Şimdi Ara

BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
662
Cevap
16
Favori
42.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jethoca

Arkadaşlar ilgilenen varsa çok teşekkür edeceğim.
    Bose acoustimass 25 almak üzereyim. Ama ürünün cd sürücüsü calismiyor.
    Sorularım şunlar
    1 acoustimass 25 in acoustimass 10 dan farklari neler
    2 Bu set yamaha rx 365 e bağlanır mi
    Cevap verecek lere teşekkür ediyorum
    Sizin alacağınız set Bose Acoustimass 25 değil, Bose Lifestyle 25'tir.
    Amfiye ihtiyacınız olmaz. CD kullanmayacaksanız CD sürücüsünün çalışmaması sorun değil.
    ifestyle serilerinde kendi içerisinde amfi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azazel85

Sizin alacağınız set Bose Acoustimass 25 değil, Bose Lifestyle 25'tir.
    Amfiye ihtiyacınız olmaz. CD kullanmayacaksanız CD sürücüsünün çalışmaması sorun değil.
    ifestyle serilerinde kendi içerisinde amfi var.

Alıntıları Göster
    Öncelikle cevap için teşekkürler.
    Ancak bas modülünün arkasında Bose Lifestyle 25 değil arkasında acoustimass 25 Series II yazıyor.
    Eğer bu ürün life lifestyle 25'in muadili ise çok sevinirim.
  • jethoca kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=DBIte4jQbYU
    ürün bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokayozyer

arkadaşlar bana bu sürücüden lazım. acaba hangi serinin bu bi fikri olan varmı ?
    ya arkadaşlar buna benzeyen bose cube bilen varmı ? bu hangi seri bulamıyorum buna benzeyen. çokmu eski veya özel bi seri de pek rastlanmıyormu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jethoca

https://www.youtube.com/watch?v=DBIte4jQbYU
    ürün bu
    Bu ürün Lifestyle 25 serisi. Aoustimass Module var evet. Bass modülünün arkasında DVD player gibi görünen kısımda amfisi. Yanlış hatırlamıyorsam cubeler bass modüle bağlanıyor. Bas modülden çıkan kablo da amfisine bağlanıyor. Satın almadan önce satıcı ile durumu teyit edin derim. Bose'da amfi olmadan satılan Acoustimass en yüksek 10 ve seri V olarak geçiyor. Tabi satıcı elindeki sistemi parçalayıp satıyorsa durum farklı.

• quote:

Bu ürün Lifestyle 25 serisi. Aoustimass Module var evet. Bass modülünün arkasında DVD player gibi görünen kısımda amfisi. Yanlış hatırlamıyorsam cubeler bass modüle bağlanıyor. Bas modülden çıkan kablo da amfisine bağlanıyor. Satın almadan önce satıcı ile durumu teyit edin derim. Bose'da amfi olmadan satılan Acoustimass en yüksek 10 ve seri V olarak geçiyor. Tabi satıcı elindeki sistemi parçalayıp satıyorsa durum farklı.

Alıntıları Göster
    Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben ürünün bas modülünün altında etiketinin fotosunu çekmiştim. Orada şöyle yazıyor;
    BOSE POWERED ACOUSTİMASS 25 SERİES II SYSTEM
    Linkte benzer bir foto var. https://www.ebay.com.au/itm/BOSE-ACOUSTIMASS-25-SERIES-II-POWERED-SPEAKER-SYSTEM-ACTIVE-SUBWOOFER-/282561770291

Keşke lifestyle 25 olsa.
    Satıcı komşum arkadaşım.
    Sanırım bu set Acoustimas 10-15 ten daha üstün değil mi?
    Tekrar teşekkürler saygılar.

• Bose Acoustimass 10 Seri V en son modelidir.
    https://www.hepsiburada.com/bose-acoustimass-10-seri-v-hoparlor-sistemi-p-HBV0000067X3T?magaza=Uzman%20Teknoloji&wt_gl=cpc.6807.shop.elk.ev-elektronigi-nontv-ses-goruntu-sistemleri-other&gclid=CjwKCAjwlovtBRBrEiwAG3XJ-0_J66pafZwmr5EQbxkKEul6eugx5gyqDeFNotF28NN9gYvcJ4xydhoCe-0QAvD_BwE

Linkini verdiğiniz üründeki hoparlörler farklı. Eski seriye ait. Bas modulü de farklı. Son serideki bas modulü bundna baya büyük. Amfisiz çalışan modeller de uzaktan kumanda olmaz. Birde sizin eklediğiniz modelde powered acoustimass series yazıyor. Bu da amfi var demek oluyor. Ben buradan bu izlenimi çıkardım. Hem uzaktan kumanda oluşu, hem powered yazması hemde uzaktna kumandanın altındaki o parçanın amfi olma olasılığını güçlendiriyor. Zaten aux da yazıyor üzeirnde. Size tavsiyem cihazı görerek incelemeniz ki incelediğinizde bas moıdulünün o cihaza bağlandığını ve o cihazdada aux girişi olduğunu göreceksinizdir. Yani bana soracak olursanız amfisi var.

• quote:

Bose Acoustimass 10 Seri V en son modelidir.
    https://www.hepsiburada.com/bose-acoustimass-10-seri-v-hoparlor-sistemi-p-HBV0000067X3T?magaza=Uzman%20Teknoloji&wt_gl=cpc.6807.shop.elk.ev-elektronigi-nontv-ses-goruntu-sistemleri-other&gclid=CjwKCAjwlovtBRBrEiwAG3XJ-0_J66pafZwmr5EQbxkKEul6eugx5gyqDeFNotF28NN9gYvcJ4xydhoCe-0QAvD_BwE

Linkini verdiğiniz üründeki hoparlörler farklı. Eski seriye ait. Bas modulü de farklı. Son serideki bas modulü bundna baya büyük. Amfisiz çalışan modeller de uzaktan kumanda olmaz. Birde sizin eklediğiniz modelde powered acoustimass series yazıyor. Bu da amfi var demek oluyor. Ben buradan bu izlenimi çıkardım. Hem uzaktan kumanda oluşu, hem powered yazması hemde uzaktna kumandanın altındaki o parçanın amfi olma olasılığını güçlendiriyor. Zaten aux da yazıyor üzeirnde. Size tavsiyem cihazı görerek incelemeniz ki incelediğinizde bas moıdulünün o cihaza bağlandığını ve o cihazdada aux girişi olduğunu göreceksinizdir. Yani bana soracak olursanız amfisi var.
    Çok teşekkürler. Verdiğimiz bilgiler çok iyi oldu.
    Sırf yeterli bilgi bulamadığım için ürünü almayı 1.5 aydır bekletiyordum. Eve esi bir ürün. 2002 model.
    Bende şu anda 2010 yılında Mediamarkt tan aldığım yamaha anfili 5+1 set var. çevre hoparlörlerini kullanmıyorum. kuleler ile müzik dinliyorum.
    Bakalım Bose lerin sesi nasıl olacak. Özellikle filmlerden

• Yamaha amfi ve Bose çok iyi uyum sağlıyor.
    Şu linkte bir incelemem var:https://forum.donanimhaber.com/yamaha-rx-v685-bose-acoustimass-10-seri-v-inceleme--140382634
    Bose daha önceki üretim cubeler çok da farkettirmez seste. Sürücüler arasında ben çok fark görmüyorum.
    Fiyat farkını daha çok görüyorum :)
  • Merhaba;
    Öncelikle evime sinema sistemi kurmak istiyorum..çook önceden bose acoustimass 6 dinlemiştim ve çok beğenmiştim..
    evim 15m2 civarında..
    iki tercih arasında takıldım kaldım..bose acoustimass 10 IV serisi ve bose acoustimass 10 II serisi..bunların sub kısmı farklı biri alttan veriyor diğer seride ise bütün kolonları içerde.. hangisini tercih etmeliyim inanın bilmiyorum..hangi sub daha iyidir (uydu hoparlörü aynı kalite diye tahmin ediyorum) bilmiyorum..2. el fiyatlarında seri II daha ucuz ve ucuz olması da beni endişelendiriyor.
    daha önce harman kardon hkts 16 vardı ve fena değildi.
    asıl soru iki sub arasındaki fark nedir ya da nelerdir..

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurcanbu

Merhaba;
    Öncelikle evime sinema sistemi kurmak istiyorum..çook önceden bose acoustimass 6 dinlemiştim ve çok beğenmiştim..
    evim 15m2 civarında..
    iki tercih arasında takıldım kaldım..bose acoustimass 10 IV serisi ve bose acoustimass 10 II serisi..bunların sub kısmı farklı biri alttan veriyor diğer seride ise bütün kolonları içerde.. hangisini tercih etmeliyim inanın bilmiyorum..hangi sub daha iyidir (uydu hoparlörü aynı kalite diye tahmin ediyorum) bilmiyorum..2. el fiyatlarında seri II daha ucuz ve ucuz olması da beni endişelendiriyor.
    daha önce harman kardon hkts 16 vardı ve fena değildi.
    asıl soru iki sub arasındaki fark nedir ya da nelerdir..

Teşekkürler
    Merhaba

Ben evimde yaklaşık 3 aydır Acoustimass 6 seri III kullanıyorum ve gayet memnunum.

Acoustimass 6'daki bas modülü ile Acoustimass 10 seri IV ile yanlış hatırlamıyorsam model olarak aynı. Sadece Acoustimass 6 daki modülde 1 bas hoparlörü varken acoustimass 10 un modülünde 2 tane bas hoparlörü var. Şahsen ben sistemi 30 metrekarelik bir odada kullanıyorum ve bas performansından gayet memnunum. Varsayım yaparsak 2 hoparlör ile daha tok ve güçlü bi bas performansı alabileceğini düşünüyorum.

Ayrıca Seri II de LFE Input girişi yok. Çoğu Bose sisteminde olduğu gibi amfiden uydulara gidecek olan ses sinyalleri ilk önce bas modülüne giriyor ve sonrasında bas modülünden uydu hoparlörlere gönderiliyor. Bas modülü amfiden gelen uydu sinyallerinden düşük frekanstaki bas sesleri kendi wooferına yolluyor. Diğer mid ve tiz sinyalleri de uydu hoparlörüne yolluyor. Bana sorarsan pek mantıklı bi sistem değil. Film seyrederken LFE efektlerini nasıl duyuruyor veya duyurabiliyomu bilemiyorum.

Seri IV'te ayrıca bir LFE girişi olduğu için LFE sinyallerini direk woofer a yönlendirebiliyor.

Bana sorarsan kesinlikle Seri IV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkanbur -- 1 Kasım 2019; 16:28:55 >

• burakkanbur B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Daha önce 6 serisini dinleme fırsatı bulmuştum ve çok beğenmiştim.

sadece bas modülü kafamı bulandırmıştı ama şimdi kesinlikle karar verdim.IV serisi
  • Nasıl gidiyor Bose severler? Forumda halen aktif olup Bose kullanan arkadaşlar var mı?
  • high-fidelity kullanıcısına yanıt

Acoustimass 10 Series V aldim. Yamaha 385r amfi ile kullaniyorum. Daha once lg 1000 watt ses sistemi vardi ve amator bir kullanici olarak memnundum. Fakat bu başka bir dünya. Yurtdisinda yasiyorum. Tr fiyatlati ucmus. Ben amfi ile beraber 9300tl ye aldim. Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaisersoze81 K kullanıcısına yanıt
    Burada herşey uçtu hocam..

Bende PC ile Companion 20 kullanıyorum şuan. Hem boyutu hem sesi ile beklentimi epey karşılıyor. Ses ayar podunu da beğeniyorum epey. Memnunum.

Siz de güle güle kullanın, keyfini çıkarın ürünlerinizin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaklaşık 30 mt2lik bi alanda denon avr-x4400 ile kullanmak için bose am10u düşünüyorum ;fakat bi taraftan dali svs gibi markalar da aklımı çelmiyor değil odayı sesle doldurabileceğinden şüpheliyim kararsız kaldım bu mt2de önerir misiniz?

• Beyler %50 oyun, %25 müzik, %25 film için en optimum sistemi nasıl toplayabilirim? Yönlendirebileceğiniz bir forum başlığı var mı?

• high-fidelity kullanıcısına yanıt

Benim bir sorum olacak bose liyfstyle ile Acoustimass arasında ne fark var

• mnglia M kullanıcısına yanıt
    Birinde multimedya sistemi var diğeri sadece ses sistemi diye biliyorum.

Lifestyle Bose'un bir medya sistemi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.