Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.816
Cevap
47
Favori
343.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Deterjan gözüne konulsun o zaman. Pm attım hatta bu konu ile ilgili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Bir göze koymaya gerek yok, ön yıkamalı program seçtikten sonra kapağın üzerinde çamaşır suyunu gezdirin sonra çalıştırın. Yalnız bu dediğim koyu kıvamlı domestos için geçerli diğer su gibi olanlar bu şekilde kullanılırsa program başında tahliye edilirler büyük ihtimal o da bir işe yaramaz.

Gerçekten başarılı

• quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Amway'in toz deterjanı çay bardaklarını sarı çıkarıyor. Boşuna para vermeyin. Tabaklar, tencereler tamam ama çay bardaklarında başarısız. Bu bardakların sarısını çıkarmak için başvurulabilecek bir yöntem var mı? Deterjana ne eklersek sarı bardaklardan kurtuluruz?

Finish Quantum Oxi çamaşır suyu etkili deterjanı deneyin 1-2 yıkama sonra düzelecektir. Finish klasik jel kullanırken bizim de bardaklar renk değiştirmişti oxi tablet kullanıca düzeldiler.
  • Ben domestos kullanıyorum memnunum

Özellikle alafranga ve ummumi de bayağı bir temizlik yapıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Rossman yokki bulunduğum ilde, olsa denemek isterdim. Minel Gratis'te vardı deneme boyu olsa alıp kullansak. Migros'un 4lü deneme paketini kullanmıştım fena değildi ama tam verim alamadım. Birkaç marka denedikten sonra en iyisi quantum dedik kullanmaya devam ediyoruz.
  • domol ü bilmem ama gratisten minel aldık hiçte iyi değil arkadaşlar
    Sen de hep övüyorsun aklımızda kalıyor bulamıyoruz esantiyonluk kargoyla 1 tane gönder yaw

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

Bim bulasik tableti.

Fairy kapsul

Finish tablet.
    Ucunu de denedim.
    Arasında farkı ben anlayamadim. O yüzden hangisi ucuzsa ondan alıyorum. Genelde BİM bu yüzden.

durum aynen böyle.zaten hepsi kimyasal veriyorsun katalizörü arkadan faşır faşır çıkıyor. hepsini kullandım.arada hiç bir fark yok. hangisi indirimde olursa onu alıyorum. kalgona dünya para bayılmaya gerek yok. bulaşık makinası franke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

denizliyede rossman acılır insALLAH quntum dan daha temiz yıkıyor

İnşâAllah buraya da şube açarlar, bekliyorum :) Kendi markası olan kozmetik ürünleri sanki daha iyi gibi. Baze kısa veya otomatik program kullandığımız için artık sert tabletler yerine yumuşak kapsül deterjan kullanmayı tercih ediyoruz. Domol'ün ürünü Mintax ve Bim'in tabletlerine benziyor aynı üretici mi üretiyor acaba?
  • Çay bardaklarındaki sarılık için Pril Gold'un da işe yaradığını ekleyelim. Üstünde de zaten bu probleme çözüm getirdiğini açıkça belirtmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

anyaw tabletlerini kulandınızmı? almayı düsünüyorum finish ailesini kulanacam evde stok her üyesi var maşallah

Ben tozunu kullandım. Ama çay bardaklarındaki sarılık nedeniyle memnun değilim. Yağlı tabaklardaysa başarılı. Yalnız şurası önemli. Bizde bulaşıkları makineye koymadan önce lavabonun altında pırıl pırıl yıkamak gibi bir adet var. Makineye neredeyse temiz giriyorlar. Ama deterjanın aktive olması için "yağ" görmesi lazım. Dolayısıyla her türlü deterjanda performansı etkileyen çok önemli bir konu bu. Tabakların kabasını sıyırın ama yağlı bir şekilde makineye koyun.

Aynı huy bizde de var. Hep sudan gecirmiyoruz. Ama bulaşıkların yarısı sudan geçiyor. Ama asiri dolduruyorum gerçi. Üst sepete elime ne geçerse koyuyorum. Tencere kap caydanlik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -DanceOfEternity- -- 11 Haziran 2015; 13:07:56 >
    Ayni annem. Neyse yeni makine alınınca hiç sudan geçirmeyeceğim. Şimdilik bu emektar makinemi fazla yormayayım

• Arkadaşlar hemen hemen hepsini denedim. Sonuç olarak Pril Gold ya da Fairy Platinum diyorum. Finish Quantum'dan uzak durun. Bingo Dynamic Hepsi Bir Arada'da fena değil. ŞOK'ta satılan Mintax'ın tabletini ve Gratis'te satılan Minel tabletleri merak ediyorum. Bunları kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum. :)
  • excalibur6161 kullanıcısına yanıt
    minel pek iyi değil
  • excalibur6161 kullanıcısına yanıt
    Gerçekten şunu farkettim bende. Finish kötü değil. Ama Fairy daha çok kopurse de daha temiz yıkıyor

• Pril Gold almak isteyenler için Şok Market'e bu hafta kampanyalı paket gelmiş.
    60 adet Pril Gold + makine parfümü + makine temizleyici = 24,90 TL
    Makine parfümü ne kadar anlamlıdır, bilemedim. Makine temizleyici de işe yarar mı, gerek var mı, kararsız kaldım. Yine de hepsine ihtiyaç duyanlar için çok iyi fiyat.

Ayrıca, temizleyici ve parfüme ihtiyaç duyduğumu düşünmediğim (gelecek yorumlara göre temizleyiciye ihtiyacım olabilir) ve buradaki methiyelerden yola çıkarak Gratis'teki Minel tabletleri alarak memnun kaldığım için bunu almaya gerek duymadım.

Bu arada, sayın @alperen_69, siz Minel tabletleri pek beğenmemişsiniz ama birkaç kullanıcı bu konuda övgü dolu sözler yazmış ve ben de memnuniyetle kullanıyorum. Tabii herkes beğenmek zorunda değil ama sizin beğenmeme kriterlerinizi merak ettim (yargıladığımı sanmayın lütfen; sadece anlamaya çalışıyorum).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 13 Haziran 2015; 2:39:29 >

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Makine temizleyici, cihazın görünmeyen kısımlarında birikebilecek kir, yağ ve kireç kalıntılarını temizlemeye yardımcı oluyor. Zamanla koku oluşmasını da önlüyor. Devir daim ve boşaltma pompasını da temizlediği için cihazın daha verimli çalışmasına katkıda bulunuyor. Eski makinemde fazla yapmazdım bazen koku yapardı şimdi yeni makinmde her ay yapıyorum. Bim'de satılan sıvı temizleyici de fena değil.

Fairy platinum güzel temizliyor ve kurutuyor ama biraz fazla köpürüyor ve kokusu yoğun. Tekrardan Finish quantuma geçiş yaptım.
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.