Şimdi Ara

BMW Benzinli mi yoksa Dizel mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
14.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 3 kasa BMW almayı planlıyorum. Ancak yeni model değil. Büteçeme göre 2009-2010 dizel ve 2011 benzinli alabiliyorum. Baktığım dizellerin km’leri biraz yüksek haliyle. Yani 120bin - 180bin arası. Ancak benzinliler çok daha düşük kilometrede ve çok daha dolu araçlar.

Size danışmak istediğim, daha eski model, daha boş ve km’si daha yüksek bir araca sırf dizel diye 10-15 bin fazla ödemek mantıklı mı? Yılda en fazla 15 bin yapan birisiyim.

Sahibinden üzerindeki yakıt verileri benzinli için 100 kilometrede 10 lt gözüküyor. Ben de İstanbul’da yaşadığım için üzerine 2 LT ekleyerek hesaplıyorum ağır trafikte daha çok yakar diye. Denklemim doğru mu sizce? Görüşlerinizi bekliyorum. Bu hafta kararlaştırıp aracı almak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende 1.16 i benzinli var tam otomatik istanbuldayim sehirici 11 lt altina trafikte dusmek cok zor

Sehirler arasi 7 - 7.5 lt yakiyorum bu makul yine

Bak bu 1.6 lt motor 2.0 lt lere bakiyosan durum daha vahim bu arada bu arabalar cok yakmiyor benzin pahali tabiki

• Yılda 15 bin yaptığın için dizel arabanın bakımları ve dizel motoru yürütmek daha masraflı olacaktır kağıt üstünde. Birde fazla para vermenizde cabası

Yılda 25 bin ve üstünde yapanlara dizel öneriyolar ve buda mantıklı. Ama yılda 15 bin yapıyormuşunuz bu durumda benzinli bir motora binmek daha doğru olur.

Hepsini geçtim o yıllardaki hiç bir bmwyide tavsiye etmem. Zaten temiz bir bmw bulmak samanlıkta iğne aramaktan başka nedir ki ?

• Benzinli atmosferik Bmw motoru Dizelden kesinlikle daha sorunsuz ve daha az masraflı olacaktır.

15bin km çok fazla bir km değil bu arada dizel için.

Ancak Bmw özellikle sürüş keyfi için alınır.

2lt lik 177ps lik dizel motoru atmosferiklerinden çok daha hızlıdır ve atiktir.

Eğer atmosferikteki hantallık (isterse 2lt olsun) sizi rahatsız etmeyecekse dolu bir benzinli daha mantıklı olabilir.

Tabi dizel 2.elde satarken daha pahalı olacaktır.

Ilave ödediğiniz tutarı ne kadar geri alabilirsiniz bilemem.

Tüketim olarak da kabaca dizel motorlusu benzinlisinden kuruş bazında kabaca %40 daha az yakacaktır.

Artık hesabınızı siz yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acc04 -- 11 Temmuz 2017; 9:45:41 >
  • Ben de benzinli almayı düşünüyorum ama yeni benzinli motoru ve eskisi arasında ne kadar yakıt farkı olur bilmiyorum. Örnek olarak 2011 benzinli resmi yakıt tüketim verisi 10 lt gözüküyor. Bu İstanbul’da 13 falan olur mu? Yani bir depoyla gitse gitse 500 km gider gibi duruyor bu şekilde yanılıyor muyum?

• Dizellerin fiyatları uçmuş şasırdım ve ilanlara kufur ettim o derece.

Acıkcası lüks bir araçtan az yakmasını beklemek saçmalık.

• ArcherAngel A kullanıcısına yanıt
    Neden saçmalık olsun? Passat bluemotion da lüks bir araç. Benzinlisi az yakıyor. Lüks diye çok yakması gerekmiyor yani:)

• quote:

Orijinalden alıntı: xinglyan

Neden saçmalık olsun? Passat bluemotion da lüks bir araç. Benzinlisi az yakıyor. Lüks diye çok yakması gerekmiyor yani:)

Passat lüks bir araç yani?

Tsi ve bluemotion olunca lüks oluyor yani

Dediğiniz tdi için mi? Tsi için mi?

• ArcherAngel A kullanıcısına yanıt
    Ben genel olarak Passat için lüks araç dedim. Lüks değil midir Passat bilmediğimden soruyorum?

• xinglyan X kullanıcısına yanıt
    Bmw nin yeni motorları turbo destekli olduğundan alt devirleri de artık güçlü yani çekişı iyi.

Az bastığın sürece eski nesil atmosferiklerden az yakar. Bilemiyorum belki %20 az yakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Bende 1.16 i benzinli var tam otomatik istanbuldayim sehirici 11 lt altina trafikte dusmek cok zor

Sehirler arasi 7 - 7.5 lt yakiyorum bu makul yine

Bak bu 1.6 lt motor 2.0 lt lere bakiyosan durum daha vahim bu arada bu arabalar cok yakmiyor benzin pahali tabiki

Merhaba hocam araç e87 kasa mı? Eğer e87 ise 1 depo ile yaklaşık kaç km yapabiliyorsunuz?

• Evet e87 kasa

En fazla 600 km civari dostum bu aracin sehir icinde bu lt leri yakma sebebi tam otomatik olmasiymis

Biraz para gecsin elime 2012-2013 model alicam yeni kasa ile eski kasa ara arasinda konfor bakimindan fena bi fark var

Gecen tatil icin 2016 model 1.16 i kiraladim arac daha 1.000 km de idi tertemizdi yani konforu vs gercekten cok iyidi bide dolu pakettim hayran kaldim makineye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mariachi@ -- 12 Temmuz 2017; 6:25:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Evet e87 kasa

En fazla 600 km civari dostum bu aracin sehir icinde bu lt leri yakma sebebi tam otomatik olmasiymis

Biraz para gecsin elime 2012-2013 model alicam yeni kasa ile eski kasa ara arasinda konfor bakimindan fena bi fark var

Gecen tatil icin 2016 model 1.16 i kiraladim arac daha 1.000 km de idi tertemizdi yani konforu vs gercekten cok iyidi bide dolu pakettim hayran kaldim makineye

Yemileri daha az yakıomuş hocam öyle diyorlar..arkadan çekiş güzel iş:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.