Şimdi Ara

HP Bilgisayarım Açılmıyor ACİL???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
24.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar HP notebook um şu anda açılmıyor güç adaptöründen güç geldiğine dair bir ışık yanıyor fakat bilgisayarımı açmaya çalıştığımda ise o ışık sönüyor ve ardından tekrar yanıyor (bilgisayarın üzerinde). Güç butonunda ve ethernet girişinde ise sadece beyaz ışık yanıyor açmaya çalıştığımda ve hemen sönüyor... Lütfen yardımcı olun nasıl bunu düzeltebilirim?

• Klasik anakart kısa devre arızası tarifi.
  • bencede anakart hocam çünkü bunu yaptırabilecek başka bişey yok gibi duruyor
  • Peki bir bilgisayarcıda yaptırabilir miyim acaba çünkü şimdi gider bozarım falan dahada kötü yaparım yeni bir anakart mı lazım yoksa yapmanın yolu var mı? Bu arada cevaplarınız için teşekkürler.
  • HPlerde maalesef genel sorun. Yaptırsan dahi 3-5ay sonra tekrar ediyor. tamiri tahmini 150 lira civarı tutar.
  • Lehim işlerinde profesyonelsen dene :) Yoksa yetkili bir serviste yaptırmanı öneririm.
  • anakart ile alakası olmayabilir.bataryayı çıkar ,güç tuşuna 50 saniyeye kadar basılı tut ( belki daha az) bios'a reset atmış olursun,kısa devre sorunu ise,sorunun çözülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trvr23 -- 18 Eylül 2014; 11:02:45 >
  • Eğer gereksiz diyorsanız yaptırmam benim ihtiyacım haziran ayına kadar dayanması yani ihtiyacım olan sonra birşeyler denerim hazirana akdar dayanır mı yaptırsam?
  • Teşekkürler öyle yapınca açılıyor fakat Hoş Geldiniz ekranı gelince 5 saniye içerisinde gidiyor. Bunu gidermenin bir yolu var mıdır hocam?
  • windows hoşgeldiniz yazısından 5 saniye sonra direk güç mü gidiyor yoksa sistem mi çöküyor ? Ne oluyor tam olarak ? Ayrıca Bios ekranına gir bekle bakalım 2-3 dakika kapanacak mı ? Sorun Windows açılınca mı oluyor onu öğrenmek için.
  • Tamam 2 kez açmayy denedim güç gitti galiba HO? GELDYNYZ ekranynda fakat ?imdi tekrar dedi?in gibi açmayy deniyorum fakat açylmyyor artyk. Nedendir hocam?
  • Şu an bios resetlediğin halde bilgisayar açılmıyor mu yani ? Bilgisayarın ısısı nasıl ?
    1. Ramleri sök ve temizle.
    2. Güç kablosu ve pili çıkar.
    3. Yine 1 dakikaya kadar basılı tut
    4..Her şeyi tekrar yerine tak
    5.Windowsu açma bios ekranında bekle,durumu bildir.
  • Şimdi şu kadarını söylüyeyim BİOS u resetledim dediğin gibi 50 saniye fakat HOŞ GELDİNİZ ekranında güç gidiyor şimdide zaten açılmıyor eskisi gibi yoksa BİOS ekranına girmeyi deniyecektim Hoş Geldiniz ekranı gözüktükten tam 7-8 saniye gibi bir sürede (Her seferinde süresi aynı) bilgisayarın güç butonuna basılı tutup zorla kapattığında olduğu gibi bir ses çıkıp direk kapanıyor. Sonra açmak için söylediğin yöntemi uygulamam gerekiyor tekrar ve tekrar bazen ise açılmıyor bu işlemi uyguladığım halde son söylediklerini mi yapıyım hocam?
  • Isınmasını söylemeyi unuttum fan vb açılırken çalışıyor hafif ılıklık var yani ısınıyor bilgisayar. Ama şu anlık açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 18 Eylül 2014; 11:47:12 >
  • Ramleri söküp bir temizle faydası olabilir.Laptopu bataryasız çalıştırmayı dene.Windows'u güvenli modda açmayı dene.Windows donanımsal bir hata görüp , donanımınız zarar görmemesi için bilgisayarı kapatıyor olabilir.İşlemci fazla ısınıyor olabilir,sıcaklığı kontrol et.Şu an söyleceklerim bu kadar
  • Tamam sonunda güvenli modda düzgün bir şekilde açıldı derken tekrar güç gitti güvenli modda açıldı ama en azından gücü kesilse de?
  • chipset bozulmuş olabilir, en iyisi servise gönderin yapacağınız bir şey gözükmüyor.(Tabi bu benim görüşüm,başka fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilir)
  • Şu işlemi yapabilirsin.
    http://www.youtube.com/watch?v=toLqd6GCqIY
  • Teşekkürler yardımların için işe yaramadı ama en azından açıldı bende bir tamirciye veririm artık yinede teşekkürler başka fikirleriniz olursa her zaman açığım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.