Şimdi Ara

Assassin's Creed III (ÇIKTI) (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
469
Cevap
4
Favori
19.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Connor iyi karakter ben begendim, ama kesinlikle bir Ezio degil, bir Altair bile degil. Neyse orasi tartisilir da neden oyunu basitlestirirler ki onu anlamiyorum her yeni oyunda bir seyler eksik. Revelationsda at surme olayi yoktu mesela, bunda her sey var upgrade olayi kalkmis, bir sonraki oyunda ne olacak.

Bu oyun grafikleri disinda nerdeyse her anlamda diger AC oyunlarindan geride kalmis, olmamis kisacasi 15 saattir oynuyorum ama gercekten cok eksik var, grafiklere kasmislar anlasilan gorevler berbat bi kere, upgradeler kalkmis, tirmanmak basitlestirilmis artik tamamen otomatik gozumu kapatsam kendi zaten tirmaniyor, Bugdan gecilmiyor oyun zaten duvarlarda dikkat edin wanted kagitlari hep duvarin icinde gomulmus, boyle Bug olurmu allah askina nasil bir kalite kontrol ekibiniz var sizin..

+hikaye ve muzikler cok guzel, ortamlar cok guzel ve ben zaten bu doneme ilgi duyuyorum ama oyunun teknik sorunlari asiri fazla ben bu kadar sorunlu oyun gormedim cok samimi soyluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiQelangelo -- 3 Kasım 2012; 22:37:13 >

• Kasaba gelistirme nasil bir sey anlatabilirmisin biraz? Ben oyle bir sey es gecmis olabilirim. Bir de assassin recruit olayi nasil onu anlayamadim tum yan gorevleri yapmaya calisiyorum am asadece tek bir assassin var su anda, recruit mission cikmadi karsima bir turlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Yaklaşık 26 saat civarında oyunun suyunu çıkararak bitirmiş durumdayım. Almanac denilen o Benjamin'in sayfalarını toplamak hariç tüm görevleri yaptım.
    Bu arada oyunu bitirenler,

Desmond şimdi bildiğin öldü mü lan ? Yoksa vücudunu ele geçirme gibi birşey mi söz konusu ? Üzüldüm ya

Kediyi merak öldürümüş, acayip spoylır yedim

• Oyunu oynayan arkadaşların yorumlarına göre bu oyunu biraz acele ile çıkarmışlar sanki, yani demlenmemiş.
  • Upgrade sistemi var arkadaşlar. Cephane çantasını, ikinci pistol için yer gibi şeyleri crafting menüsünden genişletebiliyorsunuz.
    Ayrıca yeni kıyafetler var. Renk değiştirmeden bahsetmiyorum. Farklı kıyafetler alabiliyorsunuz yan görev serilerini tamamlayınca geliyor bazıları. Bizim stok kıyafetin rengini değiştirince ara sahnelerde hala aynı renk kıyafetimiz çıkıyor lakin dediğim diğer kıyafetleri giydiğinizde ara videolarda oldukları gibi gözüküyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: archVillain

Upgrade sistemi var arkadaşlar. Cephane çantasını, ikinci pistol için yer gibi şeyleri crafting menüsünden genişletebiliyorsunuz.
    Ayrıca yeni kıyafetler var. Renk değiştirmeden bahsetmiyorum. Farklı kıyafetler alabiliyorsunuz yan görev serilerini tamamlayınca geliyor bazıları. Bizim stok kıyafetin rengini değiştirince ara sahnelerde hala aynı renk kıyafetimiz çıkıyor lakin dediğim diğer kıyafetleri giydiğinizde ara videolarda oldukları gibi gözüküyorlar.

Ozaman bu da bir Bug olsa gerek

@Kraven tesekkur ederim deneyecegim

Anlasilan daha cok update gelecek bu oyuna, oyunun yapimini tam bitirmeden cikarirsaniz sonuc bu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiQelangelo -- 4 Kasım 2012; 1:31:39 >

• quote:

@archVillain
    Craft sistemiyle birşeyler yapılabiliyor fakat eski oyunlardaki akıcılık ve çeşitlilik kalmamış maalesef. Basitleştirmek için kırpmışlar hepsinden.
    Örneğin;

Bir yan görevde buraya gelen ilk süikastçının giysisini çıkarıyorduk bir mağaradan. Onu bulamadım hiçbir yerde, acaba giyilebiliyor mu ?

Basitleştiğini sanmıyorum çünkü 1770lerdeyiz pek çeşitlilik yok kimse zırh giymiyor olay tüfeklere döndü. Bu sebeple kolluk, omuzluk ne bileyim böyle şeyler döneme uygun değil.

O kıyafet için emin değilim fakat bizim malikanenin bodrum katına in (lambayı çekerek) orada giyebileceğin tüm kıyafetler dizili duruyor varsa orada vardır. Yine aynı bodrum katında silah filanda değiştirebiliyorsun.

• quote:

quote:

@archVillain
    Craft sistemiyle birşeyler yapılabiliyor fakat eski oyunlardaki akıcılık ve çeşitlilik kalmamış maalesef. Basitleştirmek için kırpmışlar hepsinden.
    Örneğin;

Bir yan görevde buraya gelen ilk süikastçının giysisini çıkarıyorduk bir mağaradan. Onu bulamadım hiçbir yerde, acaba giyilebiliyor mu ?

Basitleştiğini sanmıyorum çünkü 1770lerdeyiz pek çeşitlilik yok kimse zırh giymiyor olay tüfeklere döndü. Bu sebeple kolluk, omuzluk ne bileyim böyle şeyler döneme uygun değil.

O kıyafet için emin değilim fakat bizim malikanenin bodrum katına in (lambayı çekerek) orada giyebileceğin tüm kıyafetler dizili duruyor varsa orada vardır. Yine aynı bodrum katında silah filanda değiştirebiliyorsun.

16. yüzyılın sonlarına doğru tüfek yaygınlaşmaya başlıyor aslında hatta en erken kullananlardan biri biziz 16. yy başlarında Yavuz ile. Bahsettiğim şey sadece o değil, çeşitlilik olarak eski oyunlardaki birçok özellik kırpılmış. Örneğin terzi geliyor kasabaya fakat gidipte ablacım bana şunu yapar mısın bunu düzeltsene falan diyemiyoruz.
    Bahsettiğim kıyafeti ise göremedim başka bir yerde. Söylediğin yerde değil oraya bakmıştım.

• Bilemeyeceğim artık. Ben önceki oyunlarda hiç takmadım zaten o çeşitliliği. Oyun zaten çok kolay stok haliyle bitirir denemek için 1-2 şey alırdım. Hoş AC3te de baya silah çeşitliliği var bence. Sadece zırhlar yok.

Basitleştirmek için kırpılma kısmına hiç katılmıyorum ama. Adamlar aynı AC2 gibi oyun yapmasını bilirdi. Bro ile Rev in öyle olma sebebi direk AC2 devamı onlar ana oyun değiller. Bunun yerine başka yol seçtiler. Giden özellikler olduğu gibi gelen özelliklerde var bunlarıda düşünün. Her oyunun kendine özel kimliği olsun istiyorlar.

Eğer her oyun üstüne ekleye ekleye gitseler bizim evin hallerine döner iş. Yani ''seri geriye gitmiş'' diye düşünseniz bile bir fark var.
    Ayrıca ben şuana kadar ki en kompleks AC oyunu olduğunu düşünüyorum. Zerre kadar basitleştirme olduğuna rastlamadım. Yani bahsettiğiniz seri zaten causalın babası daha ne basitleştirme olacak her oyunda tek tuşla uça kaça tırmanıyoruz. 2 tuşla elemanları biçiyoruz. Hep böyleydi. Gerçekten daha ne basitleştirmesi olacak? Kök alırsak AC1de upgrade falan yoktu mesela.

Hem hikaye bu sefer ağır. Sadece Connorın kısmına bakarsanız he-he der geçersiniz. İyi şekilde anlamak için tarih bilgisi gerekiyor. Benimde hoşuma giden bu. Gerçek olayları çok güzel yedirmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 4 Kasım 2012; 7:44:08 >

• Seriye iyiden kötüye doğru bir sıralama yaparsam kendi zevkime göre

AC2
    AC brotherhood
    AC REV.
    AC 1
    AC 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 4 Kasım 2012; 12:13:18 >
  • quote:

Bilemeyeceğim artık. Ben önceki oyunlarda hiç takmadım zaten o çeşitliliği. Oyun zaten çok kolay stok haliyle bitirir denemek için 1-2 şey alırdım. Hoş AC3te de baya silah çeşitliliği var bence. Sadece zırhlar yok.

Basitleştirmek için kırpılma kısmına hiç katılmıyorum ama. Adamlar aynı AC2 gibi oyun yapmasını bilirdi. Bro ile Rev in öyle olma sebebi direk AC2 devamı onlar ana oyun değiller. Bunun yerine başka yol seçtiler. Giden özellikler olduğu gibi gelen özelliklerde var bunlarıda düşünün. Her oyunun kendine özel kimliği olsun istiyorlar.

Eğer her oyun üstüne ekleye ekleye gitseler bizim evin hallerine döner iş. Yani ''seri geriye gitmiş'' diye düşünseniz bile bir fark var.
    Ayrıca ben şuana kadar ki en kompleks AC oyunu olduğunu düşünüyorum. Zerre kadar basitleştirme olduğuna rastlamadım. Yani bahsettiğiniz seri zaten causalın babası daha ne basitleştirme olacak her oyunda tek tuşla uça kaça tırmanıyoruz. 2 tuşla elemanları biçiyoruz. Hep böyleydi. Gerçekten daha ne basitleştirmesi olacak? Kök alırsak AC1de upgrade falan yoktu mesela.

Hem hikaye bu sefer ağır. Sadece Connorın kısmına bakarsanız he-he der geçersiniz. İyi şekilde anlamak için tarih bilgisi gerekiyor. Benimde hoşuma giden bu. Gerçek olayları çok güzel yedirmişler.

Dostum yeteri kadar tarih bilgim var hatta düşündüğünün çok fazlası da var o açıdan sıkıntı yok hikayeyi de anlamış ve biliyor durumdayım benim anlattığım şey bununla ilgili değil. Oyunun teknik yönlerinde büyük bir gerileme söz konusu. En basiti harita kavramı, inventory olayı gibi kısacası select tuşuna atanmış menüdeki bütün özellikler oldukça kötü ve kullanışsız durumda.
    Ayrıca hikaye anlatımında sıkıntı var. Oyunun ilk 10 saatinde herşey çok detaylı anlatılırken, yarısından sonra sanki sunumu hızlandırmaya çalışmışlar gibi geliyor insana. Haliyle arada boşluklar çıkıyor. Bir Borgia ailesinin işlenişi ve sonuna bağlanması kadar detaylı ve iyi yedirilememiş bu oyunun hikayesi özellikle yarıdan sonra.
    Ayrıca basitleştirmeden kastım oyunu kolaylaştırmak değil, kullanımı basitleştirmeye çalışılmış fakat burada da sorun yaşanmakta.
    Yani sonuç olarak ayıla bayıla oynadığım ve ağzımın suyu akarak bitirdiğim bir oyun olmasına rağmen ne yazıkki beklediğim etkiyi yaratmadı bende. AC2'den yaşadığım o hadi canım, adamlar ne yapmışlar lan ohaaaa hissini bu oyunda yeterince yaşayamadım sorun bu. Yani çok çok iyi bir oyun ama AC2 gibi bir efsane sıfatını taşıyacak kadar güçlü değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Seriye iyiden kötüye doğru bir sıralama yaparsam kendi zevkime göre

AC2
    AC brotherhood
    AC REV.
    AC 1
    AC 3

1 Den kötü olamaz heralde 3ü oynamadım ama 1 neydi öyle ya pick pocket yap adamları dinle suikast yap. Başka hiçbirşey yoktu oyunda
  • Herkesin kendi fikri fakat şu anki izlenimim 1'den iyi revelations'dan da iyi olacak gibi,2 ve brotherhood'dan iyi olacak mı zaman gösterecek daha başlarda sayılırım.
  • Revelations AC1'in önünde diz çöküp tövbe ister bence

• Beyler birkaç sorum var alıntı yaparak cevaplarsanız sevinirim.

En son adam akıllı Assassin's Creed 2 oynadım yani ondan sonrasında ben Fransızım neredeyse hiçbir bilgim yok.

Bu Haytham Kenway kimdir ne iş yapar daha önceki oyunlarda gördük mü onu birde en son bi adamı ahırda işkenceden kurtardım oyunun başlarındayım yani Kenway ile ne kadar daha oynuyoruz.Adam çok karizma karakter hoşuma gitti biri biraz anlatabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Beyler birkaç sorum var alıntı yaparak cevaplarsanız sevinirim.

En son adam akıllı Assassin's Creed 2 oynadım yani ondan sonrasında ben Fransızım neredeyse hiçbir bilgim yok.

Bu Haytham Kenway kimdir ne iş yapar daha önceki oyunlarda gördük mü onu birde en son bi adamı ahırda işkenceden kurtardım oyunun başlarındayım yani Kenway ile ne kadar daha oynuyoruz.Adam çok karizma karakter hoşuma gitti biri biraz anlatabilirseniz sevinirim.

Söylediğin yerden biraz daha ilerlemen lazım, o yerleri anlatırsak oyun zevkinin içine edilir çünkü. Biraz daha ilerledikten sonra tekrar sorarsan daha sağlıklı olur ve zevk alırsın inan bana.

• Bu oyunda yan gorevler yok mu? Sequence 3 e geldim birkac wiewpoint bir koylu gorevi 2 almanac kagidimidir nedir bunlar cikti? Oyun eskisi gibi haritada gostermiyor mu yangorevleri gidip benim mi kesfetmem lazim anlamadim. Eskiden olsa bir suru yan gorev verirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Damon Salvatore

Revelations AC1'in önünde diz çöküp tövbe ister bence

• Tepe'de karlı bölümde kadın ile konuşurken donuyor oyun birtürlü adam akıllı oynayamadım şu oyunu var mı sorun yaşayan veya sorunu halleden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 5 Kasım 2012; 17:21:36 >
  • Boşuna demiyoruz en Buglı oyun diye. Rezalet.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.