Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hususi şimdi gidip bacaya baktım, evet sizinki sadece (alt/üst) ters takılmış.
    Bilezik konumu aynı, yan.
    Zaten baca kutusundan monteli çıkıyor, ucunu kombi çıkışındaki dirseğe takmaktan başka bişey yok.

Bence endişe etmenizi gerektirecek bir durum yok.
  • Cvp icin tesekkurlr..kullanma klavuzunda bu konuyla ilgili yazi yok.alt ust mevzusu onemli mi acaba..verime falan etki eder mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla baca kutusu içinden oldukça detaylı, bacayı ve montajı anlatan teknik resim çıkıyor.
    Bi inceleyin, alt-üst farkı var mı?
    Ben olacağını sanmıyorum ama olmaz içiniz rahat etmezse servise de bi sorarsınız.
  • Ustadlar bi yardimci olabilecek yok mu ya

• quote:

Orijinalden alıntı: uzzd

quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

Fabrikasyon ayarları uygun.
    Kitapçığında oldukça güzel anlatılmış, oradan değiştirebilirsiniz.
    Değiştirmek istediğiniz parametre hangisi?

Açıkçası bu ayarlar ne işe yarıyor. Benim ayarlar bu şekilde.

Adaptasyon Faktörü Ayarlanması 30
    Kuvvetlendirme Faktörü Ayarlanması 50
    Maksimum çıkış Suyu Sıcaklığının Ayarlanması 50

Adaptasyon faktörü 6bp 40
    Kuvvetlendirme faktörü 6cp 80
    Maksimum çıkış suyu 6dp 60 kullanıyorum memnunum bu değerlerden servis bu şekilde kullanılırsa tasarruf edersiniz dedi

• ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    GB-112 buderus kombim var on/off termostatlı

sorum ise

su sıcaklığını kombiden 45 derecede yakmakla 55 derecede yakmak arasında fiyat olarak fark olurmu teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailozses -- 2 Ocak 2015; 13:29:57 >
  • Kombi üzerindeki ayarlarla otmp ayarlari degisik. Otmp den ayarliyorum kombi etkilenmiyor. Elle yapiyorum. Bu normal mi? Buderus gb 012 kombi otmp ile calisiyor. Servis kurdugunda petek sicakligini maksimuma getirdi. Ama buradaki arkadaslar 55 C yeterli demislerdi. Sizce ne yapmali. Saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevzat1117 -- 2 Ocak 2015; 21:09:30 >
  • merhabalar...benimde bir sorum olacak. Buderus Eco Plus GB 042 kombinin teknik verilerinde modülasyon aralığına hiç bir yerde rastlayamadım. bilen varsa yazabilir mi acaba?

ayrıca bu kombinin alev ve fan modülasyonu var mı?
  • arkadaşlar ilk defa bu sene gb 12 buderus kombi kullanıyorum ama kombi 45 derecede oda termostatı 22 derecede kullanmama rağmen aylık faturayı 400 tl nin altına düşüremiyorum.Servisi çağrıdım tüm ayarlarını kontrol etti hiç bir sorun olmadığını söyledi.Yapılabilecek her türlü kontrolü sağladım ama malesef sonuç alamıyorum.Günlük gaz tüketimi 15-20 metre küp yakıyor.Bu konuda bana fikir verecek arkadaşlardan mesaj bekliyorum.teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemilkavukcu -- 4 Ocak 2015; 14:40:53 >
  • Bosch fr100 termostatı 300 tl ye vericem. Herhangi bir sıkıntısı çiziği yok. ihtiyaç fazlası. kablolu, modülasyonlu ve haftalık programlıdır.ihtiyacı olan varsa özel mesajla irtibata geçebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imoox

merhabalar...benimde bir sorum olacak. Buderus Eco Plus GB 042 kombinin teknik verilerinde modülasyon aralığına hiç bir yerde rastlayamadım. bilen varsa yazabilir mi acaba?

ayrıca bu kombinin alev ve fan modülasyonu var mı?

buderus gb42'nin teknik özellikleri bosch classic condense ile aynıdır çünkü aynı cihazdır,buderus gb42'nin alev ve fan modülasyonu var,bütün buderus/bosch premix yoğ kombilerde olduğu gibi gelişmiş elektronik kart yazılımı sayesinde oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor (opsiyonel)

bosch classic condense:

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

http://www.bosch-climate.com.tr/files/201302211100090.3000%20kklavuz.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 8kw..............> modülasyon aralığı: %37 - %100

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

• quote:

Orijinalden alıntı: feritdinc

Merhaba Evim 175 m2 YERDEN ISITMA ve Denizlide yaşıyorum. buderus gb072 kombim var ve yeni buderus rc 20 rf kablosuz oda termostatı aldım. Bağlantıdan sonra anlam veremediğim çalışması var. Termostat ayarlarından Gündüz işletmesini 24 C gece işletmesini 21 C yapıyorum ve Prg 2 yi seciyorum kombi üzerinden sıcaklık ayarınıda 50 C yapıyorum. prg 2 de çalışma saatleri olarak gündüz işletmesi 04:30-22:00 arası kombi hiç sönmeden yanıyor. ve bu halde 22:00 saatlerinde termostat ancak 24.3 C ye ulaşabiliyor. bu durumda kombiye sön komutu hiç gidemiyor. bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum.

sorun radyatör metrajının eviniz için yetersiz olması olabilir istediğiniz sıcaklığa getiremediği için durmuyor (duramıyor ) ya da ısı kaybınız fazla , ayrıca seçtiğiniz sıcaklık biraz fazla 22 c idealdir daha az tüketirsiniz ve kombi de durur büyük ihtimalle.

• cemilkavukcu C kullanıcısına yanıt
    O kombiye nalet olsun bende yeni taktırdım bu gün fatura geldi 33 günlük tüketim 480 tl sıcaklık 19 dereceydi hep hem ısınama hemde kol gibi fatura öde

Şimdi istanbulun kara kışında 38 de yakıyorum kombiyi ısınıyorum nasılmı ara hole soba kurdum yakıyorum oda kapıları açık keyfime bakıyorum

• Kullandığınız ev sıcaklıklarını yükseltmeden hem kombi üzerinden, hemde termostat üzerinden ayarlanabiliyorsa 60 C ayarlayıp 2 gün bu şekilde kullanıp sonuçları gözlemleyin. Termostatlarınız rc10 yada otmp olmalı. Termostat üzerinden kazan sıcaklığı ayarı varmı yada nasıl ayarlanır bilmiyorum ama bence bu şekilde biraz daha az tüketirsiniz 24 saatte. bu iki günde, gündüz ve gece sıcaklıklarınıda not etmeyi unutmayın bunu uygularsanız. bugün ve yarın ve cuma havalar çok soğuk. Hava sıcaklıkarını metoroloji.gov.tr veya acuweather gibi programlardan gözlemleyebilirsiniz. dener ve sonuç elde ederseniz bizide bilgilendirirseniz memnun oluruz
  • GB-112 buderus kombim var on/off termostatlı

sorum ise

termostat 20 derece sabit su sıcaklığını kombiden 45 derecede yakmakla 55 derecede yakmak arasında fiyat olarak fark olurmu teşekkürler.
  • arkadaşlar, benim kombi altı seti plastik. bunu metale çevirmek istiyorum ama artık bu konuları araştırmaktan sıkıldım. tanıdığı bu işlerden anlayan tesisatçı tadınığı olan var mı. varsa bana pm den mesaj atabilir mi. sancaktepede oturuyorum.. teşekkürler.
  • Say'ın ustam. Bende Buderus Logomax Plus Gb042 model kombi var. Bugün sabah sıcak su vermemeye başladı. Kontrol ettim basıncı 0,5'e düşmüş. Basınç vanası sabahtan beri 10 kere denememe rağmen iş Görmüyor. Basıncı birtürlü arttıramıyorum. Ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler

• Arkadaşlar nacizane benimde büyük bir problemim var, sizlere sormak isterim, bilgi verirseniz çooook sevinirim,
    Benim ev 192 m2 , kombi mutfaktaki balkonda, ilk 2 petek mutfakta yaklaşık 60x60 gibi birisini açıyorum diğerini kullanmıyorum mutfak 46m2
    Sonra holde bir adet 60x60 gibi bir petek var kapalı duruyor
    Sonra salonda 2 petek var 80x60 gibi ikiside kapalı salon 48m2
    Ardından peş peşpeşe 2 oda var ikisindede 80x60 gibi 1er adet petek var 25 m2 bunlarda kapalı
    Sonra bir banyo var 25m2 havlupan acık duruyor
    Sonra yatak odası 46 m2 bir adet petek var 120x60 hep acık duruyor ancak tek cephe boydan boya baya buyuk bir cam var .ebeyn banyosunda 15m2 havlupan var acık duruyor kapısınıda acık tutuyorumki yatak odasına yararı olsun diye, yani aldığım bosch Comfort Condense 35 kW

Şimdi sorunda şudur, bundan bir önceki kombi ferroli idi asırı ses çıkarıyordu ve bu sesin normal olmadıgını servis kabul etti, bir turlude sesi gideremediler sizin sistemde sorun var dediler, sistemide temizlettim ancak ses gitmeyince geri aldılar ancak güzel ısıtıyordu , yatak odası ve mutfak arasında 1-2 derece fark ediyordu, şimdi ise bosch comfort condanse 35 lik takıldı ve 50-60 derecede calıstırıyorum ama yatak odası buz gibi ,birinci sorun alet 60 dereceye ayarlı olmasına rağmen su ısısı 34 dereceye tekrar düşmeden yanmıyor yaklaşık 30 derece düşmesini bekliyor bu normalmidir yoksa +,- 5 vb olmalımı ben oyle beklerdim, ikinci sorun mutfak petek ısısı gayet yuksekken, yatak odası peteginde en az 10 derece fark var? Neden olabilir? Bu arada mutfaktakinin giriş vanası kısık duruyor, bugün yarın servis ilk ayarını yapmaya gelecek anlamayan biri gelirse hangi ayarlar üzerinde durulmalı, kullanma klavuzuna baktım bir çok ayarlar yazıyor hiç bir şey anlamadım :( aklıma tek gelen pompada bir sorun yada ayarsızlık varmıdır yatak odasına suyu basamıyormu acaba, max da acınca ısınıyor ama?

havalar -20 lerde ltf yardımmmm :(

• petek boylarında bir yanlışlık mı var acaba. o eve o petek boylarıyla donarsın. dışarısı da eksi 20 diyorsun.
  • sanırım yatak odasındaki petek boyu küçük öneriniz nasıl bir yok izleyeyim, sadece tek peteğin boyunumu değiştireyim yoksa ikinci bir petekmi takiim ama inşaat işi çok olur herhalde :(
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.