Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.139
Cevap
30
Favori
220.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler
  • krell s550i ile mantık çerçevesinde ne sürerseniz ona uygun cevabı alırsınız, benim kastettiğim krell'e biraz haksızlık olduğuydu

s550i cm9
  • bir dönem aklımda s550i vardı, belki ondan dolayı konuya duygusal yaklaşıyorum :)))
  • Sevgili hobidaşlar,

Bir ekipman değerlendirilerken sarf edilen tanımlamalar/örnekler söyleyen ve dinleyen için ay şeyi ifade etmeyebilir. Aslında birçok tanımın ortak kabul görmüş açıklamları vardır. Ve yapılan reviewler genelde bu çerçeve içinde yapılmaya çalışılır. Bunun sebebi aslında her kelimenin her kullanıcı için aynı şeyi ifade etmemesidir.

Ben sadece merakımdan soruyorum, sert yazan hobidaşlar bunu ne anlamda yazdılar? neyi tanımlamak için kullandılar? Duydukları sesin neresindeki arızaya (sertin olumsuz kullanıldığını öngörerek) vurgu yaptılar?
  • kdundar kullanıcısına yanıt
    Ustat bu arada yeni kablo lar geldi sisteminize herhalde hayırlı olsun dhlabs la yolları Ayırmışsınız .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 18 Temmuz 2014; 15:17:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Ustat bu arada yeni kablo lar geldi sisteminize herhalde hayırlı olsun dhlabs la yolları Ayırmışsınız .

yok yeni kablo gelmedi idareten birşeyler kullanacağım, farklı bir taraftaki upgrade için kabloları feda etmek zorunda kaldım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

quote:

yok yeni kablo gelmedi idareten birşeyler kullanacağım, farklı bir taraftaki upgrade için kabloları feda etmek zorunda kaldım :(

Hayırlısı olsun

• quote:

Sevgili hobidaşlar,

Bir ekipman değerlendirilerken sarf edilen tanımlamalar/örnekler söyleyen ve dinleyen için ay şeyi ifade etmeyebilir. Aslında birçok tanımın ortak kabul görmüş açıklamları vardır. Ve yapılan reviewler genelde bu çerçeve içinde yapılmaya çalışılır. Bunun sebebi aslında her kelimenin her kullanıcı için aynı şeyi ifade etmemesidir.

Ben sadece merakımdan soruyorum, sert yazan hobidaşlar bunu ne anlamda yazdılar? neyi tanımlamak için kullandılar? Duydukları sesin neresindeki arızaya (sertin olumsuz kullanıldığını öngörerek) vurgu yaptılar?

Çok yerinde bir soru olmuş, bu sorunun cevabı yazıyla değil sesle verilebilir sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

quote:

Sevgili hobidaşlar,

Çok yerinde bir soru olmuş, bu sorunun cevabı yazıyla değil sesle verilebilir sanırım.

Aslında sertlik "hardness" için değerlendirmelerde kullanılan birkaç açıklama var, genelde üst mid frekanslarda şişkinlik 3-6khz arası tepe gibi tanımlanır, rahatsız edici belki biraz metalikleşme gibi bir duyum olmalı... Yani en azından benim anladığım bu diyelim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

İlerde boşa uzuldugunuzu anlayacaksınız. Bence isabetli olmuş. Bazen insan istemeden doğru şeyler yapar ya onun gibi olmus bu is bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

quote:

quote:

İlerde boşa uzuldugunuzu anlayacaksınız. Bence isabetli olmuş. Bazen insan istemeden doğru şeyler yapar ya onun gibi olmus bu is bence.

Sn. Mecanica,

Görüşlerinize ve deneyimlerinize saygı duyuyorum. Siz farklı kablolar ile çok daha iyi uyum yakalamış olabilirsiniz, benim düşüncem daha önce de birkaç defa yazdığım gibi benim kriterim sistemin genel uyumu içinde kabloların durumunun ne olduğu.
    Ileride mevcut kablo setimi arayıp aramayacağımı tahmin edemiyorum çünkü cihaz değişikliği gözüküyor bana dolayısı ile mevcut ekipmanım içindeki uyumu ile ileride oluşacak ekipmanın kablo uyumu farklı olabilir. Bu sebeple sistemim oturduğunda tekrar muhtemelen arayışa giriyor olacağım. Denemeye de yine bildiğim noktalardan başlarım muhtemelen ama dilerim temenniniz gerçekleşir...

• kdundar kullanıcısına yanıt
    Ben sizin daha üst sınıf kablo ve ekipmanların farkını gerek kulağınız gerek hifi kültürünüz ile çok rahat hissedebilecek nitelikte olduğunuzu düşündüğümden böyle bir temennide bulundum. Umarım güzel deneyimler yaşar ve bizlerle paylaşırsınız
    Sevgiler

• quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

Ben sizin daha üst sınıf kablo ve ekipmanların farkını gerek kulağınız gerek hifi kültürünüz ile çok rahat hissedebilecek nitelikte olduğunuzu düşündüğümden böyle bir temennide bulundum. Umarım güzel deneyimler yaşar ve bizlerle paylaşırsınız
    Sevgiler

Teşekkürler Sn. Mecanica, hiçbir üründe marka bağımlılığım olmadığı için gerçekten bir fark duyarsam, daha iyi uyum yakalarsam mevcut durumu hobidaşlarla paylaşmaktan çekinmem. Yalnız genelde bir marka iyidir kötüdür gibi bir genelleme pek yapamıyorum, iyi bildiğim bir sistemde belli bir modeli denersem ancak o model için aklımda bir fikir oluşuyor yine de söz konusu performansı markaya mal etmiyorum.
    Ancak şu ara pek kablo tarafına yatırım yapmam olası gözükmüyor maalesef, dinletiler denemeler her zaman baki tabi ki... Önerileriniz olursa denk gelirsem veya denememiş olursam mutlaka denemek isterim...

• cm9 derken bugün 803d aldım arkadaşlar

krell s550i
    bowers wilkins 803D

sırada kablolar var her ne kadar bütçem tükettiysem de bir şekilde dinlemem lazım bunları:)
  • cmx yerine 80x olmasına çok sevindim :)))) sürmede sıkıntı olmazsa çok beğeneceğinizi düşünüyorum, bu segmentte hoparlör kablosunu çok iyi seçin, sistemin zayıf halkası kablo olmasın,
  • ben townshend isolda kullanıyordum, memnun olmama rağmen kablo virüsü devreye girdi ve sattım, kendi sistemim için transparent reference, transparent musiclink ultra bakınıyorum, bunlar olmazsa en son audience au24 se alacağım, senden önce alıp kullanmış olursam tecrübelerimi paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgaripozer

cm9 derken bugün 803d aldım arkadaşlar

krell s550i
    bowers wilkins 803D

sırada kablolar var her ne kadar bütçem tükettiysem de bir şekilde dinlemem lazım bunları:)

Super olmus iyi yerden yere vurmuşum cm9
    Gule gule kullanın benim gibi kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış. Tekrar hayırlı olsun gule gule kullanın kablo ısı çok onemli referans bir kablo alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 19 Temmuz 2014; 15:44:07 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tgaripozer

cm9 derken bugün 803d aldım arkadaşlar

krell s550i
    bowers wilkins 803D

Super olmus iyi yerden yere vurmuşum cm9
    Gule gule kullanın benim gibi kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış. Tekrar hayırlı olsun gule gule kullanın kablo ısı çok onemli referans bir kablo alın

teşekkür ederim:) kablo için bütçe kalmadı valla 1 ay içinde hallederim onuda transparent gördüm bir kaç sistemde b&w ile araştıryorum

• 803D çok iyi olmuş. Hayırlı olsun.
    Kablo işine acele etmeyin derim. Bütçenizi olgunlaştırmadan girişmeyin yada çok para harcamayın kanımca. Olmadı sıradan ucuz kablolar ile önce arttığını sesini iyice sindirin ona göre ihtiyaçlarımızı belirleyin ve fırsat bulursanız bir kaç alternatif deneyip sonra alım Gerçekleştirin. Hoparlör kablolarından daha çok ara bağlantı kabloları sese daha etki edici sonuçlar veriyor kanımca.

• Hayırlı olsun çok iyi bir başlangıç olmuş oldu.803D stereo vede sinemada sizi mutlu edecektir.

Kablo konusunda ise,krell ve BW birlikteliğinin sert yada parlak artık nasıl ifade ederseniz sonuçlar doğurabileceği ifade edildi.Alınacak kablonun tarzı böyle bir parlaklik oluşacaksa bunu azda olda notüre edebilecek karekteristikte olmasina dikkat edilmeli.Şimdilik çok pahaliya kaçmadan orta ayar bir kablo alin.Sonra oluşan sesin rengi ile sizin zevkinizin tanimlamasina göre üst sınıf kablo alirsiniz.

Turushan arkadaşımızdaki BW 804D nin basslari ve tizleri sinema adına çok iyiydi.Oluşacak keyfi tahmin edebiliyorum.

Güle güle kullanin

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.