Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Proxy1

22,5-23c az bir sıcaklık değil.
    Çatıda da izolasyon yoksa yaktığınız gaz fazla değil gibi sanki.

Çatıda izocam var ve bina ısı yalıtımlı.

Dün gün boyu dikkat ettim kullanıma, ev 120m2 yaklaşık ve 1 günde 9 m3 tüketim olmuş, biraz fazla gibi geliyor bana. Hava sıcaklıkları gündüz 10-12 derecelerde, gece ise 0 lara düşüyordur en fazla.
  • ByAdmin kullanıcısına yanıt
    Yine de 22,5-23c az bir sıcaklık değil.
    Normalde 21c nominal sıcaklık olarak kabul ediliyor.
    Daha yükseği "konfor" olarak adlandırılıyor.
    Geceleri de sıcaklığı 20cye düşürmek gerek. (mesela 00:00 - 08:00 arası)
  • Bosch classik silvir kombim var modemle uzaktan erisim nasil oluyor eve gelmeme yakin kombimi devreye almak istiyorum bilgisi olan arkadaslar yrdimci olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdar6767 S kullanıcısına yanıt
    Forumda ve google da cosa kombi kiti diye aratirsaniz sonuc elde edersiniz

• Net 104 m2 evim var. Güney doğu cephe, 2. Kat, isi yalitimli.

Buderus logamax u072 üzerinde yogunlastim. 1390 TL fiyat aldim. Bir de u042 modeli var, o da 1250 TL. Yaklasik 150TL fark var. Hangisini onerirsiniz?

Bir de buderus ve bosch un ayni fabrikada uretildigini soylemissiniz. U072 ve u042 nin Bosch daki muadilleri hangi modelleridir. Buderus yerine bosch almami tavsiye eder misiniz?

• mur@t_fb M kullanıcısına yanıt
    U072 Yeğenim aldı Cumartesi günü 1150 tl ye bilginiz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Realism

U072 Yeğenim aldı Cumartesi günü 1150 tl ye bilginiz olsun

Nereden aldigini öğrenebilir miyim acaba?

• mur@t_fb M kullanıcısına yanıt
    İstanbul Seymen ısı

• bosch 6000w kullanan yokmu hiç? yorum alsak? her yerde tavsiye ediliyor ama kimse geri dönüş yapmamış bağlattıktan sonra.
  • Merhaba,

5-6 aydır kullandığımız kombi ilk baştan beri aktif olduğu durumlarda uğultu sesi çıkarıyor. Nedense her zaman da olmuyor. Uğultu varken kombiyi alttan çekmek suretiyle duvardan uzaklaştırınca ses geçiyor. Uğultu kombi çok titrediği için yapıyor aslında, hatta duvarın diğer tarafındaki salondan titreşim hissedilebiliyor diyebilirim. Kapaktan şüphelenip çıkardım ama titreşim ve uğultu devam etti.

Buna sebep ne olabilir? Eğer bu pompadan falan geliyorsa onun bu titreşimi yapmamasını nasıl sağlarım?
    Ben yıllardır bu servislerden çok çektim ve hiç güvenmiyorum. Servis çağırsam düzeltirler mi acaba?

Teşekkürler.
  • arkadaşlar denizlide oturuyorum kapalıda 140m2 dublex evim var duvarlar gazbeton ile yalıtımlı evin yönü kuzeye bakıyor çatıda yalıtım olarak köpük olduğunu sanıyorum üstkat kışın biraz soğuk yazında halıyle bi 10 derece kadar daha sıcak oluyor demirdöküm sarkon premix hk b 220 kombimin soğuktan genleşme tankı ve esenjör ü hasar görmüş iki tane kombici getirttim ikisi de yeni kombi al dediler birisi kesinlikle demirdöküm nitromix 28kw yoğuşmalı kombi al,derken diğeri kesinlikle bosch classic condense zwb 28-3c al diyor aralarında biraz fiyat farkı var ve kombim balkonda duruyor sizce hangisini alayım? birde kombi takmaya 150tl istiyorlar kombiyi internet üzerinden almayı planlıyorum internetten alırsam takmak için daha fazla para isterler mi birde önerebileceğiniz bir site varmı?
  • Dostlar acil yardım...
    Bosch Condense 2000 kombi kullanıyorum, bugün gün boyu ayarladığım kazan suyu sıcaklığına yükselip çok kısa bir süre çalışıp tekrar 30'lu sıcaklıklara düşüyor, tekrar yükseliyor, 2-3 dakikada bir bu şekilde tekrarlanıp duruyor ve haliyle petekler yeterli sıcaklığa ulaşmıyor, kombiyi kapatıp açtım yine aynı şekilde devam ediyor... Bir çözüm önerisi var mı servis çağırmama gerek kalmadan ve kimse hasta olmadan halledebileceğim ?
  • gkhn_ygn G kullanıcısına yanıt
    Filtreyi kontrol edin tıkanmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aggalor

bugün servis gelip kombi bağlantılarını yaptı(buderus gb062). odatermostatı rc10. montaj aksam saat 16:00 da yapıldı.kombiyi yaz konumuna aldı ve gitti.saat 17de kombıde "fan" sesine benzer birşey duydum.montaj yapanı aradım "-normal, bir süre sonra durur" dedi.fakat saat 22 oldu ses devam etmekte.oda termostatından süphelendim. 21 derecedeydi, bende 11C dereceye aldım ve fan sesi bir süre sonra kesildi.

sebebin oda termostatı olup olmadığını anlamak için tekrar 24C dereceye getirdim(kombi yaz modunda).fan tekrar çalıştı.11C ye getirdim.bir süre sonra kesildi

bu bir sorun mudur, yoksa herkesinki mi böyledir?

Buderrus gb 062 yı bugun bende montaj yaptırdım, bilmemiz gereken , uyarılar var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pons

Arkadaslar benim problem cozuldu, sorun ekteki resimdede gordugunuz gibi donus borusundaki tikaniklikmis simdi masallah super isiniyor ev :) ve sicaklik 33 e falan dusmeden 10 derece dustugunde calisiyor :)
     BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

içindeki tıkanıklık nedir, tıkanıklıktan önce netür sorunlar vardı neler değişti ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Filtreyi kontrol edin tıkanmış olabilir.

Aynen öyle olmuş dostum, servis temizledi, çok teşekkürler...
  • arkadaşlar yoğuşmalı kombi önerisi verin bana :( acil internetten almak istiyorum.
  • tbuderus gb072 nin Bosch ta karsilgi nedir?Bosch oda termostati ile birlikte önerileri bekliyrm.kablosuz olacak

• Buderus gb 062 ye cossa uyumlu mu ?
  • muhendizz M kullanıcısına yanıt
    Buderus GB072 karşılığı yoktur.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.