Şimdi Ara

bu palio benzini içiyormu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
0
Favori
22.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: trimpot79

9500 e çok ucuz vermişsin hocam ya

gayet iyi 2000model kazalı bir araba için
  • Bie akrabamızda 1,2 palio GO, eşinde ise 1,6 Opel Vectra var. İnanır mısınız, paionun Vectradan fazla yaktığını söylüyorlar.
  • ya arkadaslar 2005 model PALİO klimalı arıyordum yazdıklarınıza sok oldum 15000 ytl civarında param var biraz yüksek model istiyorum ve tabiki düsük km .............eeee palio dan vaz gectim soyleyin o zaman ne alalım....SAYGILAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZEUSteknoloji

ya arkadaslar 2005 model PALİO klimalı arıyordum yazdıklarınıza sok oldum 15000 ytl civarında param var biraz yüksek model istiyorum ve tabiki düsük km .............eeee palio dan vaz gectim soyleyin o zaman ne alalım....SAYGILAR

o paraya ne alınmaz ki git corsa 2001 model fln al arkdas aldı 1.2 yakıt ekonomisi super fiyatı:13 milyar dan cok verme kesinlikle ,ama corsanın yeni kasası cıkcak o zamn fiyatlar daha da duser
  • quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

quote:

Orjinalden alıntı: trimpot79

9500 e çok ucuz vermişsin hocam ya

gayet iyi 2000model kazalı bir araba için

cok azmı
    klima yok , motor kaput+çamurluklar boya
    bence iyi fiyat satana kadar göbegim çatladı arabayı
  • CoRSA güzelde 2001 model cok düsük ya 100.000 km asagı araba yok ve ben biraz daha yeni olsun istiyorum 3 sene falan degistiremem artık
  • Nasıl oluyor ya, sadece 250 devir fazlalığıyla 2lt. fark eder mi bir araç? Milimetrik ayarla bile zor yaparsın 250 deviri. Bu aracı sürerken bilgisayar gibi düşünmek gerek o zaman ya.
    Bu devir olayı diğer araçlarda da bu kadar önemli farklar oluşturur mu, asıl ben onu merak ediyorum..
    quote:

Orjinalden alıntı: borNEO

E arkadaşım sana geçmiş olsun dileklerimi iletirim. 2 yıl siena 1.4 el kulanan biri olarak sana diyeceğim tek şey kaç ve canını kurtar. Arkadaşlar 2 yıl boyunca süren test verilerimi veriyorum.

Devir 2.500 - 2750 arası vites değiştirirsen 100 km ortalama yakıt sarfiyatı 10 - 11 lt
    Devir 3.000 - 3500 arası vites değiştirirsen 100 km ortalama yakıt tüketimi 13 - 14 lt

Bu veriler şaka gibi değilmi benim anladığım paliove siena ların bu modelleri Mercedes 560 second edition olmalı. Bu arada aynı martavalı banada okudular kısa mesafe martavalı.

• PALİO, SİENA VE ALBEALARIN ÇOK YAKTIĞI DOĞRUDUR.
    ANCAK, SABAH 2 KM, AKŞAM 2 KM KULLANIM, YAKITIN YÜKSEK OLMASINDA ÇOK BÜYÜK ETKENDİR...
    BU ŞEKİLDE KULLANIMDA EN EKONOMİK ARAÇLAR BİLE ÇOK TÜKETİR...
    ŞEHİRDIŞI 100 SABİTLE 7.1 LT TÜKETEN ARACIM, ŞEHİRİÇİNDE ÇOK KISA MESAFELERDE KULLANDIĞIM İÇİN, 13.5 - 14 LT YAKIYOR. BANA GÖRE NORMAL...
  • Vay be, nerdeyse 2 katına çıkıyor tüketim ve çok kısa kullanımlarda bu harcama normal diyorsun, yani sıkıntı etmeye gerek yok o zaman. Çünkü benim de ev-iş yeri mesafesi gidiş-dönüş 5km. civarı. Hafta içi hergün çalışıyoruz, yani malum o 5km. motor soğukken yaz-kış gidip geliyoruz. Sırf buna sebep lpgye bile geçmeyi düşünmeye başlamıştım ama o kadar acele etmeye gerek yok, biraz daha sabır o zaman..
    quote:

Orjinalden alıntı: roverci

PALİO, SİENA VE ALBEALARIN ÇOK YAKTIĞI DOĞRUDUR.
    ANCAK, SABAH 2 KM, AKŞAM 2 KM KULLANIM, YAKITIN YÜKSEK OLMASINDA ÇOK BÜYÜK ETKENDİR...
    BU ŞEKİLDE KULLANIMDA EN EKONOMİK ARAÇLAR BİLE ÇOK TÜKETİR...
    ŞEHİRDIŞI 100 SABİTLE 7.1 LT TÜKETEN ARACIM, ŞEHİRİÇİNDE ÇOK KISA MESAFELERDE KULLANDIĞIM İÇİN, 13.5 - 14 LT YAKIYOR. BANA GÖRE NORMAL...

• quote:

Orjinalden alıntı: ZEUSteknoloji

CoRSA güzelde 2001 model cok düsük ya 100.000 km asagı araba yok ve ben biraz daha yeni olsun istiyorum 3 sene falan degistiremem artık

o zamn tavsiyem madem 3 sene bineceksin biraz daha iyi ekonomik bi sey olsun,5 daha koy 20 milyara küçük motorlu dizellere yönel,c3 hdi,corsa cdti (2005 model)vesayre...
  • Benden tavsiye sat gitsin bu arabayı. Ne o yahu 100ytl benzinle 270km. Bu arabaya her yıl parça parça vereceğin parayla 3-5 yıl sonra çok zarar edersin. Yok şu an durumum müsait değil diyorsan lpg taktır bence.
  • LPG ile çok akıllı bir karar vermiş olursun.
    quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Vay be, nerdeyse 2 katına çıkıyor tüketim ve çok kısa kullanımlarda bu harcama normal diyorsun, yani sıkıntı etmeye gerek yok o zaman. Çünkü benim de ev-iş yeri mesafesi gidiş-dönüş 5km. civarı. Hafta içi hergün çalışıyoruz, yani malum o 5km. motor soğukken yaz-kış gidip geliyoruz. Sırf buna sebep lpgye bile geçmeyi düşünmeye başlamıştım ama o kadar acele etmeye gerek yok, biraz daha sabır o zaman..

• ben 30 milyonluk benzin ile 180 km yol yapiyorum 1.3 yaris var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ccecy

Benden tavsiye sat gitsin bu arabayı. Ne o yahu 100ytl benzinle 270km. Bu arabaya her yıl parça parça vereceğin parayla 3-5 yıl sonra çok zarar edersin. Yok şu an durumum müsait değil diyorsan lpg taktır bence.

kardes palio lar lpg yi de cok kakyıomus öle bi durum var bi de
    ayrıca 2001 model palio ya sıralı sistem lpg gerekiyo o da=1750 ytl
    ne dertmıs bu palio ya

• WOLVERİNE,
    NORMALDE BU KADAR KISA MESAFELERDE ARAÇ KULLANMAK MANTIKLI DEĞİL...
    AMA KULLANMAK DURUMUNDA KALIYORUZ...
    ARACIN TÜKETİM DEĞERLERİNİ ÖLÇMEYE ÇALIŞIRKEN HER ZAMAN FABRİKA VERİSİ ŞEHİRDIŞI 90 KM SABİT DEĞERLERİNİ DİKKATE ALIRIM. ÇÜNKÜ ŞEHİRİÇİNDEKİ TÜKETİM DEĞERLERİNİ ETKİLEYEN ÇOK FAZLA PARAMETRE VARDIR. AMA 90 SABİT HERKES İÇİN AYNIDIR.
    BU FAB. DEĞERİ BENİM ARACIM İÇİN (2000 CC) 90 KM SABİT HIZLA 100 KM DE 6.9 LTDİR. BEN 100 KM SABİTLE (5 YOLCU+KLİMA+BAGAJ) 7.1 İ YAKALAYABİLİYORSAM, ŞEHİRİÇİNDEKİ DEĞERLERE BAKMAM... DEMEKKİ ARACIMDA PROBLEM YOK DERİM...

BU BENCE BÜTÜN ARAÇLAR İÇİN BÖYLEDİR. AYNI ARAÇLAR KARŞILAŞTIRILIRKEN, ŞEHİRİÇİNDE BİRİ 8 LT DİYOR, ÖBÜRÜ 12 LT DİYOR... BU 12 LT SÖYLEYEN KİŞİNİN ARACINDA PROBLEM OLDUĞUNU GÖSTERMEZ.
    KULLANIM TARZI, TRAFİK DURUMU, GÜNLÜK YAPILAN KM, TÜKETİMİ ETKİLEYEN ÖNEMLİ UNSURLARDIR. ÖZELLİKLE GÜNLÜK KM, 2+2 KM GİBİ İSE TÜKETİM ÇOK ARTAR...

(BU ARADA BEN DE "LPG DÜŞÜNME VE ARAŞTIRMA" AŞAMASINDAYIM)

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Vay be, nerdeyse 2 katına çıkıyor tüketim ve çok kısa kullanımlarda bu harcama normal diyorsun, yani sıkıntı etmeye gerek yok o zaman. Çünkü benim de ev-iş yeri mesafesi gidiş-dönüş 5km. civarı. Hafta içi hergün çalışıyoruz, yani malum o 5km. motor soğukken yaz-kış gidip geliyoruz. Sırf buna sebep lpgye bile geçmeyi düşünmeye başlamıştım ama o kadar acele etmeye gerek yok, biraz daha sabır o zaman..

• roverci arabanı satmayı düşünüyomusun yada piyasası kaç paradır bi bilgin var mı turbo istemiyorum ama.
    bide müdürümün filan var diyodun o ne oldu sattı mı ?
  • YOKSA SEN BANA TELEFON EDEN ADAM MISIN?
    ADAMIN BİRİ ARABANIN RESMİNİ BU SİTEDEN VEYA "OTOMOBUL.COM" SİTESİNDE GÖRMÜŞ. TELEFON ETTİ (ZANNDERESEM TEL İ ORDAN ALMIŞ). ARABAYI BANA SAT DİYOR...
    BEN KREDİ BORDU ÖDÜYORUM. ŞİMDİ SATSAM İSTEDİĞİM ARABAYI ALAMAM FALAN DEDİM. YOK DİYOR İLLADA SATACAKSIN. TAMAM DEDİM 13 MİLYAR VER VEREYİM. YOK DİYOR ARABAN GÜZEL, BEN DE KULLANMAK İÇİN ALIYORUM 11 MİLYARA BANA VER DİYOR. İYİ DE 11 AZ DEĞİL Mİ DİYORUM. YOK ANCA O KADAR EDER DİYOR... HADİ 11.5 OLSUN DEDİ. BELKİ 12 YE ÇIKSA VERECEKTİM...
    10-15 DAKİKA ADAMLA KONUŞTUK. ASLINDA KREDİ OLAYIM OLMASA SATABİLİRDİM. ÇÜNKÜ İSTEDİĞİM ARACI ALAMAM ŞU ANDA...

BUNUN İÇİN ŞU AN İÇİN SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUM...

EĞER BU TARZ BİR ARAÇ BAKIYORSAN, TURBOYU BEN DE TAVSİYE ETMİYORUM. ÇÜNKÜ PROBLEM ÇIKARIYORLAR. O YÜZDEN 620 Tİ LER 200 BG OLMALARINA RAĞMEN, 620 Sİ LERDEN (131 BG) 1-2 MİLYAR DAHA UCUZA SATILIYORLAR...

MÜDÜRÜMÜN ARABASI 620 Sİ OTOMATİK VİTES 1998 MODELDİ. VE DARBELİYDİ. HEM ÖNDEN HEM ARKADAN OLDUKÇA BÜYÜK DARBESİ VARDI. YAPILMIŞ AMA TAM DÜZGÜN OLMAMIŞTI... HAVA YASTIKLARI PATLAKTI... MİKSERLİ SİSTEM LPG VARDI. ZANNEDERSEN 6,5 MİLYARA SATTI...
    160 BİN KM DEYDİ. AYRICA, 98 MODEL OLDUĞU İÇİN YILLIK VERGİSİ 550 MİLYONDU...
    YANİ SANA YARAMAZDI...

quote:

Orjinalden alıntı: er9en

roverci arabanı satmayı düşünüyomusun yada piyasası kaç paradır bi bilgin var mı turbo istemiyorum ama.
    bide müdürümün filan var diyodun o ne oldu sattı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverci -- 23 Mayıs 2006; 8:57:05 >

• Yani burdan anlıycağım olay aracın şehir dışı tüketiminin fabrika verileri ile verilen değerlerin benim kullanımım ile aynı olup olmadığı.. Mesela şehir dışı 7lt. verilen değerin çok üstünde bir değere ulaşılıyorsa anormallik var demektir sanırım. Bu değere örnek verebilir misin, yani mesela 7lt. tüketmesi gereken bir araç ne kadar tüketirse (şehir dışı) anormallik vardır? Bir de şehir dışı yakıt tüketimini yol bilgisayarı olmayan bir araç için en kestirme yolla nasıl hesaplarız?
    quote:

Orjinalden alıntı: roverci

WOLVERİNE,
    NORMALDE BU KADAR KISA MESAFELERDE ARAÇ KULLANMAK MANTIKLI DEĞİL...
    AMA KULLANMAK DURUMUNDA KALIYORUZ...
    ARACIN TÜKETİM DEĞERLERİNİ ÖLÇMEYE ÇALIŞIRKEN HER ZAMAN FABRİKA VERİSİ ŞEHİRDIŞI 90 KM SABİT DEĞERLERİNİ DİKKATE ALIRIM. ÇÜNKÜ ŞEHİRİÇİNDEKİ TÜKETİM DEĞERLERİNİ ETKİLEYEN ÇOK FAZLA PARAMETRE VARDIR. AMA 90 SABİT HERKES İÇİN AYNIDIR.
    BU FAB. DEĞERİ BENİM ARACIM İÇİN (2000 CC) 90 KM SABİT HIZLA 100 KM DE 6.9 LTDİR. BEN 100 KM SABİTLE (5 YOLCU+KLİMA+BAGAJ) 7.1 İ YAKALAYABİLİYORSAM, ŞEHİRİÇİNDEKİ DEĞERLERE BAKMAM... DEMEKKİ ARACIMDA PROBLEM YOK DERİM...

BU BENCE BÜTÜN ARAÇLAR İÇİN BÖYLEDİR. AYNI ARAÇLAR KARŞILAŞTIRILIRKEN, ŞEHİRİÇİNDE BİRİ 8 LT DİYOR, ÖBÜRÜ 12 LT DİYOR... BU 12 LT SÖYLEYEN KİŞİNİN ARACINDA PROBLEM OLDUĞUNU GÖSTERMEZ.
    KULLANIM TARZI, TRAFİK DURUMU, GÜNLÜK YAPILAN KM, TÜKETİMİ ETKİLEYEN ÖNEMLİ UNSURLARDIR. ÖZELLİKLE GÜNLÜK KM, 2+2 KM GİBİ İSE TÜKETİM ÇOK ARTAR...

(BU ARADA BEN DE "LPG DÜŞÜNME VE ARAŞTIRMA" AŞAMASINDAYIM)

• Arkadaşlar hala kısa mesafe diyoresunuz haklısınız ama ben size 2 yıl boyunca her koşulda test ttim diyorum. En son Birmot servisten usta ile bdüzü - silivri arası depoyu azına kadar fulledim sonra dönüşte fulledim ve sbt hız 90 km yakış 8.6 lt idi. Araç bu arada daha 60.000 km de idi bütün bakımları tamdı
  • 90 km sabit hızda, 8,6 yakan arabayı hemen yakarım. araç 3000 cc mi?

quote:

Orjinalden alıntı: borNEO

Arkadaşlar hala kısa mesafe diyoresunuz haklısınız ama ben size 2 yıl boyunca her koşulda test ttim diyorum. En son Birmot servisten usta ile bdüzü - silivri arası depoyu azına kadar fulledim sonra dönüşte fulledim ve sbt hız 90 km yakış 8.6 lt idi. Araç bu arada daha 60.000 km de idi bütün bakımları tamdı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.