Şimdi Ara

Arkadaşlar çok net bir sorum var...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi. Laptop ve Ses sistemimin bütün özelliklerini yazacağım, bana sadece şu kabloyu alıp bağla ve kaliteli bir ses elde et derseniz sevinirim...

Öncelikle Laptop: Toshiba p300-133 ses özellikleri şu şekilde:

Arabirimler
    1 x DC-girişi
    1 x harici monitör
    1 x RJ-11
    1 x RJ-45
    1 x TV çıkışı (s-Video)
    1 x i.LINK® (IEEE 1394)
    1 x external microphone
    1 x kulaklık (stereo)
    1 x Kulaklık soketi ile paylaşımlı SP/DIF (optik)
    4 (Sol 2, Sağ 2) x usb 2.0
    1 x dahili mikrofon özelliğine sahip entegre 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    1 x 5'i bir arada Bridge Media yuvası (En fazla 16 GB SD™ Kart desteği, en fazla 256 MB ® Memory Stick™, en fazla 2 GB Memory Stick Pro™, en fazla 1 GB MultiMedia Card™ ve en fazla 2 GB xD-Picture Card™)
    1 x HDMI-CEC

Ses sistemi
    desteklenen ses biçimi : 24-bit stereo
    desteklenen ses standartları : MIDI desteği
    hoparlörler : dahili Harman Kardon®stereo hoparlörler
    üretici : Toshiba Bas Özelliği Geliştirilmiş Ses Sistemi ve Dolby® Sound Room™

Müzik seti ise: Sony DHC-FL5D

Arka girişleri şu şekilde:

Sol üst köşede ki 3 adet yan yana olan lale girişi denilen girişlerle TV girişi yapıyordum ama en sağda ki altlı üstü beyaz ve kırmızı 2 giriş var, onların hemen sol tarafında ki siyah yerler de Digital İn ve DVD Digital Out çıkışları var. Bel ki oralardan da girilebilir mi daha iyi ses almak için. Cevaplarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiReFuL -- 30 Ekim 2011; 23:33:26 >

• Ayrıca kulanım kılavuzunda da şöyle bir açıklama var:

• optik kablo alman lazım en iyi ses için.müzik setinin optik girişi var.laptop ında optik çıkışı var.çözün basit ve net.
  • Teşekkür ederim cevabınız için. Optik çıkışlar hangileridir onları da öğrenebilir miyim? Yani laptopun ki nerede bulunuyor? Müzik setinin ki nerede? Direk optik kablo deyince verirler mi?
  • Nasıl optik bir kablo alacağımla ve nereye bağlayacağımla ilgili kimsenin bilgisi yok mu?
  • Anladığım kadarı ile laptopunuzun optik çıkışı kulaklık çıkışı ile ortak, net bir fotoğraf bulamadığım için neye benzediğini bilmiyorum ve standart bir optik kablo uyar mı bir fikrim yok. Setinizin optik girişi kullanım klavuzunda "D" ile gösterilen giriş.

Bir bakın eğer laptopunuzun çıkışı setinizin arkasındaki girişle aynı ise, gidip uygun uzunlukta bir optik kablo alın. Optik ses kablosu derseniz satıcılar size yardımcı olur.

Bu çıkıştan ses almak için laptopun ayarlarından optik çıkışı (S/PDIF) aktive etmeniz gerekebilir.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın_ATRA

Anladığım kadarı ile laptopunuzun optik çıkışı kulaklık çıkışı ile ortak, net bir fotoğraf bulamadığım için neye benzediğini bilmiyorum ve standart bir optik kablo uyar mı bir fikrim yok. Setinizin optik girişi kullanım klavuzunda "D" ile gösterilen giriş.

Bir bakın eğer laptopunuzun çıkışı setinizin arkasındaki girişle aynı ise, gidip uygun uzunlukta bir optik kablo alın. Optik ses kablosu derseniz satıcılar size yardımcı olur.

Bu çıkıştan ses almak için laptopun ayarlarından optik çıkışı (S/PDIF) aktive etmeniz gerekebilir.

Saygılar

Sayın Taşkın_ATRA;

Laptop un girişleri aşağıda ki gibi yani müzik seti çıkışıyla aynı değil. 3.5 mm jack girişli. Ama bir türlü bulamıyorum. Bugün Electro World ve Teknosa'ya baktım oralarda yok. Baya bir elektrikçi gezdim, normal optik kablo bile yok ki sanıyorum bana bir tarafı jack bir tarafı optik çıkış lazım. Belki de bir çeviri ama bulamadım bir türlü...

• http://forum.donanimhaber.com/m_27550576/tm.htm
    linkteki konuda 3.5mm jack to optic kablo gösteriliyor.nasıl temin edilir bilmiyorum ama.marka model yazmamış kimse.
  • adaptörlü optik kablo alacaksınız

buradan alabilirsiniz
    http://www.hepsidijital.com/TTAF-Fiber-Optik-Toslink-Kablo-Mini-3-5mm-Adaptor-ile-birlikte-3-Metre-85031-_113538.html#0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 1 Kasım 2011; 1:21:35 >

• Yarımlarınız için çok teşekkürler :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.