Şimdi Ara

bu palio benzini içiyormu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
0
Favori
22.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 kmde 27 lt ? eminisin böyle birşey başıma gelse herhlde arabayı yakardım Allah korusunşu an benimki o kadar değil ama eskidikçe ne olur bilinmez
  • al işte yakıttan şikayet eden birisi daha
  • daha öncede başka bir topic te yazmıştım ve eminim tüm arabalar soğuk havada dur - kalk çok yakar ama diesel ler daha çok yakıyor. Yol bilgisayarı olan arkadaşlar deneyebilirler gerçi havalar ısındı ama yinede 1 km dur kalk 10 - 13 ün altına hiç bir arabanın ineceğini sanmıyorum...

eskimeye gelince araba daha 18.000 km de

quote:

Orjinalden alıntı: trimpot79

100 kmde 27 lt ? eminisin böyle birşey başıma gelse herhlde arabayı yakardım Allah korusunşu an benimki o kadar değil ama eskidikçe ne olur bilinmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fosters -- 23 Mayıs 2006; 22:30:51 >
  • ENJEKSİYONLU ARAÇTA RÖLANTİ AYARIYLA OYNAYAMAZSIN...
    RÖLANTİYİ DÜZENLEYEN ECÜ DUR... ECÜ YE YARDIMCI OLMAK ANLAMINDA, İLGİLİ SENSÖRLERİN, RÖLANTİ VALFİNİN TEMİZLİĞİ YAPILABİLİR...
    ANCAK, İLK ÇALIŞTIRMADAKİ "YÜKSEK RÖLANTİ AYARI" İLE OYNANABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM...
    EN AZINDAN BENİM ARACIMDA BU MÜMKÜN...

quote:

rolanti ayarıyla nasıl oynayabilirim?
  • TRİMPOT79,
    BÜYÜK KONUŞMA SONRA YAKAMAZSIN... YENİ ESKİ FARKETMEZ, DİZEL BENZİNLİ FARKETMEZ...

DENEME YAPABİLİRSİN...
    ÖNCE DEPOYU FULLE.
    ARABANIN MARKASINI VE MODELİNİ BİLMİYORUM AMA,
    BİR HAFTA BOYUNCA, HER SABAH 1 KM. AKŞAM 1 KM YOL YAP. GÜNDE TOPLAM 2 KM. HAFTADA 14 KM EDER... SONRA TEKRAR DEPONU DOLDUR... NE KADAR HARCADIĞINI GÖRÜRSÜN...
    BEN TAHMİNİMİ SÖYLEYİM.
    FABRİKA VERİSİ 90 KM SABİT DEĞERİNİN, EN AZ 3 KATI FAZLA HARCARSIN. MOTOR HACMİN BÜYÜKSE BU 4 - 5 KATA KADAR ÇIKABİLİR...

quote:

100 kmde 27 lt ? eminisin böyle birşey başıma gelse herhlde arabayı yakardım Allah korusunşu an benimki o kadar değil ama eskidikçe ne olur bilinmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: borNEO

20 motor araba hemde tempra 250.000 yakıyor helal olsun o zaman diyecek hiç bir şeyim yok ben 2 sene boyunca başka araba kullanmadım inanmayan lar gidir p satın alsınlar güle güle kullansınlar

biz bu arabayı zevk için aldık ve tüm bakımlarını eksiksiz yaptırıyoruz çünkü bu özellikte araba zor bulunur.motor yağını normalde 10000-15000 km'de bir değişir biz ise her 5000 km'de bir değiştiriyoruz,diğer bujiler,hava filtresi vb. şeyleri de aynen erken değiştiriyoruz ve bunun faydasınıda yakıtta ve gidişte çok gördük,araba acayip kaçıyo ve makul bir tüketim sunuyo(ama tekrar ediyorum bu genel bakım vs. onları erken yaptırıyoruz,yani arabaya özen gösteriyoruz bence o yüzden normal yakıyor)

• quote:

Orjinalden alıntı: roverci

TRİMPOT79,
    BÜYÜK KONUŞMA SONRA YAKAMAZSIN... YENİ ESKİ FARKETMEZ, DİZEL BENZİNLİ FARKETMEZ...

DENEME YAPABİLİRSİN...
    ÖNCE DEPOYU FULLE.
    ARABANIN MARKASINI VE MODELİNİ BİLMİYORUM AMA,
    BİR HAFTA BOYUNCA, HER SABAH 1 KM. AKŞAM 1 KM YOL YAP. GÜNDE TOPLAM 2 KM. HAFTADA 14 KM EDER... SONRA TEKRAR DEPONU DOLDUR... NE KADAR HARCADIĞINI GÖRÜRSÜN...
    BEN TAHMİNİMİ SÖYLEYİM.
    FABRİKA VERİSİ 90 KM SABİT DEĞERİNİN, EN AZ 3 KATI FAZLA HARCARSIN. MOTOR HACMİN BÜYÜKSE BU 4 - 5 KATA KADAR ÇIKABİLİR...

quote:

topiğin başında arabanın modelini görürsün araba 1.2 palio sabah 2km .akşam2 km.yapıyorum

• tam hatırlamıyorum ama otoshow da okumuştum galiba hangi araba oldugunu unuttum eger bir insan arabası ısınmadan her gün 4 km yol yaparsa aksam dönüşdede aynı şekilde evine gelirse 100 km 40 lt benzin yakıyormuş.
  • Arkadaşlar dediklerinizde haklısınız ama kimseye şunu anlatamadım siena ve palio

yazın 90 km sabit hız trafik yok b.düzü - silivri arası birmot servisten usta ile deneme sürüşüne çıktık onlarda inanmıyordu dediklerime kısa mesafe diyorlardı 100 km yol yaptık tam tamına 8.6 lt yakıt tükettik daha ne kısa mesafesi
  • quote:

Arkadaşlar dediklerinizde haklısınız ama kimseye şunu anlatamadım siena ve palio

yazın 90 km sabit hız trafik yok b.düzü - silivri arası birmot servisten usta ile deneme sürüşüne çıktık onlarda inanmıyordu dediklerime kısa mesafe diyorlardı 100 km yol yaptık tam tamına 8.6 lt yakıt tükettik daha ne kısa mesafesi

Benim araba (1.2 16v) benzinli ortalama 7-7.5.uzun yolda da 6 l yakıyordu.

bu da test verisi.

http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=373&yil=2002/05

8.6l, düz boş yolda 90 km sabit hız ile aşırı yüksek.bilinmeyen bir prolem olabilir.düşmüyorsa satıp dizele geçersin zaten benzinli hiçbir araçla artık ekonomi olmaz.benzin 3 ytl.

multijet palio albea az yaktığı kanıtlanmış araçlar.

konuyu açan arkadaş da motor ısınmadan 2 km kullanırsa hiçbir arabada az yakamaz.

bu şekil kullanımda dizel de çok yakar.

• quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Arkadaşlar dediklerinizde haklısınız ama kimseye şunu anlatamadım siena ve palio

Benim araba (1.2 16v) benzinli ortalama 7-7.5.uzun yolda da 6 l yakıyordu.

bu da test verisi.

http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=373&yil=2002/05

8.6l, düz boş yolda 90 km sabit hız ile aşırı yüksek.bilinmeyen bir prolem olabilir.düşmüyorsa satıp dizele geçersin zaten benzinli hiçbir araçla artık ekonomi olmaz.benzin 3 ytl.

multijet palio albea az yaktığı kanıtlanmış araçlar.

konuyu açan arkadaş da motor ısınmadan 2 km kullanırsa hiçbir arabada az yakamaz.

bu şekil kullanımda dizel de çok yakar.

+100000

• Bende zaten satıp dizel arac aldım ama aractaki tek problem siena olması cok araştırdım hepsi bole yakıyor tek noktadan enj olduğu icin bu arada dediğin gibi multijet motorlar az yakıyor bendeki meriva da da aynı motor var ve bence su ana kadar kullandığım en iyi dizel motor kendi segmentinde
  • ne kadar yalan yalnış yazmışlar!! biz de kullanıyoruz şu anda PALİO 1.2 S 2002 MODEL !

ARABA MUHTEŞEM AZ BENZIN YAKIYOR! NASIL DA ABARTIYORSUNUZ! 100 KM 7 LT ŞEHİR İÇİ EN FAZLA!!!ŞEHİR DIŞI 5,9 LİTRE GEÇMİYO! ALDIGIMA ÇOK MEMNUNUMMM!

SİZ GALİBA HİÇ 106 GTİ SUBARU İMPRAZA BMW 3.20 YA DA 206 GTI TARZI ARABALARA BİNMEMİŞSİNİZ! İŞİNİZ GÜCÜNÜZ NERDE BELEŞ ORAYA YERLEŞ.. YUH YANIII!
  • Yalan yanlış derken ??

ş.içi 7 km / ş.arası : 5.9 bence biraz uçuk rakamlar...

arabanı sevebilirsin ama abartma bence.

quote:

Orjinalden alıntı: haccker

ne kadar yalan yalnış yazmışlar!! biz de kullanıyoruz şu anda PALİO 1.2 S 2002 MODEL !

ARABA MUHTEŞEM AZ BENZIN YAKIYOR! NASIL DA ABARTIYORSUNUZ! 100 KM 7 LT ŞEHİR İÇİ EN FAZLA!!!ŞEHİR DIŞI 5,9 LİTRE GEÇMİYO! ALDIGIMA ÇOK MEMNUNUMMM!

SİZ GALİBA HİÇ 106 GTİ SUBARU İMPRAZA BMW 3.20 YA DA 206 GTI TARZI ARABALARA BİNMEMİŞSİNİZ! İŞİNİZ GÜCÜNÜZ NERDE BELEŞ ORAYA YERLEŞ.. YUH YANIII!
  • haccker sallama be abicim FOSTERS e +1000 katılıyorum bilmediğimiz arabaları soyle abicim senin dediğin gibi yakan fiat bir tek dizellerde var burdaki herkes yalan bi sen doğrusun ya bişi dicem zaten inanmayanlaralsınlar almaları onlar için en büyük ceza olur zaten
  • e abi ben ben aldım işte! SAXO vts sattım.. 1.2 s palıo aldım. 30 ytl benzin attım banamısın demiyo şu anda 87 km oldu halen benzin göstergesi düşmedi bile.. YANI SİZ YANLIŞ ANLAMAYIN BABAM DA 3.20İ VAR OLMAZ OLSUN DEDİM BEN ARTIK! 30 YTL BENZİN AT EN FAZLA MALTEPE TOPKAPI GİDİYOSUN ! 100 KM YOL YAP BİTİYO. . E ŞİMDİ BENIM VTS DE ÖYLE Bİ GAZLADIGIMMI AYNI BMW GİBİ .. AMA BU BANAMISIN DEMIYO .. YA DA SİZ

HAKLISINIZ.. BEN ÇOK BENZIN YAKAN ARAÇLARA BİNDİM İLK DEFA BÖLE BİŞEYE KARAR VERDİM ONUN İÇİN BANA GARİP GELİYO.. OLABİLİR DE..
  • haccker .bu 1.2 nin kullanıcısı benim ve dikkat edersen sabah 2km.akşam 2km yapıyorum diyorum araba jikleden hiç çıkmıyor.ve 30 milyonluk benzinle ancak 60-70 km yapabiliyorum .
  • valla benim 1600 cc focus bile o kadar yakmıyor. 100 YTL ile 400 km yi devirir. Ben ilk başta şaşırmıştım. 1300 motor hundai accent focusdan fazla yakıyor. hundai accent e 100 YTL aylık benzin yetmiyor. Focus artan benzinle duş alıyor.
  • quote:

hocam palio 1.2 lerin bn fire motor diye biliyorum ama şu bi gerçek inanılmaz bir yakıt tüketimi var artık hesap yapamıyacak duruma geldim galiba en iyisi hemen elden çıkarmak

Bende 2004 1.6 marea var,alırken çok yakar diye korkuyordum...
    Fakat hiç öyle çıkmadı.
    Fakat senin dediğin gibi tüm fiatlar yakıt canavarı değil,puntoların fire motorları çok az yakıyormuş.

Benim araba 100 km de 10-11 litre yakıyor şehir içi.
    Kullanıma göre değişir hocam,
    1-2-3. vitesleri 1500-2000-2000-2500-2500-3000 arası değiştirirse arkadaş ortalama yakıtı bulur,
    sabahları araç soğukken hareket etmeden 1 dk ısıtmak bile çok değiştiriyor yakıtı,,,
    1 dk da gelirken yaparsa 100 ytl ile 350-400 km zorlar.

aslında bizim arabalar yakmıyo,benzin pahalı be kardeşim

• arkadaşlar konuyla biraz alakasız olabilir ama...

Silindir hacmi: 5785 cm³
    Yakıt Tipi: Benzin / LPG
    Motor gücü: 280 BG (206 KW)

yukarıdaki özelliklere sahip bir araç km başına ne kadar yakar...
    şimdiden sağolun..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.