Şimdi Ara

Bilgisayar kapanıyor Fanlar dönmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bilgisayara kapat komutu veriyorum işletim sistemi kapanıyor fanlar vs dönmeye devam ediyor nasıl çözebilirim acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun16 -- 30 Ağustos 2014; 16:14:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Düğmeye basarak kapatıyorum başka türlü dönmeye devam ediyor fanlar

• Guncell

• fanlar dönerken aslında sistem tamamen kapanmış oluyor mu ? yani sadece fanlar mı dönüyor.
    biosu varsayılan ayarlara bi al dilersen.
    sistem tamamen kapanmıyorsa sistem geri yükleme deneyebilirsin.
    en son ihtimal acaba psu da mı sorun war ? deneme şansın warsa deneyebilrisin
  • PSU değiştirdim fanlar dönüyor derken sistem kapanıyor yani hdd falan duruyor sistem geri yükleme değil format attım bios sıfırlamistim

• Anakart üzerinde donanımsal bir problem var kardeş. işlemcinin çevresinde ufak kondansatörlerdeki arızadan kaynaklanan bir sıkıntı. anakartını bir servise götür halletsinler .

Geçmiş olsun
  • Çok inceledim ama bulamadım hiç öyle yanık patlak bişey ondan dolayı bi ihtimal düzeltebilirim demiştim :)

• Çok saçma olabilir hele hele formattan sonra ama acaba komut tuşu değişip "Uyku" tuşu olmuş olabilir mi? Sizde alışkanlıktan tıklarken görmeyip hemen basıyorsunuz her insan gibi ve haliyle uyku moduna giriyor. Masaüstü bilgisayarıma uyku komutunu verdiğimde harddisk ışığı durur , sadece fanlar çalışır.
  • Windows kapatılıyor diye çıkıyor uyku modunda çıkmazdı sanırım

• Anakart üzerindeki kondansatörler güç boşaltamadığı için böyle bir sorun yaşıyorsun. En iyi ihtimal olarak bios güncellemesi yapabilirsin.
  • Onuda yaptım yazmayı unutmuşum :)

• Aynı anakart bendede var aynı sıkıntı f3 bios sürümüne düşürdüm ama düzelmedi acaba seri hatası falanmı var durduk yere oldu bendede

• Bilemiyorum bendede kendi kendine oldu

• sizin dvd sürücüsü çalışıyormu benim arada gidip geliyor sürücüde sorun yok başka bilgisayarda sıkıntısız çalışıyor yeni anakart yolu gözüktü heralde bana
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.