Şimdi Ara

bu palio benzini içiyormu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
0
Favori
22.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: özbalkesli

2004 model 1.2 motor 16 valf 80 HP benzinli Palio ile şehir içinde günde asgari 35 km. yol giderim. Bunun yaklaşık 20 km.sini sıkışık trafikte dur-kalk şeklinde katederim.

Normal koşullarda (şehir dışına çıkmamak kaydıyla) kredi kartının bir hesap kesim döneminde iki kez depoyu tam doldururum. Bu da bana yeter, tam dolu bir depo ile 480-500 km. seyrettikten sonra depo uyarı ışığı yanar ve ben de hemen gidip depoyu tekrar doldururum. Depom 40 litre benzin alır.

Buna göre; arabamın şehir içinde 100 km.deki yakıt tüketimi 40/5=8 litredir.

Şehir dışında ise, tam dolu bir depo ve % 75 klimalı bir seyirde yaklaşık 720 km. yol alırım. Bu da arabamın şehir dışında -klima açıkken- 100 km.de 5,5 litre yaktığını gösterir.

Bunlar fabrika veya katalog değerleri değil, beş yıllık deneyimim sonucu elde ettiğim verilerdir. Arabam 82.00 km.de olup, 10.000 km.de bir yapılan rutin bakımları dışında servis/sanayi görmüş değildir. Ustalar, motorun iyi ve verimli bir şekilde çalıştığını söylerler. Yani, yakması gerektiği kadar benzin yakmaktadır.

Kanımca, şehir içinde deşehir dışında da makul düzeyde yakmaktadır. 1.2 benzinli motor olup bu değerlerin altında yakan veya 1.2'den yüksek hacimde olup bu seviyelerde yakan araba var mı bilmiyorum... Kendi deneyimlerinizi yazarsanız öğrenir, memnun olurum. Hem de kıyaslamaya imkan doğar!...

bizim 1.6 benzinli motor bile 7.9-9.0 seviyelerinde, şehirdışında ise 5.3-7.0 seviyelerindedir...

• Benim araba 1.3 uzun yolda 21 lt benzin ile 436 km yol 4 kişi + bagaj. başka bir deneme büyük çoğunluğu şehir içi 535 km yol 30 lt benzin ile.
    Sürekli fulleyip km sayacını sıfırladığım için tüketim sürekli takibimde şehir içi 100 km'de ortalama 5.8 lt, 6.6lt arası değişiyor ayrıca 7.5' hiç geçmedi.
  • son gelen zamlardan sonra 1,2 16v albea aracımla 20 tl ile 90 km yol yapıyorum. ş.içi (6,7 litre ye tekabul ediyor
  • arkadaşlar bende 2001 palio 1.4 el var şehirler arası mesafede 90 100 hızda 50 tl lik tüp ile 285 km gitti oda 1.75 kr ediyor.

şehiriçinde ise malesef 250 kr civarı yakıyor. kısa mesafede çok yakıyor malesef
  • arkadasımda vardı tüpte bıle 25kurus cıvarı yakıyordu gidip tupunbeynını falan değişşti bı suru para harcadı aracta yakıtı dusuremeyınce satmak zorunda kaldı benım corsa dizeli aldı sımdı arabadan ınmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

arkadasımda vardı tüpte bıle 25kurus cıvarı yakıyordu gidip tupunbeynını falan değişşti bı suru para harcadı aracta yakıtı dusuremeyınce satmak zorunda kaldı benım corsa dizeli aldı sımdı arabadan ınmıyor

Arkadaşların 92 Toros'u vardı bir ay önce sattılar. Tüpe öyle bir ayar yaptırdı ki sahibi. Şehiriçinde 18kr yakıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

quote:

arkadasımda vardı tüpte bıle 25kurus cıvarı yakıyordu gidip tupunbeynını falan değişşti bı suru para harcadı aracta yakıtı dusuremeyınce satmak zorunda kaldı benım corsa dizeli aldı sımdı arabadan ınmıyor

Arkadaşların 92 Toros'u vardı bir ay önce sattılar. Tüpe öyle bir ayar yaptırdı ki sahibi. Şehiriçinde 18kr yakıyordu

yok artık ! gerçekten mi ?

• benim birader de var 1.2 palıo 2005 modeli 40 000 civarı km si 50 liralık benzin alıyo 130-140 km anca gidebiliyo
    ben tüp taktırmasını tavsiye etmeme rağmen zaten küçücük bagaj var tüple komple kapanacak diye de taktıramıyoruz
    o nedenle satıp kurtulucaz inşallah yakında
  • quote:

Orijinalden alıntı: güllaççı

quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

quote:

yok artık ! gerçekten mi ?

Evet... Araç o kadar güzeldi ki bir ay önce 8.400TL'ye satıldı... Beyaz güvercin... İçinde tık ses yoktu, aracın herşeyiyle maşallahı vardı

• 2 yıl sıfır 1.2 palio, 3 yılda marea kullandım her ikiside kendi sınıflarının benzin canavariydi.
  • arkadaşlar tüpte 250 kr normal mi şehirdışı 190 200 kr 2001 model bir palio için ? veya o sınıfta arabalar için tek nokta enjeksiyonlu ve karbüratörlü
  • bence bu araçlar çok yakıyor,

benim 2 litre motorlu 5 silindirli 190 hp aracım 100 tl ile şehirdışında 450 km içinde ise 300 km gidiyor.. siz hesaplayın bu araçların ne kadar yaktığını.. aslında küçük motorlu araçlar her zaman daha fazla yakar çünkü o motorun gücü yetersiz gelir bir şekilde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhiFaT

arkadaşlar tüpte 250 kr normal mi şehirdışı 190 200 kr 2001 model bir palio için ? veya o sınıfta arabalar için tek nokta enjeksiyonlu ve karbüratörlü

normal tabi ki.. Kr hesabını çevirince 100km'de LPG 10-11 lt arası bir değer yapar..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.