıklı gelmiyor. insanlar croplu alete bu kadar para vereceğine neden orta format çekmez anlamıyorum. ayrıca kuş fotoğrafı nedir yaa.emekli doktorların voleyi bulmuş mühendislerin can sıkıntısını gidermek için yaptıkları bir hobi.

FF olmadan croplu makinaya ortalama FF parası verdim. gayette mutluyum. piyasada ki bir çok makinayı ( ki bunlar içinde FF olanlarda var ) imaj kalitesi ve vermiş olduğu özellikler ile yarışabilecek bir gövdeye sahibim. üstelik bunu aynasız olarak yapabiliyorum.
    ayrıca kuş fotoğrafçılığı yabana atılacak bir dal değildir. can sıkıntısını gidermek hiç değildir. konuya yorum yapmak için tartışma çıkaracak kelimeler seçmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: omardaing

Boşuna uzuyor konu, insanların zevkleri-tercihleri sorgulanır olmuş.
    Emirleriniz olur efendim, sizler nasıl isterseniz efendim. Bir daha kuş fotoğrafı çekmeyiz. Sizler ne istersek onu çekeriz.

afedersin sen kimsin? ne zevkin var ki ben sorgulayacağım? ne karanlık oda bilirsin ne zone sistem bilirsin ne alternatif baskıdan haberin var ,eline yalandan 3bin tl lik makina almış buraya gelmiş konuşuyorsun. senin ucube zevkinden banane.
  • quote:

ayrıca kuş fotoğrafı nedir yaa.emekli doktorların voleyi bulmuş mühendislerin can sıkıntısını gidermek için yaptıkları bir hobi.

Asıl sen kimsin yahu! İnsanların sana hobilerini beğendirmek zorunda olduğunu falan mı zannediyorsun dünyanın merkezi??

Senin "ucube" (iade-i kompliman) fikirlerinden kime ne??

O dediklerini bilmekle adam olunmuyor, önce terbiye ve saygı lazım...

• Ne kadar gereksiz insanlar var şu hayatta. İnsanlar hakkında yorum yapmayı çok kolay sanıyor. Cahillik kusuyor.

İnsanlar bilmedikleri şeye yabancı
    Yabancı olduklarına düşmandır.

Kuş fotoğrafı çekmeyi biliyor gibi ahkam kesiyor.

Blok listesine at geç. Fazla düşünme. Bu ara birçok kişiyi blokladım zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • First_Person kullanıcısına yanıt
    bana ne kardeşim senin looser hobinden.git neyi çekersen çek . kuş fotoğrafı önemli falan değildir kardeşim. çok meraklıysan gidersin bir galeriye,"kuş fotoğraflarından" bir portfolyo yapar gösterirsin küratöre alırsın boyunun ölçüsünü. kuş fotoğrafı hobidir. fotoğraf sanatı içinde kimse kuş fotoğrafını ciddiye falan almaz. çeker eşe dosta gösterirsin o kadar. ayrıca sana ne ki makina ile ilgili fikrimi söylerken diğer bir fikrimi paylaştım senden izin mi alacaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Ne kadar gereksiz insanlar var şu hayatta. İnsanlar hakkında yorum yapmayı çok kolay sanıyor. Cahillik kusuyor.

İnsanlar bilmedikleri şeye yabancı
    Yabancı olduklarına düşmandır.

Kuş fotoğrafı çekmeyi biliyor gibi ahkam kesiyor.

Blok listesine at geç. Fazla düşünme. Bu ara birçok kişiyi blokladım zaten.

ahahaha doğru söylüyorsun kuş fotoğrafı dünyanın en önemli şeyi. ne kadar cahil varsa dijital in kolaylığından yararlanıp bu sanatın içine etti. ne pozlama bilir ne film bilir ne baskı bilir ne zone sistem bilir fotoğrafın hiç bir temel dinamiğinden haberi yok. elinde krekli fotoşop ve iki tane plug in seti dünyayı kurtardınız süpermaryolar. bilmiyorsanız susun takdir edin de bilenler sizi adam sansın

• Ben kuş böcek fotoğrafı çeken sıradan biriyim.
    Ama sizi merak ettim gerçekten. Karanlık odayı bildiğiniz için bizi aşağılayan, bu kadar tepeden bakan, forumdan kovan, ne çekeceğimize karar verdiğinize göre her anlamda çok üstün biri olmalısınız.

Ikinci mesajınızda ne güzel demişsiniz "bana ne" keşke devamını getirip ben çok üstünüm sizler kim oluyorsunuz mealine devam etmeseydiniz.
    Hiç bir mesajda biz sanat yapıyoruz demedik, hiç bir mesajda insanların ilgi duyduğu fotoğraf alanına söz söylemedik. Sadece ilgi duyduğumuz alan in bu makine çok uygun dedik.

Tekrar yazayım bu makinenin çıkması iyi oldu, Nikon d300s, Canon 7D modelleri güncellemmeliydi ve canon hakkını vererek yaptı. Pahalı mı ? Benim bütçeme göre şu sn pahalı ve alamam :( yalnız benim bütçeme göre şu an rahatlıkla alabildiğim 7D ve d300 de pahalıydı. Böyle güzel makineler çıksın nasıl olsa eninde sonunda ucuzlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dementor-1 -- 28 Ocak 2015; 17:42:33 >

• Aboooww ne güzel topik mısır pörtleklerimi alem gelem...
  • eleman analog kullanıyorum ayaklarında ama daha karanlık odaya girdiğini bile sanmıyorum. ezerek baktığı photoshop'un aslında analog makinalar döneminin negatif filmleri ile yapılan manipulasyon efektleriyle aynı mantık olduğu bilmiyor. aslında çoğu kişi bilmiyor. photoshop var bu fotoğrafta diyerek ezerler ama eski karanlık oda da aynı işlemin yapıldığını göz ardı ederler.
    ayrıca insanların ne tarz fotoğraf çektiği veya sanatsal anlam taşıyıp taşımadığı kimseyi ilgilendirmez. bana bir anlam ifade eden kare başkasına hiç bir ifade etmeyebilir.
    kime ne? sanane?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zommby

Aboooww ne güzel topik mısır pörtleklerimi alem gelem...

Çok fenasın Arif emmi.

• Bu adam 14 yaşından büyük değildir. Benden söylemesi.

Adam yazdıkça kişneyen bir at aklıma geliyor

Kişneme sesleri arasında karanlık oda bla bla... yine kişneyen bir at bunlar photoshop bla bla... Yine bir at sesi....

Ulennnn neyse atlara da ayıp oldu.

• Zommby kullanıcısına yanıt
    Valla ne desen haklısın ağabey. 10 yıla yakın forumlardayım ilk defa bu kadar bir saçma tartışma içerisindeyim.
    Yanlız bu yaşta abur cubur sağlığa zararlı.
  • Canon Fotoğraf makinesi severlerin dört gözle beklediği makina Türkiyede

Canon EOS 7D Mark II video incelemesi

Bu arada Canon EOS 7D Mark II Kit kutusunda 18-135 IS STM USM Lens ile geliyor.

Canon 7D mark II Özellikleri

20.2 MP Cmos sensör
    Digic 6 İşlemci ile 10 fps Fotoğraf Çekimi
    65 çapraz tip AF noktası
    1080p de 60Fps Video Çekim Kalitesi
    Çift hafıza kartı yuvası(CF-SD)
    Gps Sistemiyle Seyahat Fotoğrafçılarının Vazgeçilmezi
    ISO 100-51200
    Vizör Kapsama Alanı %100
    3.0 "1,04m Clear View II LCD Ekran

Canon 7D Mark II Video incelemesi - Fotopazar.com

• arkadaşım kafanız ne ile çalışıyor bilmiyorum kimseyi kovduğum yok,babamın malımı burası.herkes özgürce fikirlerini söylemiş bende söyledim.normalde insanların bilmediği şeyleri yüzüne vurmam ama bazı insanlara lazım. bu fotobarzoların cehaletini ,bilmediğini yüzüne vuracaksın ki bilen kişilerin yanında saygı duymayı öğrensin. çoluk çocuk 4 yıl kpss kasıyor,ilk maaşını alıp abi bana 2 kilo kanon ver diyor forum köşelerine düşüyor,sonra bize patlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Bu adam 14 yaşından büyük değildir. Benden söylemesi.

Adam yazdıkça kişneyen bir at aklıma geliyor

Kişneme sesleri arasında karanlık oda bla bla... yine kişneyen bir at bunlar photoshop bla bla... Yine bir at sesi....

Ulennnn neyse atlara da ayıp oldu.

he he kuş fotoğrafı hadi. çoluk çocuk babasının cebinden para çalıyor emmi bana 2 kilo kanon diyip foruma düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 29 Ocak 2015; 15:32:11 >

• mageji kullanıcısına yanıt
    bravo fotoğraf tarihini yeniden keşfettin ,bütün saklı gizliyi de çözdün hadi al voltanı zaten bir sürü looser var başımda. ctrl+l yi öğrenen fotoğrafçı olmuş.
  • Ben 7D kullanıcısı olarak bu makinede çok daha fazla özellik eklerler diye bekliyordum. 65 nokta ve duş etkenlere 4 kat daha dayanıklı hale getirilmesi, dışında çekimlerde çok insanın hiç kullanmayacağı bir kaç küçük farklar tatmin edici olmadı. Ancak gene de 7D önceki güçlü modelin omurgası üztünde rakiplerine karşı önde bir model. Tek rakibi bence Sony A77 II olacaktır. Bir çok insan Sony konusunda burun kıvırabilir. Görüntü teknolojisi konusunda lider bir firmanın ürettiği A99 ise gerçekten mükemmel bir makine. Aynasız olması ve renk filtresi kullanmaması yeni bir çığır ki, Nikon 810 modeli, Pentax da K5ıı ve K3 modeli ile bu kulvarda ilk teknolojiyi kullananlar. Bana göre Ful Fram olarak A99, APSC olarak EOS 7D, A77II, Pentax K3 alınabilecek en iyi makineler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.