Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bosch TR21RF oda kumandasıyla ilgili başka bir başlığa yazdığım yazının aynısını buraya da ekliyorum.

Dün ilk kez kendi ayarladığım programla denedim oda kumandasını, tespitlerim şu yönde:

1- Her şeyden önce bizi memnun eden oda ısısının 24° olduğunu öğrenmiş olduk. Oda sıcaklığı ne zaman 24°'nin altına inse (Örneğin 23.6°) hemen hissediyoruz. Daha önce oda kumadalarındaki hassasiyet derecelerinin fazla abartıldığını ve 0.5° hassasiyetin de gayet yeterli olacağını düşünürdüm. Şimdi ise konfor için 0.2 derece hassasiyetin önemli olduğunu düşünüyorum, en azından benim gibi sıcağı sevenler için.

2- Programı gece 24:00'dan sonra 21°'ye ayarlamıştım. Sabah baktığımda evdeki ısı sadece 2° azalmış, 22°'ye inmişti. Dolayısıyla kombi gece boyunca hiç çalışmadı ve ciddi bir tasarruf sağlamış oldum. Buradan da ev yalıtımının yeterli olduğunu öğrendim (zaten 3 yaşında yeni bir binada oturuyorum).

Özetle hem konfor hem tasarruf sağladığını düşünüyorum ve çok memnun kaldım üründen. Almak isteyenlere tavsiye ederim.

Şunu da belirteyim, ben oda kumandası alıcısının, kombinin kontrol panelinin ortasına montajlanacağını düşünmüştüm. Çünkü başka bir model oda kumandası alıcısının burası için tam uyumlu olduğunu görmüştüm. Fakat baktım kombinin yanına yani ayrı olarak montajlamışlar. Arayıp servise sordum, sadece bir modelin gövdeye montaj için uyumlu olduğunu söylediler. Önemli değil ama şaşırdım niçin uyumlu üretilmemiş diye.

• ahmet bey merhaba benim evde bosch ZWR 24-2A 23 S6400 kombi var buna göre oda termostadı almak istiyorum hangi model almam gerekir yardımcı olursanız sevinirim
  • Merhaba, buderus u072 24k model 10 gunluk bir kombim var, bugun 3Y kodl arizayi verdi, reset cekmeye calistim ancak islemiyor, 2bd kismindan fan ayarini 4 yaptim yine ayni ariza kodunu veriyor, henuz proje onaylanmadigi icin yetkili serviste yardimci olamayacagini soyledi, bir bilen var midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Evim 175 m2 YERDEN ISITMA ve Denizlide yaşıyorum. buderus gb072 kombim var ve yeni buderus rc 20 rf kablosuz oda termostatı aldım. Bağlantıdan sonra anlam veremediğim çalışması var. Termostat ayarlarından Gündüz işletmesini 24 C gece işletmesini 21 C yapıyorum ve Prg 2 yi seciyorum kombi üzerinden sıcaklık ayarınıda 50 C yapıyorum. prg 2 de çalışma saatleri olarak gündüz işletmesi 04:30-22:00 arası kombi hiç sönmeden yanıyor. ve bu halde 22:00 saatlerinde termostat ancak 24.3 C ye ulaşabiliyor. bu durumda kombiye sön komutu hiç gidemiyor. bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feritdinc -- 26 Aralık 2014; 20:04:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

Fr10'u netten satın aldım, geldi.
    Şİmdi çağrı servisini aradım, "termostat kablosu çekili mi" diye sordular.
    Öncek termostat teklifini(trz125) servis yapmış, ben kabul edince de kendisi getirmiş, kablosunu döşemiş ve servise almıştı.
    Servise alma ücreti de 38tl imiş.

Bugün FR10 ot.yi kendim kombiye bağladım ve çalıştırdım.
    KOmbi servise alınalı 15gün falan olmuştu ve 2-3 saat kadar çalıştırmıştım.(Servis teknisyeni ile tam test yapamamıştık. Adam "kondens hattı sıva altında, göremiyorum. KOndens suyu gitmezse kombi garanti dışı kalır diye müşteri bilgi verildi" yazmış servis formuna. Bir kaba su koyup getirdim, "dök bakalım, gitmezse o formu imzalarım" dedim. Ustasını aradı durumu iletti, ustası yazdıklarını karalattırdı. O kızgınlıkla elemana kapıyı gösterdim ve gitti) O yüzden kendim takmaya karar verdim.

Yaklaşık 3 saatte bugün çalıştırdım. Oda sıcaklığı 15oC idi(evde henüz oturulmuyor), 3 saat sonra 17.5oC oldu. Tüm radyatörlerde reglaj ayarı yaptım, 1,5 saat sonra aşağı yukarı ilk ve son radyatör sıcaklıkları aynı dereceye ulaştı.
    OT çalışma aralığı 0.5oC, ama huyunu suyunu evde sürekli oturmaya başladığımda öğreneceğim. Herhangi bir olumsuz durum olmadı.Umarım bundan sonra da olmaz.

• quote:

quote:

Fr10'u netten satın aldım, geldi.
    Şİmdi çağrı servisini aradım, "termostat kablosu çekili mi" diye sordular.
    Öncek termostat teklifini(trz125) servis yapmış, ben kabul edince de kendisi getirmiş, kablosunu döşemiş ve servise almıştı.
    Servise alma ücreti de 38tl imiş.

Bugün FR10 ot.yi kendim kombiye bağladım ve çalıştırdım.
    KOmbi servise alınalı 15gün falan olmuştu ve 2-3 saat kadar çalıştırmıştım.(Servis teknisyeni ile tam test yapamamıştık. Adam "kondens hattı sıva altında, göremiyorum. KOndens suyu gitmezse kombi garanti dışı kalır diye müşteri bilgi verildi" yazmış servis formuna. Bir kaba su koyup getirdim, "dök bakalım, gitmezse o formu imzalarım" dedim. Ustasını aradı durumu iletti, ustası yazdıklarını karalattırdı. O kızgınlıkla elemana kapıyı gösterdim ve gitti) O yüzden kendim takmaya karar verdim.

Yaklaşık 3 saatte bugün çalıştırdım. Oda sıcaklığı 15oC idi(evde henüz oturulmuyor), 3 saat sonra 17.5oC oldu. Tüm radyatörlerde reglaj ayarı yaptım, 1,5 saat sonra aşağı yukarı ilk ve son radyatör sıcaklıkları aynı dereceye ulaştı.
    OT çalışma aralığı 0.5oC, ama huyunu suyunu evde sürekli oturmaya başladığımda öğreneceğim. Herhangi bir olumsuz durum olmadı.Umarım bundan sonra da olmaz.

Fr10 parametre ayarı yapıldı mı? Mode tuşuna basılı tutup 6 sn bekledikten sonra görebiliyorsunuz servis ayarı diye geçiyor

• alonsomania35 kullanıcısına yanıt
    Bağlantı yapmadan önce kılavuzu inceledim.
    Parametre ayarları, fabrikasyon ayarı olarak belirlenen ayarlar dışında bir değer istiyorsanız değiştiriliyor.
    Parametrelerde değiştirmek istediğim bir değer yok. Bir ara termometre kalibrasyonuna bakacağım.
    Ben sadece cihazı devreye alırken, sistemde 1 ısıtma ünitesi olduğunu onayladım.
  • Sayin ustalarim.yeni aldigim classic condens kombinin bacasi bu sekilde takildi..yalniz bacanin ucundaki bilezik gibi olan parca sanki yerinden cikmis gibi duruyor..bu sorun olur mu.bir de bacanin altinda top yaziyor..yani bu yazi uste mi gelmeliydi.top ust demek ya
     BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metucu19 -- 29 Aralık 2014; 15:19:17 >
  • Pls

• Fotodan tam anlaşılmıyor fakat baca iç içe geçmiş iki boru bilfiğiniz gibi.
    Yani geniş çaplı olandan dışarı doğru çıkan daha ince bir boro/baca daha var. Bunlardan biri temiz havayı emiyor, diğeri egzost, çift baca anlayacağınız.
    Top mevzusunu alta gelirse bir zararı olur mu bilemiyeceğim.
  • 170 metre kare ev icin LPG ile calisan buderus marka uygun bir kombi onerebilirmisiniz

• Bosch fr 100 oda termostatını satmayı düşünüyorum. Hiç bir sıkıntısı çiziği vs. yoktur. İhtiyaç fazlası olduğu için satıcam. bilmeyenler için modülasyonlu ve haftalık programlıdır. ayrıca kabloludur. ilgilenen ve düşünen olursa özelden irtibata geçebilir. Bu mesajı burda yazmak yasaksa yöneticiler bunu silebilir.
  • Selam, havalar çok soğuduğu için kombi radyatör sıcaklığı ayarını 55 C den yukarı çıkarmak gerekir mi? Yoksa böyle mi kalmalı? Teşekkürler.
  • FR10 parametre ayarları nasıl olmalı açıklayabilecek var mı?
  • uzzd kullanıcısına yanıt
    Fabrikasyon ayarları uygun.
    Kitapçığında oldukça güzel anlatılmış, oradan değiştirebilirsiniz.
    Değiştirmek istediğiniz parametre hangisi?
  • quote:

Fabrikasyon ayarları uygun.
    Kitapçığında oldukça güzel anlatılmış, oradan değiştirebilirsiniz.
    Değiştirmek istediğiniz parametre hangisi?

Açıkçası bu ayarlar ne işe yarıyor. Benim ayarlar bu şekilde.

Adaptasyon Faktörü Ayarlanması 30
    Kuvvetlendirme Faktörü Ayarlanması 50
    Maksimum çıkış Suyu Sıcaklığının Ayarlanması 50
  • uzzd kullanıcısına yanıt
    Kılavuzunda yazandan fazlasını bilmiyorum, bilen arkadaşlar yazarlarsa faydalanırız.
    Adaptasyon ve kuvvetlendirme faktörlerini bi değiştirin bakalım, ne gibi fark olacak?
  • Evimde buderus u52 kombi ve rc 10 oda termostatim var.yaklasik 2 yıldır kullanıyorum ve sürekli 21 derece de ne zaman 20.9 a düşse kombi devreye girerdi ve 21 e geldiginde dururdu.fakat her nedense 2 gündür sıcaklık 17 dereceye kadar düşmesine rağmen kombi devreye girmiyor ya da girsede 21 e getirmek için cabalamiyor.konu hakkında yardimci olabilecek var mı.

• Ustalarim..yeni takilan classic condens kombinin bacasi resimdeki gibi duruyor..birincisi :ucunda bilezik gibi bi parca var.sanki yerinden cikmis gibi duruyor..onceleri normaldi.cikmis olabilir mi..nedir bu parca..ikincisi isaretledigim yerde top yaziyor..yani bu kismin uste mi gelmesi gerekiyordu.su anda altta..cevap icin tesekkurler

• Fotolar burda
     BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.