Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.139
Cevap
30
Favori
220.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: firstdejavu

quote:

Orijinalden alıntı: tgaripozer

altan bey şuan beklenti sahibi olacak tecrübeye sahip değilim sadece değerli sizin gibi arkadaşların yönlendirmesi ve forumları takip ederek satın alma işlemi yapıyorum krell alındı oppo 105d vardı zaten hoparlör olarakda bw cm9 yakınım sinemayıda birleştireceğim için çok fazla altarnatif bulamadım kabloya gelince ne kadar cok iyisini alabiliyorsanız alın dedikleri için çokda uçmadan alım yapmayı düşünüyorum transparent yada audiquest olabilir ne modelleri nede markaları kullanmadım transparent musiclink ultra xlr 950 $ cıvarı buldum aynı olması açısından birde speaker cablo almalıyım diye düşünüyorum daha alım yapmadım önerilerinizi bekliyorum

krell ile b&w mach ini bir daha düsünün derim.

Tamamda, @tgaripozer topic başında krell amfiyi alacağını ve B&W CM9 ile eşleştireceğini belirtmişti.Böyle çekinceler varsa neden zamanında belirtilmedi?

Artı zaten krellin sert olduğu bilinirken adı geçince neden hemen krellmi ? okdir deniyor.Ben @turushanovgu arkadaşımızda B&W 804D ile Primare pre-power ikilisini dinledim,eğer BW ler böyleyse tizler nispeten biraz önde olan bir hoparlör.Krell de dendiği gibi sertse

birliktelikten parlak çocuk doğar.Tabi şuda var CM9 da diomand tweeter yok,ses karakteristiği nasıldır bilmek lazım.

Hani yazık yani amfiyi 2.elde olsa onca para verip yeni aldı. @altanpsx arkadaşımız ne der bu konuda merak ettim.

• Rotel, Classe, b&w aynı evin çocukları. Bu eşleşmeyi beğenmeyen bw ya yaklaşmamalı. Ama ben bir arada sert çaldıklarını duymadım, ama benim kısıtlı tecrübem.

Krell ve bw mesele değil, krell olduğu sisteme hükmeder, krell sevilir veya sevilmez. Yoksa bw yada ayarı bir hoparlörle match i en önemli nokta değil, çokta güzel olabilir, gelebilir. Ayrıca yeni seri krell lerse çok sert çaldıklarıı söyleyemem. Bunlarda yine benim kısıtlı tecrübelerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

quote:

altan bey şuan beklenti sahibi olacak tecrübeye sahip değilim sadece değerli sizin gibi arkadaşların yönlendirmesi ve forumları takip ederek satın alma işlemi yapıyorum krell alındı oppo 105d vardı zaten hoparlör olarakda bw cm9 yakınım sinemayıda birleştireceğim için çok fazla altarnatif bulamadım kabloya gelince ne kadar cok iyisini alabiliyorsanız alın dedikleri için çokda uçmadan alım yapmayı düşünüyorum transparent yada audiquest olabilir ne modelleri nede markaları kullanmadım transparent musiclink ultra xlr 950 $ cıvarı buldum aynı olması açısından birde speaker cablo almalıyım diye düşünüyorum daha alım yapmadım önerilerinizi bekliyorum

Tamamda, @tgaripozer topic başında krell amfiyi alacağını ve B&W CM9 ile eşleştireceğini belirtmişti.Böyle çekinceler varsa neden zamanında belirtilmedi?

Artı zaten krellin sert olduğu bilinirken adı geçince neden hemen krellmi ? okdir deniyor.Ben @turushanovgu arkadaşımızda B&W 804D ile Primare pre-power ikilisini dinledim,eğer BW ler böyleyse tizler nispeten biraz önde olan bir hoparlör.Krell de dendiği gibi sertse

birliktelikten parlak çocuk doğar.Tabi şuda var CM9 da diomand tweeter yok,ses karakteristiği nasıldır bilmek lazım.

Hani yazık yani amfiyi 2.elde olsa onca para verip yeni aldı. @altanpsx arkadaşımız ne der bu konuda merak ettim.

alıp denemekden başka çare yok gibi krell b&w beraber kullanan sayısı fazla olmadığı için sanırım biraz ortada bir konu oldu sistemi kurunca dinlemeye beklerim işallah sizleri

• altanpsx A kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle iyi tespit aynı çatı altında yer alan bu ürünlerin birbirleriyle sürülmüş halini sevmeyen sesini beğenmeyene bu sistem ses karakteri olarak hitap etmiyor demektir zira aynı markanın ürünleri olduğundan uyumsuzluk olması söz konusu değildir. Ayrıca halihazırda Rotel pre-power ile B&W Cm 9 kullanan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki ses kesinlikle sert değil aksine bir sinema amfisine göre fazlasıyla müzikal bir sese sahip , Krell kalitesi tartışılmaz benim kişisel olarak krell ile b&w deneyimim olmadı kullanan veya dinleyen arkadaşlar illa ki daha detaylı bilgilendirme yapacaktır ama herşeye rağmen önce önemli olan kullanan kişinin kulağına hitap etmesi siz kullanacka kişi olarak sesi beğendiyseniz gerisi hikaye :)
  • yanılmıyorsam istanbul'da yaşıyorsunuz, bence alın amfinizi ve aldıysanız kabloları yanınıza; akusta veya başka BW kullanan & satan birilerine ulaşın ve dinleyerek siz karar verin,
    sonuçta amfi ve hoparlörler az para değil, o kadar emek boşa gitmesin,
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

yanılmıyorsam istanbul'da yaşıyorsunuz, bence alın amfinizi ve aldıysanız kabloları yanınıza; akusta veya başka BW kullanan & satan birilerine ulaşın ve dinleyerek siz karar verin,
    sonuçta amfi ve hoparlörler az para değil, o kadar emek boşa gitmesin,

haklısınız cumartesi akustaya gidebilirim bir görüşeyim yarın onlarla
  • en doğru kararı bu şekilde verirsiniz, belki başka alternatifler de karşınıza çıkar ve daha fazla hoşunuza gider
  • Elde böyle bir imkan var.

Zaten bildiğim kadarıyla hop lar hali hazırda alınmış değil.
    Sistem uzun bir süre değiştirilmeyeceği belirtilmiş, bu yüzden ampli ve bütçe ile en uyumlu hop bulunması tercih edilmelidir kanaatindeyim.

Ben olsam b&w iyi hop. krell iyi amp alayım mach leyeyim diye düşünmezdim.
    Vakit varsa (ki bence yaratılmalı çünkü az meblağlar harcanmayacak) elde krell ile demo odalarına,izin verirlerse etraftaki arkadaşlara gidip hop seçeneği arttırılmalı.
    İşin iyi tarafı hop için ampli seçimi yapılmıyacak.Yoksa hop lar arabanın bagajında oradan oraya koşuşturma düşünülemezdi bile.
    Hop ampli mach i tamamlanıncada sistem kablolama ile nüansları verilmeli.

Bu görüşlerimin ne kadar faydası olur bilemem ama ben olsam bu şekilde davranırdım.
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Abi hepi topu cm9 ha krell ha mırell ne fark edicek arkadas sevmiş ikisini de alsın. Kullansın çok oyle onu bunu seçen bi segment degil ki Turushan abi deki ile alakası yok ki krell alayım almamayım olsun o paraları sıfıra vericegine arkadas az daha ekleyip ikinci el daha iyi bi urun almak daha mantıklı is krelle gelince ben onun dynaudio disinda bir şeyle guzel çaldığı bi setup görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abim, sensiz forumun tadi olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

abim, sensiz forumun tadi olmuyor

Burda oldugum belli olsun abi

• quote:

Orijinalden alıntı: indigo_blue

quote:

quote:

krell ile 803 dinlemiştim bana kreller b&w lara sert geldi gibi gelmisti.
    hatta aynı kombinasyonu rotel ile dinledim o bile sert gelmişti bana

fakat sinemada kullanılacak denirse bir 2ch daki sesleri beklemek zaten olmaz diye düşünüyorum

ben burada soyledigime bir açıklık getireyim cunku eksik bilgilendirme yapmısım

rotel ile b&w in uyumu konusunda hic bir suphem yok cok da guzel performans veriyor. fakat aynı bunyedeki classe daha dengeli daha muzikal ses veriyor. roteli yazarken beraberinde classe 5300 u de aynı ortamda dinledigimi belirtmedigimden ve roteli classeye gore daha sert buldugumu soylemedigimden yazdıgım sey hem havada kalmıs hem rotel b&w ile uyumsuz demişim gibi gorunmus.
    ofisden hızlı post atınca bazen boyle seyler oluyor :)

• bw ile primare de çok uyumlu, ama mesela 804'ü i22 ile sürmeye kalkarsanız sonuç felaket olur, burada kullanılan amfinin de güç olarak uygun olması gerekiyor,
    daha önce de söylediğim gibi saygı duyarım ama şahsen krell s550i & cm9 bana anlamsız geliyor, sıfır cm9 yerine temiz 804 müzikal anlamda daha iyi olur diye düşünüyorum ama bunu da bulmak zor, sinema için diğer 3'lü ne olur bilemiyorum, bunun da takım olması performansa olumlu katkıda bulunacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turushanovgu -- 18 Temmuz 2014; 9:38:00 >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Bütün elektrostatik hoparlör, güç isteyen bütün hoparlörler, efficent olmayan tüm hoparlörler. 802-800 serisi bir bw ile krell süperde match olur.

Krell ile ilgili acayip bilgi kirliliği var çoğu kişide dinlemeden karar veriyor. Krell oldukça güçlü, kontrollü bir amfi. Pek çok yönden gryphon lara benziyor. Eğer bu kadar güce ihtiyaç duymayan bir hoparlörle eşleştiriyorsan overkill oluyor. Bu krell kötü demek değil, hoparlör boyundan büyük amfiye bağlanmış demek. Ondan sonra Krell sert çalıyor deniyor alakası yok. Dynaudio larla beğenmenizin sebebi, dynaudio lar effective hoparlör olmalarına, empedans ları genelde 4 ohm lar seviyesinde kalmasına rağmen gücü aldıkça açılan ve daha da güzel çalan hoparlörler, krell ihtiyacı karşıladığı için dynaudio larla güzel çalıyor gibi geliyor.

Bw da ise hassasiyet 90 db de olmasına rağmen empedans 1-2 ohm lara kadar düşer ve aslında bw ların çoğu krell gibi bir amfi ister. 804+primare eşleşmesine göre 804+krell çok daha dinamik, hızlı, pratı yüksek ve canlı bir sunum verecektir. Siz primare nin soğuk ve sakin sunumunu ararsınız o başka. Bu seviyelerde halen zevk ve seçimler etkili, besin zincirinde daha yukarlara çıktıkça artık zevkten öte daha doğru, daha gerçek sesi yakalamaya gidiyor ki çok daha zor, eşleştirme yapması bir o kadar sıkıntılı, deneme imkanları çok daha sıkıntılı, ama sonuçlar çoook daha zevkli.

Rotel vs Classe elma ile armut karşılaştırması. İllaki kıyaslamak gerekirse, ki bence anlamsız, rotel daha sert diyemem, classe de refinment daha fazla, üstler daha açık, altlar daha kontrollü, mid bass lar daha doğru, daha transparan ve orta sesler daha bir lamba esansında. Classe ile Ayre çok benzer gelir bana. Ama rotel daha sert çalıyor demem, diyemem.

Cm9, krell entegre amfi olur mu bence olur. Daha iyisi olur mu tabii olur, daha kötüsüde. Üstelik zevklerin çok etkin olduğu bu segmentte herkese göre seçim farklıda olur. En güzeli alıcak olanın dinleyip karar vermesi, hiç kimse ürünü alıcak olandan yetkin değil.

• altanpsx A kullanıcısına yanıt
    Demekki dogru yazmışsim Altan abi bir üstte

Cm9 yerine daha iyi bir ikinci el hoparlör le krell daha dogru olur

cm9 a gryphon anfi taksan da sonuc aynı olacak

Bubsebeple arkadas sevmiş alsın istediği cihazı en dogru karar onun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 18 Temmuz 2014; 11:23:03 >
    Geçen sene Ankaraya iş için gittiğimde bir fırsatını bulup cm9 dinleme fırsatım olmuştu açıkçası ben çok beğenmiştim çok üst segment bir hoparlör olmayabilir ama hepi topu cm9 diyerek sanki biraz Jamo hoparlör muamelesi yapmışsınız, biraz hakkını yemişsiniz cm9 un o kadarda küçümsenecek bir hoparlör değil sanki yada bana öyle geldi bilemiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Geçen sene Ankaraya iş için gittiğimde bir fırsatını bulup cm9 dinleme fırsatım olmuştu açıkçası ben çok beğenmiştim çok üst segment bir hoparlör olmayabilir ama hepi topu cm9 diyerek sanki biraz Jamo hoparlör muamelesi yapmışsınız, biraz hakkını yemişsiniz cm9 un o kadarda küçümsenecek bir hoparlör değil sanki yada bana öyle geldi bilemiyorum :)

Rakam a alınacak ikinci ellere gore bir yorum o ustat darılmayın lutfen yoksa kapital ve kullanma özgürlüğü herkesin kendinin yoksa zaten bu iste bi son yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok Üstadım ben niye darılıyım cm9 sahibi değilim sadece birkere dinleme fırsatım oldu bizim için şimdilik o seviyeler hayal harman kardon 5.1 sete talim yapıyoruz sadece dinleme şansım olduğu için yorum yapmak istemiştim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Rakam a alınacak ikinci ellere gore bir yorum o ustat darılmayın lutfen yoksa kapital ve kullanma özgürlüğü herkesin kendinin yoksa zaten bu iste bi son yok

İkinci elde daha iyi 804d olabilir mesela ama yok ikinci eli şuan daha sonra center vs alıp sinemaya da birleştireceğim için aslında alternatif azalıyor

• quote:

Yok Üstadım ben niye darılıyım cm9 sahibi değilim sadece birkere dinleme fırsatım oldu bizim için şimdilik o seviyeler hayal harman kardon 5.1 sete talim yapıyoruz sadece dinleme şansım olduğu için yorum yapmak istemiştim:)

En iyi si senin olan dır kule gule kullan

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.