Şimdi Ara

----------BAL ÜLKESİ---------KALDIĞI YERDEN HİZMETE DEVAM.AĞUSTOS AYI ---------------- (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
45
Favori
77.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Kocaeli İlan Türü #Satılık
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet.. benim bal da geldi... yedik bir güzel... hatta kaşıkla girişti kayınço... bitireceklerdi nerdeyse..

öncelikle ilk tespitim...

yediğim en güzel bal diyemeceyeğim... çünkü balın iyisini bilmem ama ağzımın tadını bilirim...

eğer 500-600 liralar vererek ender üretilen ballara gücünüz yetmiyorsa...

5 yılda bir kere tesadüfen toroslardan bir karakovan balına denk gelemiyorsanız...

bence şu an sakın ha.. marketlerden balparmak, binboğa vs. bal almayın... isterseniz en lüks marketlerin en pahalı balı olsun...

iyi diyiorsun da ... şimdi internetten bilmem kim bey in balını mı alacağız??

bunu ben de sordum kendime... ama yukarıdaki iki şık ne yazık ki benden çok uzak...

ve ben bal almak istiyorum.. bir deneyelim ne kaybederiz dedim..

arkadaşa mesaj attım... arkadaşa parasını yatıramadığım halde balı kargoya vermiş...

demek ki malına çok güveniyor..

bu ilk artı..

akşam yetiştiremem, artık yarın göndereyim esnaflığına girmemiş.. (bana bir bal lazım o da bu gece lazım.. hevesim kaçmadan geldi)

bu ikinci artı...

bal muazzam paketlenmiş... köpük, strafor, kutunun büyüklüğü mantıklı..(5 dk.da ancak açabildik=))

bu üçüncü artı...

kavanoz ağzından akıtmamış... kavanoz herhangi kullanılmış bir kavanoz değil... ve ağzına kadar bal ile dolu... (tartmadım ama emsali bir kiloluk kavanozla karşılaştırdım ve dediğim gibi taşarcasına dolu)

bu dördüncü artı...

tadı... başta saydıklarımdan sonra 3. sıraya girer.. (denizli çameli çam balı, marmaris hem çiçek hem çam balı, burdur bucak çiçek balı, datça kekik balı, artvin yusufeli çam balı... tadını bildiğim, yediğim ballar...)

bu beşinci artı .. (tadından önce değerlendirmem gerekenler de vardı ki benim için işçilik ve esnaflık da önemli)...

ve samimi , esnaf bir arkadaşımız.. parası yatırılmadan balı göndermiş..

takdir ettim... (forumda kötü niyetli arkadaş olduğunu sanmıyorum ama telefon bağlantısı kurulsa iyi olur yine de)...

saygılar...

bal bitince görüşürüz...

hayırlı günler...

• 13 Ekim'de sipariş ettiğim 1 Kg çiçek balı 14 Ekim sabah saatlerinde elime ulaştı. Bal kavanozu gayet iyi paketlemiş, sarıp sarmalanmış, kavanozda herhangibir akma, sızma yok; hatta kapağı açıncaya kadar bayağı bir uğraştım

Kavanoz ağzına kadar bal ile doluydu. Kapağı açıp kokladığımda -uzun süre önce sağlık nedenlerinden ötürü bayağı bir tükettiğim- kestane balı kokusu aldım ve "Dilaver Bey yanlışlıkla kestane balı göndermiş herhalde" dedim kendi kendime. Ancak tadına bakınca çiçek balı olduğunu anladım.

Bir süredir market raflarından bal aldığım için balda koku olayını unutmuştum, bu iyi oldu doğrusu.
    Kimseyi yanlış şekilde yönlendirmek istemem (bu konuda profesyonel değilim) ; gözlemlerimi özetle yazayım da kimseyi bıktırmayayım.

1-Satışın tüm aşamalarında iletişim çok iyiydi.
    2-Kargoya özenle paketlenerek teslim edilmiş.
    3-Balın kendine has bir kokusu var.
    4-Balda tozu andıran zerrecikler var, yanlış anlamayın ben bunu çok sevdim. Geçenlerde bir markette organik bir bal gördüm, tamamıyle şeffaf, nasıl filtre ediyorlarsa artık. Bu benim hiç hoşuma gitmemişti.
    5-Tadı da güzel.

Dilaver Bey'e tekrar teşekkür ederim

• ben geçen hafta sivasın imranlı kazasına gitmiştim orada kızıldağı kekik balı dedikleri baldan aldım.
    yol masrafımda çıksın diye konu komşuya vermek için biraz fazla aldım. ilk etapta alanlar memunlar ben baldan anlamam ama bana yardımcı olan arkadaşlar önermiştiler ve onlar baldan anladıkları için teredüt etmeden alıştım.
    diyeceğim ğüven önemlidir dilaver arkadaşımız insanları iknada ve ğüven sağlamada bayağı başarılı oldu. en azında bende öyle oldu kendisini kutlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdemir -- 18 Ekim 2009; 14:08:34 >
  • Perşembe günü dilaver beyden 1 kg çiçek balı sipariş ettim. Cuma öğlen işyerime masama kadar geldi. Çok iyi paketlenmişti. Balın tadı çok hoşuma gitti, daha önceden de zaten 1 kg çiçek, 1 kg de kestane bal almıştım kendisinden. Güvenerek alabilirsiniz...
  • Bende Dilaver Bey'den 2kg Kestane ve 1kg Çiçek balı aldım, paketleme çok iyi, balların tadı harika. Problemsiz alışveriş için teşekkürler
  • http://www.gidateknik.com/egricayir-bali-dunya-ucuncusu-oldu

arakdaslar yukardaki linkde fransada yapılan dünya bal yarısmasından dünya üçüncüşü seçilen mersin eğriçayır balı hakkında bilgi var sanırım bazıları sitelerde bu balı satıyor diye duydum incelerseniz bulabilirsiniz bu balı belki bu haberden sonrada fiyatı baya artmıs diye duydum o bölgede tanıdığı olan varsa bence getirtebilirse getirtsin
  • dilaver bey sizi su an hatta forumda görüyorum ama sanırım gene pm dolu sanırım profiliniz kapalı gördüm pm çalısmıyormu acaba
  • 2. kez alışveriş yaptım.
    Dilaver Bey umarım daha uzun yılar kaliteden ödün vermeden ve amatör ruhla ama profesyonel hizmetle bu işe devam edersiniz.
    teşekkürler,
  • ben eft yapmadan balımı aldım.. güvenle alış veriş yapabilirsiniz... teşekkür ederim...
  • 1kg kestane bali aldim, daha once denememistim degisik bir bal, kesinlikle lezzetli ve dogal oldugu izlenimini veriyor. siparis ettigim anda kargoya verildi, herturlu ilgiyi gosteriyor Dilaver Bey. guvenebileceginiz bir insan.
  • pm'dede belirttiğim gibi dilaver bey bana adres bilgilerini verebilirsen elden alabilirim.
  • pm....

Tekrar görüşmek üzere

Saygılarla…

BAL ALAN ARKADAŞLAR<>E-COOL><UÇANTÜRK41><AİREA*3 ><BARBAROS24*2<>WAWES>< H.ERDOG (2 Kg)><ZİZİM><SALİHX>< NİSEZA>< SCHAVELLE*2>< SERKANUGUR>< AEO>< ALTUNOK74*(5Kg.)2>< LORDMAYROS>< WESCAM><HAYALSİNBANA*(2Kg.)3><KADİRCAN*(2 Kg)>< NANOCHEMİST><PLUM>< HUNGOKMEN>< KRİDVAN><KASAİ(2 Kg.+4 Kg)>< RAİST(5 Kg.)><FENMAN><NDURSUN(2 Kg)><ENEGARİP(2 Kg)><JUTİ34><METHÜSENA><VALUME>< NETKİT><FAİRBOY*(2Kg.)>< KEMSAN21*(4Kg.)><FATİHM,16>BİRİ< ALİTOPAL>< TURİZMPİSKOLOĞU><DENEM><SNUFFXXX*(3 Kg)><ORKEMAY><KELFENDER2><

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• PM
  • Arkadaşlar,

Eğriçayır balını 2400 yükseklikte toroslarda üretiyoruz. Yakında istanbul daki tüm gurme marketlerde yer alacak. Şimdilik web sayfamızdan çok uygun fiyata sipariş verebilirsiniz. Yaylanın çok yüksek olması sebebi ile sınırlı miktarda üretebiliyoruz.

www.egricayir.com
    Eğriçayır balının özelliği
    1) 2400 m rakımlı toros dağlarındaki eğriçayır yaylasında yüksek rakımdan dolayı hiç ağaç bulunmaması ve balın sadece kır çiçeklerinden toplanması
    2) Eğriçayır yaylasının asvalt yol bile bulunmayacak şekilde hala bozulmadan kalabilmesi
    3) Almanya Bremen Applica da test edilip EU bal direktifine uygun bulunması
    4) Apimondia 2009 Fransa 'da Bronz madalya alarak dünya 3. olması

Eğriçayır balı üreticisi olarak Genetiği ile oynanmış tüm gıdalara hayır diyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selion80 -- 5 Kasım 2009; 8:39:26 >
  • pm attım ulaşmadıysa dönüş yaparsanız sevinirim.
  • bugün bal aldım arkadaştan daha parayı göndermeden bal elime ulaştı güvenilir ve iyi bir satıcı.balıda gayet güzel ..
  • diğer bal satıcıları arkadaşın topiğinde niye yazıyorlar onu anlamış değilim topiğin sahibi birşey demesede ayıp yapmayın ...gidin açın kendinize bir topik bu arada bal almadım elime para geçince siparişimi geçime kolay gelsin hayırlı satışlar dilaver_ışık.
  • tavsiye ederim kaliteli bal tekrar sipariş verecem
  • pm ATTIM, üstadım bir ilgilenirsen sevinirim.
  • Pm

tekrar görüşmek üzere

saygılarla......

BAL ALAN ARKADAŞLAR<>E-COOL><UÇANTÜRK41><AİREA*3 ><BARBAROS24*2<>WAWES>< H.ERDOG (2 Kg)><ZİZİM><SALİHX>< NİSEZA>< SCHAVELLE*2>< SERKANUGUR>< AEO>< ALTUNOK74*(5Kg.)2>< LORDMAYROS>< WESCAM><HAYALSİNBANA*(2Kg.)3><KADİRCAN*(2 Kg)>< NANOCHEMİST><PLUM>< HUNGOKMEN>< KRİDVAN><KASAİ(2 Kg.+4 Kg)>< RAİST(5 Kg.)><FENMAN><NDURSUN(2 Kg)><ENEGARİP(2 Kg)><JUTİ34><METHÜSENA><VALUME>< NETKİT><FAİRBOY*(2Kg.)>< KEMSAN21*(4Kg.)><FATİHM,16>BİRİ< ALİTOPAL>< TURİZMPİSKOLOĞU><DENEM><SNUFFXXX*(3 Kg)><ORKEMAY><KELFENDER2><SULUDAĞ*(2 Kg)><SLİM_120><KADİRYİLDİZ84><BORABD><İTFAYECİ><

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilaver_isik -- 12 Kasım 2009; 12:45:16 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.