Şimdi Ara

C Sınıfı Araç Öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, dedem(%94 engelli raporu var duruşma belirlendi, hakimin kalemle görüştüm araç alımında sorun olmaz dedi) üzerine engelli aracı almak için vasi tayinini bekliyorum arkadaşlar yaklaşık 1-2 ay sonra aracı ancak alabileceğim. Bütçe konusunda vergili fiyatı 120 bini çok aşmamayı düşünüyorum. Benim araştırmalarımda gördüğüm o aralığa fiyatı düşen modeller:

Renault Megan Benzin/Dizel
    Honda Civic Benzin-Lpg
    Hyundai Elantra Benzin//Dizel
    Mazda 3 benzin/dizel
    Opel Astra Benzin/dizel
    Toyota Corolla Benzin Dizel
    VW jetta Benzin
    Skoda Rapid Benzin/Dizel
    Fiat Egea Benzin/Dizel

C-B/Suv
    Renault Kadjar Benzin
    Fiat 500x Benzin/Dizel
    Nissan Qashqai Benzin/Dizel
    Hyundai Tucson Benzin
    Toyota Ch-R benzin
    Renault Captur Benzin/Dizel
    Peugeot 2008 Benzin/Dizel
    Opel Mokka X Benzin
    Seat Arona Benzin
    Dacia Duster Benzin/Dizel

Not: 29 yaşında lise matematik öğretmeniyim özel sektörde çalışıyorum, Samsunda yaşıyorum. 120 bin bandını bende aşmak isterim ama velakin 1.5 yil sonraya evlilik planliyorum. Her ikisinin külfetiyle uğraşmak zor olur benim için, devletimizin öğretmenlere karşı tutumu pek iyi değil birde özel sektöre güvenip krediyle borçlandiramam kendimi.
    Not2: Belirttiğim modellerde araç eğer iyiyse dizellerin sadece boş kasasını alabiliyoruz. Benzinlide çoğunlukla orta ve üst paket. Ben Honda civic benzin lpg gözüme çarpan, araç benzinli olursa mecbur tüp taktırabileceğim bir model olmalı.
    Mesajı telefondan yazıyorum, yazım hatam varsa kusura kalmayın, önerilerinizi bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ywzckr -- 29 Ocak 2018; 17:13:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ek not: Dedemde alzheimer olduğu için vasi gereklidir, bu yüzden hakim zaten çok üst segmentteki araçları onaylamaz eldeki imkanlar dahilinde bu fırsattan yararlanmak için tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Mantık dizel qashqai der, gönül ise Audi A3 1.0 , BMW 116i ya da Volvo V40 1.5 T3 der. Bütçeniz civarına bulunur bunların hepsi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi integral77 -- 29 Ocak 2018; 17:28:11 >
  • Cevabınız için teşekkür ederim, hocam vergili fiyat 120 bin yazdım, yani vergisiz 80 bin. Önerilerinizde auidi ve bmw 160-180 bandinda zaten hakimler bmw audi gibi gorünce direk red veriyor o modelleri eledim o yüzden. Qashqai de ise sadece en boş paket alabiliyoruz dizelde.

• Satış işinde çok zorlanırsin, bastan soyleyeyim

• Gırtlak dolu dizel otomatik 308 için 117-120 bin arası fiyat alanlar var. Kesinlikle değerlendirilmeli, bu paraya daha iyisi yok.
  • şu engelli araç meselesine bir el atılmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fezalii kullanıcısına yanıt
    Hocam 5 yıl satmayı düşünmüyorum zaten sonrasinda dedem Allah izin verir yaşarsa arabayı yenilerim yaşamıyor olursa satarım.

• Allah korusun ama dedeniz ölürse herkes hak sahibi oluyor diye biliyorum.

Yani araç miraslı oluyor.

İleride kardeşlerinizle veya kuzenlerinizle sıkıntı yaşamayın diye söyledim.

Benim tavsiyem ise dizel otomatik makyajlı kasa 308 allure.

• Hocam valla 308 iç hacim olarak küçük gelir dedemi hastaneye götürücem arada yoğun bakımda kalabiliyor 20-30 gün, birde peugeotla kötü geçmiş var hep çevremde motor amortisör vb. şuanki araçları nasıldır bilmiyorum tabi.

@10ff Hocam haklisiniz engelli için el atsın devlet kdv de almasın. ötv oranı 1999 yılinda bir defaya mahsus getirilmiş bir vergi idi sağolsunlar kalıcı hale 2002 de getirdiler ve oranlarına da şuana kadar en az %100 artım yapıldı. Bu mevzuya kadar ne el atılması gerekenler var da konuşsakda bişey değişmez.

• Otomobilgini kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz hocam, ama ailenin hepsi okumuş ve sadece teyzelerim var, onlarinda parayla pulla işi olmaz hepsi okumuş birde önalım sözleşmesi düzenleriz filan diyordu avukat arkadaş dedemin fındıklığı filan var onlarada ben karışmam zaten ayarlanır miras işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ywzckr -- 29 Ocak 2018; 20:25:17 >
  • Büyük bir performans beklentin yoksa yukarıda yazdıklarından civic tercihim olurdu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben megane diyorum olmadi elantra

• Dedezin ustune alip siz mi kullanacaksiniz, afedersin ama bu bize enayi gibi baktigini gosterir, devlet bu ise el atmali bu sekilde arac kullananlar yakalanip, cezasi otv odemek olmali, yazik.

• @selamolsun hocam benim mükemmel bi performans beklentim yok hocam ani hızlansın vb. Beni yokuşta bırakmasın aşırı yakıt tüketimi olmasın yeterli. Bu liste dışından da önerebilirsiniz araştırırım.

@shidad hocam bende bakıyorum ama civic 106600 orta paket otomatigi megane nın 115 civarına denk geliyor benzinde birde lpg filanda işli değil megane gereksiz pahalılaşmış sanki. Clio icon dizel full 101 yazıyor listede anlamadım ama 10 bin degisti aralik ocak arasinda coğu araç opele uğradım astra dizel başlangıç 125 bin dedi ama internette liste fiyatı dizelde 110 gösteriyor 2018 ocak için.

Elantrayı ve civic test etmeyi düşünüyorum uzun vadede civic daha dayanıklı olur gibime geliyor ama araştırıcam bu süreçte fikir alıyorum.

• karti K kullanıcısına yanıt
    Hocam engelli kişinin ihtiyaçlarını karşılamak için alınır araç, ve %90 üzeri engelli olduğunda kendisi kullanamayacağı için 3. Derece akrabalara kadar hepsi kullabilir. Dedemin hastahane işleriyle biz ilgilendiğimiz için bu fırsatı kullanıyoruz. Siz enayi değilsiniz tabiki ama bu fırsat sizde olsa siz de kullanırsınız.

• Megane civicten daha iyi 2017 modellerini sor daha ucuza bulursun

• Aklımda hocam zaten en çok satılan c segmentinde civic ve megane var, elantraya da bakıcam test sürüşü özellik kıyaslayacağım. Babamda renault var ilk zamanlar arıza yapmazdı birkaç yıl dolunca sanayiyle ahbab oluyor insan :) ama parcası yaygın ve ucuz diğerlerine göre orası ayrı. kuzenin honda 4 yıl sadece servise uğradı o sadece gözümde bi artısı. Karadeniz dağlık ve yolları çok iyi diyemem anayol harici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ywzckr -- 29 Ocak 2018; 21:51:50 >
  • Lpg li civic

• Bende de hyunadi var bende fazla sorun yasamadim elantra da bu konuda iyi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.