Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.985
Cevap
101
Favori
515.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar Toyota sportif görünümlü araçlarını ülkemizde sunmadı diye o tür araçları üretmekten aciz sanıp Lada gibi bir firma muamelesi yapanlar olduğunu gözlemliyorum ki kusura bakmasınlar zavallılıktır bu. Sektörde öncü bir firmadan bahsediyoruz ve Dünya Türkiye' den ibaret değil, internetle Dünya bu kadar küçülmüşken açın bir bakın, neler yapmış adamlar?...

Toyota' yı savunmak gibi bir kaygım yok, bana ne?...Tam düşündüğüm konseptte güzel tasarımlı bir araç çıkarıyorlar, üstelik ülkemizde üretilecek. Bundan neredeyse kıskançlık duygularına kapılanları anlamam mümkün değil. Gözlerimle görüp beğenirsem, F/P ratiosu cazip gelirse alır kullanırım; beğenmezsem ya da pahalı gelirse bile böyle bir firmanın Türkiye' de ciddi bir yatırım yapmış olmasından duyduğum memnuniyet bakidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Toyota diye okudum girdim.
    Fotolara baktım honda bu dedim. Sonra kendimi honda olduğuna kabul ettirdim. Mesajları okudum Ismi de çok uygun tam bir honda hatta bu mesajı yazarken toyota olduğunu yine unuttum.
    Bu kadar da tasarım çalınmaz.

bu yorumu okuyana kadar bende honda sanıyordum

Birçok otomobil markasının birlikte model çıkardığı markalarda birleşmelerin olduğu motor şanzıman platform ların aynı . Olduğu ortamda bunu ona benzettim o sandım demek bana itici geliyor.

bana itici gelende böyle bir lafı itici bulman

• Bu yorumu okuyana kadar, okumadan önce ve okurken okuduktan sonra az önce az sonra bende hyundai sanıyordum. Duma duma dum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

Tasarımının çok farklı ve başarılı olması nedeniyle pazarlama kurallarına göre çok fazla indirim veya uygun fiyat şansımız olmayabilir. Sonradan satışlara göre fiyatları aşağı ya da yukarı yönlü revize edebilirler. Ya da hedefleri baştan yüksek tutup, ilk etapta lansmana özel iyi fiyat verip, önce görünürlüğü ve bilinirliği sağlayabilirler. Marka şu an Çinli bir firma yönetiminde bildiğim kadarıyla. Bugüne kadar çok farklı marka araçlara sahip oldum (Ford, Nissan, Seat, Renault, Honda, Vw, Mazda) ama hiç Toyota sahibi olmadım.
    Bu araba (C-HR) benim için Honda Civic HB (2006-2011) gibi, Honda CR-Z gibi, Renault Megane II Hb gibi, Nissan Juke gibi füturistik tasarıma sahip ve tasarımı 10 sene sonra da ilgi çekecek bir model. Gerçekten çizgileri çok iddialı.
    Ben herkesin sevdiği ve tuttuğu otomobillerdense, farklı tasarıma sahip modelleri daha çok seviyorum. Hayatımın pişmanlığı çevre baskısı ile Golf almamdır. (Yanlış anlaşılmasın, tasarım anlamında).
    C-HR B-suv sınıfında olacağı için malzeme kalitesi olarak Yaris-Auris arası bir şey bekliyorum. Aşırı kaliteli bir iç mekan beklemiyorum. Ama umarım dediğim gibi fiyatı 100 civarı çekmezler. Beklentilerim gibi olursa Juke'a hoşçakal diyebilirim
    Sevgiler

bende aylarca golf alsam mı almasam mı arada derede kaldım. Sonra makyaj gelecek dediler golf için bekleyelim dedim. C-hr tanıtıldıktan sonra evet benim arabam bu olmalı dedim. Ben iç mekan olarak kalite algısı yüksek premium a yakın bekliyorum. Golf den performans olarak mı dizayn olarak mı pişmansınız? Merak ettim. Toyota fiyat konusunda bizi üzmez umarım.

• http://m.ototeknikveri.com/haber/7035/2016-toyota-c-hr-standartlari-yeniden-belirliyor C-hr Hakkı'nda bilgiler gelmeye devam ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL21Tr

İç mekan fotoğrafları yayımlandı mı ?

Maalesef Toyota dan sızma yok. Haber yok bilgi yok. Haziran da belli olur her şey

• Yüksek donanım seviyesinde C sınıfı dizel-AT araçlarla aynı fiyat aralığına konumlandırmalarından endişe ediyorum. Öyle olursa ben uzaktan izlerim, piyasa da benzer tepkiyi verecektir...Bu arada dikkatimi çekti, son zamanlarda çok fazla Juke görür oldum trafikte; Toyota' nın hedefi o segmentin müşterilerini cezbetmek olmalı, fiyatı da ona göre belirlemeli...Bir üst segmentteki rakiplerle baş edebileceğini zannetmiyorm...
  • Haksız sayılmazsınız. Mokka dan sonra 2016 ilk üç ayda en fazla satan juke olmuş. B Segmenti SUV Satışları
    Ocak - 06Şubat- 06Mart-06 Toplam - 06
    Opel Mokka 182 244 357 783
    Nissan Juke 98 82 455 635
    Renault Captur116 141 198 455
    Peugeot 2008 60 220 73 353
    Jeep Renegade66 117 154 337
    Citroen C4 Cactur 31 36 146 213
    Kia Soul 20 123 63 206
    Fiat 500X 27 61 104 192
    Mazda CX-3 23 27 72 122

Bu mesaja eklenen görseller:

C-HR Toyota Ana Konu

• Mokka'nın dizel-otomatiklerinde kullanılabilecek aksesuarlıları neredeyse 85 binden başlıyor ilk çıktığında da epey satmış
    ancak tahminim yıl sonunda fiyat avantajıyla Juke ve Captur öne çıkar ...
    Kaldı ki Nissa'nın elinde epey 2015 Juke vardı onlar yeni bitti, Mart satışından da anlaşılıyor 2016'ların geldiği ...

Bu arada
    C HR ile ilgili bayiler hiç bir şey bilmemekte !!
    sadece "Kasım/Aralık gibi gelecek" diyorlarr, ne motor seçeneği nede fiayatt bilgisi/duyumu yokk, ilginç ...

Yalnız,
    motor seçenekleri (1,2T-1,8H-2,0D) bize uymayacak,
    satılırsa 1,2 T satılır gerisi yalan olur gibime geliyor ...
  • 1.2 T + CVT kombinasyonunun Auris' deki verileri çok etkileyici. Emisyon değeri 106, 100 km hızlanması yanlış hatırlamıyorsam 10.5 sn...

C-HR Auris' den daha ağır olmayacaktır diye tahmin ediyorum; hadi yükseklik-sürtünme katsayısı ve 4x4 farkıyla emisyon 115 civarı, hızlanma da 11-11.5 sn olsun; gayet iyi değerler...

Bayiler genelde ellerinde mevcut olan modelleri satmayı öncelikli tuttuklarından dolayı yeni çıkacak modeller hakkında konuşmayı pek sevmezler. Daha erken çıkmasını istediğim için tahminlerimi manüple ediyor olabilirim tabi . Araç yenileme işini erteleye erteleye bir hal oldum zaten. B sınıfı tercih etmiyor olmama rağmen İbiza ve tasarımını hiç beğenmediğim Juke bile gözüme hoş görünmeye başladı, yeni Megane' ı incelemeye henüz fırsatım olmadı; pişman olacağım bir tercih yapmaktan endişe ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: doncivan

1.2 T + CVT kombinasyonunun Auris' deki verileri çok etkileyici. Emisyon değeri 106, 100 km hızlanması yanlış hatırlamıyorsam 10.5 sn...

C-HR Auris' den daha ağır olmayacaktır diye tahmin ediyorum; hadi yükseklik-sürtünme katsayısı ve 4x4 farkıyla emisyon 115 civarı, hızlanma da 11-11.5 sn olsun; gayet iyi değerler...

Bayiler genelde ellerinde mevcut olan modelleri satmayı öncelikli tuttuklarından dolayı yeni çıkacak modeller hakkında konuşmayı pek sevmezler. Daha erken çıkmasını istediğim için tahminlerimi manüple ediyor olabilirim tabi . Araç yenileme işini erteleye erteleye bir hal oldum zaten. B sınıfı tercih etmiyor olmama rağmen İbiza ve tasarımını hiç beğenmediğim Juke bile gözüme hoş görünmeye başladı, yeni Megane' ı incelemeye henüz fırsatım olmadı; pişman olacağım bir tercih yapmaktan endişe ediyorum...

Ben İstanbul da bir bayi ile görüştüm 8. Ay da satışta dedi en geç 10. Ay dedi. Bir otomobil sitesi haziran da satışta deri. Türkiye de ilk etapta sadece 1.2 turbo manuel ve cvt şanzıman ve 4*4 seçenekleri ile birlikte satılacağını duydum. Güzel bir araç gelecek beklemeye değer fikrim.

• Ayrıca Toyota.com.tr. De araç yakında satışta yazıyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda Toyota nın en merakla beklenen lansmanı olacak diyor. Demem o ki çok uzak değiliz. Tabi üretim hattında problem yaşanmıyorsa.

• Sadece türkiyede üretilcek ama sadece turkiyede satılmayacak 1.8L

• İlk satışlar yurt dışı,
    "Haziran" olarak belirtilenler bu satışlar ...
    Haziran sonrası Türkiye de lansmanı başlasa da satışlarını en erken Eylül/Ekim olarak bekliyorum ...
    Hal böyle olunca ortaya "model yılı" sorunsalı çıkmakta, alacak olan 2-3 ay daha bekleyip neden yeni modelini almasın !!?

4X2 için 1,2 motoru baz alıp Aurisle kıyasladığımızda,
    (ki bu arada C-HR ebatları 4,350 X 1,795 X 1,565 ile Qq'ye çok yakın) ;
    Ağırlığı ve alt/üst yükseklikleri daha fazla,
    tekerleklerin daha büyük olacağını varsayarsak (beklentim 215x60xR17) sürtünmesi de yüksek olacaktır ...

Neyse bekleyelim bakalımm,
    umarım Toyota Türkiye tez zamanda aydınlatıcı bilgi verir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 26 Nisan 2016; 8:04:12 >
  • Araç 2016 sonu satışta, Türkiye ye yalnızca 1.2 motor verilecek, iç mekan kaliteli ancak hala geliştirme aşamasında, şimdilik bu kadar paylaşabilirim

• Arka camlar manuel mi

• quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

Araç 2016 sonu satışta, Türkiye ye yalnızca 1.2 motor verilecek, iç mekan kaliteli ancak hala geliştirme aşamasında, şimdilik bu kadar paylaşabilirim

Aha bir ''İnsider trader'' gelmiş, plaka da 54 üstelik! ...

Üstat ''Paylaşabileceğin kadarı'' da olsa bizleri ara ara bilgilendirirsen memnun oluruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

Araç 2016 sonu satışta, Türkiye ye yalnızca 1.2 motor verilecek, iç mekan kaliteli ancak hala geliştirme aşamasında, şimdilik bu kadar paylaşabilirim

O kadar bilgi bizde de var. Sanki özel. Bilgiler paylaşılmış gibi şimdilik bu kadar denilmesi de bir garip geldi bana. 2016 sonu bulmayacak satışa çıkması. Eğer fabrikada falan çalışıyorsan bilmem tabi.

• Çok fazla bilgi vermem etik olmaz, iç tasarım ve malzeme kalitesi kendi segmetindeki araçlardan çok daha iyi, şu an ki yaris ve corolla dan iyi diyebilirim, dış dizayn zaten harika, seçeneklerde çift renk olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilginiz varsa şu ''Kendi segmenti'' ni bir açsanız; Toyota yetkililerinin yeni aracı hangi segmente konumlandırdıkları fiyat açısından çok önemli: Rakip olarak gördükleri Juke/Captur ise eyvallah, yok Qashqai/Tucson ise geçmiş olsun, Megane bizi bekler...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.